Jump to content

Konfiguracija do 400 evra (bez monitora)


Dušan_

Recommended Posts

Dakle, treba mi nešto u tom cenovnom rangu. Nemam neke posebne zahteve, igre ne igram, jedino da je procesor neki relativno dobar, hard disk da je terabajt i neko kvalitetnije napajanje 600-650 W. Sve ostalo, manje-više.

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti napajanje od 600-650 W za neigrački kompjuter od 400 evra.
 
Intel® Core™ i5-3330
Asus P8B75-M
Disk od terabajt Seagate
2 x DDR3 4GB 1333MHz Kingston CL9, KVR13N9S8/4
DVD od hiljadu i po
Kućište od ~4000
500W Chieftec GPS-500A8 500W
 
Ukupno oko 45 hiljada
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. A za napajanje, svi mi govore da uzmem što bolje, kao na tome ne treba da se štedi. A reci mi samo koju grafičku da uzmem ?

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije loše napajanje, a što se tiče snage, cela ova mašina u opterećenju ne troši više od 250 vati.

 

Grafika je integrisana u procesor i dobra je za sve neigračke potrebe, puštanje HD videa i manje zahtevne i starije igre (recimo na njoj fino radi Dragon Age 1 na medium detaljima).



Ako ti nekad bude trebalo nešto jače, ploča ima PCI Express slot tako da ćeš se lako nadograditi na odvojenu grafiku.

Link to comment
Share on other sites

voodoo ti je lepo objasnio evo ja cu samo malo da dodam pazi ovako

moje komponente ovo sve navodim zamo da bi ti pokazao koje je jacine moje napajanje i sta sve tera

 

       procesor: AMD FX-6100 3.3GHz  TDP : 95 W

             ploca: Asus  Sabertooth 990FX R2.0

ram memorija: 2 x 4giga ddr3 na 1333 mghz CORSAIR  TDP : 1.5V

      hard disk: WESTERN DIGITAL 500giga

graficka karta: SAPPHIRE VAPOR-X HD 5770 1GB GDDR5

hladjenje procesora: Corsair Hydro H50 CPU Water Cooler

                   kuciste : Antec Nine Hundred u njemu rade 5 x 12cm  ventilatori +1 od 20cm

a sada ono glavno SVE TO TERA napajanje Antec od 360w pune snage pa se sada sam preracunaj i vidi koje ces napajanje da uzmes

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne treba ti napajanje od 600-650 W za neigrački kompjuter od 400 evra.
 
Intel® Core™ i5-3330
Asus P8B75-M
Disk od terabajt Seagate
2 x DDR3 4GB 1333MHz Kingston CL9, KVR13N9S8/4
DVD od hiljadu i po
Kućište od ~4000
500W Chieftec GPS-500A8 500W
 
Ukupno oko 45 hiljada

Taj chieftec crkava samo tako.

Link to comment
Share on other sites

vudz koji kombo mobo+ i5 proc ali da ima  - sata3, usb3 a moze i 2xPCIe naravno, totalno sam ispao iz price sa maticnim

 

i cemu sluzi ovaj turbo kod novih i5 4xxx modela, mislim radi li to kako treba ili je cista reklama

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

eh eh turbo nazivi mi i dalje ne zvuce dobro u usima :) i btw bio je tu i kod lynnfield generacije (imam i5-760 ali je ploca pocela da me zeza sve vise i vise)

 

 

GA oke dobra ploca, samo zwerko cemu ti konkretno sluzi msata, meni deluje kao jedan od onih dodataka koje nikada ne koristis :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da ne koristis :) Vise sam pomenuo onako kao nesto sto svakako dolazi tu, a mozda nekad u tri zivota nekome zatreba, zato i ima smajli na kraju. Po meni to recimo ima vrlo logike za notebook, imas glavni hard i neki mSATA sa 64-128GB samo za boot, a tipa ti diskovi su u americi recimo 20% skuplji od standardnih SSD-ova. U tom smislu to ima logike, za desktop komp zaista ni ja ne vidim cemu sluzi, a pogotovu sto ces sutra malo da nadjes normalan mSATA disk u Srbiji :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

na AMD platformi se iskljucuje turbo cak i kada se ne klokuje... 

Iz dva razloga. 

 

1. Greje se mnogo vise

2. Ne radi nista 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Turbo postoji još od Sandy Bridge (i5 2xxx), radi posao, skače klok ako je ponajviše opterećeno jedno ili dva jezgra.

Uzmi neki i5-3xxx i GA-Z77-D3H.

 

vudu jel moze 1.65v kingston na ovu plocu

citam po internetima i kazu da mozda moze mozda ne ali da nije preporucljivo :|  imam 4x2 gb kingston 1600 na 1.65 ili da jurim memoriju na 1.5 !@#$%^

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prelistao sam malo deluje previse problema da ima bar sa ovom GA plocom, a mozda mi je to bio problem i sa prethodnom koja je odjednom pocela da stvara problem sa 4 modula po 2gb kingstona na 1600 - 2x2gb nije bilo nista slicno

Mada realno mogu da se cimam da isprobam u svakom slucaju

Al koliko skontah to je vise do mem kontrolera

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

vudu jel moze 1.65v kingston na ovu plocu

citam po internetima i kazu da mozda moze mozda ne ali da nije preporucljivo :|  imam 4x2 gb kingston 1600 na 1.65 ili da jurim memoriju na 1.5 !@#$%^

 

Ja imam istu plocu, ali sa dva ova modula http://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr3-8gb-1600mhz-kingston-cl10.11.html?productId=26933 koji su fakat deklarisani na 1.5v. Gledao sam sad po BIOS-u, moze da se stavi voltaza modula na 1.64 ili 1.66, iz nekog razloga ide samo na paran broj :) Fakat nisam probao s 1.65v modulima, ali ovi HyperX na 1.5 rade bez ikakvih problema, posto mi je taj komp kao neki mali server pa je stalno upaljen i nijednom nizasta nije zabo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1.5 volts is for the JDEC profiles .... but most RAM speeds are advertised and labeled based upon their XMP profiles......most XMP profiles for i5 and i7 RAM is 1.65.

 

I have seen many posts saying "Well that's a MoBo manufacturer thing". No....Intel sets the XMP profile. I agree, Intel's JDEC specifications stipulate 1.5 volts .... for JDEC profiles ..... but XMP "allows compatible DDR3 memory to perform beyond standard specifications" and is "predefined and tested" by Intel

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/gaming-computers/intel-extreme-memory-profile-xmp.html

 

Again, most listed compatible i5 / i7 RAM is 1.65 .... at least according to Intel's compatibility lists

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/gaming-computers/core-i5-processor-memory-datasheet.html

http://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/gaming-computers/core-i7-memory-suppliers-datasheet.html

 

Intel's approved i7 Compatibilty List for the 4770k (May 2013) includes:

 

12 1.65 volt modules

02 1.60 volt modules

09 1.50 volt modules

 

Intel's approved i5 Compatibilty List for the 4770k (May 2013) includes:

 

11 1.65 volt modules

00 1.60 volt modules

09 1.50 volt modules

 

As to speed, faster RAM and lower CAS do result in increased performance. Whether the % increase in performance is worth the increase in RAM price is questionable depending on what ya doing. However, if ya compare % performance increase with % increase in total system cost, it's not far from hard to make that argument.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...