Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Vrlo ozbiljan apel HidroMetereoloskog zavoda Srbije, jako nevreme se sprema za vikend, pripremite se na vreme.

CETVRTAK 08.08.2013. u 13.15

UPOZORENJE ZA PODRUCJE SRBIJE Danas i sutra, veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, od 35 do 40 stepeni.

U subotu su moguce vremenske nepogode, lokalna pojava obilnih padavina, olujnog vetra i grada.

UPOZORENJE ZA PODRUCJE BEOGRADA Danas i sutra veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, oko 39 stepeni.

 Najava je za period od:  13:13 08.08.2013  do: 13:13 10.08.2013

 Meteoalarm

Nas region u petak i subotu vece ocekuje jako nevreme, koje ce u noci s petka na subotu biti praceno obilnom kisom, gradom, jakim vetrovima pa i tornadima i pijavicama u obalskom podrucju, upozoravaju meteorolozi.

Na stranicama Meteoalarma, Srbija, kao i Slovenija, Hrvatska i Madjarska su oznacene crvenom bojom koja znaci izuzetno opasno vreme, veoma intenzivan meteoroloski dogadjaj: Velika steta i nezgode su moguce na velikom podrucju, u vecini slucajeva s opasnoscu po zivot. Upozorenja se najvise odnose na podrucja Vojvodine, Macve, Beograda i centralne Srbije.

Meteorolozi  najavljuju vrlo verovatne pojave grada i oluje kao i obilne padavina.

Petak na subotu bice najopasniji.

Veliki ciklonalni poremecaj vec je poharao Nemacku. Oluja pracena jakim gradom nanela je mnogo stete u juznim i istocnim delovima te zemlje, a stradao je i centar Berlina gde su brojna oborena stabla ostetila automobile.

http://www.indjijacafe.in.rs/opstina-indjija/najava-opasnog-nevremena.html
Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

Odoh na Adu pa na tekmu. Bicu u parku kod bulevara Vojvode Stepe u crnoj majici "cetnici sever" i svetlo plavim farmerkama pa ako neko bude prolazio i ugleda me, slobodno neka pridje ili neka pozove 0637533109.


Prijatan dan drugovi i drugarice.

Link to comment
Share on other sites

Odoh na Adu pa na tekmu. Bicu u parku kod bulevara Vojvode Stepe u crnoj majici "cetnici sever" i svetlo plavim farmerkama pa ako neko bude prolazio i ugleda me, slobodno neka pridje ili neka pozove 0637533109.

Prijatan dan drugovi i drugarice.

dobra bleja tebrex

aj pa da poduvate i vi, pa da se vise ne nerviramo  :tf:

Link to comment
Share on other sites

Vrlo ozbiljan apel HidroMetereoloskog zavoda Srbije, jako nevreme se sprema za vikend, pripremite se na vreme.

CETVRTAK 08.08.2013. u 13.15

UPOZORENJE ZA PODRUCJE SRBIJE Danas i sutra, veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, od 35 do 40 stepeni.

U subotu su moguce vremenske nepogode, lokalna pojava obilnih padavina, olujnog vetra i grada.

UPOZORENJE ZA PODRUCJE BEOGRADA Danas i sutra veoma toplo, maksimalna temperatura znatno iznad proseka, oko 39 stepeni.

 Najava je za period od:  13:13 08.08.2013  do: 13:13 10.08.2013

 Meteoalarm

Nas region u petak i subotu vece ocekuje jako nevreme, koje ce u noci s petka na subotu biti praceno obilnom kisom, gradom, jakim vetrovima pa i tornadima i pijavicama u obalskom podrucju, upozoravaju meteorolozi.

Na stranicama Meteoalarma, Srbija, kao i Slovenija, Hrvatska i Madjarska su oznacene crvenom bojom koja znaci izuzetno opasno vreme, veoma intenzivan meteoroloski dogadjaj: Velika steta i nezgode su moguce na velikom podrucju, u vecini slucajeva s opasnoscu po zivot. Upozorenja se najvise odnose na podrucja Vojvodine, Macve, Beograda i centralne Srbije.

Meteorolozi  najavljuju vrlo verovatne pojave grada i oluje kao i obilne padavina.

Petak na subotu bice najopasniji.

Veliki ciklonalni poremecaj vec je poharao Nemacku. Oluja pracena jakim gradom nanela je mnogo stete u juznim i istocnim delovima te zemlje, a stradao je i centar Berlina gde su brojna oborena stabla ostetila automobile.

http://www.indjijacafe.in.rs/opstina-indjija/najava-opasnog-nevremena.html

sad sam pitao drugara koji radi u hidrometeoroloskom zavodu, kaze:

"novinari izvlace iz konteksta, poseti sam stranicu meteoalarm.eu i videces da se crveno upozorenje odnosi na kriterijum za temperaturu a ne za padavine.

inace ne ocekuje se nista nenormalno
kisa, osvezenje"
Link to comment
Share on other sites

doso u bg posle mesec dana, ovo je pakleno

morskih 38 i beogradskih 38 stepeni nebo i zemlja

 

jel u arandjelovcu najbolji akva park? koja je cena i jel se dobija neka lezaljka i slicno uz to>?

 

ajd još jednom ista tema, aranđelovac aqua park i ovaj u bačkom petrovcu se, što se nas tiče "kolju" po pitanju toga koji je bolji i oba su prilično korektna za domaće uslove, zasigurno bolji od pola aqua parkova po Evropi. Ležaljke jesu uključene u cenu ali GL da nađeš neku ako se pojaviš vikendom u podne ili tako nešto :) Moraš da uraniš zoru prevariš pa zauzmeš neku pre nego što svi drugi dođu.

Link to comment
Share on other sites

razmisljao sam prosle godine o marketing paradoksu tih akva parkova. Vec sada su cene oko 10e, a akva parkovi su puni do te mere da je meni ta guzva (cuo sam da se ceka pola sata na red za tobogan) jedan od glavnih razloga da ne odem.. sad, njima je u interesu da sto vise ljudi dodje, ali da u isto vreme ne bude guzva :) a da opale cenu 30e, verovatno bi dobili dosta losih kritika, kao na ovu krizu i to

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...