Jump to content

Assassin's Creed IV: Black Flag


Slađan

Recommended Posts

Ko skine neka javi kakva je optimizacija i da li su poboljsana graficka podesavanje tj.  kakve su opcije.

Obecali su da ce biti dobro optimizovana.

 

Ubisoft makes a promise:

“There was a major optimization pass that was done on the engine, not just for the PC, but for every platform. The scheduler used for the rendering was rewritten from the ground up. In Assassins Creed 4, the engine will use all the cores it needs until it sees that using more cores brings no more gain. So, yes we should expect better performance on PC than Assassins Creed 3, especially on DX11 hardware.”

 

Izasao je i Crack fix.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Bioshock si mogao da preskocis jer tipa traje 2 i po sata u totalu. :D

 

Ja cekam neko krsteno izdanje jer 3DM/ALi123 mi nece da rede u 50% slucajeva ili rade veoma lose. Plus, mislim da se tripujem koju DRM zastitu ovo ima jer sasvim je moguce da mesam igre i da mislim na nesto drugo. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Burial at the sea je 2 ipo sata dug,sad ga zavrsih nista posebno,nije na nivou Infinity-a a on nije na nivou Metro LL. Injustice sasvim ok,nije MK ali moze da se baci.

 

 

A trebalo bi AC da radi bez problema ,scene release je uvek na dan izlaska a to je 19og,mozda dan ranije.Kad izadje kopiras njihov crack kopiras save i to je to.

Ne mogu da cekam a hocu da vidim kako su je optimizovali ili je jos jedan debakl kao sa trojkom,a i baca mi se ,2 gigs to go xD

Link to comment
Share on other sites

Pa ko sto rece covek, novi DLC za BSI traje 2ipo sata, posto je Epizoda 1 a ono tipa koliko im je trebalo da je izbace .... ko HL ce da bude na kraju :D

 

A pomenuh DRM za Ubisoftove igre jer me nesto seva kad se setim price oko novih naslova za nextgen pa da sam procitao da jedan od njih ima neku super-duper zastitu koja ti bukvalno ubija racunar po pitanju perfomansi i slicno, neka nova verzija TAGES ili slicno zaboravih ime. Dal bese osteti disk pri stampanju pa ako ta steta ne postoji pri instalaciji onda ukapira da je pirat i onda krene sa sjebavanjem. Moram da pocnem da zapisujem zanimljive stvari ffs :(

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

a da, ja zaboravio na DLC :D

 

a to za TAGES i slično, ma kakvi :D Ako ti radi loše - 1. Ili je potrebno da se apdejtuje igra sa novim fiksevima i ispravi optimizaciju na bolje (što je do izdavača) 2. Nemaš komp koji može da tera tu igru u tim podešavanjima u kojima je teraš. Trećeg nešto i nema.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

realno, jedva cekam da odigram, pogotovu sto su pirati u prvom mahu bio najavljivan kao setting za trojku i tada sam se jos odusevio i onda smorio kad sam video da ce trojka biti u americkoj revoluciji..pominje se vec duze vreme i feudalni japan i Kapiram da nekoliko timova radi paralelno nekoliko okruzenja i eventualnih nastavaka..

 

Nazalost, novu dvojku i brotherhood nikada necemo opet dobiti jer je majstor koji je bio kreativni direktor prva dva dela - Patris Desilet najuren posle dvojke iz firme, pa se nesto prebacio u thq, ali je opet otpusten kad je ubisoft kupio thq..Naravno, ne lezi cela igra na jednom coveku, u ceo proces je ukljuceno bar 200 ljudi ali imam utisak da je taj covek bio poprilicno zasluzan za tu celu atmosferu i fazon koji je cela eziova saga imala..

 

Ono sto je meni najvise smetalo u trojci, (pored, kao što je Cheigh rekao - najgoreg ui-a u svim igrama ikada) je toliko razocaravajuc zavrsetak da mi je on bukvalno posrao celu igru..kao da su dali nekom rtd detetu da napise kraj..nadam se da ce to nekako da izvade..

 

i nek ostave onaj skorpionov rope dart, to je bio carski dodatak na oruzja..

Link to comment
Share on other sites

znam da dosta ljudi kuka oko trenutnog tajmlajna i Dezmonda ali meni je to bilo ok (nažalost, ne baš razrađeno) i kapiram zašto je tu ali moram priznati da sada kada razmislim šta se dešavalo u dvojci i kako je to zaključeno u trojci sve da je moglo bolje, ali je moglo i daleko gore. Tako da sam nekako ok sa tim. Što se tiče Konor tajmlajna, mislim da je to najviše smorilo ljude ali ne zato što je takav period dešavanja igre već je drugačije od prošlih igara u mnogo detalja koji se ne vide odmah već u retrospektivi. Svi su ozbiljni, nadrkani, jako malo humora ima i sve je nekako depresivno jer je cela priča nekako tugaljiva, a seting ne pomaže. Tako da je trojka ispala crna ovca serijala samo zato što nije protkana nadom, hepiendom i slično. Ima problema, ali ni približno kao što vlada opšte mišljenje. 

 

Čak mi je ovaj novi Black Flag malo glup što se tiče Edvardove priče, nabacano sve živo, likovi su ubibože nezanimljivi, priča se izgubila posle pet minuta igre. Blackbeard i Kidd su mi realno najzanimljiviji, Edvard je onako, ok... ostalih ko da nema. Ali da je zabavno brodarenje, do jaja jeste. Jako mi smeta što nema onih misterija i skrivenih zajebancija ko u dvojci i braderhudu. Tako da je istraživačku duh u tom smislu bedan, a grajnd beskonačan kada skapiraš kako i šta. Sve je nekako odmah tu, na dohvat ruke, sve imaš na mapi i onda samo ideš i skupljaš ko hrčak. Nema više da kupuješ mape i sranje, otkrivaš ono, da bi otkrio ovo na mapi, itd, itd. Sadašnji tajmlajn igre je čudan ali ni malo loš, mada nemaš neki poriv da izlaziš iz Animusa sam, već samo kad te sama igra izvuče ali ima par kul detalja za koje vredi ići i hakovati kompove i sranja.

Ono, u nekom kompu ponuda od BLUME-a ka Abstergu, a BLUME su kao glavni negativcu u predstojećem Watch_Dogsu.

 

Malo sam upoređivao po netu inače grafiku, na stranu next gen i PC, definitivno igra izgleda najlošije na XBox 360, a ni tada na trenutke ne izgleda baš toliko loše. Čak se na trenutke divim kako su na toliko mator sistem uspeli da uguraju minimum loading trenutaka.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Imam isti onaj osecaj kao kad sam igrao AC2 i Brotherhood.Nakrcana aktivnostima ,solidna priča (za sada),stealth je mnogo bolje izveden zbog dizajna levela

 a i misija.Borba standardna i dalje je malo laka za moj ukus pa izbegavam onaj health upgrejd da bi mogli da me killuju sa 2-3 udarca,kad si okruzen sa njih 10ak nije svejedno.

Gradovi su mnogo lepsi kao Havana,gde se bukvalno klizi preko krovova jer je gust i zbijen grad.

Zanimljivi su likovi,stvarno su se potrudili da budu autenticni i cutscene ne traju po pola sata.  Kako moze istrazivacki duh da bude bedan sa ogromnom mapom koja je dostupna od samog pocetka  a i gotivno je nalazaiti one skrivene kovcege preko mape.One pecine i skrivene prostorije sa resavnjem "zagonetki" bi bile bespotrebne,bile su lake i dosadne,samo sam ih odradjivao zbog armora.

Graficki najbolje izgleda na PCju,bice poredjenja kad zvanicno izadje jer PS4 ne moze renderovati ovu igru na max detaljima sa konstantnih 60 FPS.Okacicu par SS.

 

Vrhunski je game,stvarno su se potrudili i sasvim zasluzeno je dobio one ocene na opisima,definititivno top 5 ove godine.

 

aurv.png

jnpv.png

ztme.png

1crl.png

g4yw.png

zz08.png

Eo ima  dokumentarac o karibima i tom dobu,vredi pogledati pre igranja.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

pa bedno zato što to nije ni misterija ni istraživanje, već najobičniji grajnd gde ideš preko mape i skupljaš stvari bez ikakve muke. Ako moram da se baš tako izrazim, fali mu onog teorija zavere, Den Braun elementa. Meni je to bilo kul, i što se tiče istraživanja i rešavanja zagonetki i što se tiče detalja koji su tu ali nisu u prvom planu i nemaju neku preteranu svrhu kao što su pigpen, 01 fore i slično. Ta ogromna mapa je kul ali imaš od starta sve na njoj, samo moraš da sinhronizuješ ili oslobodiš region. To baš i nije neki izazov, opet, ima toliko stvari da se radi da ta štednja na vremenu i nije loša.

 

Za likove sam rekao šta sam imao, ja taj trud i autentičnost nisam primetio igde, a da je nešto veći u odnosu na prošle igre.

 

U stvari, kad razmislim, to mi je najveći problem u ovoj igri - nema izazova. Samo ideš i radiš stvari. Ali nije loša igra.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa istrazivacki dio je ukljucen sa otvorenom mapom,u AC2/B/R mapa je bila mnogo manja pa su morali da prave linearne delove za secrete a zagonetke su im bile platformiranje i povuci rucicu.Mozda malo hvali misterije ali ovde banes na ostrvo,zalutas malo po dzungli sa predobro odradjenom vegetacijom,naletis na majansku piramidu i dok se penjes po njoj pokupis secrete.Pola mape sam otkljucao i nisam ni pola od toga istrazio,hocu da je 100% kompletiram i sigurno cu je kupiti kad bude na popustu.

 

Eo sa 4k rezolucijom kako izgleda,ovo je nextgen a ne ono smeće.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno je meni šta ti pričaš, ali meni to nije misterija već - pristupačnost svemu, jedino što je je velik svet pa treba stići na sva mesta, a opet kad pootvaraš sve fast travele, ni to nije frka. Misterija je bila kad si u dvojci jurio one glyphove, pa rešavao one zagonetke i kodove ili u braderhudu što u Monteriđioniju u sadašnjosti ima onih skrivenih ajtema. Plus što ima gomila nekih skrivenih detalja koji dodaju samo ukus ali ne služe ničemu konkretno. Black Flag recimo neće dobiti ovakav topik na Ubi forumu - http://forums.ubi.com/showthread.php/315104-Hidden-numbers-in-gylph-challenges-for-the-truth

 

Isti manjak ima i trojka.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...