Jump to content

PayPal iskustva


Guest

Recommended Posts

Je l' neko pokušao do sada, da preko Paypal-a adduje neki novac u Steam Wallet? Ja već neko vreme bezuspešno pokušavam da odradim to, Steam Support je beskoristan, napisao mi neki general reply i kao da su otklonili problem ali ja i dalje ne mogu da dodam novac u wallet...

:v

Link to comment
Share on other sites

Radilo je ranije. Poslednji put jesam imao problem, no do toga je najverovatnije doslo zbog toga   sto se kupljene devize nisu videle odmah na racunu (iako online aplikacija banka prikazuje te pare odmah). Da l' je do banke, da l' do PayPala. Platio sam direktno karticom.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zna li iko kako da uklonim Auto withdrawal sa paypal akaunta? Svakog 1. u mjesecu mi prebaci pare sa paypala (available balance) na moju karticu, pa zelim da uklonim to ako je ikako moguce.

Edited by Guccimist

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imao sam jedan brainfart i na srecu sve je ispalo ok na kraju. 

 

LM. nisam hteo da nosim internet karticu za koreu kako je ne bih izgubio, nego sam se napravio pametan i slikao je da ne bih vucarao broj po papirima.. na iznenadjenje posle 5-6 dana provedenih u korei stize mi poruka od pejpala o sumnjivom aksesu iz tri lepe, gde su mojim pejpalom obavljene 3 transakcije od po 5.5$ (~16$, dok sam na kartici ukupno imao 31$). otvorio sam dispute ili kako se vec zove i posle par dana mi je stigla poruka, da cu u narednih 5 dana pare leci na karticu..

 

koliko zapravo glupim aplikacijama dajemo uvid u privatne podatke?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

deste.

je l' na kraju postoji nacin da povucem pare sa paypal na skrill?
konkretno, ako budem primao novac preko paypala treba mi neki nacin da novac zapravo dodje do mene a da ne moram da se drkam sa bankom. koliko sam video povlacenje novca sa paypal na skrill karticu je radilo ali su ukinuli. da li postoji drugi nacin? mogu i da otvorim nalog na nekom drugom servisu koji moze da mi posalje karticu kao skrill. moze i neki proveren servis koji naplacuje razumne provizije za transakciju paypal -> skrill.

ako trenutno ne postoji "direktno" resenje zanima me u kom trenutku mene banka smara za novac? da li su pare "zakljcane" u trenutku kada mi stignu na racun ili je to "pravdanje" samo formalnost koju moram da obavim ako licno odem u banku? kontao sam da mozda nekako povucem pare sa paypal na intezin racun pa onda te pare odmah krnem na skrill a onda sa skrilla na bankomat da bih izbegao bilo kakvu papirologiju.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Meni sa Paypala lezu pare direktno na Intesin devizni racun i ne traze nikakve papire ili bilo sta. Dakle kao da sam dosao na salter i uplatio sam sebi pare samo nisam uplatilac ja nego Paypal. Standardni Hit racun sa Visa karticom koja je vezana na PayPal i preko nje povlacim kes. Jedino sto ne znam da li bi me u nekom momentu napenalila neka poreska ili nesto ako bi bila veca kolicina para, tipa po 1.000 eur mesecno ali za sad cutim :)

Posle pare regularno prebacis u dinare ako oces da dizes sa bankomata ili odes u banku pa podignes devize, niko me nista nije pitao. Dakle iz nekog razloga ga ne tretiraju kao sto je ranije bilo doznaka iz inostranstva pa ti moras da popunis formular da su to neke usluge koje si izvrsio u inostranstvu i te fore. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja imam hit racun u intezi i kad se ulogujem na e-banking vidim dinarski i vidim devizni koji mi je vezan za onu visa internet karticu, a bio sam ubedjen da imam "pravi" devizni racun :D
znaci treba da se iscimam do banke i otvorim devizni racun + karticu i posle toga prolazi sve lagano?
 
edit: takodje vidim da paypal prihvata samo bankovne racune iz SAD, znaci treba mi kartica preko koje bih povlacio pare?
Edited by Doca

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim standardnu Visa karticu koju imas uz Hit račun kod njih, ona valjda po defaultu ima dodat i neki devizni račun ali to bolje proveri s bankom, moguće da sam ga ja nekad davno i otvarao posebno.

A sto se Paypala tice da, ne možeš da dodas račun nego ideš na opciju "withdraw to card" i onda sam stavio istu tu karticu kojom i plaćam kad mi treba nešto. I to funkcioniše onako kako sam opisao gore. S tim da po mom iskustvu treba bar jedno 5 dana da legnu pare, tj maksimalni rok koji PayPal navede, ako ne i dan duže :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja imam isto dva rachuna (dinarski i devizni) koja su vezana, u komercijalnoj banci za Viza karticu, koja je dalje vezana za Paypal. Objasnjenje za dinarski, koje mi je dato, je da to postoji zbog odrzavanja kartice ( 500 din na tri meseca) i to je to. Pare sa paypal-a, kada povucem na karticu, lezu sutra, iako paypal kaze da se ceka 5 do 7 radnih dana. osim tri procenta koje mi uzme sam PayPal, nisam primetio neku drugu tarifu.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...