Jump to content

BioShock Infinite


Al Bundy

Recommended Posts

Ok je...ali apsolutno nema potrebe igrati na Hard, igra je vise trcanje i gledanje okoline/price.

6-7 sati sam u igri i vec odavno mi je onaj osecaj: " Ajde trci samo da vidis kakav je kraj, jebe mi se za ostalo", ali kurac kad sam ja hrcak i sve mora da se pokupi :)

 

Doduse ja nisam nesto mnogo igrao Bioshock, dal je i tamo bilo ovoliko loot-ovanja...muka mi je, vise gledam u zemlju, kante, kutije i pritiskam E nego bilo sta drugo.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

od kad je bila ona fora slična za deusex:hr i kako je šef obezbeđenja, a jede čokoladice iz smeća, sad me to proganja u svakoj igri u podsvesti :D

 

Inače, šta mislite o kraju igre?

 

Meni je ta poslednja četvrtina jako lepo zamišljena ali je malo zbrzana i te jasne stvari su nekako smuljano pojašnjene. Sem toga, sve ostalo mi je super. Čak to malo muljanje po kraju je baš lep trenutak za mozganje. Odmah mi je na pamet palo "omg, Buker je Endru Rajan u Rapture univerzumu!" i milion sličnih kombinacija.

 

Inače, jeste početak i prvih par sati igre malo dosadnjikavo ali je dobar uvod u kako treba igrati igru.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Predjoh je, jebote bas je dugacka igra ili mi se samo cinilo to..


A kraj ?


Ajde razjasnite mi neke stvari, nisu mi bas jasne. Skontao sam da je Booker u stvari Elizabetin otac, to je bilo ocigledno. Ali koja je fora sa onim svetovima na kraju i ono lupetanje ? I zasto je Lutecin brat uzeo uopste Elizabetu od Bookera ? I zasto su udavile Bookera ? I da li ima neka promena u kraju ako uzmem neki drugi brosh za Elizabetu (ja sam uzeo onu pticu da nosi oko vrata) ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto uzeo pticu ali nisam tražio šta se dešava ako uzmeš ono drugo. 

 

Pa fora je što moraš da baš preslušaš sve one audio logove, pošto oni kriju baš dosta bitnih detalja.

 

Hronološki mu to nekako ide ovako: Buker je došao iz rata i fora je ako se nije krstio, postao je pijanica tj. Buker DeVit, ako se krstio, postao je Komstok u paralelnom univerzumu. Inače, to je sve hevi inspirisano multiverzumom. Pa je njemu Elizabet na kraju to plastično objasnila sa svetionicima, da ih ima bezbroj i da su svi po jedna realnost i da su oni u većini njih u nekoj formi, pa čak i najverovatnije u prvom BioShocku. 

 

E sad, ova ženska Lutece je pronašla te procepe između realnosti, pomoću kojih je Komstok krao i gledao druge dimenzije i pomoću tog znanja su izgradili Kolumbiju (čak se negde pominje doktor iz prvog BioShocka, kojeg je Fink posmatrao i tako napravio Vigore, najverovatnije po osnovi na plazmide iz prve igre). Njen brat je u stvari njena muška verzija iz Bukerovog univerzuma. Tako da nisu brat i sestra, već isti lik samo u dve realnosti. Sa tim što su oni ostali zarobljeni u nekom limbu u jednom trenutku. Pominje se kako je Komstok zbog korišćnjenja naprave sa kojom otvaraju procepe ostao sterilan, a želi naslednika brzo jer je on u stvari istih godina kao Buker samo ga je mašina ruinirala i ostarila. Pa pošto ne može da ima decu, ukrao je Elizabet dok je bila mala tj. Bukerova ćerka, jer su on i Buker isti lik.

 

Takođe, tu je fora sa krvarenjem nosa da svako ko se zadesi u procepu, a nije toga svestan gubi sećanje na prethodnu realnost.

 

Udavile su ga da bi prekinule taj začarani krug u kojem Buker postaje Komstok ili ostaje Buker jer obe varijante su loše.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kraj me je totalno oduvao, nisam zavrsio BS1, a BS2 nisam ni igrao, te mi nije bilo ni na kraju pameti da ce ovo biti rasplet, genijalno je zamisljena prica i sve je beskonacno jednostavno a i beskonacno komplikovano u isto vreme :D

 

Bioshock 4 2015-e?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...