Jump to content

RUR automobil godine 2012!


dovlagsi

RUR izbor za auto-godine 2012.  

59 members have voted

  1. 1. Najboljiji od drugih je?

    • Audi A3
      3
    • BMW 6 GranCoupe
      19
    • Dacia Sandero
      3
    • Ferrari F12berlinetta
      12
    • Fiat 500L
      5
    • Honda CR-V
      1
    • Jaguar F-Type
      9
    • Kia pro_cee'd
      6
    • Lexus LS
      5
    • Mazda6
      4
    • Mercedes-Benz A-Class
      19
    • MINI Paceman
      3
    • Opel Cascada
      5
    • Opel Adam
      2
    • Renault Clio
      4
    • Seat Leon
      3
    • Škoda Rapid
      4
    • Toyota GT86
      15
    • Volkswagen Golf VII
      4
    • Volvo V40
      9


Recommended Posts

Nisam zaboravio, naravno :)

Ove godine je izbor malo veći, ima tu svašta nešto zanimljivo. Dakle, kao i do sada, u izboru su samo automobili koje već možete kupiti na evropskom tržištu i koji su predstavljeni po prvi put tokom ove godine.

I ne zaboravite - može se glasati za više favorita!

Takođe, glasanje traje do 31.12.2012.

A sad izbor:

Audi A3

Novi A3 se bazira na novoj MQP platformi koja je mnogo lakša od bivše, a zanimljivo da se budući Sportback i kabrio neće bazirati na njoj. Dolazi sa novim 1,2 TSI turbo-benzincem i sa LED svetlom, po prvi put u hečbek klasi.

1.jpg

BMW 6 GranCoupe

Model 640d dolazi sa sjajnim 3,0 dizelašem sa čak 313 KS. Kako je BMW brend za ložane, taj motor je morao imati čak tri turbine. Uskoro će se ponuditi i xDrive model sa ovim motorom.

2.jpg

Dacia Sandero

Druga generacija Sandera dolazi kao zaista ozbiljan takmac u kategoriji jeftinih kola. Još uvek će startna cena biti tek nešto iznad 7000 evra, a u ponudi je i trocilindrični Renoov 0.9 TCe benzinac sa turbinom i 90 KS.

3.jpg

Ferrari F12berlinetta

Neverovatno je koliko su inženjeri poslednjih godina postigli na temu ekonomičnosti motora - ovaj troši samo 15,7 lit/100 km, što je za 30% bolje od slabijeg prethodnika 599! Who gives a damn - 740 KS, 8,5 sek. do 200 km/h, 274.500 evra.

4.jpg

Fiat 500L

Naš ponos i dika! Glasajte obavezno za 500L, reko Dinkić!

5.jpg

Honda CR-V

Skoro je bila prezentacija novog terenca u Delta Sitiju i moram priznati da je veoma dopadljiv uživo. Pre svega, prvi utisak je da je mnooogo veći od prethodnika. Nemojte ga zaobići u glasanju.

6.jpg

Jaguar F-Type

Najlepši dvosed današnjice ima samo jednu, uslovno rečeno, mrlju a to je činjenica da je promoter Lana Del Ray. Sem toga, ovo je ogroman favorit ovogodišnjeg izbora. Snaga motora od 340 do 495 KS, nema krov. Mislim, ima, ali kome će to trebati.

7.jpg

Kia pro_cee'd

Iako ja vozim prethodnu generaciju prosida, uvek moram da konsultujem Google kad pišem njegov naziv... Podobija novi prosid raznorazne nagreda za dizajn, meni se ne sviđa odzada, al dobro sad. Lep je, realno. Motorizacija još uvek ispod proseka u odnosu na izgled.

8.jpg

Lexus LS

Ko bi rek'o da Lexus kao brend postoji samo 23 godine? I kao tako mlad, već nekoliko godina unazad piša Merc/BMW/Audiju u oči sa hibridnim LS-om, koji i dalje troši manje od 10 lit a ima 440 KS...

9.jpg

Mazda6

Nova šestica se potrudila da nekako stigne na našu listu, pre par dana su krenuli da je prodaju. U principu, osim dizajna nema baš neke veće prednosti u odnosu na konkurenciju.

10-1.jpg

Mercedes-Benz A-Class

Merc je konačno krenuo da "juri" BMW-ovu seriju 1 sa novom generacijom A-klase, i to sa ozbiljnim automobilom! Jedino što košta mnoooogo, čak je i osetno skuplji od samog BMW-a.

11.jpg

MINI Paceman

Dočekasmo i to! Kupe, hečbek i terenac sve u jednom! Sad možemo da se resetujemo.

12.jpg

Opel Cascada

Lepo je što se Opel vraća platnenim krovovima, ono sa CC varijantama je bilo žestoko sranje za vožnju. Astra je sama po sebi lepa, tako da je Cascada sigurno lep auto.

13.jpg

Opel Adam

Ne znam što sam stavio dva Opela na listu, nemojte me smarati oko toga. Samo da se zna da sam ovo napisao pre nego što je bilo ko na topiku to prokomentarisao!

14.jpg

Renault Clio

Najbolji Klio do sada, definitivno. Divan dizajn, efikasni motori, uskoro će i RS sportska varijanta.... Doduše, sa 1,6 turbo-motorom, a znam da su mnogi voleli 2,0 16v iako ga treba "terati" dosta u visoke obrtaje.

15.jpg

Seat Leon

Znate za onaj (čuveni) prelaz u dizajnu početkom osamdesetih, kada su sa oblog prešli na kockasto. Strašno! Novi Leon je vesnik kockastijih automobila, zajedno sa svim novim Škodama i Golfovima. Inače, i Leon je dobio LED prednja svetla.

16.jpg

Škoda Rapid

Nije Logan po ceni a ništa funkcionalniji nije. Nije lep unutra, a nije baš ni nešto prostran. Lepa najava za Oktaviju, though.

17.jpg

Toyota GT86

Prečnik i hod klipa je ravno 86mm, a toliki je i prečnik obe izduvne cevi. Osim toga, ovo je najbolji automobil za ovu godinu, ako pitate Klarksona iz Top Gira. Najzabavniji automobil za vožnju, a da ne košta više od 50.000 evra. A košta i značajno manje od toga...

18.jpg

Volkswagen Golf

Ne znam ljudi, al meni ovde sve isto. Nikad sličniji Golf svom prethodniku. Dajte revoluciju "dvojke"!

19.jpg

Volvo V40

Zwerko je rekao da ovaj auto izgleda mnogo gotivnije uživo nego li na slikama, stoga eto dobrog razloga da se za njega glasa. Ipak, ovaj ludački zadnji deo se dobija za cifru koja znatno premašuje 20.000 evra, što je ipak mnogo kume.

20.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Jaguar za lepotu, Toyota GT-86 za cena/kvalitet/voznja/dizajn odnos i, naravno, Mechka A-klase - posedovao bih je rado iako koshta skuplje od mog Mondea ;)

Clio bih josh uvrstio u uzi izbor, nadam se da su se Francuzi napokon opametili i napravili dobar auto.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ja kad na prošlom topicu rekoh da mi je nova A klasa do jaja, popio sam hejt. A sad ispada da A klasa vodi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to hejtovao neko ko nije skontao da je nova A klasa dijametralno drugacija od stare. Ja realno nisam naisao ni na koga ko bi za taj auto rekao tipa "koje sranje"... Bas im je pun pogodak, jos kad bi mogli da ga priustimo mi siromasi koji zaista i vozimo kola iz nize srednje klase...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne može više slika gore u onom postu, tako da evo još slika kandidata u novom postu:

Audi A3

21.jpg

BMW 6 GranCoupe

22.jpg

Dacia Sandero

23.jpg

Ferarri F12berlinetta

24.jpg

Fiat 500L

25.jpg

Honda CR-V

26.jpg

Jaguar F-Type

27.jpg

Kia pro_cee'd

28.jpg

Lexus LS

29.jpg

Mazda6

30.jpg

Mercedes-Benz A-class

31.jpg

MINI Paceman

32.jpg

Opel Cascada

33.jpg

Opel Adam

34.jpg

Renault Clio

35.jpg

Seat Leon

36.jpg

Škoda Rapid

37.jpg

Toyota GT 86

38.jpg

Volkswagen Golf VII

39.jpg

Volvo V40

40.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ako moze josh jedna stvar da se uradi - stavi slike u spoiler, poshto se ovako topic scrolluje sto godina :)

done!

Glasao za Ferarri. Glasao bih za BMW da sam ga prvo video od nazad.

A ne možeš da obrišeš glas pa da glasaš ponovo?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...