Jump to content

Star Citizen !


Recommended Posts

Svidja mi se kako su odradili kretanje iz prvog lica i animaciju lika kada ulazi u brod i seda u pilotskoj kabini. Sa druge strane 3rd person view animacija je dosta losija i, da sam na njihovom mestu, ne bih uopste koristio 3rd person view. Onaj holo table izgleda OK, ali bi mogli malo da porade nad kontrolama istog (drzanje Tab-a mi je lose resenje).

 

Ceka se momenat kada cu moci da otvorim vrata hangara i poletim malo na svom 300i...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram komplet nov komp za ovo, taman ce moj stari napuniti 5 godina do tada, pa imam i izgovor kao..

 

Nervira me sto imam stariju Asusovu maticnu, pa mi fali PCI 3.0 i SATA 3 da upgrejdujem samo hard i graficku.

 

Pa ti novu 3.0 grafičku možeš i na pci-e 2.0 slot, ja to planiram da uradim do nove godine, da uložim u novu grafičku od oko 140e i da dodam još 4 gigga (800 ddr2) memorije, ukupno 8 giga. Relativno dobar apdejt za te pare, jer za potpuno novu igračku mašinu nemam novce u nekom narednom periodu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod toga da odma i ja priupitam:

Koji cpu/mb/mem kombo da uzmem do nekih 300 evra? Napomena, zadrzavam postojeci gpu ga 6850 do daljnjeg.

Mislio sam nesto tipa i5-3350p, asrock pro4-m i kingston 2x4gb 1600 hyperx beast.

Ne planiram da teram star citizen na uber vhq, hq je sasvim dovoljan pogotovo imajuci u vidu rezoluciju na kojoj igram (1680x1050).

Link to comment
Share on other sites

Pa ti novu 3.0 grafičku možeš i na pci-e 2.0 slot, ja to planiram da uradim do nove godine, da uložim u novu grafičku od oko 140e i da dodam još 4 gigga (800 ddr2) memorije, ukupno 8 giga. Relativno dobar apdejt za te pare, jer za potpuno novu igračku mašinu nemam novce u nekom narednom periodu.

 

Znam da moze ali necu da se krpim vise, hocu jednom u zivotu da igram nesto na max, a da ne cekam 5-10 godina da pojeftini tehnologija.

 

Vudi cimacu te kad dodje vreme o/

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Za one koji se razmisljaju da uzmu igru ili bilo koga ko zeli da sazna vise o igri nek isprati step-by-step guide kog je napisao jedan lik sa rsi foruma:

 

So, without further ado - here is my step-by-step guide to get you obsessed with Star Citizen:

Steps
1. Watch this video. It's the latest iteration of the original Kickstarter video to educate people about the game and getting some funding to roll in.
2. Go to this page on the Star Citizen website and read about the game and the various ships.
3. Once you've done that, go to this page and play around and compare the various ships against each other to figure out which one will best suit your desired style of play. I ultimately settled on the 325a as my starting ship since I kind of want to play the game as a "jack-of-all-trades" and this seemed like the best fit for me (full disclosure, though, all of the ships look incredibly sweet and I'll probably invest in another in the coming months).
4. Still not sold on the ships in this game? Watch 

the way, this video is 100% in-engine). It also comes with a brochure.
5. I know what you're thinking - what about gameplay and the economy? Well, check out 
explains how the economy and players dynamically create the gameplay and content for the persistent universe.
6. Also, every week they have updates on the development of the game - it's a weekly youtube series called "https://www.youtube.com/playlist?list=PLVct2QDhDrB0sipIorv4skO-XR8bAO7Pp." If you're still looking for more info on the game, that would be a good place to start.
7. Finally, check out this page and do some research about the various backer packages. The packages themselves don't just come with a ship and the game, they come with a few extras like starting credits or the soundtrack or whatever (not to mention alpha and beta access).
Link to comment
Share on other sites

Jel neko provalio ribu sto im radi Marketing, ima je u Wingman's Hangar katkad.

U stvari ni ne znam sta tacno radi, organizuje backer rewards, deluje mutavo kad prica, al kontam da je razvlace u pauzama ko prase masan dzak.

 

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/12913-Meet-Sandi-Gardiner

 

Chrisov "dat rack" pogled sve govori :)

Edited by Jerry Drake

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ne moras ponovo, mozes da "melt-ujes" trenutni paket i te pare ce ti otici u Store Credits ($). Zatim, kada budes uzimao novi paket, pre nego sto zavrsis kupovinu, obavezno stikliraj credits&coupons opciju i izaberes max iznos i zatim ces ostatak koji ti fali za novi paket platiti kreditnom karticom.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi i time rezervisi pristup alfi i beti.

Svakako kada u decembru izadje dogfighting modul ces imati priliku da testiras sve moguce brodove u igri i ako ti se vise svidi neki drugi brod mocices da promenis pakete.

Ja sam isto tako uzeo taj bounty hunter paket posto je 300i takav da mozes sa njim i da istrazujes i da trejdujes i pew pew. Naravno, samim tim nije specijalizovan ni u jednoj od tih grana ali je solidan i mocice da se zarade in-game pare sa njim za npr. horneta i freelancera.

 

Edit: Evo ga prvo izdanje Jump Point-a, newsletter za pre-release subscriber-e: 

http://cdn-rsi.s3.amazonaws.com/JumpPoint/JumpPoint+12-21-2012+Mayan+End+of+the+World+Edition.pdf

U ovom broju je lepo opisan proces dizajniranja 300i broda sa sve skicama, renderima...

 

Edit 2: Na pbay-u imaju svi brojevi Jump Point-a da se skinu.

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Objasnjenje kako ce death mehanika biti implementirana:

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/12879-Death-Of-A-Spaceman

Evo i clanka o MP i SP segmentu, kao i instanciranju:

https://robertsspaceindustries/comm-link/transmission/12770-Chris-Roberts-On-Multiplayer-Single-Player-And-Instancing

Takodje, treba overiti i kratke price (uglavnom su objavljene u 10 delova).

Ako me ne prodje ovaj hajp eto mene ubrzo u freelanceru :)

Link to comment
Share on other sites

Evo malo info-a za sve koji gledaju oko HW zahtevnosti:

 

CPU: i5 3450 (Ivy Bridge)

GPU: HD 7870 (2 GB)

MEM: 8 GB

 

Kada se sve stavi na max od podesavanja, framerate ide izmedju 23FPS - 30FPS u hangaru za trenutno najnoviji patch  (Patch 4).

Evo kako izgleda po komponentama:

 

GPU.PNG

 

 

Ovde zanimljiv deo je da je GPU 99% zauzeta, sto znaci da su uspeli da vecinu stvari prebace na GPU, sto je dobro.

 

Memory Usage (Dedicated): graphics memory pages occupying the GPU's memory (memory on the graphics card)
Memory Usage (Dynamic): graphics memory pages occupying the system memory
 
Kao sto se vidi SC uzima ~1.6 GB memorije na grafickoj tako da je 2 GB neki min kada budete radili upgrade, ako budete zeleli da igrate na max setovanjima.

 

 

CPU.PNG

 

Moj CPU definitivno nije "top of the line" i vidi se da nije usko grlo u celoj prici. Isto tako 8 GB RAM-a bi trebalo da je sasvim dovoljno.

 

Uzmite u obzir da je ovo samo hangar, tako da je jako tesko reci sta ce se desiti kada se u sceni nadju 20-30 brodova.

 

 

TL;DR: Ako radite upgrade GPU je daleko najvaznija komponenta.

Edited by stator
Link to comment
Share on other sites

Evo par komandi za tweak-ovanje grafickih podesavanja (za otvaranje konzole pritisnuti tildu "~"), posebno obratiti paznju na gamma podesavanje, mozda poboljsa izgled discount hangara:

 

Turn off motion blur:
r_MotionBlur off
r_MotionBlur 0

 

Limit max FPS to 30 for laptops:
You need to do two commands for this to work.
1.Turn vSync off:
r_VSync 0
2.Set MaxFPS:
sys_MaxFPS 30

 

Change the Gamma if you can't see shait in your hanger:

r_Gamma 1.5
r_Gamma 1.0025 <- Default value

 

Disable Screen Space Ambient Occlusion:
r_SSAO 0
r_SSAO 3 <- Default value

 

Change shadow quality:
e_ShadowsMaxTexRes 256
e_ShadowsMaxTexRes 512
e_ShadowsMaxTexRes 1024 <- higher number is better quality of shadows.

 

Change Field of View, thanks to Synpathy:
cl_fov 80
cl_fov 70.1847 <- Default value

 

Ako hocete da ubacite podesavanja da se automatski ucitaju pri startovanju igre, izmene uneti u system.cfg

 

Evo i detaljnija lista CryEngine komandi (nisu sve kompatibilne sa SC-om): http://freesdk.crydev.net/display/CRYAUTOGEN/Home

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...