Jump to content

Star Citizen !


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Ovaj lik je otišao - http://klanrur.rs/2015/07/06/alex-mayberry-napustio-cloud-imperium-games/

 

A što se FPS modula tiče, kao odložen je "do daljnjeg" ne znači da je otkazan skroz.

 

Mada ne ide kako bi trebalo to je jasno.

 

85 miliona dolara kasnije... dokle su oni dogurali ?

 

otkazali su FPS modul, i nemaju pojma gde udaraju :(

 

https://ia601506.us.archive.org/9/items/StarCitizenComplaint/StarCitizen_complaint.pdf

 

Pročitao sam ovo, ima smisla, mada i on malo lelemudi. Više je "ostrašćen" ali ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

oktobar 2012 godine ?

 

 

kako mislis previse drami ? das 2000 dolara (ili 50 dolara nebitno) i 3 godine kasnije nema nista ? NISTA! likovi su glavne inicijativne vrline ove igre odjebali zarad MOAR $$$ , a nista od sadrzaja nisu zavrsili

mene cudi samo kako internet ne bruji zbog toga

 

ja sam ocekivao singl plejer da bude spreman do sada uveliko

 

slusaju 10% najzagrizenijih likova po pitanju featursa i normalno sto ne mogu sve da implementiraju i izbalansiraju

a ocigledno da im fali neko iskussan u vodjenu razvoja igara

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj lik previše drami, ne mogu propasti, jedino je pitanje kada ce igra izaći.

 

Nije uopste to najbitnije pitanje. Najbitnije pitanje, koje i on potencira u zakljucku sto je Star Citizen postao ultimativni primer propasti crowdfunding koncepta. Pare dobijaju samo vec ostvareni kreatori igara da bi napravili nesto slicno onome nasta su se ljudi nekada lozili a oni u solidnom broju slucajeva to zaseravaju, bilo tako sto izbace sranje proizvod ili sto ga ne zavrse nikada ili bar daleko od onoga sto su najavili. I to onda pravi veliki problem indie developerima zbog kojih je koncept i izmisljen, jer ako ne moze kvalitetan proizvod i na vreme da napravi neki vec potvrdjeni i priznati game developer kako ce to uraditi neki tim iz Srbije/Indije/Brazila koji zapravo zaista ima dobru ideju. 

 

U sustini jedini izlaz iz te situacije je da Star Citizen izadje i da bude fazon neka nikad bolja igra koja se pojavila i koja ce se ikada pojaviti, a trenutno ne deluje bas tako. 

 

a ocigledno da im fali neko iskussan u vodjenu razvoja igara

 

Pa valjda imaju Krisa Robertsa?  :tf:

 

Problem je u tome sto to brdo para nisu ulozili da zavrse inicijalni koncept nego su krenuli da se megalomanisu i tu je otislo sve u majcinu. Mislim kad sam video ovaj video na kome se on obraca publici na E3 odmah mi je bilo jasno o cemu se radi 

 

 

Znaci 95% videa je kako prave motion capture (sto je sve kul, ali nema veze toliko sa sustinom Star citizena), a samo mali deo se odnosi na bilo kakve svemirske borbe i sl... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Single je obecan za decembar 2015 tako da ne vidim problem, imaju josh 5-6 meseci da zavrshe :tf:.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Optužbe koje je pisao lik FTC-u nisu uopšte naivne, a ni FTC nije baš naivan, pogotovo kad su ovako velike pare u pitanju.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Prdite žestoko pre vremena. Kad bude izašla igracete.

Nisu jos prekrsili ništa sto i drugi kickstarteri nisu, pomerili rok i pivecali igru.

Samo sto ovo nije izometrijska unity cica glisa igra, sa vec izgradjenim alatima i assetima.

  • Downvote (-1) 1

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dao 125$ i uopshte mi se ne zuri. Neki izadje 2016 u decembru shto se mene tice. Ionako nije realno da se ovakva igra napravi za kraci vremenski period od 5 godina. Plus je covek morao da prvo napravi celu kompaniju koja ce to uraditi...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/271173/some-thoughts-on-concerns

 

 

 

‘Star Marine is delayed indefinitely.’ - "First of all: the phrase ‘delayed indefinitely’ being bandied around is incorrect…"
‘Star Marine is Call of Duty in space!’ - "First of all, let me speak out against reducing any concept to such broad strokes…"
‘You are spending too much time polishing the game.’ - "This is absolutely inaccurate. We are grappling with blockers, not a polish…"
‘Feature creep!’ - "I don’t have much to say to this, beyond that it’s not accurate…"
‘You’re spending all your time on concept sales!’ - "We aren’t! Concept sales are something of a slow burn that uses mostly outsource talent who would not otherwise be working on the game…"
‘My ship isn’t flyable yet!’ - "Despite rumors (and jokes, I promise!) to the contrary, we have not forgotten about the Caterpillar, Banu Merchantman, Xi’An Scout, Constellation, Retaliator, Orion, Herald, Vanguard or any of the others. :) Every ship we’ve sold (and quite a few we haven’t) are on the block schedule and every dog will get his day. Why are some ships prioritized before others? There’s a couple reasons for that.…"
‘They’re only making assets for Squadron 42!’ - "This is also not the case…"
‘Sales are down, we’re doomed!’ - "We are not concerned, and you shouldn’t be either…"
‘Where are the previous web features you’ve talked about?’ - "This is a good question, and reviewing our past six months of communication I believe it’s probably the most serious concern here…"
‘Chris Roberts is wasting his time directing the performance capture shoot.’ - "Positively untrue…"
‘X employee is leaving, we’re doomed!’ - "As I said in a recent post, turnover sucks… but it’s a constant in this or pretty much any other industry. The sky is not falling…
‘It’s not open development!’ - "I think this is an easy one to attack because it’s a vague concept; there’s no dictionary definition for ‘open development’ and if there were we’d still argue about it. We see open development as sharing our progress with you every step of the way, and I believe we do a fairly good job of that. We’ll continue to get better, we’ll continue to work from feedback… but we make the entire team available to interact with you, we tell you what we’re doing on a weekly and monthly basis… we think it’s pretty open…"
‘CIG is not communicating with us!’ - "I firmly believe that this is absolutely incorrect, but I also believe that it’s a criticism that will never, ever go away…"
Link to comment
Share on other sites

Prdite žestoko pre vremena. Kad bude izašla igracete.

Nisu jos prekrsili ništa sto i drugi kickstarteri nisu, pomerili rok i pivecali igru.

Samo sto ovo nije izometrijska unity cica glisa igra, sa vec izgradjenim alatima i assetima.

 

Jesi čitao ti uopšte šta sve piše u onom dokumentu? Očigledno nisi.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nije smešno, nego lik drobi 12 stranica. Da je dignuta sudska tuzba pa da ga i shvatim ozbiljno.

Podržavam pritisak na Robertsa da ubrza, ali je preterano zvati ga prevarantom. Nema čovek jedan razlog da ne završi igru.

A za burzuje sto plaćaju hiljade dolara na brodove pa dizu buku jer nisu gotovi na vreme mi je lako.

Gledam Wasteland 2 i PoE, kolko im je trebalo, nekako mi je normalno da SC bude 5-6 godina u razvoju.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је ово једина игра на коју сам се од почетка веома напржио, а у исто време нисам имао поверења да ће изаћи (макар не у облику како су најавили, а касније само буџили најаву), те нисам дао ни динара на њу. И даље чекам да видим шта ће да се деси.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dve interesantne vesti oko Star Citizen video igre pojavile su se na internetu tokom dana. Prva, nešto povoljnija po igrače, dolazi sa ComicCona, gde je Cloud Imperium izneo neke informacije o Star Citizenu. Iako je većina dobro poznata, postoji i pokoji interesantan detalj.

Pre svega, CIG planira da prikaže “multicrew” brodove već na GamesComu koji počinje za manje od mesec dana a Arena Commander 2.0 biće izdat ubrzo nakon GamesComa. Arena Commander 2.0 će doneti novu, veću mapu za besplatno testiranje letenja kako bi bolje “prihvatila” nove multicrew brodove. Sa druge strane, Squadron 42, singleplayer igra ubačena u univerzum Star Citizena biće “početna tačka” za sve nove igrače kako bi se upoznali sa igrom i njenom mehanikom. Roberts kaže da je Squadron 42 veći od bilo kojeg Wing Commander naslova i da scenario poseduje preko 670 stranica. I oko Squadron 42 ćemo više znati tokom GamesCom sajma narednog meseca. Roberts takođe kaže da će igra biti dovoljno kvalitetna da odgovara AAA naslovima sa cenom od 60 evra, pa očekujemo da tako zaista i bude.

 

Sa druge strane, igra koja je do sada prikupila preko 85 miliona dolara finansija nije bez svojih problema, a jedan od najvokalnijih ovim povodom je Derek Smart koji je u svom blog postu pod imenom “Zbog čega Cloud Imperium mora da bude predmet istrage” – odmah, donosi zabrinutost pa čak i optužbe na konto statusa u kojem se nalazi igra i zahteva da se protiv Cloud Imperium pokrene istraga. Ono što je zanimljivo je da je Derek dobio nazad svojih 250$ koje je uplatio na račun CIG tokom Kickstarter kampanje, iako on taj novac nije tražio. Pravila Kickstartera nalažu da se novac može vratiti osobi koja je finansirala projekat bez posebnog pojašnjenja i nakon povraćaja novca “između vas i finansijera ne važi nikakav dogovor niti imate obaveze prema njemu”. Za sada nije jasno zbog čega je refundacija izvršena, ali se već razmišlja u pravcu toga da CIG ne želi da Smart bude uključen u Kickstarter diskusije sa drugim ljudima koji su podržali igru a na kraju krajeva žele i da bude isključen iz kompletnog procesa u slučaju da se zaista i pokrene istraga protiv njih.

Ovo zasigurno nije kraj vesti o ovoj situaciji, o kojoj ćemo vas izvestiti kada saznamo nešto novo.

 

http://klanrur.rs/2015/07/14/star-citizen-predstavlja-novitete-na-gamescomu-derek-smart-dobio-refund-kickstartera/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...