Jump to content

Elite: Dangerous


kruko

Recommended Posts

"

This game is a mixed bag with a lot of future potential. In the initial release, it runs smoothly and is absolutely gorgeous. Watching a sunrise over a planet, seeing the stars in the background change position as you jump system to system and dropping out of hyperspace for the first time are all incredible. This game gets a 10/10 for visuals and sound alike. The game runs smoothly too and isn't nearly the resource hog star citizen is. But all that beauty is only skin deep. Content wise, very little is going on here at the moment.

Imagine eve online without any multiplayer or combat missions. You could mine, belt rat, trade and do courier missions, but that would get old fast. And yes, I said no multiplayer. This is the first "massively multiplayer online game" that is completely devoid of any practical multiplayer. Grouping with friends is glitchy and not at all user friendly. Most people wouldn't even consider it grouping, you have to be a talented lawyer twisting words around to make it mean that. Chat is equally weak, it's restricted to targeting another player with your weapons and hailing them. The end.

With all that said, the game is fun for many hours. It's a big galaxy and mastering combat does take a bit of skill. This is no dice roll game. You can reasonably kill the biggest ships in the game with a starter ship if you know your stuff. But you do have to know it, this isn't skyrim where everybody wins all the time.

So yeah, there is a solid foundation to build on. I'd rate this game as average (for a single player title) for now. But even if you decide to pass, keep an eye on it. With some proper multiplayer support and a bit more content, this game could be absolutely epic."

Edited by free!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Najzad stigoh da se igram ove nedelje, posto sam bio zaludjen onim jebenim WoWom. Prosla me je WoW bubica, tako da sam sad slobodan :)

 

Prvi dan je protekao u (ponovnom) ucenju letenja, manevrisanja, ucenjem sistema i ostalim bazicnim funkcijama. Nakon sto sam se oslobodio, odradio sam par misija da popunim novcanik, a onda se bacio u bounty hunting.

 

Prvo sam upao u sistem gde sam odmah nasao Wanted NPCja koji vozi nekog transportera. U istom sistemu su bili i pajkani. Oduvao sam transportera sa lica galaksije i preuzeo bounty, a u tom trenutku su krenuli po meni da deru pajkani. Nisam imao niti Wanted status, niti sam imao stolen goods u cargo bayu. Odlucio sam da se odbranim, i nakon sto sam unistio jednog pajkana, dobio sam Wanted status na 8000 kredita... wtf. Ok, odlucim da odem nazad u stanicu i da probam nekako da se uvucem na ladning pad a da me niko ne unisti. Dok sam Frameshift putovao, drugi igrac bounty hunter me upeca i izbaci iz Frameshifta... nisam uspeo da se odbranim, unisti mi mog starter Sidewindera.

 

Utisci iz prva 2 sata igranja:

minus: igra je i dalje bagovita. Te fore sa "mogu ja na tebe, a ne ti na mene" sa murijom mogu jedino da se izbegnu ako pobegnes. Svaka borba sa murijom je automatski "Wanted" status. 

plus: starter Sidewinder ima automatski 100% insurance coverage, sto znaci da time sto su me unistili su mi dali nov novcijat Sidewinder, a 8000 kredita dug mi je bio obrisan. :)

 

Ali dobro, najbolje se uci kroz greske. Danas mi je plan da se odbacim do stanice gde mi lezi moj Eagle (koji se dobija pre-orderom). Nemam puno kredita, ali dovoljno da apgrejdujem bar oruzje ako nista drugo. Drzacu se lasera, verovatno burst ili pulse. Gimbal oruzje me ne interesuje trenutno jer su uglavnom svi ili spori ili neiskusni, plus sam imao dosta vezbe sa ciljanjem u toku bete, tako da mogu sa fisknim ciljanjem lepo da pogadjam. A i jeftiniji su moduli :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 Igricu sam pre dva dana kupio i za nekih 2 dana sam je igrao nekih 15 sati. Tutorijal je prilicno sranje. Imao sam jedan dogfight protiv broda iste klase (Sidewinger) i posle 10 pokusaja sam uspeo da ga pobedim. Svaki put me je izamanevrisao, tako da nisam mogao da ga pogodim i pratim. Na kraju sam ukapirao da ima jedna plava skala pored kazalje za brzinu, koja ti pokazuje da si tu najpokretniji. posle toga nisam imao vise problema. Dva puta su me vadili iz Frameshiftdrive-a i posle vadjenja sam uspeo oba puta da pobegnem tako sto sam usmerio energiju na motor i stiskao boost ko lud. Dva puta me je spucala federacija i jednom sam se slupao u stanicu :P.

 Najveci problem kod igrice su docking portovi.  U pocetnim sistemima je guzva i tamo gde recimo morate da predate misiju, vlada guzva. Na malim stanicama imate po tri docking porta i tu morate da spamujete docking request dok ne dobijete dozvolu. Ja sam maksimalno cekao 15 minuta.

To mozete da zaobidjete na sledeci nacin: Prebacite se u solo mod, predate misiju i vratite se u open game.

 Igrica ima potencijala, lepo izgleda, ali jos uvek mi deluje prazna... Nadam se da ce FD da ubaci jos Kontenta. Meni licno, nije vredna 50 evra.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Igram E:D već par meseci i mogu reći da definitivno vredi imati ovako nešto. Već je najavljena ekspanzija (Horizons) koja će doneti sletanje na planete (za početak samo na određeni tip, kasnije će to proširiti). Ima jako puno igrača sada i retko se desi da uđem u neki naseljeni sistem a da ne vidim nikoga u lokalu. Content je poboljšan i dodato je niz novih stvari. Trenutno meni najzanimljiviji su "Community Goals", tj. eventi koji se menjaju svake nedelje a u skladu su sa pričom igre koja se kontinuirano odvija (vezana je za 4 frakcije i njihova opštenja, kao i za različita dešavanja po celoj galaksiji). CG vam daju fine nagrade zavisno od toga koliko ste doprineli. Broj brodova je povećan a već je najavljeno još niz novih koji će doći uskoro. Za koju nedelju izlazi nova besplatna ekspanzija "CQC" koja će doneti kompetitivni multiplayer (DM, TDM i CTF za sada) (u toku je otvorena beta za sve igrače).

Da sumiram, igra je značajno napredovala od kada je izašla i stalno progresivno napreduje. Redovno izbacuju nove stvari, a pošto se čitava galaksija nalazi na serveru, onda mogu da stalno ubacuju nove evente u kojima možete učestvovati, sami ili sa ostalim igračima pošto igra nudi solo i open-play mod. Postoji i Group Play mod za šta je potrebno da se priključite nekoj grupi i onda igrate samo sa njima. Sve u svemu, vrlo zanimljiva igra sa mnogo skrivenih interesantnih stvari koje možete da radite kao i sa mnogo dodataka koji su već najavljeni koji obećavaju još bolji užitak. Developer je obećao da će se posvetiti igri bar 10 godina (sada ulaze u drugu godinu) i da imaju planirano šta će ubacivati svake godine, tako da nema razloga ne posedovati jedan ovakav gem. Jedina mana za nas je što će se plaćati svaka sezona posebno (kupili ste osnovnu igru, ali morate da platite svaku sledeću sezonu koja izlazi jednom godišnje ukoliko želite da dobijete to što svaka donosi). Horizons je sezona 2 i obuhvata sve ekspanzije za narednih godinu dana. Dobra stvar je što, ako već posedujete osnovnu igru, dobijate popust na svaku sledeću sezonu, tako da nije strašno izdvojiti 37.5 evra jednom godišnje.

Na kraju, želeo bih da zamolim sve ljude ovde koji su zainteresovani za druženje u igri da mi se jave. Već neko vreme tražim društvo iz Beograda koje voli ovakve stvari s kojim bih mogao da lično ramenjujem iskustva i uživam u igri. Ajde cimajte me pa da se družimo :)

Edited by SuperBrain
Link to comment
Share on other sites

Uskoro izlazi ekspanzija, pa valjda zato:) Ekspanzija je tipa 45 e, a sve ce biti 60 zajedno ako se uzme...
Javite utiske, i mene kopka malo. A ne ocekujem EvE, koliko sam shvatio niti je pravi MMO, niti ima RPG elemente.
EDIT:Napisao je covek gore koliko kosta, ne citam. No procitah negde da ce biti ta varijanta da kupis igru + exp zajedno nesto povoljnije, pa mozda treba sacekati. Mada ako ti se ne svidi osnovna igra, bacio si pare.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Prvo veliko razocarenje, prihvatim dve misije u omanjoj stanici, idi ubi u tom sistemu jednog pirata, ubi dva pirata u drugom sistemu, ja ok, odletim, paf paf, orbitiram oko stanice i pokusavam da dobijem autorizaciju da se udokujem jebenih POLA SATA, i to ne samo ja, 5 ljudi na chatu pise i zali se kako ne moze. Verovatno je stanica bila puna. Ali sto je mnogo mnogo je....

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko propustio moj prethodni post, nemojte ocenjivati igru na osnovu prvih utisaka. E:D je prepun skrivenih stvari koje otkrivate vremenom što duže igrate. Morate malo da pročitate Wiki i da pitate nekoga u igri za savete pošto ima toliko toga što nećete naći napisano.

FYI, i ja čekam Star Citizen, ali dok to izađe Elite: Dangerous će postati bar jednako dobra, ako ne i bolja igra, zato što su developeri krenuli od osnovne postavke pa polako dodaju sve i svašta. Upravo su najavili multi-crew brodove za sledeću ekspanziju, kao i brdo sitnih i krupnih novina koje će značajno poboljšati svaki aspekt igre. Ono što je meni bitno, igra je vrlo ispolirana i nema nikakvih problema u radu i relativno je malo zahtevna. S druge strane, Star Citizen, čak i kada bude izašao, neće biti kompletan već će imati prvo Squadron 47 i početne sisteme. Tek kasnije će dodavati novi sadržaj (naravno, očekuje se da će to vrlo brzo da se odvija, ali ipak...). Ono što sam do sada video od Star Citizena (imam beta pristup pa je igram povremeno), veoma obećava, ali je daleko od ispolirane i optimizovane igre, veoma je zahtevan i ima niz problema koje tek treba da reše. Jedan od ozbiljnih problema im pravi sam endžin (CryEngine 3) koji su morali drastično da modifikuju da bi postigli ono što žele.

Nazad na Elite: Dangerous, ako ste zainteresovani za druženje u igri, ja se tamo zovem CMDR SuperBrain, pa me dodajte za prijatelja. Ako ste početnik ili vam trebaju neka specifična uputstva ili pomoć, rado ću preneti sve što znam. Inače, član sam jedne od najvećih grupa u igri (neću pominjati ovde iz principa) i mogu vam reći da igra dobija sasvim novu dimenziju kada je igrate sa brdom drugih ljudi koji su voljni da vam pomognu ili se jednostavno druže sa vama na TS dok se vozikate po galaksiji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...