Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

Nikad nisam gledao bluckbuster da u nekim trenutcima ima ovliko kvaliteta a u isto vreme najgoreg moguceg cringe-a i debilnih momenata koji su vece dno nego bilo sta od superherojskih filmova iz sredine 2000tih . Iako pise da je scenarista samo Rian Johnson mislim da se davio u povaćki od Kathleen Kennedy

Sitno ali bitno zapazanje

Spoiler

Apsolutno svaki zenski lik iz Rebelsa je napravljen kao heroj koji se zrtvuje i ne moze da napravi pogresnu odluku, dok je apsolutno svaki muski lik napravljen ili da je impulsivna debilcina ili nesigurni pederko. Upropastili su Luke-a. 

Also bombe koje padaju u svemiru kao pod silom gravitacije, fejl

 

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

film mi je sranje i objektivno i kao deo sw sage

čak su mi i prošli i rogue one bolji filmovi. niz klišea bez neke posebne radnje, nikakva dubina, očajni dijalozi, užasni likovi, c3po koji uleće u kadrove čisto da nas podseti koji film gledamo, očajna gluma luka skajvokera, očajan negativac za kog bi me bio blam da navijam da sam klinac, princeza leja džedajka, ma da ne nabrajam dalje ...

a sam kraj sa onim bedin the rebelion has just began klišeom ... baš sam bio u fazonu pušite ga. jadna mamipara od filma

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam sad za praznike prve tri epizode, ne znam kojim su budžetima raspolagali, ali Episode I ide ka tome da bude najgori film ikada... glume nema ni za lek, neke čudne face, dijalozi, amaterske razmene, specijalni efekti nula ... Episode II takođe prilično "jadnjikavo" više u segmentu efekata nego glume, mada je i ona dosta pipava. Tek kod Episode 3 mi se čini da su se malo sabrali, makar u CGI smislu, ali i dalje prepuno nekih cringe momenata, zaključno sa finalnom Vejderovom scenom. 

Dal' ja sam to sve pozaboravljao da je tako, ili sa ove distance to tako deluje, ipak je prvi film iz 1999. Ali onda u isto to vreme je bio i Matrix npr... šta ga znam.

Link to comment
Share on other sites

Ep I je vrlo dobar film za malu decu, ja sam ga skoro gledao sa Olegom i trudio sam se da ga gledam samo sa te pozicije i do jaja je.

Now this is podracing!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Sa Mladenkom bih se složio apsolutno i potpuno! Al' daću i legitiman argument. U prve tri epizode (kao i u originalne tri) postoji radnja, zaplet, obrt, rasplet, generalno, iako treba gledati u kontekstu spejs opere, ima priču. Poslednje dve epizode nemaju veze s vezom. U stvari do ep 8 mi je ep 7 bila ok, sasvim u skladu sa SWom, ali sada mi je i ona izgubila smisao. Naravno, ne gubim nadu da će uspeti da nešto naprave u ep 9, ali to je samo zato što sam fan i nerealan i večiti optimista.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Prve tri epizode (ep1-3), u kontekstu postojanja ep4-6 pre njih, napisane su gigaretardirano (onakve dijaloge moze da stvori ili neko lobotomiziran ili prebogat okruzen dupeuvlakama) ali to nije problem #1 nego pokušavanje da se objasni previše stvari iz mitologije po svaku cenu, na manje ili nimalo uspešan način. Naravno, nisu ni ep4-6 blistave po tom pitanju ali tada GL još uvek nije bio moćan kao u trenutku pravljenja ep1-3 pa su ljudi oko njega sa boljim idejama mogli da dođu do izražaja.

Najbitnija stvar kod ep1 je stavljanje malog, diskutabilno talentovanog Dzejka Lojda u centar priče kako bi se skrenula pažnja na to da se radi o "filmovima za decu" aka visokobudžetnim platformama za prodavanje igračaka.
E sad, omatoreli fanovi ep4-6 su taj pristup shvatili kao izdaju i počeli da pljuju po njima, dok su nove generacije bile oduševljene.
Lično sam u tom trenutku doživeo značajno emotivno distanciranje od SW da se ne bi nervirao, jer imam istoriju pozitivne emoticne povezanosti sa izvornim materijalom. (ovaj deo je, mislim, prilično bitan i za to kako ja, a kako bole i "njegova ekipa" poimanju sadašnje filmove)


Back to the present, ep7-8 mogu da skapiram kao Man of Steel - sam za sebe je ok akcioni film, ali je pljuvanje po izvornom materijalu.
Srećom, u vreme ep1-3 sam prošao kroz "GL can't hurt me anymore" desenzitizaciju pa u kontekstu ranijih filmova mogu da gledam na ep 7 kao ok, zanatski odradjen amalgam ep4 i 5 čiji glavni cilj je da bude odskočna daska za Diznijevu beskonačnu mužu SW franšize. Isto tako, ep8 vidim kao osetno manji film od ep7 (ep8 imala je ogroman, ali i dalje 35% manji budzet od ep7 i to se vidi ("samo" 200m$ za ep8 vs 300m$ za ep7)) koji pokušava da nastavi priču koja mu je korporativno nametnuta radnjom ep7, dok se bori da ne bude potpuno ciničan kao što je to bila ep7.

Naravno, u 2016. godini ne možeš kreneš da praviš film, a da ne bude politički korektan po aktuelnim standardima i to je u ep8 još osetljivije od ep7, ali i to je u skladu sa trendom koji je počeo u ep1-3.
Dok mislim da je potpuno legitimno što se neki ljudi žale na tu političku korektnost, mislim da ona uopšte ne bi bila problem da se nekom film svideo.

To jest, kao što neko gleda stupidariju kao što je gravitaciono padanje bombi u bestežinskom stanju (i otvoren bomb hatch bez nekog energetskog polja da zaustavi vakuum) ili space chase izmedju 2 flote od kojih samo jedna nema gorivo, drugi mogu da hyperjumpuju ispred njih i pozdrave ih bez problema ili što sirota Ray ima još jedan jedi trening koji je toliko time compressed da covek mora da se zapita sta je jedi council za vreme stare republike radio trenirajuci decu od 3-4g starosti do punoletstva ako sve to moze da se pokupi za 2x po 10 sati....tako drugima smetaju žene azijatkinje i žabe-časne sestre na jedi ostrvu jer, zaboga, nisam ih video pre u SW okruženju. Ni jedno ni drugo, realno, nije bitno ako ti film legne kako treba, što nas dovodi do pitanja: "Zašto je nekima film legao, a drugima ne?"

Mislim da postoje 3 grupe ljudi, prvi su oni kojima se filmovi ne sviđaju i to su oni koje realno stanje SW serijala/franšize nije puklo za vreme ep1-3 nego tek sada. Dobrodošli, stvari se neće popraviti, već možete ili da modifikujete svoj pristup celoj situaciji i uživate u onom u čemu se može uživati (i tako postanete članovi grupe 2 u kojoj sam ja i mnogi stariji fanovi), ili da okrenete SW-u leđa u potpunosti ili da nastavite sa sadašnjim pristupom gledanja i gunđanja, ima ljudi raznih, nekom i to prija. Poslednja grupa su klinci koji ne znaju za bolje i ovo sad im je super. Imao sam sreću da poslednja 3 SW filma gledam u salama prepunim dece i njihove iskrene reakcije na momente u filmovima ponesu čoveka da ne zanoveta tamo gde bi pre to činio jer, realno, SW više nisu filmovi za mene, nego za njih =o)

 

U svetlu svega napisanog, mislim da je "bolje" nadati se da će svaki od budućih filmova biti gledljiv na neki način, a ne gomila pušećih govana kao što izgleda da će biti Han Solo film sa onim kepecom Aldenom koji izgleda toliko tragično daleko od Hana da je samo to dovoljno da mi pokvari dan. Sa druge strane, u filmu su i Woody koji je car i Donal Glover koji je mega car i glumi Landoa, to je meni dovoljno da mogu da pogledam film i budem hepi sa nekoliko dobrih scena sa njima. Isto tako, ep9 će, iz perspektive "originalnog fana", sigurno da sakuje majmunska dupeta, ali eto, postoji mikronska šansa da je na čelu neke od resistance ćelija u outer rimu matora Ahsoka Tano ili neki od drugih likova iz CW-a ili Rebelsa to je meni dovoljno =o)

MTFBWY <3

K.

Link to comment
Share on other sites

Meni ništa od gore navedenih stvari ne smeta. Niti mi je smetalo u ep1-7. Ep8 nema nikakvog smisla, NEZAVISNO, od SWa. Dakle, da bi nešto uopšte moglo da dođe u tvoje kategorije mora da ispuni osnovni kriterijum, a to je postojanje priče. Ako nema priču, onda nema smisla.

Tako da, tvoja teza je odavno poznata i ona ima smisla i sa njom se generalno slažem. Međutim, ta teza ne važi za ep8.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Prica filma je, u sirem smislu, smanjivanje broja figura na sahovskoj tabli u cilju produzavanja beskonacne sapunske opere za klince kojoj se tezhi.

U uzem smislu, prica je <insert ceo sinopsis ep8 sa specificnim delovima posvecenim specificnim likovima> i nije nimalo traljavija od onih iz vecine ranijih epizoda, samo si je po prvi put sagledao realnije jer je ne bojis u roze pozitivnim emocijama, ali i to je ok, i dalje odrastas...iako si deda ;o*

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da si u pravu Kole, ali pošto sam pre neki dan pogledao ep2, moju najneomiljeniju epizodu (do sada), bukvalno sam video pred očima kako ep8 guta singularitet besmisla! Čak i negativna hemija između dvoje glavnih junaka ep2 nije mogla da nadjača cunami nerazuma ep8!!!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meni je vrhunski smešan ovaj pokušaj da se progura teza da si prihvatio sve ono djubre koje je postulirala ep7, a onda si našao ep8 vata za gušu uz vapaj: "Oh noes, sve je bilo super do sada, ali ondaK je sve otišlo k'vragu!" ;oD

Iskreno, ja sam mislio da si se zajebavao sve ove godine kada si sa nerealno felirao serijal SW (verbalno ofc) kada bi ga bilo ko na neki način kritikovao.
Sada se ispostavlja da je to sve bila iskrena ljubav i posledično slepilo i da je tek sada, iz nekog razloga, došlo do otvaranja očiju i transfera realnosti iz dupeta u glavu.
To bi značilo da tvoje izajave nisu za smeh nego za saosećanje te se najiskrenije izvinjavam što šutiram čoveka koji je na podu.

Dobra stvar u svemu je što ti je u perspektivi prihvatalje situacije, ali moraš sam doći dotle, i ako ti ovo pomogne na bilo koji način eto neke koristi od foruma konačno.
Jedino što će da potraje...al nema veye, prva faza žalosti je poricanje, deny away my grieving friend (lol darth Grievous), 4 more stages and you'll be at acceptance =o))

Link to comment
Share on other sites

ni meni nije jasno sto izostavlja ep7 koja je takodje epohalno smece i iz perspektive SW svijeta i nezavisno, u ep8 su se samo malo dodatno potrudili da bas naprave film neglednijim od proliva, tj ne bas samo malo nego onako svojski

ali ni to tvoje potpuno izjednacavanje ovih novih sranja sa prequelsima, koji nemaju ni milioniti dio problema kao ovi novi i potpuno su gledljivi, ne pije vodu

 

Link to comment
Share on other sites

brate, prijatelji,  ljudi a new hope je prosto pravi film za decu u pravom trenutku, sve se sklopilo i divno je. Imperija je vec ozbiljan film i jedini SW koji je "dobar film". Evoksici su za decu, ali ja tad i jesam bio dete i super mi je legao, pa i sad moguda ga nekad ovlas pogledam.

Ovo ostalo je ubi boze, osim osvete sita koji je meni licno sasvim dobar film.

Ovaj ep7 je tolko los da ne mogu opet da ga gledam (a sve sam od ep1 do ep6 gledao vise vise puta cak i ep1 i ep2). Ep8 nemam ni zelju, al pogledace se eto reda radi. Kad sam mogao gledati marvelove filmove, moci cu i ep8.

Mislim, mene ovo silovanje fransize bukvalno podseca na ono "sta bi deco voleli da se desi kazite cika djo...branku kockici, pa cemo to napraviti. Bum bum, idemo"

I to je ocekivano jel tako?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kapiram da niko nije ocekivao da bas ovoliko isiluju fransizu i da je obesmisle na bas ovoliko nivoa

da uvek moze da se ubaci opravdanje da je originalna trilogija bila namenjena deci, ali jebem mu misa, to je bilo pre 40 godina (ehej!), i nivo ozbiljnosti u tim filmovima ipak mislim da prevazilazi jaz izmedju tinejdz generacija tada i sada (u stvari da li je ovo danas uopste za tinejdzere ili je bas bas za ajronmen klince)

tek sad kapiram koliko je zapravo novi trek konceptualno do jaja sa svojim paralelnim univerzumom, i to mi daleko vise prija kada bih mogao da biram

pominjana politicka korektnost je nesto sto je sveze iritantno iz holivuda, sve ostale gluposti kapiram da je svima bezvezno i da nabrajaju jer bi se smorili 3 puta vise

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam da pisem svasta nesto al nema poente jer se ne oslanja na ovaj film nego na gomile side materijala.

Ovo je Star Wars. Vise je Star Wars od originalne trilogije.

http://getcomics.info/other-comics/star-wars-knights-of-the-old-republic-0-50/

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenq said:

Ovi comics izgledaju odlicno.

KotOR prica je fantasticna. Citao sam par knjiga iz serijala od Drew Karpyshyn ali mislim da ima bar jos 3-4.

Jedina veza izmedju igara i ovog stripa je sto poznavaoci Kotora mogu da sretnu neke poznate licnosti u nepoznatim trenucima (radnja je nekih 10-15 godina pre pada Revana i Malak-a, i mozemo da vidimo prve hintove Malakovog pada i razloge za isti, iako je POTPUNO nebitno znaci bilo sta vezano za KOTOR da bi se strip ispratio.

Ovaj Knights of the Old Republic je UBEDLJIVO najbolja najkvalitetnija Star Wars prica sa najkompletnijim likovima koja postoji. Nista nije crno belo, retko ko je zao ili dobar, linije nigde nisu povucene. Its a real wild wild west in space. Ono sto je star wars trebao biti. (pomaze sto i crtez kida)

pdTvWag.jpg

 

Sto se knjiga tice, ako si procitao Darth Bane trilogiju procitao si najbolje od knjiga u SW svetu..
Ostatak je daleko losiji mada ja sam uzivao i u Revan-u. Sve gde se radnja vrti negde koju godinu oko filmova je tesko tesko tesko smece... HAH Sad vidim da sam kao citljive naveo samo knjige ovog pisca xD

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

KotoR related = into the trash it goes.

 

2 hours ago, Crno-Sunce said:

Sto se knjiga tice, ako si procitao Darth Bane trilogiju procitao si najbolje od knjiga u SW svetu..

Ostatak je daleko losiji mada ja sam uzivao i u Revan-u. Sve gde se radnja vrti negde koju godinu oko filmova je tesko tesko tesko smece... HAH Sad vidim da sam kao citljive naveo samo knjige ovog pisca xD

Ne pokushavam namerno da kontriram, ali imao sam prilichno suprotan dozivljaj. Darth Plagueis koji se prilichno vrti oko filmova je vrlo dobra (Star Wars) knjiga. Sa druge strane, prva Darth Bane knjiga je kul, druga je poprilichno djubre, a trecu chitash samo da bi zaokruzio prichu.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Into the trash? Ne diraj mi KOTOR! (mislim na strip, ne igre) :))

Pa jebiga, ukus je kao dupe, svako ga ima i svako smrdi :D Za trecu se slazem da je smecasta (posebno kraj kad se Bane popišao po svemu što je verovao i učio), prva mi je bila odlicna, druga solidna. Revana procitaj ako nisi, secam se da mi bas prijala.

Darth Plagueis nisam procitao, procitao sma par njih nakon filmova, jednostavno likovi se ponasaju previse razlicito u odnosu na filmove i nisu nimalo ubedljivi, nikakav rast nemaju, nikakav razvoj situacije..

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crno-Sunce said:

Into the trash? Ne diraj mi KOTOR! (mislim na strip, ne igre) :))

Pa jebiga, ukus je kao dupe, svako ga ima i svako smrdi :D Za trecu se slazem da je smecasta (posebno kraj kad se Bane popišao po svemu što je verovao i učio), prva mi je bila odlicna, druga solidna. Revana procitaj ako nisi, secam se da mi bas prijala.

Darth Plagueis nisam procitao, procitao sma par njih nakon filmova, jednostavno likovi se ponasaju previse razlicito u odnosu na filmove i nisu nimalo ubedljivi, nikakav rast nemaju, nikakav razvoj situacije..

Uf, na stripove se mozda i nagovorim da probam, nije veliko vremensko ulaganje da overish dal' ti se svidja, iako mi je cela Revan/Malak ujdurma zauvek gorka zbog govnjivosti KotoR igara, ali knjigu bash teshko pogotovo poshto znam da se Vitiate pojavljuje u istoj, a to mi je najnepodnoshljiviji lik u celom SW univerzumu, pre bi chitao Jar-Jar zitije nego neshto gde je Vitiate bilo kakav faktor... :/

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Daj šansu stripu. Za razliku od 99% celog jebenog star warsa, ovde nema death starova, nema spasavanja celog univerzuma, nema velikog zlog arhineprijatelja(mislim kao imas, ali uradjeno maestralno). Imas ljude u tom univerzumu, svaki sa svojim problemima, svojom dubljom licnom pricom, zeljama, ciljevima, misterijama koje te ZAPRAVO jebeno iznenade, priča koja se razvija, širi i evoluira.. Remek delo stripa. To sto je star wars univerzum samo daje dodatni plus.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...