Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

Nije mi samo jasna potreba za tolikim recikliranjem starih dizajnova vozila i sveta - tipa AT-AT je isti samo malo namunjen, Kajlo Ren vozi Tie Advanced ali je i on ipak malo namunjen. Čisto da bude skoro pa isto a eto da se kaže da su malo promenili. I onda se plašim da ćemo dobiti samo rimejk The Empire Strikes back isto kao i prošli put... Ako ništa onaj Lucas je makar probavao nešto novo, jes da je to rezultiralo Džar Džar Blinksom ali je makar pokušavao da to izgleda nešto drugačije. 

Kapiram da se tako mlati najveći keš, ali opet.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Gde će sad da se priča kad su ga napravili u špansku seriju :) Činjenica je da Dizni hoće samo da uzme pare i da s tim u cilju mahom recikliraju starije koncepte. Plus što je SW film svakih godinu dana po meni stvarno previše da bi nešto bilo iole kvalitetno a oni hoće bukvalno da naprave Marvel stil i od SW. Svakako ću ići da gledam film, ali daleko da očekujem nešto od toga. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

nista hajp ovo ono :)

doduse, nisam gledao trejlere pa i ne znam, ali nekada se bar pricalo o teorijama ko je kome tata stric deda ko bi bio :P

pa vec su reklame na netu sa svih strana, to ako ti nije dovoljan hajp onda ne znam =o)
takodje, glupo mi da se ponavljam po n+1 put ali ljudi preko 30 godina nisu diznijeva ciljna grupa, taj film se ne pravi za nas i to sto smo voleli originalnu trilogiju ne znaci nista =o)

a ako cemo full spansku seriju i teoretisanje, moj favorit je da su i snouk i rey deo palpatinovog programa za kloniranje mocnih force juzera i da bi rey mogla da bude x-23 anakin skajvoker ;oD

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kole said:

pa vec su reklame na netu sa svih strana, to ako ti nije dovoljan hajp onda ne znam =o)
takodje, glupo mi da se ponavljam po n+1 put ali ljudi preko 30 godina nisu diznijeva ciljna grupa, taj film se ne pravi za nas i to sto smo voleli originalnu trilogiju ne znaci nista =o)

 

Imam teoriju da smo bas mi preko 30 ( :tf: ) ciljna grupa. Deci je ovo u principu skroz nezanimljivo, neka se prave da jeste da ne razocaraju oceve, tako da su jedini gledaoci ljudi koji su uzivali u originalnoj trilogiji i sad ovo gledaju realno "na silu" (hehe sila).

Deca imaju svoje nove idole (na nesrecu jutjuberi) ovo im je prosto dosadno. Kad idem po petra u skolu vidim nesrecnu decu sa SW rancevima koje su im tate kupile i skacu od srece (tate), a deca samo zele robloxx ranac, majicu undertale i da slusaju alana walkera.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kole said:

pa vec su reklame na netu sa svih strana, to ako ti nije dovoljan hajp onda ne znam =o)
takodje, glupo mi da se ponavljam po n+1 put ali ljudi preko 30 godina nisu diznijeva ciljna grupa, taj film se ne pravi za nas i to sto smo voleli originalnu trilogiju ne znaci nista =o)

a ako cemo full spansku seriju i teoretisanje, moj favorit je da su i snouk i rey deo palpatinovog programa za kloniranje mocnih force juzera i da bi rey mogla da bude x-23 anakin skajvoker ;oD

ok mislio sam i na manjak rur hajpa :)

eto vidis, znao sam da se necu razocarati u teoriju :D iskreno nisam lurkovao po mestima za teoretisanje, jer bih se prezasitio temom pa bi mi film prosao jos kilavije nego sto ce proci 

fatso - ako se deci ne svidja starwars il npr hari poter sve je samo do roditelja... e sad sto je roditelju lakse ranac da kupi klincu nego da sedne sa njim da gleda i komentarise .... jebga, to je ta trula jevropa :P

dizniju ni za jedan film nije grupa 30+ jbg, nego pitanje je da li im je i 20+ interesantna 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, G!!! said:

fatso - ako se deci ne svidja starwars il npr hari poter sve je samo do roditelja... e sad sto je roditelju lakse ranac da kupi klincu nego da sedne sa njim da gleda i komentarise .... jebga, to je ta trula jevropa :P

Lol zasto bi ja silio decu da gledaju SW ili bilo sta. Gledao sa mnom par filmova, rekao mi posle "izvini ali ovo je uzasno glupo".
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Valja.

koliko jj abrams ne razume ni sw ni sf, nego je samo zanatlija koji zna da kopira, toliko rian johnson i razume i voli to sto radi i to se vidi od pocetka do kraja ovog filma i svaka mu cast


film je daleko od idealnog i ima mnogo materijala za cepidlachenje...ali nemam zelju da to radim, film je vrhunski zabavan sa nekoliko mega giga epic momenata

cak i da mi je ep7 znatno srozala standarde za sw, ja sam hepi, gledacu ep8 ponovo kad se prijatelji dogovore...makar to bilo tek kad se ibrahim vrati iz pecalbe

 

ah da...smrt 3Du ne moze doci dovoljno brzo...em zhulja kad nosis 2 para naocara duze od 2,5 sata, em je i dalje previse mracno most of the time....glupi gimmick za dizanje cene kartama

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razočaran.

Scenario je vrhunac besmisla. Sve što ima nekog rezona ili poente se nalazi u maks pola sata filma. Iako sam se smejao najviše u sali, često jedini, ne znači da mi se dopala parodija SWa. Šta god mi mislili o SWu, modernoj kinematografiji i lalala, SW ne može da bude parodija. Bar tako ja vidim SW.

A ako je JJ ripovao epizodu IV, ovo je još besramniji rip epizode V. Možda me je to najviše razočaralo jer je epizoda V sigurno film koji sam od svih filmova najviše puta odgledao u životu. Možda je u tome problem.

Ako bih počeo da pričam o likovima tu bih se tek izgubio. Besmisao za besmislom i Mark Hamil definitivno ne treba da glumi ništa osim crtanih likova. On je prosto jeziv glumac. Ništa što izgovara ne prati njegovu mimiku i telo. Jezivo. Bojega, pakao. Oskar Ajzak, majko mila. Ali sam ubeđen da je to zbog scenarija. Kajlo Renov lik, pa ja ne znam da li je moguće da kad su imali šansu (i ujedno za mene jedini dobar deo u filmu) da od njega naprave nekog van puberteta, oni ništa. Jedino mi se Snouk dopao i kako je urađen i šta priča (iako je kliše za klišeom).

Ali ubedljivo mi je najviše smetala parodija i kao "halo", "da", "halo", šta je to? Da li sam se smejao? Jesam. Da li neko može da mi objasni zbog čega postoje takvi dijalozi? SW je do ove epizode imao neku težinu, koliko god ona bila krcata opštim mestima. Ovo je za mene vrhunski besmisao.

Odlazak na planetu kockarnicu sa sve super simpatičnim Beniciom. Potpuni besmisao. Verovatno je do mene!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam razočaran, ali ne mogu da artikulišem pismeno anti razočaranje jer nisam toliko pismen kao Bolence.

I gledao sam film nekritički, tj opušteno, ja bih rekao. Ako mu pristupiš ozbiljno, i sa nekim predubeđenjem i željom da bude vau, onda je problem jer je prosto dosta dečijast. Nije za poređenje, ali nivo inventivnosti svega ala Justice league. Koji mi se takođe dopada.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Vrh.

Mislim, vrh za Star Wars. :) Svakako najbolji od nova tri, što ga opet svrstava u top 3 SW ikad. ;)

Ima maaaalooo nu-age pilosopije tj. proseravanja više nego što bi trebalo, ali se to da izignorisati. Možda je i tendencija da ide twist na twist twista usiljena jednom, ali je i to ok.

A ok je pošto ima par baš jebeno pre-spektakularnih momenata koje treba posmatrati razrogačenih očiju, kao i svako ko voli što je negde duboko i dalje dete.

A gle čuda, čak i neke poruke su sasvim ok.

I možda Hamil nije glumac, ali je Master Luke izdominirao.

Kako to da Bole ne hvali najDžemsBondastiji Snouk momenat ikad i pritom smatra da je SW neozbiljan?

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

mislim da je ovo retko dosadan i plitak sw film, sa bednom pricom, dosadnom i bledom glumom u najvecem broju slucajeva

zapravo je za decu koja odrastaju u balonu jako idiotskih pravila i sadrzaja

sila je otprilike supermoc superheroja ako pitate dizni ( jebeni superheroji su usrali svasta)

moja ekipa i ja smo izasli iz bioskopa ne bas razocarani koliko smoreni... jbt

prilika da ovaj deo bude maestralan je bilo koliko hoces, i nisu niti jednu iskoristili... previse bi bio mracan dramatican ili politicki nekorektan za danasnje standarde... 

e da vizuelni dozivljaj je vrhunski ako nesto to danas uopste znaci

sad mi zao sto nisam gledao trejlere, mozda bih imao drugacija ocekivanja

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa G, to sto si napisao smo mi komentarisali kad smo izasli iz bioskopa.

Ja sam otisao da gledam bez ikakvih ocekivanja, i cak sam "iskljucio" to da se radi o SW filmu...meni ovo nije bio nesto zabavan film.

Kao deo SW univerzuma bih ga odgledao pa i da je najvece djubre, a nije...ako "volite" SW svakako ce te pogledati :)

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...