Jump to content

Dark Souls Prepare To Die Edition


brue

Recommended Posts

Ok, može li mala pomoć - rešio sam da opet ovo opikam, tj da probam... Imam Prepare to Die Edition, šta treba da instaliram da dobjem grafiku normlane rezolucije i mogućnost da doteram kontorle na džojpedu kako treba? Thanks!

Прелистај топик мало, друга или трећа страна, имаш фикс за резолуцију.

За контролер ти треба емулатор за 360, мислим да се зове х360ce, или тако нешто. Ако ћеш миш/тастатура има msfix за то.

Едит:

http://pages.cs.wisc.edu/~petska/
Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam i jednu i drugu... Keca sam rage quit-ovao u Blight Town-u, valjda cu ću sada imati snage za to, a dvojku sam više zato što me smorila... Sad ću da vidim kako će biti, namešteno je, šljaka dobro, može da se igra :-) Kec mi deluje kao bolje zaokružena celina u pogledu priče, sveta itd, i shvatio sam da je stvarno achievement preći je :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Presao sam keca samo, dvojku planiram ali nikako da nadjem vremena.

Mogu ti reci samo da je mnogo dobra igrica(jedna od najboljih koju sam igrao) i da ima veoma bogat svet, iako ces sve o njemu saznati samo setajuci se kroz njega. 
Takodje bih ti savetovao da ne bataljujes, vec pokusas da izdrzis taj pocetak koji ce ti najverovatnije biti i najtezi a posle ce doci neki bas epski momenti koje retko koja 

igra moze da ti pruzi.

 

@voodoo 
Gde si ti ragequitovao keca :D?

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos igrao dvojku jos uvek (planiram da odvojim 7 dana da no lafujem samo to), al kec je fenomenalan.

@milanche , skini one fixove sto je neko linkovao ovde i igraj sa gamepadom ako imas, ako nemas pozajmi :D

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Иако се трудим да мислим другачије двојка је линерни клон кеца са мало бољом графиком; Мада је ово мало субјективно. Рециклирали су тону ствари.

Гејмпед је ОК, али ме јако смара то што је камера слободна. Миш/тастатура су ту много бржи.

 

За ентузијасте који би да играју ДС2 на мишу/тастатури, лакше је ако се кликови на мишу премапирају да буду У и Х на тастатури, за Р1 и Р2 рецимо. Ако се оставе кликови команде лагују. Има негде на Стиму топик на ту тему. Има и програмчић, али сам заборавио који.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

За ентузијасте који би да играју ДС2 на мишу/тастатури, лакше је ако се кликови на мишу премапирају да буду У и Х на тастатури, за Р1 и Р2 рецимо.

 

Osećam da bi ovo ostavilo trajne negatvine posledice po left click / right click motoriku :-)

 

Kad se malo bolje prisetim, keca sam prvo fear-quitovao kad sam video Gaping Dragona, a posle sam se vratio, i rage-quitovao u Blight Town-u...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

+1

Upalio sam je, pomerio sam miša 2 puta u levo i deinstalirao igru.

Najodvratniji port koji sam ikada u životu video.

A tako sam željno isčekivao.

Dok ne bude 300 modifikacija ne pada mi na pamet ni da pomislim na .. ovo.

.edit.

Pri tom sam koristio onaj dsfix, i dalje je govno.

U pravu si uradio sam istu tu stvar, uzeo miš pomerio ga pa puta, probao levo desno.... i deinstall odmah. Ćao zdravo

Link to comment
Share on other sites

Za one koji jos nisu culi:

 

-Games for Windows Live users will be able to redeem their Games for Windows Live Tokens on Steam to get Dark Souls: Prepare to Die Edition at no additional cost.

-In the month of November, there will be a period by which Games for Windows Live Dark Souls: Prepare to Die Edition users will be able to transfer their Save Data (characters + progress) and Achievements over to their Steam accounts. 

We will be sharing more information soon regarding the migration process soon, so stay tuned! 

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko zainteresovan da isprati detaljnije lore i mnog tajne ove igre, a toplo to preporučujem, evo skupiću na jednom mestu sve preporuke za kanale i klipove koji su meni legli. Sve, za mene, počinje, od ovog lika

 

https://www.youtube.com/channel/UCe0DNp0mKMqrYVaTundyr9w

 

U principu, ako nemate mnogo vremena, možete samo njega da ispratite. Sve je tu što vam treba :-) Takođe odlični kanali

 

https://www.youtube.com/user/EpicNameBro

 

https://www.youtube.com/channel/UChq8bsY9skwyRSzO-DcLjCQ

 

https://www.youtube.com/channel/UCfiIhdy7hncZvdBDbZqSIZg

 

Zajebancije:

 

Dark souls in summray - znam da je bilo

 

 

 

Dark Sauce - ove teško da ste propustili, ali ajde. Ima 3 dela trenutno

 

 

 

I retard zona, mada ja sam se nasmejao na par mesta od srca :-)

 

Bro team

 

 

I ovaj debil (ima više ovih videa):

 

 

Kada se isprate ti lore videos, i poveže se sa onim što sam pokupiš igrajući, dobiješ često nov insight u igru, ili formiraš neke svoje ideje, što je kvalitet koji malo koja igra ima... Meni je, recimo, cela priča oko Solaire-a opasno "lega" u tom smislu. Neću ovo stavljati u spoiler, jer ovo su samo pretpostavke, ništa od ovoga nije potvrđeno, niti sigurno opovrgnuto.

 

Elem, početku nisam imao pojma ko je on niti me zanimalo. Onda sam u ovim klipovima naišao na ideju i neku nepotvrđenu pretpostavku među fanovima da je Solaire, u stvari, Gwyn-ov prvorođeni sin, izgnan i izbrisan iz postojanja zbog nekog zajeba iz prošlosti, gubljenja Annals of History. Na to ukazuju činjenice da stalno traži to neko sunce i svetlost, ta ljubav ka neimenovam, izgubljenom ocu, mač koji nosi. Onda sam i ja bio - pa da, mora biti, baš su pederi što neće da potvrde da je tako.

 

Ali, kad sam malo počeo da razmišljam svojom glavom, primetio sam kontra-argument koji nam je pred nosem sve vreme, a koji nisam primetio ni da je iko od ovih gore navedenih "hroničara" ikad uzeo u obzir. Gwyn, Gwynewere, generalno svi ti bogovi i lordovi, su ogromni, Anor Londo ceo je proporcionalan toj njihovoj veličini, čak je i Gwindolyn, koga su inače prezreli zbog, za standarde bogova, slabe veličine i konstitiucije, obiljno veći od svakog human-sized lika u igri. A Solaire je upravo to, samo human-sized human/undead, kao i Chosen Undead. Mada, Solaire u jednom dijalogu kaže da je on "zato i postao undead", što potencijalno implicira da je on svesno postao to što jeste. Moja je pretpostavka da su možda planirali DLC koji bi pokrio priču o Prvorođenom, i možda ga na kraju povezao sa Solaire-om kao sinom ili unukom, ali veroatno to sad nikad nežemo ni saznati. A ovo je samo kap u moru zanimljivih stvari i ideja koje se provlače kroz igru i teraju vas da o njima razmišljate, kad se malo dublje unesete u materiju :-) Brilliant! :-)

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Jel neko ima problema u Dark Souls 2 ako hoce da igra sa controllerom? Ne mogu da koristim desni analog stik.

Pokusao sam da instaliram x360ce , al nece da se pokrene kako treba. Na Win8 64-bit sam


Namestio sam. Do Windowsa je bilo, i moram da ukljucim i iskljucim joystik iz usb-a kad udjem u igru.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

znachi uskoro cu konachno moci da igram :)

 

Sad mozes da igras, od danas krece transfer sa GFWL na Steam.

 

CASE 1: If you already purchased Dark Souls™ Prepare To Die Edition prior to December 15th, the following process will be available to February 16th for you to transfer your Save Data and Achievements. 

For users who purchased a Game for Windows live version from a retailer (Disc) or Games for Windows Live Marketplace (Digital):

  1. We recommend that you add Dark Souls™ Prepare To Die to your Steam account using your serial 
  2. Launch the game and connect to Games for Windows Live. 
  3. Run the game (only the currently signed-in user’s Save Data and Achievements can be transferred to Steam).
  4. Close the Game. 
  5. Right click on your game in the Steam Library, go into Properties, check that the BETA tab is set to “dsptde-2.0-“
  6. Launch Dark Souls™ Prepare To Die Edition v2.0 from Steam 
  7. The game will look for previous Save Data and Achievements. If Save Data and Achievements are detected on your computer, you should be able to continue your progress in the game. Achievements should be unlocked in Steam.

For users who purchased a Game for Windows live version from Steam:

  1. Launch the game and connect to Games for Windows Live. 
  2. Run the game (only the currently signed-on user’s progress can be transferred to Steam). 
  3. Close Games for Windows Live 
  4. Right click on your game in the Steam Library, go into Properties, check that the BETA tab is set to “dsptde-2.0-“
  5. Launch Dark Souls™ Prepare To Die Edition v2.0 from Steam 
  6. Sign in using the same live profile used in step-2 to import your Save Data and Achievements from the Games for Windows Live version to the Steam version for the same profile (gamertag) 
  7. The game will look for previous Save Data and Achievements. If they are detected on your computer, you should be able to continue your progress in the game and achievements should be unlocked in Steam.

CASE 2: For users who purchase Dark Souls™ Prepare To Die Edition between December 15th and February 16th:

 

  1. Once the game is downloaded, right click on your game in the Steam library, go into properties, check that the BETA tab is set to “dsptde-2.0-“. The game may ask you to create a Game for Wwindows Live Account, simply discard this request
  2. Launch Dark Souls™ Prepare To Die Edition v2.0 from Steam.

CASE 3: For users who purchase Dark Souls™ Prepare To Die Edition on or after February 16th (this will be the steam only version): 

Just Launch Dark Souls™ Prepare To Die Edition from Steam

Edited by Folca
  • Upvote (+1) 1

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Могуће је наравно, али обзиром да је игра направљена за пед, није баш удобно. Има фикс за миша и тастатуру али је мени далеко удобније да користим пед.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...