Jump to content

Парализа сна


Ребел

Recommended Posts

Psiholozi kazhu da nije dobro kad ne sanjas NISTA, ono fazon to je alarm da si emotivno/nervno u kurcu tj da trpish veliki pressing generalno....
A ja fazon nisam sanjao godinama nista, uz par izuzetaka mozda......

ne mora da znači da nisi sanjao, možda se samo ne sećaš :) meni se često dogodi da čak i kad sanjam, probudim se i kao "e to ću da zapamtim", ujutru se ne sećam.

Ne znam dal' sam pisao ali odgledah The Nightmare http://www.imdb.com/title/tt3317522/ očekujući nešto zanimljivo, al' ono ništa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da ne otvaram novu temu,a i mislim da nema potrebe, ozivljavam ovu. Amin.

Nije paraliza sna, kao sto sam prije napisao nikad mi se to nije desilo, ali evo nakon dugo vremena, spavam okrenut prema zidu(priljepljen sam u njega :P) i nista se nije desavalo, sinoc sav izmoren legnem i zaspem gledajuci u tv. Najgori san u mom zivotu, sanjao sam kako sam izgubio voljenu osobu, cak sam bio svjestan,plakao sam ko nikad prije,,ali se nisam mogao probudi. Cak i jutros kad sam se probudio znao sam sta sam sanjao, toliko me bolio stomak da sam se premjestio samo na drugi krevet i citav dan lezao.

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,a i mislim da nema potrebe, ozivljavam ovu. Amin.

Nije paraliza sna, kao sto sam prije napisao nikad mi se to nije desilo, ali evo nakon dugo vremena, spavam okrenut prema zidu(priljepljen sam u njega :P) i nista se nije desavalo, sinoc sav izmoren legnem i zaspem gledajuci u tv. Najgori san u mom zivotu, sanjao sam kako sam izgubio voljenu osobu, cak sam bio svjestan,plakao sam ko nikad prije,,ali se nisam mogao probudi. Cak i jutros kad sam se probudio znao sam sta sam sanjao, toliko me bolio stomak da sam se premjestio samo na drugi krevet i citav dan lezao.

pa kad možeš da ležiš ceo dan!

 

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,a i mislim da nema potrebe, ozivljavam ovu. Amin.

Nije paraliza sna, kao sto sam prije napisao nikad mi se to nije desilo, ali evo nakon dugo vremena, spavam okrenut prema zidu(priljepljen sam u njega :P) i nista se nije desavalo, sinoc sav izmoren legnem i zaspem gledajuci u tv. Najgori san u mom zivotu, sanjao sam kako sam izgubio voljenu osobu, cak sam bio svjestan,plakao sam ko nikad prije,,ali se nisam mogao probudi. Cak i jutros kad sam se probudio znao sam sta sam sanjao, toliko me bolio stomak da sam se premjestio samo na drugi krevet i citav dan lezao.

pa kad možeš da ležiš ceo dan!

 

A citav dan mi je bilo muka, dan je bio usran, sav nikakav. Nisam imao volje da igdje idem.

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja sam u konstantnoj frci i sto sam stariji to je gore. Imam trip da se necu probuditi sledeceg puta., mislim sve mi je teze i teze da se probudim. 

Kazu da pomaze da pokusas da trepces, to te razbudi brze...

Quote

These hallucinations often involve a person or supernatural creature suffocating or terrifying the individual, accompanied by a feeling of pressure on one's chest and difficulty breathing. Another common hallucination type involves intruders (human or supernatural) entering one's room or lurking outside one's window, accompanied by a feeling of dread.

Jel ti se ovo desavalo?  Source https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kemp. said:

Ja sam u konstantnoj frci i sto sam stariji to je gore. Imam trip da se necu probuditi sledeceg puta., mislim sve mi je teze i teze da se probudim. 

Kazu da pomaze da pokusas da trepces, to te razbudi brze...

Jel ti se ovo desavalo?  Source https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

nope, nikad taj fazon. najčešće onaj da nešto čujem da se događa u drugoj sobi ili tako nešto, ali u mom slučaju sam kroz vreme navikao, bukvalno sam i u tim trenucima na fazon "ajde bre, koji smor, opet ovo, kad će da prođe" :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekad svestan i pokusavam da se fokusiram da brze prodje, tj da iskocim iz tog stanja, a nekad imam ove prikaze, i to zna da bude veoma realno i jezivo. Tipa 10 minuta posle ne mogu da dodjem sebi i odagnam taj osecaj i sliku pred ocima. Verovatno ima veze sa fazom i dubinom sna u kojoj se nalazis a pocinjes da budes svestan stvari oko sebe, tj ostala cula ti se bude.

Mislim da se to desava kada zaspim na ledjima i punog stomaka. Zadnjih par godina retko jedem kasno tako da se ovo desava tipa jednom u dva/tri meseca.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Opet se dogodilo, posle dugo vremena. Definitivno ima veze sa jedenjem slatkiša, možda i voća uveče, i, naravno, ležanje na leđima. I da, odslikava potisnute strahove.

Verovali ili ne, čuo sam kako neko broji i uzima lovu koju sam uštekao, kao i neke obrise para koje neko broji, pa se senke novčanica vide na zidu, a ja ne mogu ništa da uradim. :-D

Posle ležim tako nepokretan i osećam se opljačkano. ali uto sam ukapirao da je paraliza, i iskulirao dok se nisam probudio.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...