Jump to content

Song of Ice and Fire - SLOBODNA DISKUSIJA


Kotru

Recommended Posts

Ja mislim da Malisandre ni u jednom momentu nije ni mislila da je Stannis Azor Ahai. Svi koji su videli Stannisov mac izbliza su rekli da to definitivno nije Lightbringer. Mac iako je "goreo" nije bio vruc.

Sve je to Melisandrina spletka.

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

tbh nadam se da ce george da smisli nesto impresivnije za jonov rez nego stvari koje su vec vidjene u drugim prilikama...

sem toga, deo sa "born again between smoke and salt" i "waking dragons from stone" pre ukazuje na de(ge)neris nego na jona da je azor...al ok, deda pishe dvoznacno da bi mogao da ode u koju god stranu...

 

mada sve to nije bitno koliko to sto sa svakim danom kako smo blize sredini godine sve su manje sanse da ce wotw izaci ove zime =o(

sve se nadam da drze ceo projekat u tajnosti pa kad zavrsi s5e10 na kraju ce da se pojavi dzhordzhova njuska da najavi kad ce knjiga (i zaradi 100 miliona u predprodaji na amazonu ;o))

 

 

Pa to je ocigledan izbor ako se tako tumachi prophecy.  "When the red star bleeds and the darkness gathers Azor Ahai shall be born again amidst smoke and salt to wake dragons out of stone." 

 

S druge strane...pazi ovo... Kada je Jon izvuko bodezh iz sebe, njegova rana se dimila (kao sto kazu da se rane zmajeva dime, i to je bas napisano u originali "smoking" a ne steaming kako bi mozda bilo pravilno kada se napravi otvorena rana na niskoj temperaturi), znaci SMOKE. Bowen Marsh je plakao dok ga je ubadao, suze su slane, znaci SALT. A svemu tome je prethodilo da onaj giant.. Wun Wun ubije Ser Patreka od Kraljeve Planine (ciji je heraldry neka zvezda)... pa tako i "RED STAR BLEEDS". 

 

Jeste suptilno :)) Al ako je Jon Targaryen kao sto se veruje.. probudice i on nekog zmaja.. 

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ocekivano. Ko ga je roknuo? Viktarion, Kapetan gvozdene flote?

 

edit - nije :P. nashao sam na wiki, malo sam razocaran :(

 

edit 2 - neshto mi deluje da ovako nece biti u knjigama :)

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Nema Viće u seriji još uvek, da su delove knjige koje su isekli bacali kroz prozor ubili bi čoveka po epizodi

ili nisu morali da prate jedna sezona jedna knjiga sistem, koji je umnobolestan 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Baristana su izboli na pijaci dok je kupovao kupus 

 

grayworm treca glava zmaja 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja ili nisam u toku ili sam sve pobrkao, ali odakle ti da je Viktarion na putu da pomogne Baristanu/Deneris? Koliko se secam, on je na putu sasvim suprotne sudbine.

Pa poslao ga Euron u Meereen da je zaprosi za njega i da je dovede. A u medjuvremenu Viktarion je odlucio da je on ozeni. 

 

Ne znam kako da protumacim ovu smrt Baristana. Mozda je to znak da ce i u knjizi poginuti za vreme ovog sukoba ?

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

mozdabude, a ne mora da znaci ...moguce da je samo pojednostavljivanje situacije oko degeneris koja ima previse savetnika cije uloge se preklapaju...narativno gledano baristanova glavna uloga je bila da posalje dzhoru napolje i da objasni da je regar bio car a ne monstrum za kog ga predstavlja main ekipa robertove pobune...

Link to comment
Share on other sites

Da ali takodje Baristanova uloga je da preuzme vodjstvo nad Unsulliedima i Freemanima u ratu sa slejverima kad Deni odleti na Drogonu jer ni jedni ni drugi ne jebu Hadrazira .

Ko ce sad da preuzme tu ulogu?

 

Poslednji info o Victorianu iz knjiga jeste da se iskrcao kod Mereena i napao alijansu slejvera da bi pomogao Deni (tj Baristanu)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

a sto bi u seriji deni morala da odjase na drogonu? =o) mi jos ne znamo kako ce taj event da zavrsi u knjigama, moguce da je nesto sto ce vajs i beniof totalno da preskoce...

also zmajovi = cgi budzhet = samo kad se mora ;o))

Link to comment
Share on other sites

nema dzhokeru toga u trejleru nego ono kad drogon dodje u noci i na kratko sleti na piramidu pre par epizoda...

naravno, ne kazem da nece biti, samo da je vrlo moguce da nece biti jer izbacuju industrijskim rovokopachem...

 

also iz ta 2 trejlera da se naslucuje sta se desava, a sto ce tek da bude tokom preostalih epizoda ove sezone:

- briona tokom opsade winterfela

- pokusaj evakuacije hardhomea (ili neka druga shorka na snegu sa tormundom)

- selis barateon nesto cmizdri na snegu (moguce da ce malu shirin da zrtvuju nesto)

- areo hotah privodi dzhejmija, verovatno doranu

- neka frka sa elarijom, po kopljima bi se reklo vs doranovih strazara

- dzhora u nekoj areni - njega i tiriona ce da zarobe neki slejveri (jezak zo kagaz bese?)

- deneris, misandei, daario i nekoliko unsullieda u vecoj areni vs 3x vise sonsa harpije (to bi bila idealna prilika da drogon sleti na rostilj ;o))

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce taj kalisar random da joj se pridruzi nego ce verovatno ona da ga preotme... valjda je taj khalisar samo jedan ogranak starog Drogoovog khalisara a taj khal koji ga vodi jedan od njegovih narednika koji se prvi odmetnuo nakon sto je ovaj krenuo da umire... pa se spekulise po netu da ce ona najzad da shvati da targerijani vladaju vatrom i krvlju i pobije vodje i preuzme khalisar :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...