Jump to content

Song of Ice and Fire - SLOBODNA DISKUSIJA


Kotru

Recommended Posts

  • 1 year later...

Sto se ugasi ova tema, Nemoguce da vise nema o cemu da se prica. Evo par tema koje mozda niste razmatrali. 

1. Jon Snow je sin Lijane i Rhaegara.

2. Tirion je sin Aerisa i Dzoane Lanister. Aeris je silovao Dzoanu i zbog toga je Tivin izdao Aerisa.

3. Pseto je ziv, kod onog fratra na ostrvu se leci, i on ce biti taj koji ce spasiti Sansu, a posle i ozeniti.

 

Da se nadovezem na neke teme koje su bile o Melisandri i njenoj moci. Svim crvenim svestenicima je porasla moc zbog one komete i zato sto su se rodili zmajevi. Ona definitivno moze da ozivi coveka, posto je ona daleko mocnija od Thorosa od Mira. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Nismo ih razmatrali uopste, osim do smrti i nazad. Ovo trece je jedino tacno (bez zenidbe, nije agot Ljovisna), prva dva ostaju da se vide.

Edited by Sting
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Nismo ih razmatrali uopste, osim do smrti i nazad. Ovo trece je jedino tacno (bez zenidbe, nije agot Ljovisna), prva dva ostaju da se vide.

 

Pa Sansa vec "masta" o njemu. Moze se desiti. Ceo zivot sanja da se uda za lepog viteza koji ce je spasiti od nedaca kao u prici o Florijanu. Ironija i jeste sto je Pseto nakaza i nista nalik onome sto je nekad sanjala o svom dragom. 

westeros.org je skoro na fejsu tizovao da je jedna teorija koju su postavili pre zauvek godina tacna.

 

govna, naravno, nisu rekla koja je.

Ja se samo nadam da se izaci knjiga do kraja 2014 ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Juče sam nešto pričao sa ortakom o Džonovoj sudbini (da l je živ ili nije i tako to) i dao mi je jednu vrlo zanimljivu teoriju, a to je da cela njegova zadnja scena navodnog atentata u stvari iz perspektive Duha, odnosno da je Duh taj koga ubijaju, a da je Džon samo u tom trenutku bio u njemu (kao Varga), i da je tako doživeo u stvari smrt Duha. Ja sad ne mogu da se setim detalja cele scene, a nemam knjigu pri ruci, pa ne znam da li situacija dozvoljava da se ovako tumači, odnosno da li je iz pročitanog očigledno da ubadaju baš Džona ili nije. Deluje mi malo verovatno njegova teorija, ali je svakako zanimjiva.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

I Džon je takođe varga, tako da može kad hoće da vodi Duha.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

svi starkovi su varge, samo su neki svesni toga, a neki tripuju da sanjaju.

 

Doduse, nisam presiguran za sansu jer joj je zaginuo vuk rano.

 

mislim da je ipak dzon taj koji je izboden, jer nema smisla da ubadaju duha i govore "za nocnu strazu" ili kako vec.

 

jedna od teorija koja je meni ultra je to da ce dzon umreti, ali da ce ga melisandra oziveti cime ce biti slobodan zakletve - da li ce da krene na zimovrel ne znam, ali poenta je da ce onda bouen postate 999. zapovednik nocne straze, ali da nece dugo ostati jer je gnjida - a onda teon postaje 1000. zapovednik i vodi nocnu strazu u svoju svrhu, protiv tudjina. plus ce da se opere od grehova, vamo tamo.

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ja kontam da je sa noćnom stražom gotovo tj da su ove koji su bušili sneška ekipa divljana rastrgla u sledećoj sceni već i da će nastavak džonijevog timeline-a da ili bude na pola 6e knjige kad prezdravi ili da će biti kroz ghosta prvih par poglavlja, takođe kontam da ga Martin čuva kao neminovni šut u muda pred knjige kad bude trebalo pojačati beznađe na 11

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

OR...

 

Theon ce biti zrtvovan da bi Jon ziveo.

 

1) Bran ima viziju zrtvovanja nekoga u cast Weirwood tree-ja.

2) Jon izboden - njegova svest ce blejati u Ghostu.

3) Stannis zeli da pogubi Theona, ali ga Theonova sestra moli da ga pogubi ispred heart-tree-ja umesto da ga spali.

4) "Only death can pay for life" - Kao sto su se u vatri Denerisina zmajevska jaja hatchovala (nakon sto je mrtvorodjeni sin swap-ovan za zivot u jajima) tako ce nekom kombinacijom spaljivanja Jonovog tela (Melisandra ce nesto da zamuti) i zrtvovanjem Theona.... da se odradi taj blood sacrifice.

5) Azor Ahai reborn u vidu Jon Snowa.

 

poe.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da Teon bude zrtvovan. Toros od Myr-a je Donderiona vracao u zivot dosta puta bez ikakvog zrtvovanja, a Melisandre je mocnija od njega. 

Mislim da Teon ima da ponudi jos par stvari. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

tbh nadam se da ce george da smisli nesto impresivnije za jonov rez nego stvari koje su vec vidjene u drugim prilikama...

sem toga, deo sa "born again between smoke and salt" i "waking dragons from stone" pre ukazuje na de(ge)neris nego na jona da je azor...al ok, deda pishe dvoznacno da bi mogao da ode u koju god stranu...

 

mada sve to nije bitno koliko to sto sa svakim danom kako smo blize sredini godine sve su manje sanse da ce wotw izaci ove zime =o(

sve se nadam da drze ceo projekat u tajnosti pa kad zavrsi s5e10 na kraju ce da se pojavi dzhordzhova njuska da najavi kad ce knjiga (i zaradi 100 miliona u predprodaji na amazonu ;o))

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da Teon bude zrtvovan. Toros od Myr-a je Donderiona vracao u zivot dosta puta bez ikakvog zrtvovanja, a Melisandre je mocnija od njega. 

Mislim da Teon ima da ponudi jos par stvari. 

 

 

U dance with dragons martin vrlo jasno nagovestava da je stvarna moc melisandre daleko manja nego sto ljudi oko nje misle. 

 

 

Ja mislim da  ako se neko bude zrtvovao da digne dzona iz mrtvih to ce biti upravo ona :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Melisandrina moc kao Red Priestess jeste manja recimo od onog Mokoroa sto putuje sa Viktarionom. Ali to je zato sto je Melisandre i Shadowbinder. Dok je Mokoro samo Red Priest.

Ali ako Toros moze da ozivi nekog onda definitivno Melisandre moze isto to i vise.

 

edit: E da i receno je da Melisandre ima neke svoje tajne planove. Tako da sumnjam da ce ona dati zivot za bilo koga.

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro razumeo poslednju knjigu, pocinje da sumnja u svoju procenu da je on "lightbringer" i da je mozda pogreshno protumacila "vizije" koje je imala...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...