Jump to content

Song of Ice and Fire - SLOBODNA DISKUSIJA


Kotru

Recommended Posts

ma sva magija ne samo stara. a realno bren sad treba da ih aoe rootuje sve :). asai je neko spooky mesto sa belom vutrom i ne zna se o njemu skoro nista. melisandra pominje neku aukciju koliko sam provalio? nesto predmet br. xyz, tako da je moguce bila rob(hehe robb), isto kao kad su tiriona prodavali

ja pisem spoiler jer mi nije tesko da stavim tag, a sa spoilerom se niko ne buni :)

Edited by bolkonski
Link to comment
Share on other sites

Pa za zadnju knjigu su bili najavili da ce pratiti neke nove likove ili one koji su se manje pojavljivali u prethodnoj. Tako da zato nije ni bilo smorne Kejt i jos ponekih. Valjda ce to da nam nadoknadi u narednim knjigama. :)

Inace, zezao sam se sa ovim nepokretan za Dzona. S obzirom da je Bren sada gore, Dzon, kao jedini centralni lik na Severu, moze da umre :) Nadam se da nece umreti, naravno.

Link to comment
Share on other sites

послат је на Скагос по Рикона од стране лорда Мендерлија од Белих сидришта.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

a otkud rikon na skagosu bese:)...jebote, ko da sam citao pre 5 godina knjigu...zato drale pamti kao slon:D

Podelili su klince, pošto su mislili da drugih Starkova više nema. Bren je krenuo na sever sa Ridovima po trooku vranu, Rikona je povela Oša preko mora.

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam sad da gledam ponovo seriju i prisetio se određenih stvari iz knjiga pa mi nešto nije baš najjasnije.

Ok Varis i Ilirio su stari drugari, i nije mi jasna njihova igra, koga su oni uopšte hteli na Iron Throne-u.

Posmatrajući isključivo prvu knjigu dobija se utisak da hoće Viserisa, sve što se izdešavalo sa Deneris je igra slučaja koju ni jedan ni drugi nisu mogli da predvide. U petaj se malo bolje vidi da su ipak hteli i daleko kvalitetnije planirali za Eagona.

I sam Varis kaže da je Aegon od rođenja učen kako da bude kralj, koja je onda njihova priča sa Viserisom i Deneris? Da li su od njih napravili samo metu koju Robert može da vidi i da ignoriše sve ostalo, ili se Martin malo pogubio u svom tom pisanju :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ali zašto je onda Varis javio da je ova zabebila, zašto nije jednostavno krio tu informaciju kao što je krio Egona?

Zašto je Egona koji je poslednji po naslednom redu poslao kod čoveka koji je najbolji da ga obuči za kraljevstvo i u isto vreme bio i Rheagarov najbolji prijatelj, dok su Viserisu i Deneris pričali bajke o "običnim ljudima koji u tajnosti prave banere zmajeva i mole se za njihov povratak"?

Meni se čini da Varis stvarno hoće ono što je najbolje za realm, ali mislim da ni oni sami ne znaju šta hoće, odnosno da se Martin malo pogubio u celoj toj priči

EDIT: ne znam kakvu korist oni od toga mogu da očekuju, jer ni Eagon ni Viseris ni Deneris ne znaju ništa o Varisovim i Iliriovim planovima?

EDIT2: Još jedna nepovezana stvar sa ovim, Jaquen kaže da ona duguje 3 smrti Red God-u, dok kasnije kad Arya trenira kod faceless-a oni kažu da "veruju/prate/štagod" strangera? Jel se opet izbagovao martin il ja? :D

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

EDIT2: Još jedna nepovezana stvar sa ovim, Jaquen kaže da ona duguje 3 smrti Red God-u, dok kasnije kad Arya trenira kod faceless-a oni kažu da "veruju/prate/štagod" strangera? Jel se opet izbagovao martin il ja? :D

Duguje tri smrti R'Loru jer je Arja njega i ostale spasila od pozara. Inace postuje Faceless Boga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...