Jump to content

Crysis 3


Slađan

Recommended Posts

Jeste bio onako malo više dosadan, preeeviše linearan i za glupi FPS kakav je i ispao na kraju. Mada mi bilo ok sve to jer nije predugačka igra. Priča je bila wtf totalni, ono, neko je povratio gomilu reči na papir i nazvao to scenario ali kao što rekoh, nije trajalo dugo, pa mi nije ni toliko smetalo. Kontam da su oni Crysis 2 pravili samo iz razloga da bi mogli da ga uguraju i na konzole i da se kurče sa tim ako proradi. Ja lično najveći problem imam sa celom franšizom u smislu da se sav promo materijal, 80% neigrivog dela igre, trejleri itd. svode na jednostavno "Just look how fucking awesome I fuckin am in this fucking goddamn awesome fucking nanosuit. So awesome and cool!" i jeste, izgleda prekul, predrkano. I onda je igra iz prvog lica, od tog kul vizuelnog dela ne vidiš ništa, a igra totalno ne uspeva mi uvali tog glavnog lika kao mog avatara, da se ja osećam blabla u odelu itd.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Jos da opljackam nekog pa da kupim racunar da igram pod takvim detaljima :D

Nego, jel neko primetio da dok se igras tj. dok je akcija ti i ne primecujes 80% stvari tj. sigurno ti izgleda isto bilo na max ili medium jer ti je fokus usmeren ka neprijateljima. Recimo, ja bi radije da vidim ovo u nekoj akcionoj avanturi ili rpg-u. Ima i tu akcije ali sigurno se vise setam i razgledam tu nego u Crysis-u.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

predrkano, samo se nadam da će ovaj put unajmiti nekog pravog scenaristu i režisera, meni u dvojci pola stvari nije imalo logike i poente što se tiče priče :D

A i najzad su rešili da priznaju indirektno da će igra kao i dvojka biti predvidljivo segmentisana, ono dođeš u ograničenu oblast, pucaš, ubiješ - nova oblast, pucaš, ubiješ, itd, a dalje od zida ne možeš. Samo su sada kao oblasti odvojene pod tom kupolom ili šta već, pa samim tim imaju i neki glupi izgovor za to, a i za to da naguraju različitije nivoe i delove igre (ono, travnati nivo, hladni nivo, lava nivo.. da ima za svačiji ukus), više o tome ovde.

Mnogo se trude da sakriju tu linearnost gejmpleja, a nešto mi se čini da ne uspevaju, jer je previše šminkaju lepom graifkom, a manje narativnom supstancom. Ono, kao što je HL2 do jaja u fazonu "ideš pravo i to ti je" ali ne primetiš prosto koliko te priča vuče i nosi svojim tokom jer je kvalitetno osmišljeno i sklopljeno. Meni je crysis dvojka bila ok, ali imam i dosta zamerki, od dužine (kratkoće) igre, do priče i nepostojanja oba iliti nerazrađenosti, pa onda i do loše zamaskirane linearnosti nivoa. Voleo bih da mislim da će trojka biti bolja ali nekako nisam siguran i mislim da EA hoće samo da uzme koju kintu više dok se ljudi još sećaju da je prošle godine izašao Crysis 2 i da sama igra koliko god predrkano izgleda u trejleru, neće doneti nešto intrigantniju grafiku nego dvojka. Da ne pominjem što se opet pravi i za konzole, pa će i zbog toga tehnički biti nazadnija igra nego što bi trebalo.

Hoću reći, prešminkaće dvojku, dodati luk i strelu, baciti malo trave po zgradama i eto nove igre, daj 50 evra. Why? Because fuck you. EA style.

Meni realno Crysis 2 nije vredeo 50 evra na dan izlaska... nije čak ni fensi tech demo od igre kao što je bio kec. I sumnjam da će i ovaj vredeti toliko.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Fora je u tome što je postavka Crysisa takva da bolje da neko uzme i napravi skriptovani film i onda se svi ložimo kako je glavni lik moćan i šta sve može da uradi i lepo uživamo u tome, nego to što će zapravo nakon ovakvog trejlera lik koji igra biti u situaciji da igra standardni FPS i nešto tamo skače i bacaka se.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...