Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Just now, Mawtchie said:

To je ok, samo da ne izjavis da si nub za pare i finansije

nub sam i za pare i finansije, preuzimaju bitkoineri ekonomiju, kao što istoci preuzimaju marketing. šta će ti škola kad imaš gugl. 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, primo said:

Reklamiranje hotela preko nekog youtubera uopste ne zvuci kao suluda ideja..

To sto ova riba konkretno nije dobar izbor je druga prica

pa matori, elitni hotel sa 5 zvezdica, jedini takav u širem okruženju, koji je još i ŠIK, se reklamira u finim izdanjima kao što su WSJ, FT, u mesečnicima vodećih aviokompanija... YT jednostavno je za raju, sirotinju, gubitnike koji se i informišu preko YT. bogati ljudi su oduvek imali svoje medije.

pa da Waldorf-Astoria izađe na YT klipovima razne gologuzije, uz sopstvenu saglasnost, kao kanal prodaje, sutra bi im pola ljudi otkazalo rezervacije, a prekosutra i drugo pola, jer je prvo pola otkazalo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Hoteli se reklamiraju gde stignu kako stignu.
Reklamiranje u casopisima je waste of moneys.

Korišcenje influencera za hotele je diskutabilno korisno, u zavisnosti ko je taj influencer, ko mu je publika i da li ti to treba... Lupam, ako mi dodje influencer iz belorusije npr i kaze daj mi tri nocenja a ja ti dam clanak, vrlo verovatno cu mu se zahvaliti jer znam koji procenat belorusa imam u hotelu, i koji procenat belorusa imam u srbiji. Sa druge strane da mi dodje sada turski ili iranski bloger, verovatno cu mu reci "pa zdravo druze, gde si ti meni sto godina", jer opet znam da se ove godine otvorilo iransko trziste i da se ocekuje drastican broj iranskih turista.

Takodje kad pricamo o marketingu za hotelijerstvo, ti ne pucas samo na "bogate ljude", jer ne borave u hotelima i 4* i 5* uglavnom bogati ljudi. Zbog toga konstantno imaš scene gde gost opušteno plaća sobu od 120 evra za noć, ali će da se buni i svađa jer "on nije imao tu konzervu koka kole iz minibara od 150 dinara". Razlog za to je što za bilo koje poslovno putovanje prevoz do hotela, hotel kao i doručak pokriva firma, dok sve dodatne usluge pokriva sam gost...

Pritom, ovde ne pricamo o
"elitni hotel sa 5 zvezdica, jedini takav u širem okruženju, koji je još i ŠIK"  vec o (slika iz spojlera preuzeta sa zvanicnog sajta hotela o kome se prica)

 

21742851_1761840490525319_31156290545434

 

Za gradske business hotele su influenceri takodje waste of moneys.
Za gradske leisure hotele su veoma korisni.
Za resorte su takodje veoma korisni i korisceni.

Ti kao hotel ne smes da kacis fotografije ili videe ljudi bez njihove dozvole, tako da do tih gologuzija ne moze ni doci. realniji primer je "Waldolf Astoria pravi YT kanal gde svake nedelje šef kuhinje iz nekog drugog hotela u lancu izbacuje svoje recepte i lokalne specijalitete"...

Na kraju krajeva. To sto je riba poslala NIJE ponuda, i to je trebalo samo da bude ignorisano.

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

jako su retardirane te influenserke u avionu, na osnovu mog iskustva od n=1 uzorka :)

pre par meseci idem vizerom ne secam se gde, i odvojim se od 15e ekstra da sednem u prvi red. Ja do prolaza, influenserka do prozora, klasicna spodoba sa dugackim noktima, ajfonom na sljokice i napumpanom gornom usnom, stavlja svoju CD torbicu na sediste izmedju nas, avion izlazi na pistu, dolazi stjuardesa, govori nakazi "molim vas da licne torbe stavite u pregrade, ili na pod ispred vas" (posto nema sediste ispred nas jel), influenserka frapirana odgovara "zar i ja", stjuardesa kaze "pravila se odnose jednako na sve", na sta ova prevrce ocima, govori "o boze", i spusta CD torbicu dole.

Sad, ne znam je l bila influenserka ili samo obicna kurvetina (ili oba xeeee), ali uklapa se u pricu da jeste :)

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crno-Sunce said:

Pritom, ovde ne pricamo o

"elitni hotel sa 5 zvezdica, jedini takav u širem okruženju, koji je još i ŠIK"  vec o (slika iz spojlera preuzeta sa zvanicnog sajta hotela o kome se prica)

  Reveal hidden contents

21742851_1761840490525319_31156290545434

 

zato i jeste šik.

:)

ako ne mogu kurve, kako mogu influenserke? pobogu...

inače ristekpa za analizu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Crno-Sunce said:

Na kraju krajeva. To sto je riba poslala NIJE ponuda, i to je trebalo samo da bude ignorisano.

tako je, ali isto tako niko nije rekao da je to ona, nego se istripovala da odmah okači video kako je "ponižena" ... kao onaj meme "youtuber se zagrcne" video - "kako sam bio klinički mrtav", a kad pređe ulicu na crveno "kako sam izbegao zatvor".

12 hours ago, Neptune said:

stavlja svoju CD torbicu

ja sam od ove starije garde, meni je CD torbica ona torbica u kojoj držiš CD-ove sa muzikom da puštaš u kolima ... ali sigurno to nije nosila? :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

tako je, ali isto tako niko nije rekao da je to ona, nego se istripovala da odmah okači video kako je "ponižena" ... kao onaj meme "youtuber se zagrcne" video - "kako sam bio klinički mrtav", a kad pređe ulicu na crveno "kako sam izbegao zatvor".

ja sam od ove starije garde, meni je CD torbica ona torbica u kojoj držiš CD-ove sa muzikom da puštaš u kolima ... ali sigurno to nije nosila? :))

vidi se da nisi influenser!

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

tako je, ali isto tako niko nije rekao da je to ona, nego se istripovala da odmah okači video kako je "ponižena" ... kao onaj meme "youtuber se zagrcne" video - "kako sam bio klinički mrtav", a kad pređe ulicu na crveno "kako sam izbegao zatvor".

Pa budimo realni, da bi uopste i bio influencer na prvom mestu moras da budes teski attention whore. Tako nesto je i ocekivano.  Problem je najveci u tome sto vecina influencera nisu uopste uticajni. Nisi ti meni sreco influencer jer si pristojnog izgleda, lepe guzice i oskudne gardarobe sa gomilom pratilaca koji ga bacaju na svaku novu sliku...

Sa druge strane na primer Istok, koga voleli ili ne voleli, jeste influencer, on je sebe postavio kao eksperta u tom polju i dovoljno dugo je sam ponavljao "ja znam, slusajte me, naucite i vi", tako da je 99% SVIH ljudi apsolutno ubedjeno da je on lider sto se digitalnog marketinga tice, barem u Srbiji. Sto je zapravo veoma pametno. Skoro sve sta pise su opste poznate informacije u tom svetu. Medjutim njegova publika nisu ljudi koji su u tom svetu, vec ljudi koji zele da udju u taj svet kao i ljudi koji hoce da se "upoznaju sa tim da im ne bi tamo neki levi prodavali pricu".. Uz to dodaj onaj nas mentalitet gde gazde vole da se hvale "e brale moj, za moju firmu digital radi onaj Istok, znas, on pise za politiku o tome, drzi predavanja, najveci ekspert, malo skup, al znas ti mene, samo najbolje".

Covek moze da bude influencer sa 2000 pratilaca i ne mora da bude ni sa 200.000... Sve zavisi od publike i razloga zasto te ta publika prati.

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Crno-Sunce said:

Nisi ti meni sreco influencer jer si pristojnog izgleda, lepe guzice i oskudne gardarobe sa gomilom pratilaca koji ga bacaju na svaku novu sliku...

Ono sto sam nsapisao ranije, a to je da je ovakva recenica usmereno njoj (njima), a to ih "novinari" proglasavaju influenserima, ne oni sami sebe (necast istok samoproklamovanim izuzecima). Onda imamo ovakve "vesti", zbog kojih cu stvarno da se vratim na stampane novine, samo da ih izbegnem. Ne smeta mi sto su (attention) hoes, ali necu da ih namecu gde stignu i proglasavaju in nekim selebritijima. Isto ko ove rijaliti Paore, Farse i Velike Bratjale

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

rekli mu iz komercijalne banke da to kaže da im ne ugrozi poslovanje!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...