Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Нисам још увек кренуо са гледањем Walking Dead-а, али обично важи за квалитетну серију, шта је добро по теби у последњих пет, шест година рецимо?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto walking dead prestao da gledam posle 3-4 epizode druge sezone...mada, sad kad vidim na Foxu ili kom vec kanalu 3 sezonu, nekako mi krivo sto ne gledam...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Suits

http://www.imdb.com/title/tt1632701/

 

suits-25-2.jpg

 

Дуго сам се нећкао да ли да кренем са гледањем, са једне стране веома висока оцена на имдбу, а са друге премиса која ми звучи забавно, али нисам био сигуран у њену изведбу, много је филмова и серија са супер идејом али никаквом реализацијом у последње време. Одлучио сам се да јој ипак пружим шансу, јер кажу, ликови и односи су добро написани. Сада могу да кажем да јесте тако, и да има "америчких" момената али може јој се прогледати кроз прсте. Прва сезона је била више у том манекенско-доброчинитељском победништву америчке правде, али се у другој доста уозбиљила, и даљом разрадом ликова мало ублажила првобитни утисак прве сезоне, тако да нешто што је било тотални клише, постало је сасвим логичан потез и природна реакција након бољег упознавања личности актера. Иако доста боља, друга сезона је по мени имала ужасно финале, јако досадно и сапуњаво, но наставићу са гледањем јер ме је довољно заинтересовала као целина. Није остварење које је маст-си, али нема ни кајања утрошеног времена, од мене 8/10.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Banshee

http://www.imdb.com/title/tt2017109/

 

BansheePoster.jpg

 

Привукла је велику пажњу још са првом најавом, мени највише са именима извршних продуцената, Alan Ball, кога не треба посебно представљати, и Greg Yaitanes (House), који треба да дају неку сигурност у озбиљност целог пројекта, дакле добра глума, пристојан буџет и да неће бити отказана на пола приче. Серија није у хипер реалистичном фазону, што се да видети у пилот епизоди*, а може погрешно протумачити као лоше писање, већ је у некој стриполикој атмосфери, да тако кажем, крцата акцијом, сексом и веома јасном представом ко је главни злоћа. Рецимо, сцена у којој баншијски тајкун, у друштву свог сајдкика, показује свој зверски темперамент гримасама и знојавим телом после тренинга, може се чинити смешно ако је врста очекивања она ка реализму. Лако је погрешити у процени, јер тако је написана да вуче на обе стране, али веома искусно их држи у равнотежи па серија није неартикулисано ђубре. Режија је јако сирова, нарочито у сценама борбе и општег метежа, што одлично доприноси истом целокупном утиску. Прва сезона фино завршена, настављам са гледањем, а коме се гледа овако нешто препоручујем, 8/10.

 

P.S. На крају сваке епизоде после кредитса има мали додатак.

 

* прва сцена пуцњаве и јурњаве по граду (овде је камера врх)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

posle 5 epizoda Defiancea mogu da kažem da se malo poboljšala serija u odnosu na prvu epizodu pa možda i bude nešto od toga. A dobili su i drugu sezonu inače.

 

CGI mora biti bolji zajedno sa šminkom, kostimima i ostalim tim detaljima ali kao nije toliko krš mada se vide do jaja da rade sa ograničenim (stegnutim) budžetom. ŽIvo me zanima kako bi izgledala serija da ima recimo produkciju kao Game of Thrones, a ne buđavi SyFy :P

pljk!

Link to comment
Share on other sites

odgledao luthera. nisam nešto oduševljen, ali nije loša serija. definitivno ću da odgledam i sledeću sezonu.

mislim, serija je super za ubijanje vremena, ali nije nešto da se dublje uneseš u nju ili zamisliš.

 

takođe, odgledao dve epizode vikinga, i roflovao sam.

nije baš totalno kako mali perica zamišlja vikinge sa sve rogovima na šlemovima, ali nije ni daleko.

dijalozi su prilično plitki. pogotovo motivacioni govori koji ne bi mogli gusenicu da nagovore da sere u lišće, a ne 15 ljutih vikinga da love zapad.

i cela ta scena otkrivanja zapada gde njih šačica u ribarskoj barci za dva dana dolazi do čega god (engleske ?!). plus momenat sa robovima je bože jebote ...

 

odgledaću još, čisto da vidim da l sam se zajebao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...