Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Eastbound & Down,dobra,odličan soundtrack skoro u svakoj epizodi a posebno špica(žuta slova) koja otvara epizodu.

 

rxs.gif

 

Stoner serija ali dobra je i na suvo [:D]

 

Hannibal,odlična prva sezona a ovo je redosled za sledeće Bryan Fuller, "In the first season we have this weird bromance between Will and Hannibal, season two is the nasty break up and the third season would have a fugitive angle to it, the fourth season would be 'Red Dragon,' the fifth season would be in the realm of 'Silence Of The Lambs,' the sixth season would be 'Hannibal.'"

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

High Maintenance

 

MV5BMjIxMDYyOTUwMl5BMl5BanBnXkFtZTcwMTYx

 

pratim ovo od prošle godine kada se pojavilo pa rekoh pa podelim ovde, možda se nekome dopadne. skromna, a više nego pristojno izvedena veb serija. u prvom planu je diler, "glavni" lik, koji uredno fura bajsom kroz nju jork i dostavlja travu svojim mušterijama. "glavni" jer u većini epizoda on predstavlja samo katalizator radnje, a akcenat se baca na njegovu klijentelu i njihove probleme - iz komičnog ugla. kvazi sajentolozi, urbanuše, hipsteri, ljudi koje trese kriza srednjih godina, fegeti, lezbejke, terminalno bolesni, svako sa svojom nedaćom. epizode traju 5-10 min.

http://www.helpingyoumaintain.com/episodes

Link to comment
Share on other sites

meni jedna od omiljenih trenutno! blago tebi, imas 10 epizoda da izvrtis.. :)

 

odgledaj trecu, neces se pokajati. 

poceh ja da gledam relativno skoro, prosao sam pola prve sezone, poboljsava li se kasnije?  meni je onako, blago dosadna i predvidiva :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

poceh ja da gledam relativno skoro, prosao sam pola prve sezone, poboljsava li se kasnije?  meni je onako, blago dosadna i predvidiva :)

 

onako, ne mnogo ali jeste bolje posle. Ovo je baš lep primer serije koja je ok ali ne briljira nešto i nema neke OMG skrivene zaplete koji se postave u prvoj epizodi sezone pa se onda posle nadograđuju do tog nekog money shota. Nego ide, postepeno se leveluje priča bez nekog ultimativnog cilja već si kao posmatrač u fazonu "hm, šta će se desiti dalje na generalnom planu?". Uglavnom ima dva zapleta, kratki epizodični deo i glavni podzaplet koji ide kroz sve epizode. I ne smem da tvrdim 100% ali mislim da posle, negde od druge sezone postaje malo manje predvidivo, bar što se tiče tog glavnog podzapleta. Mislim da su dosta lepo ispovezivali dosta stvari koje su se dešavale paralelno tokom prve dve sezone u ovoj trećoj sezoni.

 

Inače, na konto Almost Human, meni je ok serija ali posle ove tri epizode ne mogu da kažem da mi je nešto specijalno do jaja. Čak je na trenutke jako glupa serija i smatra da je publika isto toliko glupa (monitori koji trepere kao da su Ei Niš televizor što ne može da dobro uhvati RTB, kad lik briše hardove... ili generalno kad je neki problem tog tipa. Ili ona fora sa maslinovim uljem gde vidno čovek namaže na način na koje ni jedno ljudsko biće ne bi podmazivalo išta, tu su foru ubacili čisto da popune rupe u odnosima između ove dvojice. Tu su i albanci sa ruskim imenima, androidi koji se ponašaju kao ljudi ali mi treba da poverujemo da se ne ponašaju kao ljudi.).

 

Klasičan buddy cop fazon samo što je setting kao bliska budućnost, sajfaj ali sve mi to nekako jako, jako plitko deluje i dosta nepotrebno, nabacano. Više mi gomila glupih detalja upadaju u oči nego u celini. Dorijan uopšte ni ne mora da bude robot, i cela serija da se ne dešava kada se dešava, ne bi imalo nikakvog uticaja realno na dosadašnju radnju jer sav taj navodni sf šminka i to ubačena očigledno od strane nekoga ko nije video, gledao, pročitao ni jedan sf ikada niti baš kapira tehnologiju generalno. Kao da su napisali taj neki bazični buddy cop, scenario i rekli, e daj sad da dodamo neke sajfaj trenutke, to mladi vole danas. Mislim da ću samo u jednom trenutku nesvesno prestati da gledam, kao Agents of SHIELD.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

poceh ja da gledam relativno skoro, prosao sam pola prve sezone, poboljsava li se kasnije?  meni je onako, blago dosadna i predvidiva :)

ovo sto kaze cili, ali isto tako je bitno i da postoji faktor da ti se svidja taj tip price. meni je inace bornov identitet (trilogija), jedan od omiljenih filmova, ali to je samo zato sto volim taj zanr. tako volim i ovde sto postoji cia, fbi, spy games, zavere a sve to lepo upakovano u good guys protiv sistema.. e sad, predvidiv je taj deo serije mozda, gde oni resavaju epizodne zaplete, ali onaj globalni o kom je cili pisao, taj tesko da mozes da pretpostavis. evo, ja sam tek u trecoj sezoni saznao opet neke stvari o proslosti samih likova, kao i da pocinjem da naslucujem u kom pravcu moze da ode prica na globalnom nivou. a iskreno se nadam da ce to biti velike korporacije, drzavnici, masoni, iluminati i ostali ljudi iza zavese protiv fincha i reesa :)

 

mislim, pricu mogu da zaokruze i zavrse u ovoj sezoni, ali verujem da nas tek ceka prava borba! 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Inače, na konto Almost Human, meni je ok serija ali posle ove tri epizode ne mogu da kažem da mi je nešto specijalno do jaja. Čak je na trenutke jako glupa serija i smatra da je publika isto toliko glupa (monitori koji trepere kao da su Ei Niš televizor što ne može da dobro uhvati RTB, kad lik briše hardove... ili generalno kad je neki problem tog tipa. Ili ona fora sa maslinovim uljem gde vidno čovek namaže na način na koje ni jedno ljudsko biće ne bi podmazivalo išta, tu su foru ubacili čisto da popune rupe u odnosima između ove dvojice. Tu su i albanci sa ruskim imenima, androidi koji se ponašaju kao ljudi ali mi treba da poverujemo da se ne ponašaju kao ljudi.).

 

Klasičan buddy cop fazon samo što je setting kao bliska budućnost, sajfaj ali sve mi to nekako jako, jako plitko deluje i dosta nepotrebno, nabacano. Više mi gomila glupih detalja upadaju u oči nego u celini. Dorijan uopšte ni ne mora da bude robot, i cela serija da se ne dešava kada se dešava, ne bi imalo nikakvog uticaja realno na dosadašnju radnju jer sav taj navodni sf šminka i to ubačena očigledno od strane nekoga ko nije video, gledao, pročitao ni jedan sf ikada niti baš kapira tehnologiju generalno. Kao da su napisali taj neki bazični buddy cop, scenario i rekli, e daj sad da dodamo neke sajfaj trenutke, to mladi vole danas. Mislim da ću samo u jednom trenutku nesvesno prestati da gledam, kao Agents of SHIELD.

 

apsolutno se slazem, ovo mi deluje kao vec 100 puta vidjena, buddy cop komedija sa malo, isfoliranih, sf elemenata. God cop, bad cop, da li ce se smuvati sa koleginicom.... totalni klishe. Meni je ovo isto kao Castle buddy cop sa mizernom kontinualnom prichom gde svaka epizoda moze da bude sagledana samostalno, samo sto castle ima nejtana pa ima dopadljivo harizmatichnog lika.Ovo ni to nema. Voleo bih da se pojavi neka veca pricha u pozadini, inache cu ovo da prestanem da gledam uskoro. Agents of ShIELD sam prestao da gledam, isto kao Che, jer su mi likovi uvredljivo stereotipni i neinteresantni zbog toga. Mislim da su precenili interesantnost Kolstona, koji mi je kul na pet minuta u superheroj filmu, ali ovako je barbiturat

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

onako, ne mnogo ali jeste bolje posle. Ovo je baš lep primer serije koja je ok ali ne briljira nešto i nema neke OMG skrivene zaplete koji se postave u prvoj epizodi sezone pa se onda posle nadograđuju do tog nekog money shota. Nego ide, postepeno se leveluje priča bez nekog ultimativnog cilja već si kao posmatrač u fazonu "hm, šta će se desiti dalje na generalnom planu?". Uglavnom ima dva zapleta, kratki epizodični deo i glavni podzaplet koji ide kroz sve epizode. I ne smem da tvrdim 100% ali mislim da posle, negde od druge sezone postaje malo manje predvidivo, bar što se tiče tog glavnog podzapleta. Mislim da su dosta lepo ispovezivali dosta stvari koje su se dešavale paralelno tokom prve dve sezone u ovoj trećoj sezoni.

 

Inače, na konto Almost Human, meni je ok serija ali posle ove tri epizode ne mogu da kažem da mi je nešto specijalno do jaja. Čak je na trenutke jako glupa serija i smatra da je publika isto toliko glupa (monitori koji trepere kao da su Ei Niš televizor što ne može da dobro uhvati RTB, kad lik briše hardove... ili generalno kad je neki problem tog tipa. Ili ona fora sa maslinovim uljem gde vidno čovek namaže na način na koje ni jedno ljudsko biće ne bi podmazivalo išta, tu su foru ubacili čisto da popune rupe u odnosima između ove dvojice. Tu su i albanci sa ruskim imenima, androidi koji se ponašaju kao ljudi ali mi treba da poverujemo da se ne ponašaju kao ljudi.).

 

Klasičan buddy cop fazon samo što je setting kao bliska budućnost, sajfaj ali sve mi to nekako jako, jako plitko deluje i dosta nepotrebno, nabacano. Više mi gomila glupih detalja upadaju u oči nego u celini. Dorijan uopšte ni ne mora da bude robot, i cela serija da se ne dešava kada se dešava, ne bi imalo nikakvog uticaja realno na dosadašnju radnju jer sav taj navodni sf šminka i to ubačena očigledno od strane nekoga ko nije video, gledao, pročitao ni jedan sf ikada niti baš kapira tehnologiju generalno. Kao da su napisali taj neki bazični buddy cop, scenario i rekli, e daj sad da dodamo neke sajfaj trenutke, to mladi vole danas. Mislim da ću samo u jednom trenutku nesvesno prestati da gledam, kao Agents of SHIELD.

 

eh evo druga trecina prve sezone i  stvara se zaplet zapravo :) fino ! do sada je bilo odgledam jednu epizodu i zaspim na pola druge (sto se skoro nikada nije desavalo), sinoc sam ispizdeo kada mi je u pola trece epizode koju sam gledao u kontinuitet zakucalo jer nije dobro skinut fajl !@#$   :)  sa druge strane skoro da sam zaboravio kako to izgleda kada sezona ima 20+ epizoda o/

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

BE пише човек који је био један од главних писаца у The Sopranos, дакле неки пристојан ниво невређања интелигенције можеш очекивати. Друго, један од извршних продуцената је Мартин Скорсезе, што даје гаранцију да неђе нестати лове на пола серије и да ће иста морати да се прекине. Међутим, све то не гарантује топ ноч квалитет, и по мени BE није на том нивоу, фали јој дубине (боља карактеризација за почетак) и рекао бих надахнућа, јер све изгледа заиста супер, по рецепту, али док гледаш (конзумираш) не осећаш се телепортованим у то време, ефекат какав има Mad Men на пример. Како сезоне одмичу то што јој фали добија али не у тој количини да би је сврстао међу великане као што су рецимо The Sopranos, или BB. Све у свему, много других серија не успева ни толико, и мислим да је вреди погледати ако волиш тај тип приче, а ако те занима нешто брутално, са јунаком чији развој такође иде силазном путањом, онда дефинитивно и без размишљања The Sopranos.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nego the wire, ima li kakav krsten kvalitet za prve sezone :| odvikao sam se od vhs kvalitet ali totalno, ma koliko god dobra serija i radnja bila tesko mi pada da pratim .. a naskidao sam se nazovi nekih kvalitetnijih snimaka i ono sve isto, kockasto zamuceno muljavo... 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Техничких препрека нема да се ово пребаци у мало бољу резолуцију (снимана је на 35mm), а колико је мени познато аутор жели да тако и остане, јер, по њему, у 4:3 и SD формату има "шљунковити" и документарни ефекат, као нешто аутентично са ТВ-а, а не као филм. Једном је приказана у HD-у на некој британској телевизији, и та конверзија је изгледала очајно по њему. Друго, сам HBO такође нема интересовања да се бакће са тиме, претпостављам да су њихови разлози финансијске природе.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nego the wire, ima li kakav krsten kvalitet za prve sezone :| odvikao sam se od vhs kvalitet ali totalno, ma koliko god dobra serija i radnja bila tesko mi pada da pratim .. a naskidao sam se nazovi nekih kvalitetnijih snimaka i ono sve isto, kockasto zamuceno muljavo... 

 

THE WIRE S01-S02-S03-S04-S05 COMPLETE High Quality

General / Container Stream # 1
Total Video Streams for this File -> 1
Total Audio Streams for this File -> 2
Video Codecs Used -> AVC
Audio Codecs Used -> AC3 / AC3
File Format -> Matroska
Total Stream BitRate -> 2 331 Kbps
Title (Tag) -> The Wire - Season 1, Episode 1

Video Stream # 1
Codec (Human Name) -> AVC
Codec (FourCC) -> V_MPEG4/ISO/AVC
Codec Profile -> High@L4.1
Frame Width -> 640 pixels
Frame Height -> 480 pixels
Frame Rate -> 23.976 fps
Scan Type -> Progressive
Video Stream BitRate -> 1 709 Kbps

Audio Stream # 1
Codec -> AC-3
Audio Stream BitRate -> 384 Kbps
Audio Stream BitRate Mode -> CBR
Number of Audio Channels -> 6
Audio Channel's Positions -> Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling Rate -> 48.0 KHz
Audio Stream Language -> English

Audio Stream # 2
Codec -> AC-3
Audio Stream BitRate -> 192 Kbps
Audio Stream BitRate Mode -> CBR
Number of Audio Channels -> 2
Audio Channel's Positions -> L R
Sampling Rate -> 48.0 KHz
Audio Stream Title -> Commentary AC3 2.0 192kbps
Audio Stream Language -> English

English subtitles included		

gle ne siduju više DVD verziju...

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

hm, baš me zanima dal je bolji rip od onog DVD ripa koji je duplo manji tj. 25GB. Ja sam inicijelno gledao one MKV DVDripove koji izađu oko 2-3GB po sezoni i u poređenju sa ovim DVD ripom od 25GB je minimalna razlika. DVDRip od 25GB je bio malo glatkiji što se tiče slike, baš ću sad da skinem jednu epizodu ovog od 48GB da uporedim :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Almos Human

 

Odlgedao prve dve epizode.
Iako su mnogi (pa i sam Kole) preporučili ovo, moram da se složim sa ekipom koja razočarana. Jednostavno CSI u budućnosti fazon, suviše je nekako "televizija", i nekako je jeftino po meni. Glavni lik je fazon "nismo imali para za Bred Pita, ovog smo mogli da platimo, lošije glumi, znamo, al kol'ko para tol'ko muzike jebiga!" Crnja koji je jebo molderovu ženu je ok, al što neko već reče, isti kurac bi bio i da nije android (ne, grešim, bila je fora kad mu skenira jaja, a onda se ovaj kao nadrka, to je trebalo da bude smešno, al sam imao transfer neprijatnosti koliko je nekako sve trapavo odrađeno).

Kao neka serija sa onog Sci-Fi kanala, ako znate o čemu pričam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...