Jump to content

koji TV kupiti?


FATA

Recommended Posts

  • 1 month later...

A da uzmem onda neki 720p LED? Da li moze da se nadje "kvalitetniji" LED od 32 inca za slicne pare ako je 1366x768 a ne 1920x1080 ? Ili, jos bolje, jeftiniji? Posto ionako sve serije/filmove skidam u 720p, za igre (fifa, nba itd) kapiram da mi ne treba full hd, a nemam pojma kako ce nasa kablovska izgledati bilo na jednom bilo na drugom.

Koliko ovo razmisljanje menja kupovina PS3 i uzimanje SBB-ovog HD DVR sa HD kanalima?

i opet iskul, a mene a baš zanima šta se zbilo na kraju, ko je šta kupio i kako je zadovoljan ili nije možda?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

haha jebiga, niko me ne voli.

Jos nista nisam kupio, (vecim) delom jer su mi neke stvari pokvarile finansijske planove, a delom jer i dalje nemam pojma sta da kupim. Postoje i neke kombinacije da menjam sobu pa da pravim novi namestaj, pa cu mozda moci i neki veci tv da uklopim, pa onda opet plazme ulaze u izbor itd.

a na onaj post gore i dalje nece skoditi odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Ako smem da se ukljucim u raspravu.... naime, SB, Telekom IPTV i ostali koji nude "HD kanale" su ku*ac od ovce... Sve se svodi na 4-5 HD kanala koji nemaju neku "upotrebnu vrednost" a ni u buducnosti nece biti mnogo bolje... Najbolje sto mozete sebi priustiti na HD displeju za koji ste dali silne novce jesu HD filmovi/serije i sl koje ste skinuli sa neta (720p ili 1080p) a tu su naravno i neke od ovih mocnijih konzola za igre... Ja sam kupovao TV tako sto sam na USB stavio "SAMPLE" klipove iz 20-tak filmova/animiranih filmova i u prodavnici gledao kako izgledaju ti snimci na TVu u trajanju od POLA SATA jer je to vreme potrebno da se na TV-u koji uopste nije koriscen pojave mrtvi pixeli.... Btw, uzeo sam onomad LG 42" full HD i prezadovoljan sam. Takodje bih dodao da se ne treba oslanjati previse na onaj interni sistem dekodiranja HD video filmova na samom TV-u vec je najbolje ako imate HD izlaz na grafickoj/laptopu preko kojeg pucate signal na HDMI ulaz na TV-u uz prikladan softver za reprodukciju filmova (or just ask Voodoo)...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ej drustvo da li je neko cuo o Hisense televizorima? 

Uzeo bih 65" 4k curved , dodje mu nekih 1700e sa dostavom iz uk , takav isti lg kosta preko 5k ... pa me cisto zanima da li je neko imao iskustva ?

dobili su odlicne review-e , poseduju UHD Alliance's standard , postali sponzor uefa fudbalskog prvenstva 2016, mozda i najbitniji detalj da daju 4 ili 5godine garanciju , sto je po meni sasvim korektno i veoma isplativo, tj. best buy. za tu cenu koju imam nude mi lg 55" regularan 4k, pa cisto da uporedim sta mi je najbolja varijanta.

ty

 

 

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Hisense su mid range brend televizora koje prave kinezi. Dosta su popularni za Zapadu jer generalno vazi da imaju dobar odnos cena/kvalitet, ali na nasem trzistu nisu prisutni tako da tesko da neko moze da ti kaze neko iskustvo iz prve ruke, najbolje da pregledas detaljno reviewove na stranim sajtovima. 

S tim da bih ja i dalje rekao da je u ovom momentu jos uvek besmisleno kupovati 4K televizor, ne toliko ni zbog cene, ni zbog kvaliteta, koliko zbog prakticno nepostojanja sadrzaja. To sto vidis u prodajnim salonima su klipovi spremljeni za prezentaciju, to na svom televizoru gajbi neces videti jos par godina sigurno. Jedina opcija 4k sadrzaja je Netflix koji u nekoj meri ima programe u toj rezoluciji, ali je sadrzaj tako kompresovan da se strimuje na 25Mbit u sekundi, sto je bas lose. Primera radi 4K film u Blu ray kvalitetu bi zauzimao ugrubo oko 100GB, sto bi znacilo da sa 25mbit/s prenosom moras da ga skidas najmanje 10 sati. Dakle Netflix 4K je ugrubo 4 puta vise kompresovan nego blu ray, sto onda postavlja pitanje da li ima smisla uopste veca rezolucija? Osim toga bas nista ne podrzava 4K standard, jedino mozes da se igras sa PC-a u 4K rezoluciji, a za to ti treba bas jak PC, ono kao SLI kombinacije :)

Sve u svemu moja preporuka je kupi lepo ogroman i dobar 2k televizor a za ostatak para idi u kafanu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ej drustvo da li je neko cuo o Hisense televizorima? 

Uzeo bih 65" 4k curved , dodje mu nekih 1700e sa dostavom iz uk , takav isti lg kosta preko 5k ... pa me cisto zanima da li je neko imao iskustva ?

dobili su odlicne review-e , poseduju UHD Alliance's standard , postali sponzor uefa fudbalskog prvenstva 2016, mozda i najbitniji detalj da daju 4 ili 5godine garanciju , sto je po meni sasvim korektno i veoma isplativo, tj. best buy. za tu cenu koju imam nude mi lg 55" regularan 4k, pa cisto da uporedim sta mi je najbolja varijanta.

ty

 

 

a šta će ti curved televizor? ozbiljno pitam? ja nisam skapirao koja je fora kod njega, osim što dodatno štrči "na napred"? :)

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Па наводно је до јаја за гледање филмова

али је ужасан за спортове

Ja iskreno nisam primetio nikakvu razliku + je za igre totalna bulja, a igrao sam ih dosta na njemu, zato pitam.

Istini za volju, film nisam pogledao niti jedan na njemu pa ne mogu da kažem, ako Frubi hoće da ga kupi za filmove i stvarno je za to najjača stvar, go for it.

Link to comment
Share on other sites

hajde da upotrebimo logiku. zakrivljeni televizori imaju jednu tačku (nazovimo je fokus) iz koje ih je idealno gledati, dok je iz svake druge pozicije slika lošija nego na ravnom tv-u istih karakteristika. dakle, ako potencijalni kupac namerava da postavi fotelju u fokus koji je ranije izračunao koristeći euklidsku geometriju, te da uvek bude jedini koji gleda tv i pritom mu je ok da se ne pomera iz fokusa (znači nema dubljeg zavaljivanja, dizanja nogu na sto, zavaljivanja levo ili desno), zakrivljeni televizor je prava stvar za njega. za ostalih 100% čovečanstva, zakrivljeni televizori treba da nestanu sa sve 3D-om i nutribuletom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...