Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

jedino što WP 7.5 još uvek nema Skype.

Od ta tri bih uzeo Omniu 7 jer već imaš iPhone 4.

Naravno, pre svega bih uzeo Galaxy Nexus, ali ga ne spominješ u priči

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nazalost, tog nema u ponudi..

inace, naisao sam na odlican "under 27" paket kod orange-a.

neograniceni pozivi ka mrezi i fiksnoj telefoniji, neogranicen sms, gb interneta i mobilni za 25 franaka mesecno plus cene koje sam naveo za aparate.

verovatno cu onda poslusati peru..

btw, microsoft je vlasnik skajpa, windows mobile nema skajp? :D

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

problem je što WP još uvek nema podršku za nativni kod, i moraš da koristiš MS-ove API-je, a to skajpu ne odgovara, barem koliko sam ja čitao neke tekstove. To bi trebalo da bude ispravljeno uskoro, u Q2, kad se pojavi WP Tango

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa nisu oni pisali skajp od nule pa da gledaju da li su kompatibilni. Nije ni skajp postojao za Android dok nisu izbacili NDK

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu oni stosta pisali od nule ali ako vec nesto izdaju (ne prave, nego izdaju) treba da se potrude da to lici na nesto. Konkretno u ovom primeru je jbg trebalo za 6 meseci koliko je skajp njihov da sednu i da odrade skajp za wm ali to je mikrosoft i njihova poslovna politika "boli me k veliki sam". Da ne pominjem da su mogli i dok nije skajp bio njihov da sednu i naprave poslovni dogovor sa njima da se napise skajp za njihovu platformu jer je to bonus i za jedne i za druge.

Primer koji mi prvo pada na pamet je age of empires 2 koji baguje na visti i win7, ciji pathing i network code kao da su pisani nogama i to psecim nogama dok je recimo starcraft 1 napisan i sa odlicnim network kodom i poprilicno nezavisno od platforme, a age je izdao mikrosoft ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@Lucky:

svi WP7 telefoni su single-core, tako da su ovi noviji samo klokovani jače, na max 1.4 GHz. Ima Mango, kolega vozi na Omniji 7

@Mohi:

AoE2:TC ja peglam sa ortacima u lanu, čak se par nas kači preko WiFi (na ADSL ruteru na LAN direktno nakačeno troje, troje na WiFi) i radi više nego dobro. Jedini je smor rezolucija, ali to se reši onim user patchom. Tako da, konkretno ti je taj primer loš, mada se slažem da ih boli kurac da sednu sa nekim i reše neke probleme

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nije primer los nego igra vas troje.

Elem aoe2 mrezno igranje funkcionise tako sto svaki racunar u partiji komunicira sa svakim drugim tj ne postoji server (iako ti kao kreiras igru pa se drugi kace na tvoju igru) I kad se igra osmoro ljudi sa 200 populacije i kad su masovne pegle to uzasno radi secka itd itd, a da ne pominjemo internet igranje sa ovakvim resenjem gde mozes odma da zaboravis na bilo kakav onager mikro ili nesto slicno.

Btw koliko vas ima da organizujemo neko 4vs4 peglanje?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sad sam u dilemi da li da cekam Samsung Galaxy S3 i iPhone 5 ili da odmah pazarim Samsung Galaxy S2, po mnogim reviewovima SGS2 je odlican telefon i kao jedan od best buy android telefona trenutno, posto bih ga uzimao kod Telenora ne znam da li se cekanje isplati jer ko zna koliko ce im trebati da uvrste taj telefon u ponudu?! Dajte neke predloge :)

Link to comment
Share on other sites

a iphone5? :)

više sam na njega mislio pod tim ne zna se kad će, a za sgs3 sam mislio na "ne znaš kakav će da bude".

eto recimo, nekom čudnom igrom slučaja naprave sgs3 da bude veličine kao note, a nekome to ne odgovara i onda je čekao za džabe ... ili ga naprave samo u aluminijum sivoj varijanti a ti si dark metalac ... ili tako nešto "peto".

Link to comment
Share on other sites

iphone uvek izlazi ili u septembru ili u oktobru, tako da zna okvirno kad ce :)

to baš i nije tačno, uvek iz izdaju u junu, osim sad kad su izdali iphone 4s, plus imaš i to, možda izdaju 4ss+ a ne 5 ... samo govorim da je suviše nepoznanica. Prosto ne bih svoju kupovinu planirao prema uređaju koji se nije ni pojavio, ne znamo kad će, ne znamo koliko će da košta, kako će da izgleda, da li će moći lako da se otključa ... etc.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam galaxy s2... 120 eura, nov, simfree. dojaja paket u orange-u..

na prvi pogled izgleda sranje, ali je funkcionalnost odlicna. svidja mi se kako na jednom mestu mogu da vidim i mejlove i whatsapp i fejsbuk i ostala sranja.

i dalje sranje naspram iosa, tbh

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...