Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

meni se mesecima nije desilo da ne radi net na mobilnom. u beogradu je 90% vremena 3g ili hspa signal, a 10% edge (uglavnom kad sam u nekom podrumu ili duboko u nekoj zgradi). sad sam u zrenjaninu i ima samo edge, koji je spor jelte, al radi. ko zna šta tebe zajebava, al samo da ti kažem da si među retkima koji se žale na telenor :)

Link to comment
Share on other sites

smanjena je 64kbps kod Telenora

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ili da prosto uzmeš prenesi i surfuj paket?

Pa gledam ova dva

PreiSur 1000 - 1790rsd, 300m ka svim mrezhama, 1000 poruka

Prenesi 400 - 1404rsd, 400m, 400 poruka i za 290 dobijem jelte taj klik internet (al samo 150mb)

Globalno mi se ne isplati, ali javlja mi se da tju sa PreiSur praviti dodatni rachun :D

Fora je shto u principu mi i netreba vishe od 150mb sem ako se bash ne bahatim...al mi treba u principu vishe minuta ka svim mrezhama jer pretezhno komuniciram sa telekom mrezhom....tako mi je ona tona Telenor minuta machku o rep :D A sve naravno zato shto se josh premishljam dal da uzme Sensation u telenoru ili polovan star par dana :) A telekom usrani ima Sensation samo uz paket od 5k mesechno shto mi loladin tipa 2k minuta, 10k poruka i 10GB...da ima Sensation uz Mix Net M/L (kao shto telenor ima) zhivot bi mi bio mnogo lakshi. Usrani telekom, chovek bi pomislio da bi posle 2 godine kreuli da rade ozbiljnije sa telefonima uz paket kao shto radi telenor -.-

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

meni se mesecima nije desilo da ne radi net na mobilnom. u beogradu je 90% vremena 3g ili hspa signal, a 10% edge (uglavnom kad sam u nekom podrumu ili duboko u nekoj zgradi). sad sam u zrenjaninu i ima samo edge, koji je spor jelte, al radi. ko zna šta tebe zajebava, al samo da ti kažem da si među retkima koji se žale na telenor :)

Pa kapiram da nema neki special setting za telefon "da ti uvek radi mreza"? :) Tipa sinoc u Piramidi u kaficu ocu nesto da pogledam i on kao ucitava, ucitava i na kraju ono kao page cannot be displayed. Probam posle par minuta isto... Mozda i ja lupam oko procenta koliko mi se to desava, ali sam ja najcesce na netu preko mobilne mreze, osim kod kuce se retko kacim na wifi, tipa proslog meseca sam imao preko 1gb prenetih podataka, pa verovatno onda to cesce i prkmecujem nego drugi.

Da se razumemo, mnoooogo bolje radi nego Telekom, a Vip nisam probao, ali te slucaj kad nece nesto da ucita iznervira najstrasnije...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A jel neko ima podatke o razcli o pokrivenosti telenora i telekoma (za VIP necu ni da pitam :D)

Zar VIP ne koristi Telekom infrastrukturu?

Inače, mislim da je prošlo to vreme "Telenor nema kod mene u rupi, Telekom ima", kao što recimo Dovli do 2005. Telenor nije radio kod kuće (ovo više malo da prozovem Dovlu :)) Pa osim ako ne ideš u neke tri lepe u neku rupu na granicu sa Rumunijom, kapiram da ćeš biti ok. Ja imam i Telenor i Telekom karticu, nije mi se desilo da jedna radi a druga ne bilo gde po Beogradu i nekim većim mestima gde sam išao.

Link to comment
Share on other sites

Zar VIP ne koristi Telekom infrastrukturu?

Inače, mislim da je prošlo to vreme "Telenor nema kod mene u rupi, Telekom ima", kao što recimo Dovli do 2005. Telenor nije radio kod kuće (ovo više malo da prozovem Dovlu :)) Pa osim ako ne ideš u neke tri lepe u neku rupu na granicu sa Rumunijom, kapiram da ćeš biti ok. Ja imam i Telenor i Telekom karticu, nije mi se desilo da jedna radi a druga ne bilo gde po Beogradu i nekim većim mestima gde sam išao.

Ne znam, ja mislim da je josh aktivno da u igranicama kod Metro-a npr Telekom ima mrezhu a Telenor ne :D

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Zar VIP ne koristi Telekom infrastrukturu?

Inače, mislim da je prošlo to vreme "Telenor nema kod mene u rupi, Telekom ima", kao što recimo Dovli do 2005. Telenor nije radio kod kuće (ovo više malo da prozovem Dovlu :)) Pa osim ako ne ideš u neke tri lepe u neku rupu na granicu sa Rumunijom, kapiram da ćeš biti ok. Ja imam i Telenor i Telekom karticu, nije mi se desilo da jedna radi a druga ne bilo gde po Beogradu i nekim većim mestima gde sam išao.

I mom stricu, koji je na Višnjičkoj banji, isto ne radi gajbi, tj. radi samo u jednom ćošetu dnevne sobe :)

Link to comment
Share on other sites

sovjeti zdravoga razuma...na ovom sranju ima vise stvari nego na mom kompu, trebace mi mesec dana da pohvatam sve:)...overicu onaj topik sa aplikacijama ovih dana...btw, podesavanja za net i to je automatski odradio, nisam morao da saljem nikakve poruke itd...do jaja je sto sincuje gmail nalog, skines app na kompu, on ti odmah posalje na mob...sad zvucim ko malo dete sa novom igrackom:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

samo da kazem da su ovi iz telenora neopevani pravaranri i lopuze...ne samo da potkradaju minute(provereno), nego im je ova fora sa tarifnim paketom tako jadna da je to neopevano...kao fora prenesi i surfuj 500 imas 500sms, 500mb neta, 500min u telenoru i 150 min u ostalim mrezama...a nigde ne kaze da ti prvo trosi ovih 150 min(pa cak i ako zoves one koji su u telenoru) pa kad njih potrosi onda imas besplatne minute za telenor mrezeu, a sve ostalo se naplacuje...kakva ciganska fora mamu im jebem

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

samo da kazem da su ovi iz telenora neopevani pravaranri i lopuze...ne samo da potkradaju minute(provereno), nego im je ova fora sa tarifnim paketom tako jadna da je to neopevano...kao fora prenesi i surfuj 500 imas 500sms, 500mb neta, 500min u telenoru i 150 min u ostalim mrezama...a nigde ne kaze da ti prvo trosi ovih 150 min(pa cak i ako zoves one koji su u telenoru) pa kad njih potrosi onda imas besplatne minute za telenor mrezeu, a sve ostalo se naplacuje...kakva ciganska fora mamu im jebem

jeste trula fora, ali mislim da tako svi rade. Tj. VIP tako radi a samim tim predpostavljam da MTS nije izuzetak.

E sad ovo oko potkradanja minuta, moguće da je tačno, ali sa svim tim naprednim OS-ovima i softverom koji sve to prati "u sekundu" verujem da su odučili da se malo "smire".

Link to comment
Share on other sites

Pise na sajtu to da se prvo trose "normalni" minuti pa onda ovi u mrezi. I to cak nisu ni sitna slova, nego na sred stranice sa tarifnim paketima.

A mislim da ne kradu minute, nego zaokruzuju na minut+10 sekundi ili tako nesto. Znaci ako pozoves nekoga i pricas 23 sekunde, racuna ti se minut. Mada ovo u stvari i jeste kradja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...