Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Moram reci da je iphone 12mini jedan divan telefon, isti kurac ko android, ali

konacno opet mali telefon
Kamera u odnosu na mog starog sjaomija - pa ne moze se porediti realno
Isto je ko android, zaista nema neke razlike sto se tice "user experiencea"
cena - pa realno android istih karakteristika je isto skup, plus opet, koja sreca zbog malog telefona, neopisivo
android auto jeste bolji i lepsi od apple car, ali siri ubija kolko bolje razume moj engrish (i frenchrish)
jos uzeo polovan preko swappie, isto 2 god garancije, telefon uzet "good state not as new" a realno nema ni ogrebotinu, baterija na 95% kapacieta, ali drzi preko 24 h sa mojom upotrebom.
RTS planeta ladno radi bolje na iphone nego na androidu 😄 😄

steta sto tupavi proizvodjaci androida na kapiraju da ne zelimo svi 6.x ekrane.

 

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 4:17 PM, Lucky said:

 

pa kako se to razlikuje u odnosu na to da si ga uzeo preko operatera?

pa kupio sam mob za kesh, preko kp, kod nekog sa rejtingom :] 

sad kada o tome razmisljam, gde da gledam kupovinu preko racuna ? bcgroup mi je ostao u pamcenju sa skroz ok ponudama generalno za hardver

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

pa kupio sam mob za kesh, preko kp, kod nekog sa rejtingom :] 

sad kada o tome razmisljam, gde da gledam kupovinu preko racuna ? bcgroup mi je ostao u pamcenju sa skroz ok ponudama generalno za hardver

iskreno ne znam tačno ko od ovih što prodaju preko računa valja to na normalan način a ne ona fora - cena je +20% ako je preko računa 🙂

ono, ovi veći retaileri verovatno imaju korektne cene za gomilu proizvođača izuzev nekih koje nabavljaju na sumnjive načine.

ali sve šta ima normalnog distributera kod nas može imati normalnu cenu.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lucky said:

iskreno ne znam tačno ko od ovih što prodaju preko računa valja to na normalan način a ne ona fora - cena je +20% ako je preko računa 🙂

ono, ovi veći retaileri verovatno imaju korektne cene za gomilu proizvođača izuzev nekih koje nabavljaju na sumnjive načine.

ali sve šta ima normalnog distributera kod nas može imati normalnu cenu.

cena za preko racuna +20% ? sta je ovo 2003. ? kako jbt uopste dopustaju to ?  lagano inspekciju saljem 😄

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

cena za preko racuna +20% ? sta je ovo 2003. ? kako jbt uopste dopustaju to ?  lagano inspekciju saljem 😄

haha pa jebi ga, tako je i dalje 🙂  kao ono cena 200e, ti zoveš, jel može preko računa, može ali tad je 20% viša cena 🙂 negde bude 10% itd, i tu ne pričamo o PDV-u ofc 🙂

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, manson said:

Generalno prodavci obično idu da je ta veća cena standardna, pa ti onda kao daju popust za keš šta god. I tada je sve ok i legalno. Ovo da je standardna cena ova manja pa je povećaju ako plaćaš karticom recimo nije ni ok ni legalno.

pričamo o KP prodavcima, oni to rade stalno.

ovi legalni prodavci najčešće ne prave razliku između plaćanja preko fakture ili u kešu jer im je manje-više sve jedno.

više se tripuju kod odloženog plaćanja ili plaćanja na rate itd.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, togFU said:

U suštini je sve legalno ako se kupac o ceni i uslovima obavesti UNAPRED.

btw kako to mislite da postoje kupujem prodajem prodavci koji prodaju preko računa?

pa tako 🙂 ja kupio par puta.

imaš i one koji jasno napišu "može preko računa" a imaš i one koje pitaš dal' može pa nekad može nekad ne.

i onda ti stigne faktura od ĐIZ Trans doo za prevoz od beograda do niša i nazad u vrednosti robe koju kupuješ (npr) 🙂

a nekad i stigne stvarno kao račun za to što treba.

meni sad skoro mislim bio račun za "održavanje računara i servera" 🙂

Link to comment
Share on other sites

aha, kapiram, to su ti što su kao legalni ali za oglašavanje koriste - pa, oglase :)))

Imao sam ja sličan primer letos, neku sitnicu za kola sam kupovao (sigurnosni šrafovi za felne lol), zovem lika da se nađemo da preuzmem i on mi kaže "ulica ta i ta, Mika Auto videćete tu na ćošku" 🙂

Otišao sam previše off-topic, ali to je ta ekipa kojima razni istoci sa par nedelja učenja o digitalnom marketingu uspeju da prodaju priču, postave im par oglasa, ovima skoči prodaja za 400% i svi srećni i zadovoljni

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, togFU said:

aha, kapiram, to su ti što su kao legalni ali za oglašavanje koriste - pa, oglase :)))

Imao sam ja sličan primer letos, neku sitnicu za kola sam kupovao (sigurnosni šrafovi za felne lol), zovem lika da se nađemo da preuzmem i on mi kaže "ulica ta i ta, Mika Auto videćete tu na ćošku" 🙂

Otišao sam previše off-topic, ali to je ta ekipa kojima razni istoci sa par nedelja učenja o digitalnom marketingu uspeju da prodaju priču, postave im par oglasa, ovima skoči prodaja za 400% i svi srećni i zadovoljni

phuh, nemam pojma dal' te kapiram 🙂

to su likovi što valjaju na polu-legalno iz mađarske ili odakle god. i naravno za keš je uvek najbolje.

ali shvatili su i oni da postoji gomila firmi koje ne raspolažu kešom i onda su našli način za đokom i mikom da se dogovore, pa im oni izađu u susret i onda meni fakturišu "obrezivanje tuja u dvorištu" za vrednost slušalica koje sam kupio od tog nekog.

i nije da su nešto mnogo daleko otišli u tom internet marketingu, imaju nalog na kupujemprodajem, mislim da je to prilično default set koraka za nekoga ko kreće da valja robu preko neta 🙂

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lucky said:

ali shvatili su i oni da postoji gomila firmi koje ne raspolažu kešom i onda su našli način za đokom i mikom da se dogovore, pa im oni izađu u susret i onda meni fakturišu "obrezivanje tuja u dvorištu" za vrednost slušalica koje sam kupio od tog nekog.

aha, to je onda druga priča, to su full ilegalci onda, jasno... ja sam mislio na Miku koji zapravo ima svoj Mika STR, znači legalno sve, ali valja svoju robu i preko svog naloga Mikiveliki73 na KP

47 minutes ago, Lucky said:

i nije da su nešto mnogo daleko otišli u tom internet marketingu, imaju nalog na kupujemprodajem, mislim da je to prilično default set koraka za nekoga ko kreće da valja robu preko neta 🙂

Da, ali u slučaju Mike to mu nije "primarna delatnost". Mislim da to izgleda ovako nekako:

1. Mika je čuo da ima nešto u toj internet prodaji, čak i za male igrače poput njega
2. Mika napravi svoj KP nalog i krene da kači deo svog asortimana tamo 
3. Krenu ljudi da mu se javljaju, Mika oseti prve rezultate "interneta"
4. Mali iz komšiluka mu dođe sa spikom "Čika Miko, ja se bavim DIGITALNIM INTERNET MARKETINGOM, hajde da sarađujemo"
5. Mika pristane jer je već osetio da ima nešto u tome, mali mu odradi neke kampanjice i svi srećni :))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, togFU said:

aha, to je onda druga priča, to su full ilegalci onda, jasno... ja sam mislio na Miku koji zapravo ima svoj Mika STR, znači legalno sve, ali valja svoju robu i preko svog naloga Mikiveliki73 na KP

1 hour ago, Lucky said:

toga ima tek koliko hoćeš. prosto KP je dobro pozicioniran i onda ako ja prodajem wc šolje, kad neko upiše wc šolje u guglu pre će KP da se pojavi nego ja - ili će u još većem broju slučajeva direkt da ode na KP pa upiše wc šolje 🙂  ima i dosta retailera koji imaju svoje radnje, online shopove itd, ali paralelno kače na KP.

6 minutes ago, togFU said:

aha, to je onda druga priča, to su full ilegalci onda, jasno... ja sam mislio na Miku koji zapravo ima svoj Mika STR, znači legalno sve, ali valja svoju robu i preko svog naloga Mikiveliki73 na KP

Da, ali u slučaju Mike to mu nije "primarna delatnost". Mislim da to izgleda ovako nekako:

1. Mika je čuo da ima nešto u toj internet prodaji, čak i za male igrače poput njega
2. Mika napravi svoj KP nalog i krene da kači deo svog asortimana tamo 
3. Krenu ljudi da mu se javljaju, Mika oseti prve rezultate "interneta"
4. Mali iz komšiluka mu dođe sa spikom "Čika Miko, ja se bavim DIGITALNIM INTERNET MARKETINGOM, hajde da sarađujemo"
5. Mika pristane jer je već osetio da ima nešto u tome, mali mu odradi neke kampanjice i svi srećni :))

možda si u pravu.

iz nekog mog iskustva, KP to dosta dobro sam ishendluje sa onim KP izlogom itd i onda Mika STR nema potrebe da daje klincu iz kraja 50e da mu sredi DIGITALNI INTERNET MARKETING, ali sigurno ima i tog tvog 🙂

slično mi je kao sa polovnim automobilima - realno nikome od tih što valjaju polovnjake ne treba niti sajt niti bilo koji drugi polovni auto sajt - imaš onaj profil na PA, ubaciš kola i ne razmišljaš dalje 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

da da, sve je tako kako si napisao - da ne idemo dalje u off-topic - da li se negde može legalno kupiti Google pixel? (U Srbiji ofc)

Imas nekoliko radnji za Google Pixel 6 - imas link odmah sa strane za ostale, Pixel 5, 4 , 3. 

Edited by drndara

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

iskreno da sam neka vlast (lol), ja bih pozatvarao sve te ilegalne prodavce valjane robe, da li ce da fakturise obrezivanje baste ili servis racunara boli me uvo

ako je placam PDV i sve zajebancije oko dazbina  imas i ti da placas, i ne necu vise da kupujem preko KP i ostalih zavaljivaca hocu da kupim legalno u radnji preko racuna kod kojih ne dizu cenu za placanje preko racuna ili za placanje karticom 🙂 jel ima takvih mesta za preporuku ili da se vratim na ove derikoze od mobilnih operatera ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, G!!! said:

hocu da kupim legalno u radnji preko racuna kod kojih ne dizu cenu za placanje preko racuna ili za placanje karticom 🙂 jel ima takvih mesta za preporuku

pa mislim uvek imaš Tehnomaniju, Gigatron i tako te 🙂 Mislim i oni deru ali sigurno manje od operatera

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

iskreno da sam neka vlast (lol), ja bih pozatvarao sve te ilegalne prodavce valjane robe, da li ce da fakturise obrezivanje baste ili servis racunara boli me uvo

ako je placam PDV i sve zajebancije oko dazbina  imas i ti da placas, i ne necu vise da kupujem preko KP i ostalih zavaljivaca hocu da kupim legalno u radnji preko racuna kod kojih ne dizu cenu za placanje preko racuna ili za placanje karticom 🙂 jel ima takvih mesta za preporuku ili da se vratim na ove derikoze od mobilnih operatera ?

ok, tvoj legit stav i mogu da ga poštujem, ali ajde da se vratimo svi u period od pre 15 godina (u mislima 🙂 ) pa da se setimo kako smo nabavljali telefone i sve to. ne iz ugla razvoja države, nego toga koliko smo imali para i kako smo ih trošili.

znaš koliko bi me zanimalo dal je država oštećena i dal je neko platio PDV kad mogu da odem u Balkansku i da kupim u jednoj od dvaes' osam radnji za mobilne telefone najnoviju Nokiju za 200 maraka, a kod legalnih prodavaca košta 400 :)) a ja skupljao pola godine tih 200 maraka :)) Isto je tako i danas za te koji sad imaju 20 godina ili prosto nemaju para. Oni ni ne uzimaju preko računa firme jer ni nemaju firme pa samim tim ni ne brinu tu brigu da će neko da im doda 10 ili 20% na cenu za keš.

Drugo, imamo i tu stranu medalje da za gomilu IT robe plaćamo dodatne carine i poreze, pa tako ulazna cena za PlayStation5 npr je već u startu viša nego što košta PS5 u Evropi. I onda kad se distributer ugradi pa retailer dođeš do toga da PS5 košta u Gigatronu 90.000 din. A uvek imaš i (kad nije nestašica) mađarska konekciju na KP i platiš cenu kao iz Evrope.

5 hours ago, G!!! said:

ako je placam PDV i sve zajebancije oko dazbina  imas i ti da placas, i ne necu vise da kupujem preko KP i ostalih zavaljivaca hocu da kupim legalno u radnji preko racuna kod kojih ne dizu cenu za placanje preko racuna ili za placanje karticom 🙂 jel ima takvih mesta za preporuku ili da se vratim na ove derikoze od mobilnih operatera ?

ovo što ti reče togfu, najnormalnije traži ponudu od tehnomanije, gigatrona i drugih koji prodaju telefone, imaju često i neke akcije, baci oko i na manje prodavce opreme kao pc practic koji smo pomenuli, ima još nekoliko, pa vidi šta će da ti ponude. Kod mobilnih operatera je full cena telefona uvek viša od tehno, gigatrona itd.

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 4:45 PM, Lucky said:

i onda ti stigne faktura od ĐIZ Trans doo za prevoz od beograda do niša i nazad u vrednosti robe koju kupuješ (npr) 🙂

Hahaha, koliko sam se samo patio jos kao mladi preduzetnik kad su mi stizale ovakve fakture za neke totalno druge stvari... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...