Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

23 hours ago, Zwerko said:

Moj stav je tu sličan, doduše nemam direktno iskustvo, ali imam tetku koja je pre 6 meseci uzela P8 Lite i mogu reći da sam oduševljen šta se dobije za novac, skroz simpatičan telefon, plus se u eksploataciji pokazao sasvim ok. Deluje mi da Samsung u tom cenovnom segmentu više para traži samo na konto brenda i svi ti J telefoni koje sam video kod ljudi su mi bili skroz bezveze. 

Samsung u svakom cenovnom segmentu naplaćuje porez na ime. Sličnu stvar radi i Sony... Apple neću ni da komentarišem. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, tortky said:

Kruži ČUPRI da će SBB da kupi Lelenor, tj da je govoto sve, samo čekaju da izađu sa SAOPŠTENJEM.

wow, pa to bi bila baš zanimljiva stvar, sklopili bi sve kompletno onda što sad svi i teže da urade. jesu oni već sa sbbom bili u nekom dilu oko onih paketa itd, ali ovo će biti zanimljivo videti cifru.

što se pokrivenosti tiče, meni je telenor radio bolje nego vip, na vipu se događa da budem nedostupan mada moram da budem iskren u proteklih npr mesec-dva dana nisam to primetio koliko je do tad bila česta pojava, možda su nešto uradili u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

otisao da uzmem taj p10 lite, stigao honor6x 50 eura manje, probao oba, pogledo spec./review i uzeo honor 6x

Stvarno je sve super - za 238 eura je odlican telefon. Sad cekam da se updateuje na 7.0 da konacno imam app drawer

I da, nikad ga ne bih odabrao pored n5 :D
Zaista je potpuna steta sto je google ukinuo nexus familiju relativno jeftinih flegsipova....

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, f4ts0 said:

otisao da uzmem taj p10 lite, stigao honor6x 50 eura manje, probao oba, pogledo spec./review i uzeo honor 6x

Stvarno je sve super - za 238 eura je odlican telefon. Sad cekam da se updateuje na 7.0 da konacno imam app drawer

I da, nikad ga ne bih odabrao pored n5 :D
Zaista je potpuna steta sto je google ukinuo nexus familiju relativno jeftinih flegsipova....

ajd sad sa 7.0 i emui 5.0 je bukvalno stock android - definitivno ok telefon. Kamera zahteva malo podesavanja, ima dosta nekih mambo jumbova

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

vratih se sa nekog mini putovanja gde sam prilicno cesto koristio kameru/Sygic/Google Maps i telefon (Motorola Moto G1) me prilicno cesto zezao. okej, slike nisu bile kvalitetne ni kada sam ga prvobitno kupio, ali taj "multitasking" izmedju kamere i navigacije je radio prilicno traljavo, pa mislim da je vreme da se apgrejdujem kako treba.

pre par meseci sam cekao da se pojavi OnePlus 5, ali sam se malo razocarao kad je izasao - i dalje je jedan od brzih uredjaja sa skoro pa stock Androidom, ali me od kupovine odvratila cena, ceo taj hype train, saradnja sa DxOMarkom (a onda muk), bezobrazno kopiranje ajfona, itd. posle toga sam se zaljubio u Samsung S8, odnosno, onaj sjajni displej. znam da je Samsung govno sto se tice softvera (jeb'o ih Bixby), a video sam i neke likove kako se zale da je fazon vec posle 2 meseca telefon postao skoro pa potpuno drugi uredjaj - da animacije vise nisu tecne kao prvih par nedelja, da se telefon gusi redovno i tome slicno. da dam gomilu para na nesto sto je vec u startu sranje, no way Jose. sa druge strane, ne dopadaju mi se veliki ekrani. 5" bi mozda i proslo :tf:, ali 5.5" je skoro pa tablet. ne zelim ni da zamislim kako/gde bih to nosio kada bih izasao negde, plus sto onda ne sme ni da se sedne sa takvim sranjem u dzepu.

izbor sam sveo na iPhone 6S / 7 - lepo stare, pouzdani su, kvalitetna izrada i QC, prave dobre fotke i ne vidim sebe kako ih menjam barem naredne 3 godine. mislio sam da cu moci da nadjem novi 6S, ali s obizrom da je to skoro pa nemoguce, kapiram da je pametnije da uzmem dobro ocuvanu sedmicu preko KP i uzivam. @tortky je l' ti deluje da je 32gb malo tesno i da bi ipak bio mirniji sa 64gb ili jok? 

Link to comment
Share on other sites

jeste tesno 32 GB, bolje idi na 64

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ako ti je prioret kamera lol, pored ovog vitjinog predloga koji sabija, onda P10, ali on je oko 450 eur na oglasima. Pogledaj malo na youtube šta sve kamera može, pa odluči vredi li.

Ja sam uzeo P10 pre par nedelja (ali ne zbog kamere), tako da ako ti treba neka informacija, tu sam!

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine kad sam se raspitivao oko otkljucavanja, u MTSu su mi rekli da ako otplatim telefon da ce mi dati kod bez obzira sto ugovor traje i dalje...

Za otkljucavanje, da sam na tvom mestu, potrazio bi online neki sajt... jer te batice to isto rade, samo tebi uzmu jos 30 40 50e...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poslednji put online negde otključao LG- oko 5$ je koštalo...  stigao kod za 10 min.

 

https://sim-unlock.net/simlock/Samsung/Galaxy_S7/

 

Evo ti za s7 (osim ako nisam ispao glup paimaš iPhone 7 :) )

 

Edit: Glup sam...  a na ovom sajtu nema MTS-a, zapravo nikog iz Srbije.

 

 

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2017 at 1:24 PM, alfa said:

Overi ovaj sajt:

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

 

Ali ne budes bot koji gleda samo brojeve, nego udjes u detalje mobilnog i vidis sta ti tacno odgovara.

Najbolje prvo da pogledas ovaj video: 
 

 

 

otvorio sajt, video da je Huawei Mate na drugom mestu, zatvorio

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pošto sam ja uvek neka budžetska varijanta, prelomihda kupim nekog kineza, računam i Huawei je bio tako kineski krš pa su sad napredovali... Gledao sam te neke razne marke, izabrao Doogee X30. Košta 13000, 2 godine garancije, gobiješ jednu foljiu na ekranu i jednu rezervnu, i kvalitetnu silikonsku futrolu koja ima čepove za slot sluški i usb.

Dobiije se i kupon za 2000 din, pa je efektivno 11000. Razočaralo me što nema 4G, ali sve ostalo je za te pare za sada fenomenalno.

Ima dve kamera od 8MP pozadi i blic, dve napred od 5 bez blica, 2GB , 16GB, Android 7, metalni obod, 5.5 inča ekran, deluje stvarno ok i kvalitetno i u radu, i vizuelno, i sve to. Baterija odlična, dan i po uz dosta njakanja, bez gledanja YT.

 

Preporuka za socijala varijante.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Vreme je da se uzme novi telefon i dvoumim se izmedju par telefona, pa bi mi pomoglo ako bi neko mogao da napise svoja iskustva ako poseduje neki od njih :D U pitanju su : Lg g6,huawei p10,honor 9 i eventualno samsung galaxy s8 ili iphone 7+ ali to zavisi od finansija. Gledao sam na netu reviewe ali zelim da cujem i necije licno iskustvo :) Hvala unapred.

Edited by THE KRLE
Link to comment
Share on other sites

iPhone bez razmišjanja. Najduže će da traje od svih (ako naravno nisi nesposoban da polomiš ekran npr), i najbolje ćeš da ga prodaš kad ga budeš prodavao za godinu dve. Razmisli i o 6s ili 6, ako nisi pri parama

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Imate li neke preporuke za ~200e telefon u Tesla 6 rangu? Pristojna kamera je jedini uslov, jer jedino za šta ga još koristim su mejlovi, komunikacija i navigacija.

Jako sam se trudio da zavolim Teslu, ali je preterano bagovit, i ne radi mi data na SAD mrežama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...