Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

formi, posto si ti nekako najvise upoznat sa ovim: Kolke su sanse da ja sa neke 22-3 (kad zavrsim ovde faks) odradim SAT i dobijem full stipendiju da krenem nesto od nule tamo? ili jos bolje da treniram ko mazga jos 2 godine pa da me neki jadnici prime na sportsku stipendiju (mada su za ovo sanse 2% :D)

Link to comment
Share on other sites

ja ti samo mogu reci da sto se tice kosarke 205cm+ je instant stipendija. E sad za ostale sportove kontam moras bas da si talentovan :tf:

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Sta bi ja dao da sam imo pameti i otiso na koledz sa 18, umesto sto sam procerdo godine u jebenom hemofarmu...

Mada, tad su lopovi zabranili mladima ispod 24 godine da napustaju zemlju, da mogu na miru da kradu i iskoristavaju. Koliko su samo igraca unistili...

I posle, ostani u Srbiji... ma daj

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

formi, posto si ti nekako najvise upoznat sa ovim: Kolke su sanse da ja sa neke 22-3 (kad zavrsim ovde faks) odradim SAT i dobijem full stipendiju da krenem nesto od nule tamo? ili jos bolje da treniram ko mazga jos 2 godine pa da me neki jadnici prime na sportsku stipendiju (mada su za ovo sanse 2% :D)

pa realno je moguce da nakon faxa odes na master i to sa fullom. vrlo verovatno. samo shto ces morati da radis GRE umesto SAT.

e sad ne znam koliko ti logike imash da zavrsavas ovde fax, i odes tamo jovo nanovo... jer ce ti taj njihov fax tada biti sprdnja.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

pa nisam mislio istu stvar naravno, nego nesto potpuno novo. Ko kad bih ovde hteo jos neki faks da zavrsim. Mislim jel to sto cu kasnije da upisujem neki veliki hendikep, ili ne?

ne bih rekao preterano, samo je pitanje da li ces imati snage i energije da se cimas kad se prekinesh tu na pmfu nekoliko godina. a najbolje je otici shto mladji jer se chovek lakse prilagodi

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Depresivno jeste ali mnogima je i nuzno, ova zemlja vecini ne pruza nista i vecina ljudi ovde ne moze da ostvari nista, tako da je sasvim normalno da vecina gleda da emigrira negde gde ce voditi normalan zivot.

Jedino sto je tuzno je sto ce svi koji vrede otici a ostace zna se ko.

Link to comment
Share on other sites

Pametni su otisli jos 70tih i 80tih, kad si mogao samo sa pasosem bilo gde. Mi sad prolazimo kroz grozu da dokazemo bogtepita sta.

Ali cinjenica je da se moze otici ako si uporan.

E da, neces se obogatiti preko, do odma da ti je jasno, ali ces imati za pristojan zivot ako si vredan i radan. I to ne kao kod nas, sa pauzama za kafu od sat vremena itd nego ko crnac u polju pamuka.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

kad pogledam onako cinično, skontam da su ovde svojom voljom ostale dve vrste ljudi: oni koji koriste govnavo stanje da se bogate (političari i ostali lopovi) i budale. lopovi i budale.

ipak, može se mikrovati i živeti sasvim ok ako ne spadaš u prvu grupu, tj ako si budala koja nije htela da ode, a mogla je.

Link to comment
Share on other sites

Jedan moj poznanik, koji je skoro osnovao porodicu, uskoro odlazi u Kanadu, Vankuver tačnije. Farmaceut je po struci, pregovarao je sa jednom firmom oko posla koliko sam razumeo, i uspeo je da se pokaže, pa je za par meseci uspeo da sredi i useljeničke vize za Kanadu, za celu porodicu, a i žena je na pragu da nadje posao u struci.

Ključna reč je dakle - obrazovanje. Za obrazovane kadrove iz odgovarajućih struka uvek ima mesta na trulom zapadu, doduše ima i za običnu boraniju, ali biće to onda ovako nešto .

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja bih perefrazirao tvoju tvrdnju "Kljuchna rech je dakle - znanje." Zashto bash znanje, a ne obrazovanje? Zato shto znanje mozesh da dobijesh ne samo obrazovanjem. Meni se ne svidja nashe obrazovanje, ali ipak sam izgradio karijeru u drugoj zemlji zato shto sam bio zeljan znanja. Ne mozete ni da pretpostavite koliko puta su mi roditelji rekli da to chime se ja bavim nece nikada moci da me nahrani.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...