Get Adobe Flash player
exile

Need medical attention

Recommended Posts

ne placa se nista osim 50+50 dinara participacije za pregled i davanje injekcije...ali ako ti je knjizica neoverena onda placas sve i pregled i davanje injekcije i same injekcije sto opet sve zajedno ne bi trebalo da izadje preko 3000

Izgleda da kompjuteraštvo uzima svoje. Mali prsti na šakama su u nekom blagom grču, kao da su nervi pritisnuti ili blokirani. ne znam kako da opišem. Na obe šake je. i kad nisam za kompom, šetam recimo, prosto "osećam" male prste i  svestan sam ih više nego što treba, i taj osećaj ide i kroz podlaktice. Kad kucam i držim miša postane baš nekako napeto i neprijatno. Carpal tunnel? 

Imali su neke blaže oblike u starijim godinama, ništa ozbiljno. Inače, siguran sam da je od ctrl-a levi, a desni zato što ga spuštam pored miša, idesni manje zeza.

Zr.ninja   
8 hours ago, millancche said:

Izgleda da kompjuteraštvo uzima svoje. Mali prsti na šakama su u nekom blagom grču, kao da su nervi pritisnuti ili blokirani. ne znam kako da opišem. Na obe šake je. i kad nisam za kompom, šetam recimo, prosto "osećam" male prste i  svestan sam ih više nego što treba, i taj osećaj ide i kroz podlaktice. Kad kucam i držim miša postane baš nekako napeto i neprijatno. Carpal tunnel? 

Radi ove vezbe, meni su pomogle, da se spusti pritisak u karpalnom tunelu i rastereti taj deo malo:

Ima josh par videa od njega, nisu teshke vezbe i brzo se rade.

15 hours ago, togFU said:

ah, znači postoje ljudi na koja se odnose oni tekstovi upozorenja na tastaturama :D

The shit's real.

Probaću sa vežbama, i nabaviti neke od onih stvari što se stišću rukama :-) (inb4 sise)

Edited by millancche

MikacNS   
On 8/31/2017 at 9:05 AM, millancche said:

Zvuci kao ulnarni nerv sto kaze Thunderstorm (inb4 svi smo doktori). Generalno sta je meni pomoglo za to su pauze na svakih pola sata provedenih za kompom, teretana da ojacas misice generalno i masaze sa vremena na vreme. Bilo bi super i da ti neko pokaze vezbe za vrat, jer uglavnom se tu kljesti dosta stvari. I ovakva podloga za misa je meni zakon, koristim od kad sam imao te probleme pre 4-5 godina. 

slika-Podmetac-Postolje-Neklizajuca-Podl

Edited by MikacNS

trn   

Halppp

U poslednjih godinu dana se fizickim aktivnostima dosta redje bavim a sedim po 8 sati dnevno(BAR), posto je donji deo ledja poceo da me zeza sa vremena na vreme(samo bol) hteo sam malo da se aktiviram i pocnem da vezbam kod kuce.Sutradan sam dobio neku kao upalu u donjem delu ledja iskulirao sam taj dan sve ok bilo posle. Nedelju dana posle toga sam otisao na neku odbojku i od tad krece pakao  :D

Posle 10 minuta partije sam vec osetio ono neki bol tj nemoc u donjem delu ledja, naravno skroz sam se sjebao kada se ohladilo.Posto sam lenjo govno nisam otisao kod lekara nego kod nekog "kiropkraticara" koji mi je rekao da je to upala i da mazem bengej itd. Mazao sam ok smanjio se bol ali nedelju dana posle toga ja i dalje ne mogu da se sagnem kao covek, ugao od 90 stepeni je misaona imenica, kada kinem zabole me ledja kao ne znam sta.Cudan je trip kada na primer hocu da stisnem stomacne misice stisnem zapravo samo levu stranu dok desnu ne mogu(mozda ovo pomaze).

Ja sam svakako planirao da odem kod lekara u narednih par dana, ali me zanima jel imao iko slicnih problema i jel imaju neke specificne vezbe bas za ovaj deo ledja i sta koji kurac da radim osim da odem kod lekara. I jel moguce da toooliko oslabe misici ledja bre :D

kruko   
Verovatno je ukljestenje ulnarnog nerva, ne sindrom karpalnog tunela. Kruko je pominjao na drugom topiku, verujem da i sam imam to.

To je to, imam isti problem. Nabavi nešto mekano da osloniš laktove, pij magnezijum i idi na fizikalnu.

Trn, lici na pocetni stepen diskus hernije, mozda bi bilo dobro da snimis magnet kicme...ovo sa slaboscu desne strane trbusnih misica je malo cudno...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

trn   

@Dule_smor to i mene najvise tripuje, pojma nemam sta moze da uzrokuje to, da li neko prikljestenje ili sta vec tako da cu sutra pravac po uput :D

pa da, s tim da je to onda ukljestenje na nekom malo visem nivou nego LS deo kicmenog stuba...nista, videcemo sutra sta ce ti reci, mozda i nije nista strasno:)

trn   

nista previse pametno mi nije bas i rekao :D asimetrija kicme i da je zbog toga ovo sa misicima, nesto na S je dijagnoza da me ubijes sad ne znam :D dao mi vezbe u ponedeljak i klasika rekao da idem na plivanje, bas nista previse pametno :D

trn   
Skolioza verovatno
Upravo htedoh da editujem da js skolioza u pitanju

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока

Mawtchie   

Ovo je nekako najpodesnija tema za pitanje, iako je vise pravno:

Poslodavac poce da nesto zateze sa bolovanjima, salje mejlove i daje zvanicne objave, kao mini-pravilnici. Niko u firmi bolovanje ne zloupotrebljava (inace bi ekspresno leteo) i do sada smo se uvek usmeno dogovarali i javljali, uopste postovali procedure u tim slucajevima. Tako je do sada vazio polu-neformalni dogovor da se bolovanje ne otvara, ako odsustvujes do dva dana: Jebiga, ustanes ujutru i ne mozes da gutas i govoris, ne dises kroz nos, a ushni kanali bole. Sad je sef to zvanicno smanjio na jedan dan i pominje / pravda to Pravilnikom o radu i Zakonom o radu. Posle toga moras da imas doznake, sto znaci da moras da otvaras bolovanje.

Taj jedan dan uglavnom nije dovoljno vremena za neke srednje simptome prehlade da prodju, a i lekar često ne može da ih ustanovi pregledom ili bude u "ne foliraj se" stilu. Uz to moram da idem do lekara za otvaranje bolovanja od dva dana i opet da uzimem doznake. To realno ispadne da isti dan idem za otvaranje i zatvaranje bolovanja (ako sam prvi dan simptoma ostao kod kuće da ne pogorsam situaciju).

Da li u nekom od tih zakona i pravilnika ima ijedan clan koji definise neku kracu postedu bez potrebe za lekarskim uverenjem?

Dende   

Nesto su na ovoj advokatskoj grupi pricali o tome pre par dana.Znam za ovo:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:690071-Jaca-kontrola-bolovanja

A znam i za ovo:

8. Obaveštenje o privremenoj sprečenosti za rad

Član 103

Zaposleni je dužan da, najkasnije u roku od tri dana od dana nastupanja privremene sprečenosti za rad u smislu propisa o zdravstvenom osiguranju, o tome dostavi poslodavcu potvrdu lekara koja sadrži i vreme očekivane sprečenosti za rad.

Sa tim u vezi je i ovo:

4. Otkaz od strane poslodavca

1) Razlozi za otkaz

Član 179**

.............................

Poslodavac može da otkaže ugovor o radu zaposlenom koji ne poštuje radnu disciplinu, i to:

...............................

2) ako ne dostavi potvrdu o privremenoj sprečenosti za rad u smislu člana 103. ovog zakona;

Mawtchie   

Znam kada treba da se predaju doznake. Znam i da lekar moze da pravda dan kada mu dodjes u ordinaciju, juce i prekjuce (to zovu tri dana). To podrazumeva sve sto sam gore napisao:

-odlazak kod lekara,

- otvaranje bolovanja i 

- bukvalno odmah zatvaranje istog

Do tada simptomi mogu da prodju ili da se ublaže i lekar ume i da te tada zajebava, ali prvi dan stvarno nisi u stanju da odeš u Dom zdravlja (ja sam imao te situacije).

Da li to znači da ni u jednom zakonu nema neke kratke poštede bez obaveze odlaska kod lekara?

Dende   

Koliko ja znam, osim uzimanja neplacenog odsustva ili placenog odsustva u slucajevima navedenim u zakonu, ne.Za privatni sektor vazi Zakon o radu.To su posledice donosenja Zakona o radu u celosti po volji poslodavca [:(]

Lucky   
1 hour ago, Mawtchie said:

Ovo je nekako najpodesnija tema za pitanje, iako je vise pravno:

Poslodavac poce da nesto zateze sa bolovanjima, salje mejlove i daje zvanicne objave, kao mini-pravilnici. Niko u firmi bolovanje ne zloupotrebljava (inace bi ekspresno leteo) i do sada smo se uvek usmeno dogovarali i javljali, uopste postovali procedure u tim slucajevima. Tako je do sada vazio polu-neformalni dogovor da se bolovanje ne otvara, ako odsustvujes do dva dana: Jebiga, ustanes ujutru i ne mozes da gutas i govoris, ne dises kroz nos, a ushni kanali bole. Sad je sef to zvanicno smanjio na jedan dan i pominje / pravda to Pravilnikom o radu i Zakonom o radu. Posle toga moras da imas doznake, sto znaci da moras da otvaras bolovanje.

Taj jedan dan uglavnom nije dovoljno vremena za neke srednje simptome prehlade da prodju, a i lekar često ne može da ih ustanovi pregledom ili bude u "ne foliraj se" stilu. Uz to moram da idem do lekara za otvaranje bolovanja od dva dana i opet da uzimem doznake. To realno ispadne da isti dan idem za otvaranje i zatvaranje bolovanja (ako sam prvi dan simptoma ostao kod kuće da ne pogorsam situaciju).

Da li u nekom od tih zakona i pravilnika ima ijedan clan koji definise neku kracu postedu bez potrebe za lekarskim uverenjem?

koliko ja znam, nope. ujedno i u svim kompanijama gde sam bio uvek je bio jedan dan da možeš da odležiš bez potrebe da nešto pravdaš, sve preko toga moraš da donosiš doznake.

ima i ovoga da je zakon "po volji poslodavca" što kaže dende ali ujedno i zamisli taj nivo zloupotreba kada bi zakon propisivao kraću poštedu bez odlaska lekaru, po principu "nije mi dobro keve mi".

Mawtchie   

OK, hvala.

edit, @Lucky zloupotrebe su uvek moguce, ali je i cinjenica da su ljudi pretezno kraci period bolesni u toku godine i da se za 2, najvise 3 dana oporave. I da to može najviše jednom u toku meseca, neprekidno, a da ti za vise (puta u mesecu, dana) treba opravdanje lekara. Samo me je interesovalo pise li igde ista na tu temu u (pod)zakonskim aktama.

Edited by Mawtchie

Samo da znate da sada kontrolisu bolovanja, cek je i premijerka to najavila, da nam ne odu strani investitori zbog lenjih srpskih radnika koji vise na bolovanjima...ne kazem da nema obih koji sloupitrebljavaju, ali preteruju i oni, opet ce sve svaliti na lekara opste prakse