Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

21 hours ago, Čamuga said:

uzimas pogresne vitamine, probaj kao vlada D i vidi sta kazu strucnjaci sa redita, dule je seljacki doktor

brate niko ne cita tvoje postove

samo ja jer sam mazohista i da bih ti porucio da umres

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Krece od kuka pa se spusta niz nogu,ali me ne boli u butini vec u prednjoj strani potkolenice.Nasao sam na atlasu, 4. prsljen je kako mi je i rekao ovaj kiroprakticar.Isao sam kod njega vec 4 puta i mogu reci da mi je mnogo bolje.Jos uvek zna da me zaboli ali mnogo manje nego ranije i manje me boli dok mi on "masira nerv" a on kaze da radi sigurno jace nego prvi put kad sam dosao a prvi put me je nenormalno bolelo.Mislim da cu zauvek morati da se cuvam, ali mi je bitno sad da se izvucem i da mogu normalno da treniram.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u mrtvom kao mrtvom niti u cucnju kao cucnju.Ja sam na cucnju dizao maksimalno 190x3 dobrano ispod paralele, radio sam sa 140-150x5 sa zadrskom od 3 sekunde u rupi na nekoj standardnoj,redovnoj bazi.Mrtvo sam manje silio, nisam isao max vise od 230,ali sam zato 180x5 radio na redovnoj bazi.Ovo sve sto govorim se odnosi na period od 6-7 meseci kada sam radio masu/snagu, a ostatak je bila defka/odrzavanje kada se manje gurala kilaza.I na defki sam ja radio petice,ali to nisu bile realne, vec jedno 70-80% RM a imao sam i deload, istezao se,razgibavao i zagrevao redovno.Sve sam radio po PS-u, imao raznovrsne treninge, menjao razne stilove po mezociklusima.

Ali gde sam se povredio?Bio sam van grada oko 20 dana ukupno i za to vreme sam odradio 6 treninga bez ili sa vrlo malo istezanja.Kad sam se vratio, radio sam uvodnu nedelju i radio sam cucanj sa 100kg i posto sam izgubio na fleksibilnosti u zadnjoj lozi, a isao sam duboko kako inace idem, posteriorni lanac mi je kolabirao, karlica se zarotirala i tu je nastala povreda.Da stvar bude cudnija, ja sam trening zavrsio normalno i treniram od tada, ali bol jebeno ne prestaje jer je disk bio pomeren.Sad kad ga je kiroprakticar vratio (imao sam 5 tretmana ukupno do sad), izmasirao nerve u tom delu, dao mi vitamin B da pijem (uzecu i joint MD revolution od sledece nedelje), uz adaptaciju treninga, mislim da cu se oporaviti.Dobio sam i neke gej vezbe za te neke duboke trbusne misice i erektore.

Cucanj necu raditi ukupno 4 nedelje (do sada sam pauzirao jednu), ali cu ubaciti izolacione vezbe da odrzim tonus misica.Znam neke takmicare (doduse, na hemiji) koji vrlo malo rade cucanj, trening im se bazira na masinama pa se nadam da se necu osusiti [:)]

Tehniku sam prilagodio tako sto ga vise radim sada kao olimpijski dizaci tegova, uzi stav, stopala ka spolja i koleno naravno u pravcu pruzanja kolena sa pruzanjem kolena vise preko prstiju uz hip thrust.Trudim se da izbegnem anteriornu rotaciju karlice sto je vise moguce, a radicu na istegljivosti pojacano.

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Situacija je sledeca, od srede krece desno oko odjednom da tripuje, tipa u toku dana oko pet puta u desnom delu ( efqC6.th.jpg )  tako da se izrazim kao da me zategne malo kad pogledam u neku stranu i to je to, traje tipa sekund, nema nikakav bol, grebanje, ne suzi mi oko, nit je suvo, nit crveno nista nista, sve normalno, eto samo sto se to desi s vremena na vreme, ne znam sta to moze da bude, jedino sto mi pada na pamet je neko istegnuce misica(ako je to uopste moguce)  mozda ili promaja koju sam zaradio na poslu, u ponedeljak, nisu nam radila vrata na magacinu pa je duvalo sa svih strana ? Ne sedim sa kompom po 12 sati i tako to, dovoljno spavam, tako da ne znam stvarno sta moze biti. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2018 at 11:25 PM, SHMEKER said:

Situacija je sledeca, od srede krece desno oko odjednom da tripuje, tipa u toku dana oko pet puta u desnom delu ( efqC6.th.jpg )  tako da se izrazim kao da me zategne malo kad pogledam u neku stranu i to je to, traje tipa sekund, nema nikakav bol, grebanje, ne suzi mi oko, nit je suvo, nit crveno nista nista, sve normalno, eto samo sto se to desi s vremena na vreme, ne znam sta to moze da bude, jedino sto mi pada na pamet je neko istegnuce misica(ako je to uopste moguce)  mozda ili promaja koju sam zaradio na poslu, u ponedeljak, nisu nam radila vrata na magacinu pa je duvalo sa svih strana ? Ne sedim sa kompom po 12 sati i tako to, dovoljno spavam, tako da ne znam stvarno sta moze biti. 

najobičnije "igranje oka", proći će samo od sebe kroz neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor hilfe mein Arzt!

pre par dana sam se vracao iz Vranja kolima i na nekoj pumpi izadjem da se protegnem malo, presece me tu negde kod donjeg dela ledja (iznad trtice fazon, gde krece kicma) i umalo se nisam upisao i polomio na dva dela. iskrivim se kao kifla, burazer mi stavljao noge nazad u automobil jer nisam mogao da se pomerim. stignem kuci, popnem se nekako do stana, ali naravno, opet iskrivljen kao kifla jer przi i pece ako se ispravim i probam da hodam normalno. ortak farmaceut rece da je to najverovatnije isijas i preporucio mi da pijem diklofenak duo i malo kuliram, da ce proci za fazon nedelju dana. 

blejim iskljucivo kuci i razvlacim se po krevetu, tu i tamo prosetam po stanu i tako to. svakim danom se sve vise oporavljam i sve vise se gubi ta "upala", ali rekoh da pitam i tebe za strucno misljenje na daljinu! je l' to manjak vitamina D, da li sam presolio jelo persunom ili ne daj Boze, nesto gore? jos uvek nisam otisao kod doce jer nisam u stanju, a plasim se da igde krenem jer ne bih voleo da me sasece opet negde i da se upisam od bolova na ulici =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...