Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

4 minutes ago, Dule_smor said:

Nemoj da si prek Vlado, salim se malo:). Mada ti si mene prvi napusio da se ljutim sto nemam status sveznajuceg boga lekara sa sela, kao da sam neki retard koji je kupio diplomu. To me je malo zabolelo, ali niti se ljutim, niti mislim da sve znam, siguran sam da mnogi od vas ovde bolje od mene znaju neke stvari o ishrani, sportskoj medicini itd. Al nemoj da se ljutis, ti si taj koji je posle nekoliko procitanih clanaka na netu dosao sa stavom ko da si doktorirao na Berkliju, tako da moram malo da te prcam :D

nisam pokusao da te napusim ni najmanje. samo je realnost da ne moze lekar opste prakse da zna apsolutno sve o svemu do perfektnih detalja, da je ok cuti i nekoga ko je recimo citavu karijeru posvetio toj grani (koja god to grana bila, lupam sad), da ne mora tvoja da bude apsolutno zadnja u svim uslovima :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

generalno bolje raspolozenje. nisam padao u depru, ali ono opste prihvaceno meh raspolozenje kada krene ovakvo vreme i kad se ljudi mahom zabijaju po gajbama i cekaju da prodje (ne mislim naravno da zivot stane u novembru, a pocne opet u aprilu) i kapiraju da to jednostavno tako mora da bude, ne mora da bude toliko izrazeno.

 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se ljutiš, ali vitamin D ti tu neće pomoći ni najmanje. Postoje tzv. minus faze koje dolaze u proleće i jesen koje daju osećaj "depresije" i posledica su neuporedivo kompleksnijeg problema koji ne može da reši vitamin D ili bilo koja jedna jedina promenljiva. Na našoj geografskoj širini i dužini nikada nije postojao problem prirodnog stvaranja vitamina D, naročito ne nekome ko je toliko mator (a i za bebe je pitanje, al' nećemo o tome).

Ali, ako tebe radi placebo (možda je to neko rekao) i ako paziš da ne preteraš sa D vitaminom (što ima ozbiljne posledice) onda, samo cepaj.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Нисам рекао да си тај тип, већ да тај ефекат изазовеш узроком веће учинковитости. То је као да хоћу да смршам, па уместо да повећам физичку активнмост и смањим унос фудтреша, узмем да пијем свако јутро јабуково сирће јер је тамо нека студија утврдила каузалност између његовог уноса и топљења масти, без обзира колико свеукупно значајан ефекат то заиста има на мршављење. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@bolkonski

ne tvrdi se da jedna promenljiva sve resava, ali da mozda igra ulogu i pomaze - da. npr https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10888476

ako covek u majici i sorcu, na direktnom letnjem suncu stvori potrebnu kolicinu za ~15 minuta, nisam siguran kako ce se dovoljna kolicina stvoriti u ovom periodu kada je samo lice izlozeno, a pritom direktnog sunca nema skoro uopste (a bilo bi potrebno i vise vremena)

@Corey

nisam siguran koliko je dobra paralela. coveku su jednostavno potrebna odredjena jedinjenja (lupetam, kapirate poentu) iz hrane / ovoga / onoga. to sto u ovom slucaju postoji (mozda) veza sa psihickim stanjem, pa daje privid da je problem u samom coveku, to je drugo.

neces reci coveku koji ima losu ishranu, ne unosi, lupam, kalcijum i ima problema sa kostima 'matori, samo jaci trening', vec bi morao da popravi ishranu

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Meni neki lekar reče, zaboravio sam koji, da je dosta pola sata dnevno i to samo da ti je faca izložena

Mada možda je to isto bio neki lekar opšte prakse nubaš :tf:

Šalo na strano, ja slabo izlazim napolje al recimo pijem skoro litar jogurta dnevno i nemam problema s manjkom vitamina D

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, voodoo_ said:

Meni neki lekar reče, zaboravio sam koji, da je dosta pola sata dnevno i to samo da ti je faca izložena

Mada možda je to isto bio neki lekar opšte prakse nubaš :tf:

Šalo na strano, ja slabo izlazim napolje al recimo pijem skoro litar jogurta dnevno i nemam problema s manjkom vitamina D

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Imam problema sa nervom u desnoj nozi od letos.Imao sam period od 20 dana kada sam odradio 6-7 jakih treninga bez ili sa minimalno istezanja i kada sam se vratio kuci se sjebem.Radio cucanj sa smesnom nekom kilazom (100ak kila) i zarotira mi se karlica anteriorno i nategnem zivac.Elem, juce sam bio prvi put kod kiroprakticara jer bol nikako da nestane.Ne mogu da radim mrtvo bez bolova, a cucanj sam ogranicio na 100 kila i to vise u oly lifting stilu sa vise kolenima napred da bih izbegao rotaciju karlice.Ona masaza nerava je nesto najbolnije sto sam u zivotu osetio.Dao mi je i neke B vitamine da pijem.Danas sam opet bio, malo mi je gore nego juce i stalno sam pospan i umoran,on kaze da je to zato sto je mozak prepoznao da telo ima problem i sada se oporavlja.Inace, u jeku ovih problema (kada sam mislio da sam se oporavio i radio mrtvo na treningu) nisam mogao da se zadrzim u nagnutom polozaju dok sam mokrio.

Imao li je neko ovakve probleme i ako jeste, kako je resio?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Dende said:

Imao li je neko ovakve probleme i ako jeste, kako je resio?

shavatio sam svoje limite :D i godine. Sad cucnjevi samo sa 20+ kila (klinac na krkace i radim)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...