Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

mene ovo zbunjuje

"You can't get the right amount of vitamin D your body needs from food."

Na sta se misli? Kako neko zna sta je normalan obrok za nekog? Sta ako jedem kilo lososa i tune za obrok? I da li moemo uneti dovoljno kroz suplemente + hranu ili je sunce neophodno?

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nisi odgovorio ako si meni odgovarao - moje pitanje je da li deo MORA suncem da se unese (tj znamo da se sunce ne jede posoljeno persunom, dakle da li jedan deo moramo sami da sintetisemo izlaganjem suncu) ili mozem,o pod pretpostavkom da zivimo u cisterni, da unesemo dovoljno zdranjem OGROMNIH kolicina vitamina D?

Necu wiki, ocu doktor da mi kaze.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dule_smor said:

ahaha, ovaj Vlada[roflmao]

Moze da se predozira samo liposolubilnim vitaminima koji nisu rastvorljivi u vodi pa zbog toga visak ne moze da se izbaci mokracom, a to su K, A, D i E...ostale krkajte koliko hocete, mozete da dobijete samo kamen u bubregu ako unosite vitamin C na kilo recimo

Hehehe vince pivce prasence

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

ahaha, ovaj Vlada[roflmao]

Moze da se predozira samo liposolubilnim vitaminima koji nisu rastvorljivi u vodi pa zbog toga visak ne moze da se izbaci mokracom, a to su K, A, D i E...ostale krkajte koliko hocete, mozete da dobijete samo kamen u bubregu ako unosite vitamin C na kilo recimo

ja u proseku 750mg do gram vitamina C dnevno, nisam bio bolestan ne pamtim [8D]

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Dende said:

ja u proseku 750mg do gram vitamina C dnevno, nisam bio bolestan ne pamtim [8D]

Dvostruki nobelovac Linus Pauling je zagovarao unosenje velike kolicine Vitamina C, 5-10g pa cak i do 18g dnevno, ali u obliku Natrijum-Askorbata, navodno "cistijem" obliku vitamin C. Umro je sa 93 godine. :)
Evo iz njegove knjige "Kako ziveti duze i osecati se bolje" sto se tice vitamina

d9hVykd.png

Daj neki red pill na ovo Dule!

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da si prek Vlado, salim se malo:). Mada ti si mene prvi napusio da se ljutim sto nemam status sveznajuceg boga lekara sa sela, kao da sam neki retard koji je kupio diplomu. To me je malo zabolelo, ali niti se ljutim, niti mislim da sve znam, siguran sam da mnogi od vas ovde bolje od mene znaju neke stvari o ishrani, sportskoj medicini itd. Al nemoj da se ljutis, ti si taj koji je posle nekoliko procitanih clanaka na netu dosao sa stavom kao da si doktorirao na Berkliju, tako da moram malo da te prcam, nho :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...