Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

1 hour ago, mohr said:

ta veza izmedju depre i ne izlaska na sunce nema veze s mozgom,sunce vidim samo kad odem na more,inace izlazim napolje iskljucivo nocu a ujutru spustam roletne :D

ako si ti takav onda niko drugi ne moze biti drugaciji sigurno!

@shoocky

koje sunce? bitno je direktno izlaganje suncevoj svetlosti, a ne setnja po danu. takodje i da uhvatis sunce zimi, da cak budes i u sorcu i majici, efekat nece biti isti kao tokom proleca/leta

"rezultati" su da sam mnogo, mnogo raspolozeniji nego inace kad krene ovakvo vreme

edit: kad kazem zimska depra, ne mislim na 'slusam prljavo kazaliste mrvim bromazepame u vinjak danima'. 

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

a ti si generalizovao,nisam ja :),verovatno da ima ljudi kojima trebaju ti vitamini ali iskreno cisto sumnjam da su u vecem broju od ovih kojima ne treba,btw,naucno je dokazano da i vreme kada si rodjen ima veze sa tim kako podnosis zimu ili leto odnosno toplije ili hladnije vreme,meni je mnogo lakse zimi recimo nego leti gde bukvalno par meseci ne gasim klimu

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

proizvođači vode već 50 godina lobiraju i finansiraju broja istraživanja koja kažu da treba piti minimum 3 litra vode i slično. I to na kraju završi i u nekim udžebnicima itd, pro level dugoročni marketing.

Verujem da je slično i sa ovom pričom o vitaminu D, čim ti čitaš "svuda" kako treba uzimati MINIMUM od __.

 

poyy

Link to comment
Share on other sites

Moj drug pio samo 2,5l i umro

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, togFU said:

proizvođači vode već 50 godina lobiraju i finansiraju broja istraživanja koja kažu da treba piti minimum 3 litra vode i slično. I to na kraju završi i u nekim udžebnicima itd, pro level dugoročni marketing.

Verujem da je slično i sa ovom pričom o vitaminu D, čim ti čitaš "svuda" kako treba uzimati MINIMUM od __.

 

poyy

mislim da nisam procita bukvalno nijedan strucan tekst. citao reddit/forume, iskustva ljudi. 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ljudi cija sam iskustva citao nisu to radili na svoju ruku, vadili su krv, konsultovali se sa doktorima i zakljucak je da par hiljada dnevno svako sme da pije u jesenjem/zimskom periodu, o cemu pricam od pocetka. otisao si u neku krajnost koja nema veze sa zivotom.

 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

pa brate vladimire, meni ta priča moraš da piješ baš toliko i toliko toga i toga da bi ovo ono zvuči kao standard priča iz teretane 

oću da kažem da ljudsko telo može samo određenu količinu vitamina da apsorbuje iz tableta, tako da možeš tri šake vitamina D da popiješ neće napraviti neku razliku. 

ako te vitamin d lupa na antidepru, go forth, bio placebo ili ne. svakako je bolje od antidepresiva. ali stvarno ne mislim da je bitno da li popiješ 400 ili 1000 UI, pošto ja ne pijem vitamin D uopšte i preživljavam zimu ez. tako da isprobaj, vidi kako ti odgovara i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vlada_ said:

ljudi cija sam iskustva citao nisu to radili na svoju ruku, vadili su krv, konsultovali se sa doktorima i zakljucak je da par hiljada dnevno svako sme da pije u jesenjem/zimskom periodu, o cemu pricam od pocetka. otisao si u neku krajnost koja nema veze sa zivotom.

 

pročitaj ovo što sam boldovao, a onda se vrati na moj prethodni post. (hint - doktori mogu primiti keš. "svako sme" = prostor da se malo "pogura" cela priča :D)

Link to comment
Share on other sites

okej, legitimno. ali mislim da je to krajnost i treba se naci negde na pola, tj. izvaliti gde je balans. mislim da takvo, ekstremno razmisljanje spada u one price 'brate nase babe nista od toga nisu imale i sta im je falilo?', a tad prosecni zivotni vek bio 50 godina fazon

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Vlada_ said:

ljudi cija sam iskustva citao nisu to radili na svoju ruku, vadili su krv, konsultovali se sa doktorima i zakljucak je da par hiljada dnevno svako sme da pije u jesenjem/zimskom periodu, o cemu pricam od pocetka. otisao si u neku krajnost koja nema veze sa zivotom.

 

u jebote Vlado, jel me zajebavas ili sta, naravno da sam se zezao za ovo trovanje...radi sta hoces uostalom, svaki covek je individualan pa ces videti sta ti odgovara...a sto kaze Prota, te price rekao mi lik da mu je doktor rekao da treba toliko da pije su level prica batica iz teretane ili baba Rade sa pijace kojoj je komsinica rekla da joj taj lek mnogo pomaze...a Togfu je naravno potpuno misovao poentu i odmah opljunuo po doktorima da furaju vece doze da bi uzeli pare, klasika prica...evo ja kazem da je manje dovoljno, tipa 800, jel i ja uzimam pare Nidzo heh!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor

Koliko se samo iscimaš svaki put kad se pomenu doktori i uzimanje para :D Više sam mislio na sledeću priču:

1. komanija XYZ WATER USA naruči istraživanje, ili više njih, iskešira neke ozbiljne novce ("lobira"), rezultat istraživanja -> "preporučeni dnevni unos vode je 3l".

2. To potvrdi još par institucija iz USA, koje su takođe dobile keš za to.

3. Napišu se naučni radovi itd, ova "činjenica" završi u udžbenicima

4. Doktori i "stručnjaci" tipa nutricionisti uče iz tih udžbenika i nesvesno propagiraju tu "činjenicu", i to širom sveta.

5. Sve ovo je proces koji traje 50 godina recimo, pa tu imamo i onaj "milion puta ponovljena laž postaje istina"

 

E sad, kapiram da ovo zvuči kao klasična teorija zavere, ja zaista nisam u tom fazonu, ali u ovo verujem, jer i postoje dokazi o tim istraživanjima itd. Da ne idemo u onu stranu "homoseksualizam je bio bolest do jednog momenta, pa više nije" :)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shw. said:

Moj drug pio samo 2,5l i umro
 

U diskoteci u beču?

7 hours ago, Vlada_ said:

okej, legitimno. ali mislim da je to krajnost i treba se naci negde na pola, tj. izvaliti gde je balans. mislim da takvo, ekstremno razmisljanje spada u one price 'brate nase babe nista od toga nisu imale i sta im je falilo?', a tad prosecni zivotni vek bio 50 godina fazon

Proveri samo i koliko unosiš kroz druge izvore i onda će ti ti sto dodaš kroz suplement verovatno doći na cifru koju tražiš. 

Link to comment
Share on other sites

Summary. The two main ways to get vitamin D are by exposing your bare skin to sunlight and by takingvitamin D supplements. You can't get the right amount of vitamin D your body needs from food. The most natural way to get vitamin D is by exposing your bare skin to sunlight

 

ajmo jos 15 strana

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...