Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

=o)

pa dobro, rekao je i da nema pojma o čemu piše, a efektivno je pogodio u pravi savet

 

i u proteinima soje i u proteinima surutke nalaze se sve esencijalne aminokiseline, ali u soji njihov odnos nije "prirodan za životinjsko telo" dok u surutki jeste (ali razlog zašto narodi koji žive na soji bez dovoljno mesa ne umiru od "protein starvationa" je što unose komplementarne namirnice tj soja+pirinač daju gotovo idealan odnos)

 

što se tiče probave surutkinih proteina - većina potencijalnih problema pri varenju, koje mogu da imaju osobe osetljive na laktozu, potiče manje od laktoze, a više od kazeinata (glavni sastojak sira) koji su gotovo potpuno odsutni iz surutke, jer je ona, logično ;o), leftover tokom proizvodnje sira.

Edited by Kole
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

pa otkud znam, pijem ja nju već dugo (doduše na preskoke jer nema baš svugde da se kupi) i do sada nisam imao gasove, makar da sam primetio! možda sam ogluveo pa kao penzosi prdim a ne provaljujem, ili se pravim! :)

 

 

Mislio sam da na tu iz flaje misliš, ne znam za običan prah kakav je ukus - tu će već neko drugi morati da se uključi :)

 

ma jok, videh da ima u ponudi kao "natural" pored jagode, čokolade, straćatela-kukiz-papaja-keleraba ukusa, pa me interesovalo dal' je neko prob'o.

Link to comment
Share on other sites

Jel bolji sojin ili surutkin protein? Negde sam citala da je surutkin kvalitetniji ali ako neko moze da mi objasni zasto, s obzirom da je sojin slican zivotinjskom i lako je varljiv...

 

 

pa sojin je sličan životinjskom a surutkin jeste životinjski

 

mislim ne znam ovde ništa ni o čemu, al prosta logika

 

 

Surutkin (whey) protein ima kompletan lanac esencijalnih amino kiselina dok soja nema ako se dobro secam. I generalno je kvalitetniji.

 

 

=o)

pa dobro, rekao je i da nema pojma o čemu piše, a efektivno je pogodio u pravi savet

 

i u proteinima soje i u proteinima surutke nalaze se sve esencijalne aminokiseline, ali u soji njihov odnos nije "prirodan za životinjsko telo" dok u surutki jeste (ali razlog zašto narodi koji žive na soji bez dovoljno mesa ne umiru od "protein starvationa" je što unose komplementarne namirnice tj soja+pirinač daju gotovo idealan odnos)

 

što se tiče probave surutkinih proteina - većina potencijalnih problema pri varenju, koje mogu da imaju osobe osetljive na laktozu, potiče manje od laktoze, a više od kazeinata (glavni sastojak sira) koji su gotovo potpuno odsutni iz surutke, jer je ona, logično ;o), leftover tokom proizvodnje sira.

 

 

Ne postoji univerzalan odgovor.

 

Rekao je da odnos aminokiselina u soji nije "prirodan za životinjsko telo", ali da uz pirinač dolaze do skoro idealnog odnosa. Svakako je surutkin protein bolji za naš organizam, u globalu, ali ako neko ima problema sa varenjem istog, može to da nadomesti tako što će uzimati sojin protein + pirinač.

 

Jebena distribucija čitanja i proste logike!

 

Sojin protein izbegavaj u sirokom luku, zajedno sa onim "beef" proteinom. Em sto nije kompletan, em sto se teze vari, em sto su aminokiseline nestabilne, em sto nema nikakvog efekta. Igrom slucaja sam dobio 4 kile sojinog proteina i NIKAKAV ucinak nisam imao. Nit gore nit dole.. Za razliku od Dymatize i California fitness proteina...

@Lucky, dobar je to protein skroz, a i dostupan.

Kao sto je Nikita lepo napisao, Soja sto dalje (da ne spominjem da je u 99% slucajeva pravljen od GMO soje(da znam za hormone koje daju kravama i sl)).

  • Downvote (-1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Одличан је канал. Имају још пар клипова такмичења између различитих оријентација тренинга

Разочарао ме овај црња што се онолико мучио са згибовима и пропадањима. Мислио сам да ће да га сабије ту[:D]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

drugovi, u teretani nemamo pojas za dodatno opterećenje za zgibove i propadanja, pa sam rešio da pazarim, ali ne nalazim taj produkt po prodavnicama koje znam (pansport, xsport, bjjshop) niti na kupujemprodajem. ima neko neki savet? gde gledati, šta uzeti od planinarske i sl. opreme što bi radilo posao...?

Link to comment
Share on other sites

protip : uzmeš pecaroški prsluk i dzepiće i džepove napuniš tegićima i tegovima. a posle toga ofc protip obrok kuhano gotovo jelo :)

u stvari ovo sa prslukom mi sad deluje briljantno. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...