Jump to content

Help - USB device not recognized


Sting

Recommended Posts

Posle vishesatnog pokushavanja (da googlovao sam izmedju ostalog) da samostalno reshim problem odlucio sam da se obratim velikim RUR hardware guruima za pomoc:

Dakle, izgleda da mi se sjebao USB slot i sa vremena na vreme mi prijavljuje "USB device not recognized" poruku u windowsu. To moze da se deshava svakih 4-5 minuta ili non-stop ili jednom u sat vremena. Nema neke velike shtete, jer vishe nishta ne ukljucujem u taj slot (a bio je shtampac koji u drugom slotu sada radi normalno) ali postaje veoma iritirajuce.

Probao sam da unistaliram USB slotove i da stavim nove drivere (u safe modu i ovako), probao sam da skinem neke programcice koji se bave USB slotovima i shta je sve u njima bilo i takodje da time pokusham da reshim problem a probao sam i da cackam tamo pozadi kontajuci da se neki kontakt sjebao da li zbog nekakvog pin-a koji pravi nekakav kontakt koji inace ne bi smeo. Ostali USB slotovi rade normalno.

Ima li neko neku ideju kako da reshim ovaj bezazleni ali krajnje iritirajuci problem (ali stvarno reshim, ne da iskljucim u widnowsu da mi prijavljuje USB poruke [:D])?

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

da li je to slot koji je pozadi ili jedan od prednjih?

ako je jedan od prednjih, onda proveri kablove koji idu u plocu na odgovarajuci konektor, a ako je zadnji, onda nemam resenje.

ako ti je bitan taj port pozadi, pogledaj da sa plocom nisi dobio mali bracket koji ide na PCI lokaciju (ali ne uzima pci slot, samo pozadinsko bracket mesto), i kaci se kablom na konektor na ploci za dodatne USB portove. Ako nemas, probaj da pitas u najblizem servisu da li mogu da ti prodaju ili poklone jedan takav, jer obicno imaju tih bracketa na kilo :)

Link to comment
Share on other sites

Slot je pozadi, prednji slotovi na kucishtu mi ne rade vec duze vremena tako da sam ih diskonektovao sa ploce. Port mi nije bitan, bitno mi je samo da mi ne iskace ta jebena poruka sve vreme. Bio bi zadovoljan da mogu nekako da ga iskljucim, a da ostala 3 slota pozadi i dalje rade.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

U device manageru pod USB controlers granom bi trebao da vidis kontrolere i uredjaje. Ako je taj fantomski uredjaj naveden tu, disejbluj ga. Ako nije - probaj da disejblujes kontrolere metodom trial and error, da bi video na koje USB portove ce to da utice

Link to comment
Share on other sites

Probao sam sve to, tako sam i otkrio koji USB slot je konkretno u pitanju. Iako disable-ujem taj unknown device on i dalje pushta istu poruku.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Kontam da mogu da odlemim samo ceo onaj prikljucak sa USB slotovima =P. Nisam probao josh nishta jer sam se neshto razboleo tako da me sad boli paja za USB slot realno =P. Hvala na pomoci drugari, ako provalim shta je napisacu reshenje cisto ako neko drugi bude imao slican problem. Ili u slucaju da je neko znatizeljan [:)].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da javim da sam probao josh par stvari i neke dodatne programe za sredjivanje USB drivera itd. Izgleda je problem u fizickom oshtecenju, jer sam sve ostalo isprobao i nema reshenja.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...