Jump to content

LoL pricajte - slobodna diskusija


Ivan~

Recommended Posts

Evo ti npr situacija, onako of the top of my mind: Orianna Vas sabere u ulti, Nunu blink/ulti / kata shunpo/ulti, sta radis? Probas da ccujes katarinu, koja ima banshee ako ima imalo mozga? Tesko u toj frci da ces obratiti paznju na nju uopste, a kad cujes nozice kako lete - to je to.

Sve je to lepo...kad ljudi ne ocekuju taj scenario. :) A, iole, svaki normalan tim, ocekuje kombinovanje takvog aoe-a, pa nece biti zagrljeni ko budale. :tf:

Link to comment
Share on other sites

Gledano tako svaki carry je beskoristan jer ga je lako ubiti. Isto tako i katarinu. Sem toga kako heroj sa blinkom + jakim aoe ultijem i -50% na healing svim champion-ima moze da bude beskoristan protiv iole normalne ekipe? Ako znas da je odigras kako treba kata je pure win. Ako ne znas - poginuces dok blinkujes i to je to.

Evo ti npr situacija, onako of the top of my mind: Orianna Vas sabere u ulti, Nunu blink/ulti / kata shunpo/ulti, sta radis? Probas da ccujes katarinu, koja ima banshee ako ima imalo mozga? Tesko u toj frci da ces obratiti paznju na nju uopste, a kad cujes nozice kako lete - to je to.

@boldovano, dodje annie baci medjeda, cao ste

razlika izmedju kate i vecine ap kerija je sto su range, znaci ne mora da udje u masu da baci ulti.

druga razlika je sto se ona uglavnom oslanja upravo na taj njen ulti koji se prekida jednim ccom.

tako da ono, ona je ok za normal ili neki lowelo ranked ali za neki ozbiljniji cw nikako je ne treba uzimati

Link to comment
Share on other sites

svaki jaci ulty se prekida jednim ccom, sto vise zajebanih ultija veca sansa da nesto prodje, njen ulti moze da napravi penta kill, ciji jos moze? (od ad carry)

i jebena igra, cekam 40 minuta da se ulogujem i onda zabode klijent, i sad treba da cekam opet 38 minuta? wtf

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

lol za svaki jaci ulti se prekida ccom.

katin ulti moze da napravi penta ako se dobro nafarmuje

kata nije ad carry nego ap carry.

ja sam napravio penta sa tfom igrajuci ad : )

@jebena igra

riot baguje. klasika. pokusavam da odigram ranked, non stop bar 4-5 sa munjama u champion selectu(diskonektovani). jos ja debil dodzujem champion select kako mi se digne kurac, opet sam spustio sebi elo za ~100. vrh

Link to comment
Share on other sites

@boldovano, dodje annie baci medjeda, cao ste

razlika izmedju kate i vecine ap kerija je sto su range, znaci ne mora da udje u masu da baci ulti.

druga razlika je sto se ona uglavnom oslanja upravo na taj njen ulti koji se prekida jednim ccom.

tako da ono, ona je ok za normal ili neki lowelo ranked ali za neki ozbiljniji cw nikako je ne treba uzimati

Dodje Annie i baci ulti? A niko nema banshee ili niko nema silence/stun bilo sta da je zaustavi? Sem toga to je razlika u nacinu razmisljanja, ja cu sacekati da nema ccova ili da ih ima dovoljno malo raspolozivo da bih skocio sa katarinom.

Link to comment
Share on other sites

kata nije ad carry nego ap carry.

Katarina je i ap i ad...Samo...AP je vise viable nego ad, zato se i fura.

Ona je ista ko Akali - uletis medju prvima, umreces.Stojis sa strane i cekas 10-15 sec, dok ovi ne spucaju sve sto imaju, onda uletis i pobijes ih sve.

Oba champa su nub-stomperi. :)

Link to comment
Share on other sites

koja glupava partija... krenemo da gubimo ko blesavi u 3v3 malz nafidovao 0-5 itd, nije ni bitno, ja uspem sa yiem da skupim sve sto zelim i napravim streak od 7 killova a i dalje smo u deficitu tipa 20 :) tu nunu i malz krenu da brane bazu i ja iz 3x backdoor skinem sve osim inhibitora, ozivim krenem opet, stignem ispred inhibitora i pukne mi net :O i izgubimo jebenu partiju /cry!!!

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Katarina je i ap i ad...Samo...AP je vise viable nego ad, zato se i fura.

Ona je ista ko Akali - uletis medju prvima, umreces.Stojis sa strane i cekas 10-15 sec, dok ovi ne spucaju sve sto imaju, onda uletis i pobijes ih sve.

Oba champa su nub-stomperi. :)

jel si ikada video katarinu da kupuje IE? jeste, magije joj zavise od ap i ad, ali nikada neces videti katu sa IE, BT i ne znam ja kojim ad itemima. tu se samo pravi hekstech ganblejd i to je to. ostalo sve ap tako da je ap keri

i ne, naravno da nije ista ko akali. akali moze prva da uleti i ubije kerija i pobegne bez problema. i da li ce ubiti ili ne ne zavisi joj samo od ultija : )

Link to comment
Share on other sites

jel si ikada video katarinu da kupuje IE? jeste, magije joj zavise od ap i ad, ali nikada neces videti katu sa IE, BT i ne znam ja kojim ad itemima. tu se samo pravi hekstech ganblejd i to je to. ostalo sve ap tako da je ap keri

i ne, naravno da nije ista ko akali. akali moze prva da uleti i ubije kerija i pobegne bez problema. i da li ce ubiti ili ne ne zavisi joj samo od ultija : )

Biti AD ne znaci da uvek moras da pravis IE.Katarini se ranije stackovali Bloodthirsteri, radilo je, ali ni tada cak nije bila ravna AP Katarini, jednostavno, bolje joj lezi ap (rylai, abyssal itd)...Jos od onda kad joj je ulti udarao samo jednu metu na rank 1, itd...

I upravo jeste k'o Akali - Akali cim udje medju prvima = fail.Popice svakojake ultije, ne daj Boze, Amumuov, sacekace je Nasus sa witherom, Renekton sa stunom.Tf ce sacuvati ulti kada ona baci shroud...Eh, ti counteri, lakse je pricati "nema ih" nego razmisliti o situacijama.Od ultija joj zavisi samo koliko ce brzo stici do njihovog carry champa.

TF je po defaultu AD champ...Zasto ga vecina igra kao AP?Cak i ja ga igram kao AP, meni je laksi AP nego AD.

Hybrid much?Isto kao sto ljudi misle da je Jax ad...U sustini, on je full ap lik. :)

Sad ces ti mene da ucis kako se igra LoL...A igram ovo vec....Duze vreme. :tf:

E moj, zeleni druze. :tf:

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

ja i dalje kazem da kata nije ko akali.

a da pricamo o tim situacijama "dodje nasus i renek i njihov ortak pera pa je iznabadaju" nema poentu. jer cu ja opet reci dodje annie baci medjeda itd.

i kao sto rekoh akali nije "omg meni sve zavisi od ultija" kao sto je kata.

a to ko duze igra... lol.. to nista ne mora da znaci :)

a i trolfejs ti je na mestu :D

Edited by ven0m
Link to comment
Share on other sites

Izvalio sam da pobedom sa champom sa kojim ranije nisi pobedio donosi dodatne ranking poene. Za sada sam pobedio samo sa 20

Inace, imam neki raspali wireless, i bas puno partija sam izgubio zbog dca.

Cepam malza najvise, imam 35 pobeda u plusu na ranked sa njime.

Neki savet za yia junglu?

Krenem standarnod armor + pots, uzmem blue, vukovi, wraiths, golemi, gank, baza, red...pravim razor, cizme, pa youmumu. Sve to manje-vise funkcionise. Problem mi nastaje u 5vs5, jer se zaletim odmah kao retard i poginem prerano, bez da sam napravio neki dmg.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom se sa Yi-em ide na njihove wrathove, iztrollujes ih, tvoj blue -> ostatak.

Ili druga ruta (brza lvl 5-6 ruta), twin golems -> wraiths -> wolves -> baza ili blue (zavisi koliko te kenjali kritovi i alpha strike proc) -> baza/red -> gank.U medjuvremenu ako vidis neku gank priliku, makar da izforsiras neki flash, uradi to, ali nemoj mnogo da gubis vreme i da cekas u zbunu, ne vredi.

Rush youmuu i onda nesto defanzivno.Obicno idu na banshee.Ili ako su te fragovi/asistencije kenjali iz uspesnih gankova (cuj, asistencije te kenjaju iz uspesnih gankova :P ), zvizni jedan black cleaver.Tvoje mete su ranged carry heroji na prvom mestu, zatim support, a tek onda AP champs.Ashe, MF, Cait itd...Njih Yi isecka brzo, ovo ostalo...Ne moze bas da se nosi sa tim.Ako je support Taric, zaboravi na njega. :tf:

a i trolfejs ti je na mestu :D

Trollfejs je toliko pro da obican smajli ne moze da se meri sa tim. :tf:

Link to comment
Share on other sites

Izvalio sam da pobedom sa champom sa kojim ranije nisi pobedio donosi dodatne ranking poene. Za sada sam pobedio samo sa 20

Inace, imam neki raspali wireless, i bas puno partija sam izgubio zbog dca.

Cepam malza najvise, imam 35 pobeda u plusu na ranked sa njime.

Neki savet za yia junglu?

Krenem standarnod armor + pots, uzmem blue, vukovi, wraiths, golemi, gank, baza, red...pravim razor, cizme, pa youmumu. Sve to manje-vise funkcionise. Problem mi nastaje u 5vs5, jer se zaletim odmah kao retard i poginem prerano, bez da sam napravio neki dmg.

Brate losmi, yi je jako random jungler. Desi mi se da ubijem plavi baf za 3 sekunde a isto tako moram da se flesujem da numrem u nekim situacijama. :D

Inace, uzeo sam juce Urgota i idem na jedan veoma interesantan build. Manamune + banshie + frozen heart + last whisper = GG

Link to comment
Share on other sites

Biti AD ne znaci da uvek moras da pravis IE.Katarini se ranije stackovali Bloodthirsteri, radilo je, ali ni tada cak nije bila ravna AP Katarini, jednostavno, bolje joj lezi ap (rylai, abyssal itd)...Jos od onda kad joj je ulti udarao samo jednu metu na rank 1, itd...

I upravo jeste k'o Akali - Akali cim udje medju prvima = fail.Popice svakojake ultije, ne daj Boze, Amumuov, sacekace je Nasus sa witherom, Renekton sa stunom.Tf ce sacuvati ulti kada ona baci shroud...Eh, ti counteri, lakse je pricati "nema ih" nego razmisliti o situacijama.Od ultija joj zavisi samo koliko ce brzo stici do njihovog carry champa.

TF je po defaultu AD champ...Zasto ga vecina igra kao AP?Cak i ja ga igram kao AP, meni je laksi AP nego AD.

Hybrid much?Isto kao sto ljudi misle da je Jax ad...U sustini, on je full ap lik. :)

Sad ces ti mene da ucis kako se igra LoL...A igram ovo vec....Duze vreme. :tf:

E moj, zeleni druze. :tf:

stara prica... kada sam igrao ap siona useravali se ljudi u mene da sam idiot... sada kada igram ad siona useravaju se u mene da sam idiot... heroj je ostao isti (ok nerfovan je duration stun-u za 0.5 sec) samo su se recommended item-i promenili :D

ap tf > ad tf ;) ako nam treba range ad tu su cait, MF, ashe, trist...

Link to comment
Share on other sites

Ranked, krene champ select, meni prsne net...podigne se posle par minuta, uradim relog i krenem ucitavanje, vidim dobio random pick kennen, ad rune i masteries. Odigram dosta dobro, srusimo im kule ispred nexusa, ponovo mi prsne net i izgubimo(ne racunam par puta sto je prskalo...npr umnrem na midu dok sam isao ka top na samom pocetku - free kill)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...