Jump to content

Xai problem (trokira)


Maleee

Recommended Posts

Dobio sam od drugara Xai koji bas trokira . Pricao mi je on da je njemu trokirao na bas staru mantis kontrol i kad je kupio hevi da je bio resen problem . Juce sam uzeo od njega , stavio na qck+ koja ima 2 godine i poceo da trokira . Gledao na jutubu i pricaju ljudi da mora da se ocisti podloga i laser a to sam vec radio cak imam i novu podlogu (roccat mtw) i dalje trokira ! Cistio sam laser pomocu stapica za usi , jesam malo ublazio ali i dalje ne moze da se igra lepo . Pomagajte nemam trenutno drugog pacova :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novu temu,nadovezacu se na ovu posto se radi o XAIu, pa da postavim par pitanja

za one koji se razumeju i koji imaju dobrih i losih iskustava sa njim.

Planirao sam do nedavno da ga kupim prvo zato sto mi mx crk'o,drugo jer sam citao dosta o tome kako je naj mis,

i onda u poslednje vreme sve vise i vise threadova vidjam po netu i forumima kako stalno ljudi imaju problema sa istim.

Jedni sa trackingom,drugi sa skrolom (ne registruje ponekad "obrtaj" ),treci sa usb-om ili kablom (kao kod MXa kad se sjebe kabal i mis se iskljuci na sekund,

opet proradi i poveca dpi na max), zatim pisu o tome da ne radi dobro na krpenim podlogama,laser je osetljiv na prasinu itd itd...

E sad,dalje na netu nalazim na primer resenja ljudi za tracking,koji kazu da se sredi tako sto se iskljuci prediction u driverima,za skrol mislim da sam procitao

exactrate da treba da se podesi ili tako neka slicna stavka ...

E sad,jel on stvarno ima toliko bagova i da li je njih moguce resiti,ili ljudi jednostavno ne znaju da ga podese?

Ili je pitanje ciste srece kako ti koja serija zapadne?

Mislim,ne bih da dajem 85E za nesto sto cu morati da cistim stapicima za usi ili duvam u senzor kao u trubu jebenu... :D

Druga opcija pored njega mi je DA,vrv ovaj novi black edition,ali hteo bi da cujem i one koji znaju malo vise o XAIu,a da nisu klinci sa SKgaminga,Hltv.org itd..

Pozz

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Vidim da egze pishe post ali napisacu i ja iako verovatno pishe i on isto :D

Ako si "uredan" , imas cistu podlogu , ne prosipas hranu oko misa i to , Xai ce ti raditi perfektno.

Imam HEAVY podlogu staru 2 godine i Xaija oko pola godine , imao sam problema samo dok nisam obracao paznju sta radim za stolom i dok su se male cestice hrane prosipale , bagovao je. Jednom sam ga ocistio , poceo da vodim racuna i nisam imao ni jedan problem sto se tice samog bagovanja.

Sto se tiche skrola sto preskace , na 500hz zaista preskace svaki 4-5 , ali stavish 960hZ i skrol ne preskace vise.

Sto se kabla tice , tako je debeo da ne mozes ni makazama da ga seces , tako da je ovo glupost :D

poz

^.^

Link to comment
Share on other sites

Ovako, ako budes uzeo Xaija neces se pokajati jer stvarno radi brutalno. :) Sto se tice skrola, to je istina ali fazon moras da podesis da ti mis radi na 960Hz ili da stavis CPI na 450 i onda ti nece preskakati. Ako igras na nekoj krpi, onda moras da vodis racuna da ti bude cista, da se ne skuplja prasina itd...ako nemas kondicije kreni da trcis vec danas, u misa ces morati da duvas da jebe mater :D Zaboravio sam da ti kazem da je kabal fazon isti kao na mx, isti problem posle odredjenog vremena, prekida itd... znam dosta njih kojima se sjebo xai pa su slali na popravku zbog istog problema a to se desilo i meni pa sam dobio nov :)) Taj problem nastupa tek posle par meseci :P do tad hf ^_^

Edited by BGDoNLINE egzekut0r
Link to comment
Share on other sites

dok nisam kupio xai, nisam cenio svog mx-a.

moje je mišljenje da ga ne kupuješ. preskup je i ne vredi tih para. čuo sam i video razne stvari o mišu, šta se sve pokvari i kako se ponaša. od nekvalitetne plastike, preko gubljenja lasera do sjebanih kolikova. iskreno miš koji košta 9k mora da radi PERFEKTNO. da ne moraš da duvaš u njega, da ne moraš da igraš po svili, pa ne strahuješ kad će mrvica da ti upadne u senzor i da ti izbrljavi miša, da možeš da ga nosiš u torbi ladno bez bojazni da ce da ti se sjebe nešto, da igraš na hercaži i dpi-ju kom god hoćeš a da ti skroll ne preskače i sl.

xai jeste dobar miš sa strane tehničkih mogućnosti i ergonomije. uživao sam igrajući na njemu, ali miš je isuviše precenjen kada se uzme u obzir sve što sam napisao iznad.

i ja sam izgubio svako poverenje u steelseries za sve što nisu podloge i glajderi.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

MX 510. Kupio ga pre jedno x godina. Malo mi dosadio pa u međuvremenu kupim neki MS laser fking wireless, fino anatomski. dok nije počeo da se guli. Kupio MX revolution. Perverzija od miša. Nažalost posle 2 i po godine mu rikne senzor. Kupio Saitek Cyborg. Nikako nisam uspeo da se naviknem na oblik. Poklonio drugarovim klincima. Vratio se na MX 510. I dalje radi ka zmaj.

Naravoučenje.

If it aint broken, don't fix it.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

I po mom misljenju je precenjen, 9k, pa za te pare ja bih dao da me jebe ceo stadion bre :D

Imam mx518 vec 3god i jache, kao nov, sve radi perfektno i nikad problema sa kablom, shtekanjem itd...mx rules !

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu,potrebno je da njega i podlogu drzim cistim da bi radio normalno,

i jos uz to da se nadam da ce mi zapasti serija gde se kabal nece sjebati... xD

@prota

slazem se sa tobom da treba da radi sve u fullu za te pare,ali opet, ja konkretno sa MXom sam imao frke sa kablom

nekoliko puta (isto je ortaku sa g5),kao i problem sa levim klikom dok je jos bio malte ne nov,pa mi se i on popeo tamo

gde ne treba i hocu da probam mis neke druge firme. :) a da i xai su mi najbolja resenja,em zbog performansi em zbog ergonomije i velicine.

Pare nisu problem,para nema :D

Any way,hvala momci na korisnim odgovorima i objasnjenjima!

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Moja dva druga i ja smo kupili svakom po jedan Xai pre 6 meseci i sva 3 rade kao sat. Nikome nije crko kabal, nisu otisli tasteri, jednostavno rade super.

Vrlo retko se desi da mi se mis pogubi na 2 sekunde ali to je zbog prasine, mogu da dunem a i ne moram mis sam dodje sebi. Primetio sam da nekada skrol preskoci ali i to je vrlo retko, taman posla da je svaki peti podeok,

ne bih mogao kz da igram a igram ga opusteno i to na 500hz. Iskustva su razlicita ali nas trojice sa Xaiem samo pozitivna.

Vidim pominjete i mx518, tri sam imao i nijednom nije otisao kabal, a nisam prezao ni da ih lupnem o podlogu. Jednostavno volim da menjam miseve, tako sam imao addera, mx518(3), copperheada, inteli 3.0(2), G5 ITD

i nijedan mi se nije pokvario, doduse nisu bili dugo kod mene al vidim ni sadasnji vlasnici se ne zale. Nekad se pitam sta ljudi rade sa tim misevima?

Edited by p@jseR
Link to comment
Share on other sites

nekad su se kupovali malo skuplji misevi da bi se izbeglo gubljenje senzora i svakakva cuda koja se desavaju sa onim jeftinim, a danas se za miseve sa istim problemima, samo imaju ss znak, daju po skoro 100 evra i samo treba da "dunes" povremeno i da igras na savrseno cistoj podlozi da bi radio kako treba. LOL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...