Jump to content

Zemljotres


brue

Recommended Posts

jbte, polivaju helikopterima reaktore...nije mi jasno par stvari...zar ne mogu da dovuku neke pumpe, prikace ih na sistem za hladjenje i nastave da pumpaju vodu stalno...i drugo, zar taj reaktor ne moze da se dismantluje nekako, da se izvuku sipke ili sta vec...mora da moze, sta rade kad zatvaraju neku nuklearku, isto razmontiraju reaktor, izvade radioaktivni materijal nekako i odloze ga u neki bunker...btw, ladno se i car obratio danas na tvu, znaci da je zaejbana situacija

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

verovatno ne postoji adekvatna zastita od radijacije da bi tako nesto moglo da se izvede. Znam da su Ruje zakopavali sarkofag pa su se na kraju razboleli skoro svi koji su ucestvovali u toj akciji.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

i kad ga gase kada je sve normalno, neko vreme i dalje traju lancane reakcije, i mora da se hlade, bese cernobil i dan danas 'radi'

a koliko su rekli, valjda su ovi reaktori i bili u nekom procesu gasenja

mada po svemu sto sam video na po netu, vesti, forumi... izgleda da i japanci ne govore bas sve

prvo da su odbijali pomoc, ako je tacno da su im ameri jos u startu ponudili da im dostave nesto za hladjenje, pa su ih onda tek juce zvali za pomoc, evo i zerbah kaze da rusima ni ne daju da dodju, valjda su se britanci vec vratili, nemci takodje nisu mogli da dodju, kao spremni bili, cekali samo poziv... pa one price da su u merenjima bili nadjeni tragovi cezijuma i cega jos sve...

pa jos i kada gledas slike/snimke, nisam video nigde da donose neku opremu, pumpe, sta sve vec treba...

a ovo polivanje vodom iz helikoptera ili ono sto planiraju da policijskim vodenim topovima to rade mi deluje kao ocajnicke mere... nesto nisam siguran da ce ovo dobro da se zavrsi

recimo ova slika cc_fuku2_DW_Vermis_1336928s.jpg tepco konferencija za stampu, ako ovo ne deluje kao da su u haosu :) ali vazno da ovi CEO like likovi imaju ove radnicke jakne, da izgleda kao da su na terenu

ili pazi ovu izjavu za stampu

http://www.tepco.co.jp/en/press/corp-com/release/11031608-e.html

*Unit 2

At 1:25 pm, March 14th, since the Reactor Core Isolation Cooling System

has failed, it was determined that a specific incident stipulated in

article 15, clause 1 occurred (failure of reactor cooling function).

At 5:17 pm, while the water level in the reactor reached the top of the

fuel rod, we have restarted the water injection with the valve operation.

At approximately 6:14 am, March 15th, the extraordinary sound was

confirmed near the suppression chamber and the pressure inside the

chamber decreased afterwards. It was determined that there is a

possibility that something extraordinary happened in the suppression

chamber. While sea water injection to the reactor continued, TEPCO

employees and workers from other companies not in charge of injection

work started tentative evacuation to a safe location.

Sea water injection to the reactor is still under operation.

ako ovo isto u izvestajima dobijaju i vlada japana i iaeo treba da postreljaju sve menadzere tepcoa

naravno, ovo je samo neko moje laicko vidjenje svega ovoga

Link to comment
Share on other sites

da bre, kakav extraordinary event, jel znaju oni sta rade bre:)...jeste, i ranije su oni zataskavali nuklearne incidente i odbijali pomoc...ali sad je bas ozbiljno, nek zajebu taj njihov ponos i puste amere/ruse/nemce da im pomognu...ja i dalje mislim da moze da se smisli neko jednostavno resenje za pumpanje hladne vode...e sad pitanje je koliko je ozbiljno ostecen sam reaktor i njegov "oklop" i koliko radijacije curi van...dace bog da bude sve ok valjda

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma kao i svugde u svetu, nema tu veze ni ponos ni znanje, već isključivo pare. Lupam, ne znam u čemu je štos, mislim kako su pare vezane u celu priču, ali definitivno, po mom mišljenju, jesu.

Danas im je opet izbio požar. Ma ode to sve u tri lepe 100%.

Link to comment
Share on other sites

i kad ga gase kada je sve normalno, neko vreme i dalje traju lancane reakcije, i mora da se hlade, bese cernobil i dan danas 'radi'

a koliko su rekli, valjda su ovi reaktori i bili u nekom procesu gasenja

mada po svemu sto sam video na po netu, vesti, forumi... izgleda da i japanci ne govore bas sve

prvo da su odbijali pomoc, ako je tacno da su im ameri jos u startu ponudili da im dostave nesto za hladjenje, pa su ih onda tek juce zvali za pomoc, evo i zerbah kaze da rusima ni ne daju da dodju, valjda su se britanci vec vratili, nemci takodje nisu mogli da dodju, kao spremni bili, cekali samo poziv... pa one price da su u merenjima bili nadjeni tragovi cezijuma i cega jos sve...

pa jos i kada gledas slike/snimke, nisam video nigde da donose neku opremu, pumpe, sta sve vec treba...

a ovo polivanje vodom iz helikoptera ili ono sto planiraju da policijskim vodenim topovima to rade mi deluje kao ocajnicke mere... nesto nisam siguran da ce ovo dobro da se zavrsi

recimo ova slika cc_fuku2_DW_Vermis_1336928s.jpg tepco konferencija za stampu, ako ovo ne deluje kao da su u haosu :) ali vazno da ovi CEO like likovi imaju ove radnicke jakne, da izgleda kao da su na terenu

ili pazi ovu izjavu za stampu

http://www.tepco.co.jp/en/press/corp-com/release/11031608-e.html

ako ovo isto u izvestajima dobijaju i vlada japana i iaeo treba da postreljaju sve menadzere tepcoa

naravno, ovo je samo neko moje laicko vidjenje svega ovoga

da bre, kakav extraordinary event, jel znaju oni sta rade bre:)...jeste, i ranije su oni zataskavali nuklearne incidente i odbijali pomoc...ali sad je bas ozbiljno, nek zajebu taj njihov ponos i puste amere/ruse/nemce da im pomognu...ja i dalje mislim da moze da se smisli neko jednostavno resenje za pumpanje hladne vode...e sad pitanje je koliko je ozbiljno ostecen sam reaktor i njegov "oklop" i koliko radijacije curi van...dace bog da bude sve ok valjda

Pa jeste procitali vi uopste onaj clanak sto je neko okacio o konstrukciji i funkcionisanju tih nuklearki?

Suppresion chamber je ako sam ja dobro razumeo jedna od onih sigurnosnih komora koja bi trebalo da izdrzi i potpuno topljenje jezgra i u ovoj situaciji verujem da je ta komora dobrano zapecacena. Kako da oni sad znaju sta se desava unutra osim da nagadjaju na osnovu spoljnih faktora i znanja iz fizike.

Mozda znaju nesto vise nego sto govore ali ne mozete im prebacivati za ovakve stvari jer ipak kad i gde se ovo zadnji put desilo. Kontam da ne postoje bas realne simulacije koje ce pokriti sve mogucnosti prilikom obuke za rad tamo, a iskustvo je majka znanja.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Hahaha kakva imbecilnost.

Vidim da je obrisano sad. Aj baš ću da se raspitam da vidim kako je to dospelo tu :)

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ma kao i svugde u svetu, nema tu veze ni ponos ni znanje, već isključivo pare.

Slazem se 100%. Negde sam procitao da su izgradili vise od 20 nuklearnih centrala po svetu, ovo ce im znatno sjebati posao. Nece da puste druge da se umesaju da im ne bi otkrili neki fail. Nema sanse da je ponos u pitanju posle ovakve katastrofe...

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Hahaha kakva imbecilnost.

Vidim da je obrisano sad. Aj baš ću da se raspitam da vidim kako je to dospelo tu :)

haha, dobro je, znači nisam propustio neke nove novinarske trendove :))

ali stvarno sam neko vreme razmišljao šta bi to moglo da znači :) Ako je ostao deo neke druge vesti, dobro nije bio naslov još komičnijeg tipa, pa da ispadne neka tragikomika :)

Link to comment
Share on other sites

@Lale

Mislim da je ", samo ne bog te video." trenutno neobjašnjiv bag u mozgu nedovoljno razbuđene koleginice :) Nije uspela da mi razjasni kako je došlo do takve neverovatne konstrukcije.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

"To mesto (Fukušima) je van kontrole", rekao je Etinger u EP, dan nakon što je izjavio da se Japan suočava sa "apokalipsom".

Obraćajući se Odboru EP za pitanja zaštite prirodne okoline, Etinger je juče izrazio iznenadjenje zbog, kako je rekao, "neverovatnih surogat metoda" koje japanski tehničari primenjuju kako bi sprečili dalju katastrofu u Fukušimi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...