Jump to content

WCG League of Legends Srbija


-eXeCut0r-

Recommended Posts

Pozdrav

Dakle planiram da organizujem tim za (kvalifikacije za) WCG ove godine i takodje bi zeleo da pozovem sve lol igrace da naprave svoje timove za kvalifikacije. Ja jos trazim ljude pa ako ima zainteresovanih nek mi se jave. Trazio sam po go4lolu i nisam video nijedan domaci tim sa znacajnijim rezultatima...

Trenutan rooster

1.eXel0l (ja)

2.Nikae

3.dweomer

4.?

5.?

sub

6.?

7.?

Takodje ako imate predloge mozete ostaviti ovde ili me kontaktirati

ingame nick:exel0l

skype:exe88ns

mail:zeljkoexenemet@gmail.com

Edited by -eXeCUt0r-
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskren da budem, ni ja ne bih polagao previše nade u LoL kvalifikacije u našoj zemlji.

Em je igra besplatna i niko je ne distribuira kod nas, em ne znam da li ima 4 tima koja bi se prijavila.

I konačno, koliko članova broj LoL tim za WCG? 3 ili 5? U bilo kojem od ta dva slučaja, ne isplati se organizatorima da vode za jednu igru tri igrača, kada mogu za tri igre po jednog.

Link to comment
Share on other sites

nece biti kvalifikacija u nasoj zemlji ali ce biti organizovane nacionalne kvalifikacije... ja mislim da se isplativost ogleda u tome ko je imao veci uspeh na nedavno odrzanim turnirima a ne po tome koliko se ljudi vodi

Brate ja ovo nikako nisam razumeo :)

I stavi me na spisak i javi kad je ekipno vezbanje. Shurim lol kao popizdeo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Protose nije valjda da si naucio cetvrti padez?

@Greedy

-evo ti prva stvar kolko dugo igras dotu 5-6 godina? da li si ikad bio blizu toga da ides van Srbije na neki offline tour? ne znam za hon ali Riot se trudi da razvije LOL najvise u tom pravcu sto se meni recimo jako svidja

-organizovanje kvalitetnih igara max 5-10 minuta za razliku od dote gde ti treba i po sat vremena pa se desi da ne bude nista

-na gareni level ne znaci nista dok se ovde za rank(elo) ne moze reci isto

-kad izadje dota 2 hon ce izgubiti igrace dota1 ce izgubiti girace LOL ce dobiti

-omoguceno rekonektovanje u igru(znam da je u doti na xpamu ne znam jel su sredili na gareni i ovako...)

-igra je dosta izbalansiranija posto patchevi izlaze po potrebi nekad i na nedelju 2 nakon izlaska novih heroja

-jedan igrac ne moze dobiti ceo tim ma koliko nafarmovan bio

-gameplay je dosta bolji(subjektivno)

sto se tice vizuelnog utiska mani se recimo HON ne svidja - previse animacija + za par dana nisam zapazio neke znacajnije prednosti u odnosu na dotu(sto ne znaci da ih nema ali je mene odbio na prvi pogled) mada da budem iskren meni vizuelni efekat nije nikad ni bio presudan faktor... mada ako planiras da igras "ozbiljnije" LOL je definitivno daleko ispred hona i dote a igra je jos u beti...

Link to comment
Share on other sites

po cemu je lol daleko iznad hona i dote? Molim te objasni

Kakve veze ima kome je sta bolje i besmislene rasprave da li je bolja dota,lol ili hon? Cemu ta potreba da se ubedjuju ljudi "sta je bolje" u nekoliko prethodnih postova,licite mi na one prodavce sto idu po gajbama u odelcima i ubedjulju ljude da kupe navodno "armani" dezodoranse,najbolji fen na svetu i slicne stvari.Istripovali ste se da ce to vase dizanje ili blacenje neke igre da promeni svest kod ljudi...

Edited by slash.
Link to comment
Share on other sites

@Belgarath po tome sto recimo dota postoji 5 godina i jos nije postala oficijalna igra na wcgu...? od turnira jedini redovan tour je F4F koji je po principu invite only... i recimo dota liga a i to je jedan game nedeljno za hon ne znam ali cak i da ima nije dovoljno advertisovano... i zbog toga je igra pala u treci plan a za lol imas nekoliko turnira nedeljno gde se sve igre odigravaju u istom danu... sto automatski otvara veci prostor za napredak...(pogledaj kontekst u kom sma to pomenuo)

@slash. osetio sam moralnu potrebu da odgovorim na neosnovano blacenje igre...posto ljudima ocigledno smeta sto LOL ide na wcg... a neke druge igre ne...i pritom nisam ja odveo temu u offtopic...

Link to comment
Share on other sites

Prvo dota nije nikada otisla na wcg zato sto je mod.

Drugo http://www.fileplay.net/channels/honcast pogledaj link to sto kazes da nije dovoljno reklamirano je totalna glupost. Brdo turnira sa jako velikim nagradama. I jako dobro medijski propraceno.

Trece. Uf nemas pojma koliko mi je krivo sto lol ide na wcg ne mogu danima da spavam posle tog saznanja. xD

Link to comment
Share on other sites

Jedini razlog zasto je LOL na wcg-u je zato sto je riot games oficijalni partner wcg-a, lol je bio i prosle godine na wcg-u pa si i sam video kako je ispracen (nikako)... Necu ulaziti u dalju raspravu sta je i zasto je ali dota se prosle godine vratila na eswc, iako nema nikakvog sponzora vec je samo scenario u igrici koja i sama izumire...

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

@Belgarath nisam uspeo da nadjem brackete na tom linku samo replayove i mogu ti reci da na lolu bude vise ljudi koji gledaju livestream nego sto ovde ima dlova...za reklame sam mislio u smislu banera i promovisnja putem neta...

@MareBg LOL je napravljen u novembru 2009 tako da sta si ocekivao... + mislim da je Riot tek tad uzeo LOL u svoje ruke posto nisu oni napravili igru nego otkupili nakon nekog vremena...a i wcg je bio samo primer... generalno LOL je jedna od nekoliko igara koja je zastupljena na svakom multigaming lan turniru pored sc2 csa coda i fife iako je verovatno manje popularna od svih prethodno navedenih

ne kapiram cemu tolki hejt? ja sma temu postavio iz sasvim drugog razloga ako zelite da se diskusija vodi u drugom pravcu napravite temu LOL vs hon vs dota... Logicno je da "svako svog konja hvali"...

Link to comment
Share on other sites

Hejt je odatle shto LoL prosto nije pro gejming kao dota i hon, to ti je kao da poredish FIFU (LoL) i PES (HoN/Dota)

I HoN nije toliko advertisovan jer mu puca kurac za casual gamere, vec ga interesuje samo community pro gejmera koji je okupio shto iz Dote shto novih.

Sve ono shto se zhale na HoN community kako flejmuju i sve je zato shto se HoN ne igra da bi se igrao i lepo zabavio, nego da jebesh mame. Dok je u LoLu lalilend jer je vazhno uchestvovati - u HoN/Doti je vazhno pobediti.

Nadam se da si me razumeo :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

-pa fifa je zastupljenija nego pes na offline turnirima sto i meni deluje glupo jer pes>fifa ali je tako

-bas naprotiv cim se igra placa logicno je da im je u interesu da privuku sto veci broj ljudi

-i kad izadje dota 2 svi ti koji su dosli sa dote ce da se vrate na dotu 2 dobro ne svi 99.73%

-a flejmuje se svuda...

-to za pobedu je individualno zavisi od coveka do coveka i u vecini igara to je na tebi da odaberes da li ces igrati sa ljudima kojima je vazno da ucestvuju ili kojima je vazno i da pobede...

-evo ti jedan primer kao sto rekoh ne znam kakva je situacija u honu ali znam da su u doti funkcionisali turniri tipa imas 3-7 dana da odigras gejm ako se ne dogovorite igrate u default terminu... u lolu recimo nedeljom kad je go4lol imas po 230(od 256 slotova) timova koji u 13.45 konfirmuju da ce igrati u 14.00 i od 14.00 igras do 00.00 u zavisnosti od toga koliko rundi prodjes...iskreno meni je bilo prilicno impresivno da se skupi 1000+ igraca i da se u istom trenutku igra po 115 cwova(samo na tom cupu ko zna koliko jos igra premejde) ja sam jednom stigao do polu finala i jednom do cetvrt finala xD jeste da je malo iscrpljujuce odigrati 8 igara uzastopno ali eto toliko o aktivnosti a da ne govorim da imas monthly go4lol i 1v1 2v2 i 3v3 tourove koji funkcionisu po istom sistemu anravno svi u razlicitim danima i 2 lige koje funkcionisu kao u doti sto sam naveo... i jos budu svi veci turniri i u lolu koji budu organizovani za cs sc2 fifu i tako to...

Edited by -eXeCUt0r-
Link to comment
Share on other sites

Znaci na wcg-u sad u LoL-u kako se bira ko predstavlja zemlju ako nije vazno pobediti? Bacaju novcic?

Ja nemam nista protiv HoN-a, ali ako nemas predstavu kakav je situacija u LoL-u u competitive play-u, molim te nemoj da lupas gluposti.

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

RIOT od starta stoji iza LOL-a cak su i pravili dota event u Kelnu, Nemackoj 2009-e i na njemu organizovali lol lan medju pristutnim ekipama for fun, da bi ljudi videli/presli itd. RIOT je ozbiljan sponzor, jaci od S2 (ako se tako zove kompanija koja radi HON) i to je jedini razlog zasto imas lanove, za dotu nemas kompaniju koja stoji iza nje (bar dok ne izadje dota2 sa valve-om), inace ako vec mora nesto da bude na tom wcg-u vise bi voleo da je HON u pitanju jer ima mnogo vise ozbiljnih organizacija koje stoje iza communitija i S2 koji je spreman da ulozi dosta novca da bi sve to uspelo. Sto se tice naseg WCG-a ne nadaj se previse posto nema novca da se posalju sve igre pa ce verovatno biti po obicaju CS + 1 igra koja salje jednog igraca (SC2, WAR3)

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

GOA je hostovala evropske servere do pre jedno godinu dana (iako tad jos nisam ni girao) to u kelnu ono kad ste vi bili prvi?:) a i riot bi mogao biti dosta ozbiljniji jer se vise trude da isprave neke stvari koje su vec na visokom nivou dok za neke stvari ence da plate ljude da odrade koju su dosta bitne kao recimo stabilnost klijenta sto je i najveca mana :) Dota je pocela da izumire sa pojavom wowa jer blizzard "opsluzuje" korisnike koji im pune kasicu prasicu svakog meseca :) na support tickete za wow odgovaraju u roku od 6 sati dok za wc3 odgovaraju u roku od 15 dana :) a za wcg ja sam nsao na to da skupim ekipu koja ce imati dobre rezultate online pa bi se lako snasli za sponzore... medjutim kolko vidim tesko je naci ljude koji imaju volje vremena strpljenja ozbiljnosti potencijala i na kraju skila za tako nesto bar sa nasih prostora recimo u doti mi je trebalo skoro 5 godina da dodjem do nivoa da sam supeo da dobijem svaki tim makar u fwu :) ovde sam uspeo za manje od 6 meseci tako da ne vidim cak i prvo mesto u eu tako nedostizno :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...