Jump to content

Sta ste novo otkrili od muzike


Recommended Posts

Pee Wee Crayton

BP-5052.jpg

Decko je izmislio Rythm and Blues, preporuka svakom ko gotivi kombinaciju Kleptona i B.B. Kinga!

Toreenti:

http://www.torrentz.com/d585c37d70a09773c0a1d65045178abebfcc09dd

http://www.torrentz.com/11b526d02a7d973f8be51a77556e70156012bc10

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

lol za ovaj folk metal. bolje da shutim :)

Movie Theme) Miss*ion Im*possible Theme - Sungha Jung

nije neki nepoznat zanr ili nesto slicno, al' valjda mogu ovog malog da uguram u temu :D

dobar je skroz.

http://www.youtube.com/watch?v=4rah757l1bU

Lizzy Parks - All That (Natural Self Remix)

ovo su neke stvari koje sam relativno skoro cuo, a da ne spadaju neki zanr koji slusam.

natural self remixi su odlicni u jos gomili pesama.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

btw i ja sam cula za porcupine tree da je odlican bend

postoje dvadeset i kusur godina, i tek sad? [V]

jedan su od trenutno najkompletnijih bendova na planeti.

A moj hipster metal ignorisete ?!

Baroness je jako dobar, Mastodon meets stoner/sludge. preslusaj i prvi album, predobar je [:)]

elem, ja zgotivih 1980, francuski instrumental jazz/progressive metal.

Last.fm

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

pa kad mu nakacis 'metal' etiketu...ko priklani su sjajan bend i imaju sjajne pesme.

vec vidim da dolazimo do dela 'ukusi se razlikuju i o njima ne vredi raspravljati'. :)

po mojim kriterijumima/ukusu/kakogod, ovo sto je dr.steinman okacio je nevidjeno sranje.

za moje usi prilicno iritantno zvuce folk melodije sa nekom 'smesnom' distorzijom, spejs klavijaturom,itd...

nemam nista protiv da kazete da vam se to svidja i da su super pesme, ali dozvolite i meni da kazem da mislim da je krs nevidjeni :)))

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

nije sve svidja/ne svidja. ja volim da cujem plave orkestre kad sam pjan, pa znam da su sranje bend. isto tako ne podnosim cepeline, pa znam da su dobar bend. korpiklaani je dobar bend iz vise razloga, meni se svidja, tebi ne. mozemo da idemo i detaljnije, da uzmemo samo jednu odliku izvodjaca, recimo, kristina agilera peva ko zmaj i to je cinjenica, i ima strasan glas, al eto, meni se njen glas ne svidja. dakle, kvalitetan je, ali ja ne mirisem taj fazon glasa.

dalje, dodjes i napises 'e sranje su objektivno' i dolazis sa 'o ukusima ne vredi raspravljati', what gives?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

oh dzizs, 'e sranje su objektivno' je post koji sam napisao jer me zaista mrzi da svaki svoj stav/mishljenje obrazlozim jer ce se ne daj boze neko uvrediti :)

nemoj sve tako bukvalno da shvatas. lepo sam napisao 'po mojim kriterijumima/ukusu/kakogod, ovo sto je dr.steinman okacio je nevidjeno sranje.

za moje usi prilicno iritantno zvuce folk melodije sa nekom 'smesnom' distorzijom, spejs klavijaturom,itd...' i ne vidim problem nigde.

ne razumem, hoces da ti kazem da su za mene sranje jer sviraju iz F, a morali su iz G ili nesto slicno? :)

Dakle, ako mi se nesto ne dopada ne vidim nikakav problem da kazem 'najvece sranje na planeti'. Nisam automatski imao nameru da uvredim sve one kojima se to npr svidja. Ali ako je to problem, onda cu svaki sledeci put staviti 'ne volim ih, za mene su bzvz'.

edit: aj kad sam opet procitao tvoj post, da probam da ubodem poentu :)

primera radi, sve ovo sto si pisao za agileru se slazem, ali to sto ona ima dobar glas meni znaci vrlo malo ako je sve ostalo bljutavo.

ok, postujem svaki skill, ali nije to jedina stvar koja mi je bitna :)

i na kraju, nekako imam utisak da te je 'pogodilo' to sto nisam napisao bukvalno 'dobar su bend, odlicne su im pesme, ali meni ne odgovara ta vrsta muzike'.

Edited by rockdudbg

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Meni bi bilo do jaja da slusam ove Korplikane u pivnici sa kriglom u rukama [:D]

relativno skoro sam The Flaming Lips krenuo da slusam, ne znam kolko su popularni al imaju boga oca albuma nisam ni pola preslusao :D

al recimo ovo dole sto sam okacio mi je stvarno genijalno (kao ceo taj album i album Embryonic) al verujem da ce vecini ljudi biti cudno [:)]

http://www.youtube.com/watch?v=4mMC5CWTT0s

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

DD Synthesis, ko voli pravi, izvorni balkanski etno zvuk, njih prosto mora da sluša.

Evo jedna stvar, odslusajte celu pesmu.

A sad malo fantastičnog portugala :)

Prvo poznati portugalski sastav Buraka Som Sistema, odlična im je vožnja i totalno su tripozni, bili su i na Exitu prošle godine.

http://www.youtube.c...h?v=4CkXhtw7UNk

Zatim genijalni bend Blasted Mechanism, čiju muziku ne mogu da kategorizujem, neki alternative/rege/elektronik ili tako nešto, ali jedno znam a to je da su do jaja

http://www.youtube.c...h?v=oG7bHdE98lc

I na kraju poznati mračni dnb zvani Black Sun Empire

http://www.youtube.c...h?v=oGrq3Tu-JS8

Nadam se da se nekom nešto svidelo :D

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

rusko paganstvo

bili su u akademiji skoro a cuo sam ih samo nedelju dana pre toga i odusevio se

Ovo je toliko sik i vird da mi se čak i svidelo :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

oh dzizs, 'e sranje su objektivno' je post koji sam napisao jer me zaista mrzi da svaki svoj stav/mishljenje obrazlozim jer ce se ne daj boze neko uvrediti :)

nemoj sve tako bukvalno da shvatas. lepo sam napisao 'po mojim kriterijumima/ukusu/kakogod, ovo sto je dr.steinman okacio je nevidjeno sranje.

za moje usi prilicno iritantno zvuce folk melodije sa nekom 'smesnom' distorzijom, spejs klavijaturom,itd...' i ne vidim problem nigde.

ne razumem, hoces da ti kazem da su za mene sranje jer sviraju iz F, a morali su iz G ili nesto slicno? :)

Dakle, ako mi se nesto ne dopada ne vidim nikakav problem da kazem 'najvece sranje na planeti'. Nisam automatski imao nameru da uvredim sve one kojima se to npr svidja. Ali ako je to problem, onda cu svaki sledeci put staviti 'ne volim ih, za mene su bzvz'.

edit: aj kad sam opet procitao tvoj post, da probam da ubodem poentu :)

primera radi, sve ovo sto si pisao za agileru se slazem, ali to sto ona ima dobar glas meni znaci vrlo malo ako je sve ostalo bljutavo.

ok, postujem svaki skill, ali nije to jedina stvar koja mi je bitna :)

i na kraju, nekako imam utisak da te je 'pogodilo' to sto nisam napisao bukvalno 'dobar su bend, odlicne su im pesme, ali meni ne odgovara ta vrsta muzike'.

kad ti napises oneliner u kome samo grunes da je nesto sranje, a ja recimo mislim da nije iz nekih razloga (slusao ja to ili ne), ocekujem makar razradu od jedne dodatne recenice da vidim gde ja to gresim ili gde ti gresis. ja nisam telepata pa da znam sta si ti stvarno mislio da kazes, pogotovo na forumu gde vidim napisanu izjavu i nista drugo.

primera radi, sve ovo sto si pisao za agileru se slazem, ali to sto ona ima dobar glas meni znaci vrlo malo ako je sve ostalo bljutavo.

pa i meni...meni se cak ne svidja ni njen glas. ne znam sta si ovde hteo da kazes? ne pricam o ukusima. da se krenulo od ukusa, ne bih se ni javio.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ove sam cuo na brutal assaultu i iskreno jedan od retkih grupa koje sam ustvari zapamtio i koje sam hteo da cujem jos jednom a fora je sto postoje od 82-ge i cepaju trash ko pravi

Au Killy, pa to je lektira svakog prosechnog thrash metalca.

http://www.youtube.com/watch?v=r6aaqQ6iR0c

Inache, nikako da se nakanim da napishem shta sam ja skoro otkrio. ;c

.

Link to comment
Share on other sites

U digrejzo, odlično, odlično.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...