Get Adobe Flash player
Pr0toSS

DOTA 2 - slobodna diskusija

Recommended Posts

deK!sa   

Jel moguce da nemaju nikakav studio i produkciju za grupnu fazu turnira? Izmedju meceva bukvalno stave random sliku "next game will start soon". Pa i tier 2 eventi imaju bar neku analizu i studio, a ovo bi trebao biti najveci i najbolji turnir u godini.

shpanac   

Jeste li vi realni sa tim pitanjem? 20 mečeva, 12 sati dote, 4 meča simultano, bukvalno stalno imaš šta da gledaš??? Kako ali i ZAŠTO praviti četiri ekipe da bleje u studiju 12 sati??? Gledaj Dotu, što ti treba neko da te vodi za ruku kroz partiju i zanima i 15 minuta između mečeva. Prebaci kanal na twitchu, gledaj još Dotke.

deK!sa   

Nisam rekao da treba da se prave 4 ekipe za svaki kanal posebno, ali bi bilo pozeljno da recimo na main kanalu postoji studio gde mogu da se pogledaju recimo najzanimljivi playovi, rezultati ostalih meceva, pokoja diskusija mini intervju itd itd. Ovoga ce naravno biti kasnije posle grupa, ali je po meni sramota da na najvecem godisnjem turniru Dote gde igrica treba da dozivi sam vrhunac sto se tice igre ali i produkcije, ovako nesto da se desi. Ne znam zasto su uopste onda zvali Machine-a da bude host u grupnoj fazi kada covek bukvalno dobije pola sata pre pocetka meceva i pola sata na kraju.

shpanac   

Zato što ako si samo pokušao da gledaš mečeve, možeš da pričaš o maksimalno jednom meču od 4 završena. A i tada ga je teško obraditi u smislu analize. Nemoguće je posle 7 godina Dote u ovom formatu drviti 10 dana vezano o mečevima, igračima, taktikama jer sve postane ižvakano i rečeno 100 puta. Odgledaj jedan TI tako što ćeš gledati sve mečeve i zgadiće ti se bilo kakvo pričanje od strane komentatora i analitičara.

deK!sa   

Nemoguće je posle 7 godina Dote u ovom formatu drviti 10 dana vezano o mečevima, igračima, taktikama jer sve postane ižvakano i rečeno 100 puta.

Opet kazem, ako ovaj event treba da predstavlja sam godisnji vrhunac tj bukvalno slavljenje igre, onda treba i mora da se drvi. Ne kazem da sad posle svakog grupnog bo2 treba da se raspravlja sat vremena jos, ali ono gore sto sam spomenuo svakako treba da se ispuni. Ovo ne kazem samo ja, eno ceo reddit bruji o tome. Verujem da bi ti opusteno odgledao ceo turnir bez analyst deska pa i live komentatora zato sto si verovatno 5-6k, ali zaboravljas da TI mora da dozivi i komercijalni uspeh. Sta mislis sto su zvali Machine-a i Day9-a? Prvi da privuce CS publiku, a drugi ljude iz Blizzardovih igara.

Odgledaj jedan TI tako što ćeš gledati sve mečeve i zgadiće ti se bilo kakvo pričanje od strane komentatora i analitičara.

Nemam vremena da gledam ceo TI, a i nisam bas toliki zagrizen fan dote. :) Analiticari zapravo znaju da kazu nesto pametno ako isti nisu Perica Ognjenovic i Ivica Iliev. Pored samog znanja nekada zna da se napravi i super atmosfera u studiju, neki CSGO eventi su mi bili mnogo mnogo zanimljiviji zbog te opustene atmosfere jer se u CS-u a koliko znam i u Doti ne forsira jos ta political correctness bljuvotina.

Edited by deK!sa

shpanac   

Dobro, kapiram poentu. Imaš je donekle ali, ALI! Čitav reddit ima upravo taj razmaženi stav gde žele da budu princeze koje odgledaju sat vremena dote svake večeri i MOŽDA pročitaju rezultate od polufinala i nadalje. Upravo zato ne razumeju da je logistički, i logički, neverovatno teško izvesti to o čemu govorimo.

Za pet minuta komentara posle partije, ekipa koja bi o tome diskutovala (2-3 čoveka) mora da pogleda tu istu partiju. Zbog tempa kojim group stage ide, moraju da postoje 4 takve ekipe. Turnirski dan je juče trajao 12 sati i čak ga ni ja nisam ispratio jer znam da je suludo, i nemoguće. 20 mečeva pogledati i upiti. 18 timova na turniru, 5 igrača po timu, 30 heroja minimalni trenutni korisni hero pool(potencijalno). Nema poente pričati o taktikama, fazonima, trikovima, ili perspektivi bilo čega takvog.

Kada na zdravorazumske tasove staviš tu količinu posla, ali i sušenja mozga svih uključenih koji jednostavno nemaju inspiracije da pričaju o takvim stvarima 10 dana (nemoguće je, bukvalno, ponovićeš svoje reči već 5, dana, a kamoli 10,) - protiv želja princeza sa reddita koje gledaju 1 sat dnevno i žele da čuju 3k sheever koja im kaže kako je GH chainstun pobedio gejm iako ti svi vide koji su odgledali gejm, kada izvažeš te dve stvari zaključak je jasan - Valve je napravio pravu odluku i panela u ovoj fazi turnira (barem ovakvog formata) ne treba ni biti.

Vlada_   

mozda, ali samo mozda, bih voleo da cujem recimo komentar nekog od igraca na partiju nakon iste, i to je sve. iovako ih snimaju u prostoriji iz koje igraju, ne bi bilo cimanje, ali u sustini nebitno.

shpanac   

PMS JE MRTAV, DOLE SA PMSOM! PMS #1 PROBLEM SVIH DOTA IGRAČA. NEMA VIŠE PMS-A!

Ono, mnogo je odjednom, mnogo toga za svariti, mnogo za naučiti po 1000ti put...

mohr   

ako smo svarili update gde su ubaceni talenti i shrajnovi u isto vreme,bice ovo pickin dim :D

ne mogu da svarim side shop nikako,bolje da su ih jednostavno izbacili iz igre,to i swap bounty rune sa shrajnom mi je jako debilno i ako ovo ice frog stvarno radi,lik je prso s mozgom,povlacim rec da je ovaj update dobar.

Edited by mohr
crko ice frog.