Jump to content

StarCraft 2 Wings of Liberty - kampanja


Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa nije baš nezahtevna, igrom slučaja i silom prilika sad imam 8600 GT, overklokovao sam je do koske i otprilike preko medium postaje primetno sporo... a na medium izgleda ko Dawn of War 1, što mi je sad poprilično ružno... video sam kako izgleda na high i max i primeti se razlika.

Onda je do mene jer sam navikao da se plasim od novih igara :D

Jos ne mogu da se naviknem na novu kompu. Ja sam kontao da ono sto sam kupio(ako se secas) ce da mi bude okej da podenese neka solidna podesavanja, ali nisam bas ocekivao da igram na maksimalnoj HD rez i sa ultra podesavanjima i da mi ovako klizi igra :)

Lost viking ftw!

@Jabre

Da,da,da i meni je to prva asocijacia bila, pogotovo muzika, zatim ta vestern atmosfera u svemiru... sve!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa uvek je Starcraft imao taj rednecks in space vajb ("thank God for cold fusion" ftw), ovde su ga samo još više pojačali (ona slika kad poziraju pored obešene Hidre, npr.) :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ovde imaju tehnologiju (in engine filmici) i prostor (veca igra) da se razmasu u tom pravcu, pa tako imamo razne fotke, kafanu, likove, okruzenje...u kecu smo imali samo neku muziku koja ponekad naginje, juznjacki akcenat i naravno filmic kad dzenuin redneci cuknu zerglinga:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sto vise igram, sve mi se vise svidja, dobri stari blizz did it again.

Kampanja me sad za sad odusevljava, pritom ne mislim na pricu koja maltene jos nije ni pocela, nego na sam koncept sa hiperionom i svim sitnim detaljima na njemu, placenicima, istrazivanjima koje dobijas skupljajuci bonuse na mapi... Mozes u potpunosti da prilagodis sve u skladu sa strategijom koju preferiras.

Pitanje za one koji su igrali betu, postoje li specijalni merc squadovi i u mp?

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Sto vise igram, sve mi se vise svidja, dobri stari blizz did it again.

Kampanja me sad za sad odusevljava, pritom ne mislim na pricu koja maltene jos nije ni pocela, nego na sam koncept sa hiperionom i svim sitnim detaljima na njemu, placenicima, istrazivanjima koje dobijas skupljajuci bonuse na mapi... Mozes u potpunosti da prilagodis sve u skladu sa strategijom koju preferiras.

Pitanje za one koji su igrali betu, postoje li specijalni merc squadovi i u mp?

Kratko i jasno NE, i ne postoje u multiyu.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Koja dva ne, kad sam jedno pitanje postavio :D

Zadnjih pola godine sam slabo pratio razvoj igre, pa reko sta znam, mozda su dodali tu zajebanciju :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja igram na minimumu i razlika izmedju maksimuma (koji znam kakav je na prezajebanom kompu) i minimuma je manja od nekog proseka za igre generalno.

a jel mozes da mi kazes kako se igra ponasa kada je neka veca frka? ja sam presao samo par misija, nikad nisam imao trip recimo da pici dvaes marinaca, pet tenkova i deset aviona na pedeset zerglinga i dvaes hidraliska, a okolo je sedam sunken kolonija i deset zgrada?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja stavljam isto sve na kompletni minimum. mozda mogu nesto da podignem, al ne verujem da mogu mnogo, tako da kontam da mi je isti kurac.

jel ti se mozda zakoci igra na neko vreme kad pocne misija? i kako ti radi skrol (nevezano za overall fps)? u smislu da ja tripujem da skrol malo skace kad otkrivam mapu i skrolujem. e da, da li si mozda izvalio koliku ulogu u performansu igra rezolucija? posto ga ja mecem u native, a mozda ne bi trebalo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Inace ne znam da li je ovo bilo provaljeno pre, dok se jos razvijala igra, ali u katini ima jos jedan easteregg/tribute to, reci cu samo igracica-hologram ;)

http://www.sc2blog.com/wp-content/uploads/2009/08/Screenshot078.Jpg

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

mozda malo zeza skrol, al skoro neprimetno...a redovno mi koci igra kad krene misija, a pre toga loaduje pola sata...rezoluciju nisam menjao, drzim na min:)

taj rad, tako i meni. s tim sto evo sad sam se nesto zezao, bruka je lepse u velikoj rezoluciji (a sve ostalo na min). probaj, u opcijama pise da je reza major hit na performanse, ali ja nesto nisam primetio.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Night Elf :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

razlika izmedju max i min detalja je ogromnma ne zezajte se... na minimumom je katastrofa kao prve 3d strategije, znaci lose bas.... na maksimumu je ok pretpostavljam ali je moglo i mnoooogo bolje

anyway zbog toga meni radi i na lapu (c2d na 2ghz, 2 gb ram, ati 2600 mobility) u 1280x800 na mediumu, klizi kampanja i skirmish (edit kuci je zverka koja tera sve u na max u 1920 cisto poredjenja radi)

kampanja, prve tri misije bi svako zmurecki presao, lakse od tutoriala... desavanja na hiperionu, ako su hteli filmski nesto da odrade mogli su i slucajno da pobegnu iz svih klisea iz svih mogucih scifi serija i filmova... mislim lajnovi su dosadni predvidivi i totalno neoriginalni i toliko puta vidjeni da zaista nisu zanimljivi (doduse meni matorom konju, konje za tebe mozda nisu vis eigrice)...

onaj sav ostatak oko istrazivanja i upgradeovanja je sjajno bajan :D jos samo da su ubacili upgrade tvog broda pa da mozes i njega da zoves u pomoc s vremena na vreme :P ili da imas neke spejs fajtove :D

ja sam probao i moze da se igra kampanja i skirmish offline, samo nemas achivmente

a achivmenti su chisto merenje penisa, jer jos kao imas na svom profilu da podesavas koje acivmente ces da pokazes drugima lol ... mislim achivmenti.. jebote kome trebaju achivmenti! meni su isti totalno retardirani

e da, jos da izrazim odusevljenjem onim upgradovanjem :D ima zaista sjajnih ideja, od predatora koji su smrt za pesadiju do onih ogromnih tranposrtera za 40 marinaca, rofl :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mene ovo neverovatno podseca na firefly :)

I meni je to bila prva pomisao :) Presao sam nekih 10-tak misija i do sada mi je jako svidja.

Inace ja igram na c2d 2.53 GHz 4 GB ram-a i 9600GT u 1440x900 sve na medium i ume da uspori malo kada se pojavi vise jedinica :/

Link to comment
Share on other sites

OK presao sam kampanju na hard i rasturio se od umora nisam mogao sve odjednom pa sam ostavio zadnje dve misije za danas. 

Sto se tice price ne mogu da verujem da ce opet da odrade isto sranje kao u warcraft 3 , kao sada ni zergovi nisu losi moraju da se ujedine svi protiv ultimativnog ( arhimond je xel naga ? )  zla teran zerg i protos zajedno a kerigan je kljuc i ostale bljuvotine , smara al ajde.

Misija ima taman i fine su ali je vecina laka cak i na hard. Skoro sve misije mogu da se zavrse za 15 do 25 minuta normalnog gameplaya ( igrao sam krekovano bez achivementa tako da sam imao jedva pola jedinica unapredjenih na kraju al ako se fokusiras na najbitinije jedinice i njihova unapredjenja bude bas lagano : scv popravljanje , firebat sa cini mi se 6 armora oO , medic , siege tank i bunkeri i naravno ono sranje sto usporava zergove zadnja misije je bas laganica ).

Posle svake misije ceka te ili u engine igre filmic ili full film. Generalno ovi ingame engine filmici pogotovu kasnije postaju uzasne bljuvotine ( kada ubija doktorku ili kada se svadja sa onim pederkom sto vozi hyperiona , previse cheesy recenica i blago retardirani razgovori ).

Imaju cetiri misije sa protosima  sto je jako fino da se razbije monotonija ( zeratul nije onaj stari ali je prihvatljiv )  i najbolja misija zadnja sa protosima kada treba da prozivis last stand of protoss  ... extra je odradjeno , nostalgicno i tuzno  ... jedino sto mi je pokrvarilo utisak je jebeni artanis u mothershipu koji ima glas ko neka random pederchina nightelf omfgnerdrage.

Sto se tice onog kupovanja upgrade research itd odlicno upakovano i detaljno bez previse smaranja i naravno ogroman pomak u odnosu na warcraft3 i uopste RTS koji izlaze danas ( DOW2 recimo ) , sve u svemu vrhunski je odradjeno nemam ni jednu zamerku . 

Voice acting i mnogi karakteri me iritiraju koliko su retardirani i glupi. Dosta sporednih prica koje su zapoceli a koje su imale potencijala nisu razradili. Vise bi voleo da vidim te epizodne uloge u sledecem nastavku nego da ubacuju nove likove ( nemac iz kel morian i ona ruskinja placenjik itd su interesantni likovi koji nisu razradjeni dovoljno ... naravno Nova isto posto sam ubio onog idiota sa vudu sranjima ).

Ima i malo humora u prihvatljivim kolicinama , nije bas najbolji humor al je ok.

Mnoge jedinice su nedovrsene i nekako ruzne Oo... diamondback nisam pravio samo zato sto su jednostavno nedovrsene jedinice. Vulture , Wrathovi i SciVehicle su kul ( verovatno jedina jedinica koja ima priblizno dobar glas kao i u originalu lol epic fail ).

Sve u svemu vrhunski je odradjeno sve ove primedbe su vise za nivo blizarda od koga se neocekuje dobro ili vrlo dobro vec samo odlicno :)

Kako sam se smorio na drugoj misiji u kojoj vodiš protoss-e.

Već drugi put sam ispušio... odoh da spavam definitivno.

ako je to ona u kojoj imas imortale da ubijes hibrida samo njih spamujesi stalkere i par high tempara da ga feed backujes instant mu skines sav shield.

ja igram na minimumu i razlika izmedju maksimuma (koji znam kakav je na prezajebanom kompu) i minimuma je manja od nekog proseka za igre generalno.

a jel mozes da mi kazes kako se igra ponasa kada je neka veca frka? ja sam presao samo par misija, nikad nisam imao trip recimo da pici dvaes marinaca, pet tenkova i deset aviona na pedeset zerglinga i dvaes hidraliska, a okolo je sedam sunken kolonija i deset zgrada?

verovatno si slep :) razlika je tolika neki laik bi pomislio da se radi o razlicitim igrama.

Brate, achievementsi služe za merenje e-penisa sa drugim igračima :) Isto ko npr WoW Armory :)

Mislim ako ti igraš sam u oflajnu na krekovanoj kopiji, koga zapravo briga što si ti prešao treću misiju na hard za manje od 10 minuta? :) Ono, ako drvo padne a nema nikog okolo, i to :)

Ja sam negde procitao da se navodno dobijaju extra krediti ... ako to nije tacno onda mi se gade achivmenti i drago mi je sto su mi blokirani ( iako sam radio sve sporedne misije i bonus objective cisto zbog uzitka i da igra potraje duze ^_^ ).

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

onda sam slep:)

evo, nadjoh ovo na netu:

sc2lowvsultra.jpg

sc2lowvsultraterran.jpg

sc2lowvsultraprotoss.jpg

izgleda da je razlika u stavu, meni ovo nije neka razlika, drugima mozda jeste zbog efekata (sejderi, teksture, glow).

Ja sam negde procitao da se navodno dobijaju extra krediti ... ako to nije tacno onda mi se gade achivmenti i drago mi je sto su mi blokirani ( iako sam radio sve sporedne misije i bonus objective cisto zbog uzitka i da igra potraje duze ^_^ ).

pa ne, boli mene kurac za acivmente, nego bi im cisto zbog principa odseko glave:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...