Jump to content

StarCraft 2 Wings of Liberty - kampanja


Recommended Posts

Dragi forumashi,

da bi se sacuvali spoilera i unishtili necije buduce uzivanje zamolicemo vas da sve rasprave i komentare o kampanji StarCraft 2 Wings of Liberty-a obavljamo u ovom topicu!

Hvala vam unapred u ime svih igraca koji ne vole spoilere! [:)]

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da li je možda neko provalio kako da saznam šta su mi ačivmenti za neku misiju PRE nego što počnem da igram tu misiju? Svaka misija ima neka 3 dodatna ačivmenta za koje postoje određeni uslovi, ali te uslove saznam tek kad pređem misiju :-/ Pritom, čemu služe uopšte oni poeni koji stoje pored tih ačivmenta?

Druga stvar, ako neko provali kako mogu da loadujem misiju od poslednjeg čekpointa (auto-sejva) tokom misije, neka javi. Jer mi se dešava da se zeznem negde i onda da ne bih igrao celu misiju od početka, krenem da pucam na svoje zgrade i pustim protivnike unutra. Kad padnem misiju, onda loadujem zadnji čekpoint.

Link to comment
Share on other sites

Za ačivmente jednostavno klikneš gore levo na "Achievements" pa tier misija koje trenutno odrađuješ (Mar Sara) i tu ti sve lepo piše šta, kako, sa kim. Bonus misije se dobijaju as you play koliko sam primetio za sada. Ovo za učitavanje ne znam, ako ne koristiš piracku verziju trebalo bi da možeš normalno da radiš load/save kad hoćeš (nevezano za to što on autosejvuje tu i tamo).

Prešao prvu misiju, saću drugu. Extra je odrađeno, sviđa mi se sve ono između misija, podseća jako na Crimson Skies gde isto trpaš u album razne fotografije, skice, mape i ostalo vezano za kampanju. I carski mi je što Findlej u stvari nije pušten iz zatvora, već mu je powerarmor u stvari nova ćelija :)

Edit: Jedina zamerka za sada što nema nigde opcija da se pregledaju cinematici koji su otvoreni već, ni CGI ni engine made (što je moglo u prvom delu).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

hihi, srecan sam kao malo dete:)...elem, samo mi ide na kurac sto moras da si online dok igras kampanju, to je bas bezveze sto su uradili...nego jel mogu da se igraju sve misije, ili ide po racvanjima...konkretno ovo prvi put kad ti ponudi da spases one likove ili da pokupis artifakt, jel ces moci i drugu da odigras kasnije...btw, hyperion ftw:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mogu da se igraju i te koje nisi odmah izabrao, samo se gomilaju nove dok ne pređeš sve.

Inače, mnogo su blesavi - Lost Viking ftw! 70k poena za sada :)))))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja i da hocu na brzaka da igram n mogu, posto pola vremena potrosim na loadisanje:)...a i nema drazi u tome:)

Ja licno volim da igram kampanju temeljno. Posle 10-ak godina izasao je nastavak Starcraft-a, jednostavno ne mozes da se suzdrzis dok ne odradis misiju u celosti :).

Bilo bi super kada bi mogli tajmeri da se resetuju :).

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Ja inače sve pucačine igram na easy, čisto da pređem igru i da vidim kraj.

Ali SC2 sam počeo da igram na hard, i mogu da kažem da nije naivno i da baš uživam. Možda ću kasnije više juriti one ačivmente. Ipak sam malo ispao iz štosa posle toliko godina ;) Apsolutno ništa ne dobijate ako brzo pređete kampanju. Čak ima i jedan ačivment koji se dobija kada samo kliknete da pričate sa nekim likom između misija (što je opciono) Eto kao, nagrađuju vas što se zanimate za priču između misija :)

Link to comment
Share on other sites

preso sam tri misije i ahah blizard i njihovi holivud klise sinematici, sjajni su [:D]

riba na vestima kaze 'potvrdjeno je da napad vodi queen of blades' i krece vokalni ambijental a la dead can dance, a do tada sve vreme slusam kantri:)

verovatno pitam prerano posto sam tek poceo, ali kakvo biranje?

i izgleda da i ja imam problem sa acivmentsima, nista mi se ne unlockuje.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Achievementsi rade samo na originalu i samo ako si onlajn dok igraš.

Kasnije dobiješ mogućnost da biraš redosled misija, a takođe sam naleteo na jednu gde sam morao da biram između dva puta i to je kao prva posledica, jedni te zgotive, drugi ti postanu neprijatelji.

Link to comment
Share on other sites

znaci kolko jedu govna sa tim, jeste, nemam original, ali i da imam, svejedno bi bilo...kenja mi se od takvog uslovljavanja, pa pre bih kupio igru da je izdaju ko ljudi, a ne ovako...koji kurac imaju veze moji acivmenti u kampanji sa netom i bnetom...

ionako ljudi kupuju sc2 masovno, isto njih bi kupilo igru i da je normalna. ovim su naveli 0.2% likova koji nisu hteli da kupe, da kupe i to ne zato sto im je kul nego iz smora...EA has gotten an admirable opponent:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa moraju sa nečim da sinhronizuju te achievemente, koja je njihova poenta u oflajnu :P

Elem, muzika je sranje, teranski saundtrek iz keca znam u notu evo već deset godina, ovaj novi je za zaborav

Takođe generalni filing u kecu je bio više "spejsi", ovo sad ko da je doš'o šerif iz Misisipija da se bori sa indijancima, samo u svemirskom brodu

Al dobro, it's still good, it's still good

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

sa cim da sinhronizuju leba ti?:)

mislim, ako mi kazu "predji misiju na hard da dobijes medalju ili sta vec", meni treba bnet da bi ja to otkljuco? nema tu nikakvog sinhronizovanja, samo je jedna vrsta kampanjskog questa.

sto se muzike tice, jebiga, bila je jednostavnija pre tih deset godina. ja isto tako znam napamet wc2 muziku, a wc3 ne znam. i cikam svakog ko igra wc3 svaki dan da mi odzvizdi neku temu:) al wc3 muzika je daleko prijatnija i kompleksnija od one iz dvojke. a realno, kolko si ti to igro keca, a kolko dvojku...

good jeste, to ne kazem, to se slazem odma u pocetku, a onda na tim temeljima krecem da kenjam:) do sada jedine sustinske novine na koje sam naisao se ticu strukture kampanje (sto nema veze sa samom igrom per se) i to je prilicno EA-sto od blizarda:(((

osim ako ne racunamo to sto sam pokupio resurse sa poda u jednoj misiji u sustinsku novinu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti resursi sa poda ne verujem da ce biti u mp.

Krenuo i ja da igram, iznenadio sam se koliko je nezahtevna igra, stavio sve na max grafiku, rez x1080 i sve ide glatko. Grafika u delovima izmedju misija, u onom kafancetu, je fantasticna, ali me nije nesto odusevila grafika na mapama, cini mi se da je prosek, sta znam...

I stvarno je lame sto za bilo sta sto je vezano sa sp traze da budes onlajn, totalno pederski.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

sa cim da sinhronizuju leba ti?:)

mislim, ako mi kazu "predji misiju na hard da dobijes medalju ili sta vec", meni treba bnet da bi ja to otkljuco? nema tu nikakvog sinhronizovanja, samo je jedna vrsta kampanjskog questa.

Brate, achievementsi služe za merenje e-penisa sa drugim igračima :) Isto ko npr WoW Armory :)

Mislim ako ti igraš sam u oflajnu na krekovanoj kopiji, koga zapravo briga što si ti prešao treću misiju na hard za manje od 10 minuta? :) Ono, ako drvo padne a nema nikog okolo, i to :)

Link to comment
Share on other sites

pa sta njih boli kurac da li sam ja zadovoljan time sto sam samo ja cuo drvo?

to pod jedan, pod dva, neka oni meni loaduju acivmentse na profil na bnetu kad odem na bnet, ali neka mi ih registruju i cekiraju kad ih dostignem oflajn.

iznenadio sam se koliko je nezahtevna igra

zasto si se tacno iznenadio? mislim, ja sam ocekivao da bude nezahtevna po shotovima i filmicima, grafika je, po blizardovom obicaju funkcionalna ali matora.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti resursi sa poda ne verujem da ce biti u mp.

Krenuo i ja da igram, iznenadio sam se koliko je nezahtevna igra, stavio sve na max grafiku, rez x1080 i sve ide glatko. Grafika u delovima izmedju misija, u onom kafancetu, je fantasticna, ali me nije nesto odusevila grafika na mapama, cini mi se da je prosek, sta znam...

I stvarno je lame sto za bilo sta sto je vezano sa sp traze da budes onlajn, totalno pederski.

Pa nije baš nezahtevna, igrom slučaja i silom prilika sad imam 8600 GT, overklokovao sam je do koske i otprilike preko medium postaje primetno sporo... a na medium izgleda ko Dawn of War 1, što mi je sad poprilično ružno... video sam kako izgleda na high i max i primeti se razlika.

to pod jedan, pod dva, neka oni meni loaduju acivmentse na profil na bnetu kad odem na bnet, ali neka mi ih registruju i cekiraju kad ih dostignem oflajn.

Pa to i rade, al ti nemaš original :D

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Sad sam te već malo izgubio al nema veze

Što se tiče muzike, jebaga, jes u SC2 muzika bliža Warcraftu 2 nego WC3 i sva je ciguligu-synth, ali bar je imala neku konkretnu osnovnu melodiju, ovo u dvojci zvuči kao da neko ko svira 20 godina kantri rok sedne i svira iz glave u realnom vremenu šta mu padne na pamet, a ništa konkretno...

Link to comment
Share on other sites

Sad sam te već malo izgubio al nema veze

slikoviti primer:

igras strit fajter, predjes sve likove sa perfektom i dobijes acivment 'vudu car' i kad upalis igru, udjes u meni, imas sa strane medaljicu na kojoj pise 'vudu car'. dakle, ingame unlock koji sama igra acknowledguje kad ga dostignes. ovde moras da budes onlajn za to. zasto? mislim, nije zadatak "predji igru brze od duleta", pa da se meris sa mnom, nego se meris sa parametrima u sopstvenoj OFLAJN kampanji.

ako vec zelis da meris e-patke, onda lepo odes recimo jednom mesecno, igra kad skonta da se konektovala, ode na bnet i apdejtuje ti medaljice. a recimo ti si dzangrizavi deda koji igra oflajn sp i kaci shotove svojih acivmenta, e to ne moze zato sto smo mi elektronik blizarts

muzika:

i ja imam takav utisak, ali cu to za sada oprezno pripisati nedovoljnom slusanju. pazi, ovde muzika nije tematska nego ima soundtrack, u smislu da nemas istu pesmu svaki put kad rejnor sedi u kavani nego se redjaju. mozda zato ne moze da se 'skonta'.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...