Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

A kakav je ovaj nas pokerdukat, posto ne mogu da placam neke inostrane sajtove (nemam karticu itd)? Jel ima igraca? Jel to bese moze da se uplati na onim loto kioscima?

Dukat sam skinuo jedne noci i ne mogu da setim ali bila je neka zehabancija oko registracije pa sam odustao. A imam i Visu Electron i MB.

Da li je mozda neko igrao u Grandu? Ja sam bio par puta sa drustvom koje igra rulet i BJ pa sam prosetao gore do stolova ali su uvek bili prazni, eventualno neki sit&go sa 5k ulazom, ako se dobro secam.

Inace, bila bi dobra fora da se organizuje RUR cash game/turnir pa da se skupimo :) Ja imam jedan komplet chipova. Jedini problem je prostor.

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

Upravo mi se desilo da sam bacio kentu u live cashu zato sto nisam nimalo razmisljao, jurio boju i zurio da odigram poslednju ruku da zapalim kod neke droce. Izasla dama na talonu 10 4 9 J , ja u ruci K2 u boji i lik betuje 300 na pot od 1300 posle mene se pita jos jedan lik i ja bacim i kao e vidimo se...odlepio sam.,...tek posle sam skontao da sam imao kentu, u zivotu mi se nije desilo ovako nesto.!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=tJuFyWrrhH0 za Clea ;-)

inace ja sam na Primi, i to sto se tice micro levela jeste donekle tacno, ali opet uvek moras da znas sta radis i zbog cega... da je tako lako svi bi igrali micro/small stakes i bili bi profitabilni igraci a dobro znate da nije tako lako.

grujo SNG su stvoreni za pravljenje bankrola ako igras planski i sa taktikom, samo treba imati dosta strpljenja pa ako te ne mrzi ;-)

sto se tice naseg dukata, nisam igrao ali mi je ortak rekao da na kisoku ima da se kupi kartica tipa 500/1000/2000 dindzi i sa tom karticom mozes da pikas na sajtu (naravno, ako dodje do trenutka da se pare povlace treba imati otvoren racun u banci i reg. SN na sajtu)

sto se tice RUR tura/cash gejma zvuci zanimljivo i tesko izvodljivo :D

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=tJuFyWrrhH0 za Clea ;-)

inace ja sam na Primi, i to sto se tice micro levela jeste donekle tacno, ali opet uvek moras da znas sta radis i zbog cega... da je tako lako svi bi igrali micro/small stakes i bili bi profitabilni igraci a dobro znate da nije tako lako.

grujo SNG su stvoreni za pravljenje bankrola ako igras planski i sa taktikom, samo treba imati dosta strpljenja pa ako te ne mrzi ;-)

sto se tice naseg dukata, nisam igrao ali mi je ortak rekao da na kisoku ima da se kupi kartica tipa 500/1000/2000 dindzi i sa tom karticom mozes da pikas na sajtu (naravno, ako dodje do trenutka da se pare povlace treba imati otvoren racun u banci i reg. SN na sajtu)

sto se tice RUR tura/cash gejma zvuci zanimljivo i tesko izvodljivo :D

Pa znam,citao sam bas o SNG,zato i razmisljam da krenem.Ali jebeno ne znam.

I da, ne nipodastavam ja micro limite nego hocu da kazem da ako si karakter,otvoris knjigu ispred sebe i fazon "E, Harington je rekao da se sad bacim, znachi fold" :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kratko i jasno. Igranje preko interneta je jedna stvar, live game je sasvim druga stvar. Igranje se razlikuje, veoma. Ako hoces da lepo igras poker igraj ga live, tako se najbolje uci. Prvo turnirska igra , pa onda posle kes game. Online je super samo za te Sit&Go turnire.

Link to comment
Share on other sites

Kratko i jasno, da. Takodje i netacno.

Kao prvo, razlika u live i online igranju je u fizickim tellovima i mnogo manjem broju ruku. Mada, i u online igranju postoje tellovi kao sto su brzina klika, predefinisani check/fold itd... Tako da se i taj aspekt donekle podudara sa live igrom.

Kao drugo, bas za ucenje je dosta bolja online igra, pogotovo na nekom pocetnickom nivou. Na netu mozes mnogo veci broj ruku da odigras i sa razlicitim tipovima igraca koje u zivotu ne bi skupio na lajvu. Takodje, mnogo brze se hvata rutina i gubi strah od nekih poteza koje naucis iz knjiga a koje se ne bi odmah usudio primeniti dok te neko gleda u oci.

Ja sam duze vreme igrao na netu i kasnije vise puta uzivo i to sa dobrim i losim igracima. Mnogo mi je pomogla online igra jer jednostavno znam kada i sta treba da uradim i to bez straha jer sam to vec hiljadu puta do sada uradio.

Kao trece, nije tacno da je online dobar samo za Sit&Go. Ja licno preferiram cash game i na netu i uzivo jer su mi sessioni jako dugi i mogu da upoznam protivnike. To varira od osobe do osobe, sta kome vise odgovara i gde se pronadje.

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

ne mogu da verujem da sam uspeo da nateram shpilsa da postuje :)))

@taurus

slazem se apsolutno.Na netu naucis matematiku pokera za sekundu.

Kod mene je npr. fora, sto ja bukvalno nisam ni seo za sto a vec sam procitao supersistem i odgledao brdo turnira koje mi spils peder obecao:))Tad je valjda samo meridijan radio kod zeleznicke,i ono,sto rev aludira,bio sam najveca przhenica na svetu.I imao sam srecu sto svi vide klinca kojem se tresu ruke dok betuje,i svi su mislili da mogu da me pushuju,a ja sam samo placao :))I dan danas umeju da mi se zatresu ruke,nezavisno da li blefiram ili sam nuts.Ali sam srecan zbog te cinjenice da sam na pocetku igrao sa mnogo boljim pa sam brzhe i nauchio.Posle sam online igrao sve ove no deposit bonuse i kad sam ih ispucao vec sam znao matematiku pokera savrsheno.A kad je holdem konacno stigao u Pancevo,tad sam vec bio master,a tu su svi uchili i do jaja sam zaradjivao od stola neko vreme.Kao najvecu kocnicu u mom nekom daljem napretku jeste taj neki kapital koji ne mogu da izdvojim za bankroll,ali za neki jak live sto,posto kontam ako bih usao u losing streak,ne bih imao odakle posle da se vratim na taj nivo,a to mi nije cilj.Zato skoro uvek igram 10/20 ili 25/25,zavisno od kluba.A s obzirom da online stvarno ne mogu da peglam,bas sam se puno bavio psihologijom i procitao sam par do jaja knjiga,najbolja definitivno od Joe Navara koju je radio sa Fil Helmutom,mogu da vam okachim ako hocete.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Read 'Em and Reap? Procitao :)

edit. evo za gromadu link

http://rapidshare.com/files/258968971/Phil_Hellumth_Presents_Read_Em_and_Reap.pdf

Moji favoriti:

Hold'em Poker For Advanced Players (David Sklansky & Mason Malmuth)

Internet Texas Hold'em Winning Strategies From An Internet Pro (Matthew Hilger) - jedina mana je sto se koncentrise na limit igru mada je sustina ista. Potpuno kompletna knjiga koja obradjuje svaku temu i jako je citljiva.

Barry.Greenstein.-.Ace.On.The.River

Inace imam oko 100 knjiga/knjizica o holdemu pa ako nekoga zanima nesto u vezi literature tu sam.

Sto se tice daljeg napretka, tu imam identican problem, bar za sada. Radije cu dici 1000$ i nastaviti da igram sa 500-800 na istom levelu nego uloziti to za sledeci stake nivo i rizikovati gubitak. Cim dodjem do para koje nesto znace povlacim rucnu.

Sto se tice live igre, nekako imam averziju od tih klubova u kojima nikoga ne poznajem a sa druge strane se protivnici znaju. Uvek mi pada na pamet da neki od njih igraju zajedno sto i nije nemoguce.

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

Ne da je nemoguce,nego prave ajkule obicno i idu u paru.Jednom sam gledao malo jachu igru u Pancevu,organizovao je jedan moskri i uglavnom su dosli igraci iz Bga.Bio je chak i jebeni Nikola Rokvic :))))))))

Enivej,ako se dobro secam,blajndovi 200/400,i sad,igrao je i jedan moj poznanik,ali fora za kucu.I sad,sta se dogadja,sedi izmedju dva lika za koje se valjda i zna da igraju zajedno.Izlazi treca boja na riveru,znaci potencijalna boja,ali i potencijalna kenta.I ovaj prvi lik betuje valjda oko 25 hiljada.Ovaj moj ortak plati sa dva para.A ovaj drugi lik rirejzuje na 70 hiljada.I sad,prvi lik se obraca u fazonu "imas boju,a?", ovaj mu klimne glavom i ovaj se odmah folduje.Moj ortak razmislja i posle nekog vremena se folduje.Ovaj mu pokazhe blef,taj sto je rirejzovao,a ovaj prvi lik ispostavilo se,imao je i jacha dva para od tog mog ortaka.Sve u svemu,uigran tim strasno,a uzela se ruka od soma jura lagano.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@ tauruss

procitao sam berijev ace on the river (dosta dobra knjiga, jednim delom zalazi u psihologiju), dok je svaka sklanskyeva dobro stivo, na preostale dve jos nisam naleteo.

Sto se tice daljeg napretka, tu imam identican problem, bar za sada. Radije cu dici 1000$ i nastaviti da igram sa 500-800 na istom levelu nego uloziti to za sledeci stake nivo i rizikovati gubitak. Cim dodjem do para koje nesto znace povlacim rucnu.

Sto se tice live igre, nekako imam averziju od tih klubova u kojima nikoga ne poznajem a sa druge strane se protivnici znaju. Uvek mi pada na pamet da neki od njih igraju zajedno sto i nije nemoguce.

sto se tice napretka jbg, tu postoji samo jedan put - grind na levelima gde imas edge i dobar winrate, a zatim ako BRM dozvoli napad na sledeci level, naravno u slucaju downswinga - gubljenja nekoliko BI odnosno dela BR povratak na level ispod i ponovni grind kako bi se opet napravio BR za napad na level iznad. verovatno znas, ali ako igras scare money onda bolje da batalis poker :-) (naravno da je ok ako igras poker da bi zaradio neki extra money, ali ako zelis time da se bavis i zaradis neki ozbiljan kesh moras da probas da napredujes) po komentaru mislim da igras .10/.20 ili .10/.25 (BR od 800$ je vise nego odlican za te blajdnove) dok ako igras .25/.50 mislim da bi trebao ponovo da razmislis ;-) i npr. ako uspes da izgrindas 1200$ na .10/.20 trebao bi da pokusas na .25/.50 i u slucaju gubljenja recimo 5-6 BI budes voljan da se vratis na level ispod (naravno ako isfarmujes 1200$ to ne znaci da bi trebalo da batalis .10/.20 i igras samo .25/.50 dok ne izgubis, ako mozes da pobedis .25/.50 to je ok a ako imas problema onda neki mix 2x .10/.20 i 2x .25/.50)

@ gruja

Ne da je nemoguce,nego prave ajkule obicno i idu u paru.Jednom sam gledao malo jachu igru u Pancevu,organizovao je jedan moskri i uglavnom su dosli igraci iz Bga.Bio je chak i jebeni Nikola Rokvic :))))))))

Enivej,ako se dobro secam,blajndovi 200/400,i sad,igrao je i jedan moj poznanik,ali fora za kucu.I sad,sta se dogadja,sedi izmedju dva lika za koje se valjda i zna da igraju zajedno.Izlazi treca boja na riveru,znaci potencijalna boja,ali i potencijalna kenta.I ovaj prvi lik betuje valjda oko 25 hiljada.Ovaj moj ortak plati sa dva para.A ovaj drugi lik rirejzuje na 70 hiljada.I sad,prvi lik se obraca u fazonu "imas boju,a?", ovaj mu klimne glavom i ovaj se odmah folduje.Moj ortak razmislja i posle nekog vremena se folduje.Ovaj mu pokazhe blef,taj sto je rirejzovao,a ovaj prvi lik ispostavilo se,imao je i jacha dva para od tog mog ortaka.Sve u svemu,uigran tim strasno,a uzela se ruka od soma jura lagano.

ne vidim poentu igranja pokera u paru (ok je da se zaplase drugi igraci, ali to nisu tablici ili sta ja znam, nego svako igra za svoj kesh). cisto da prokomentarisem tvoj primer, kada objasnjavas ruku trebalo bi da pomenes na kojim su pozicijama i koliki su im stekovi, ko je sta uradio PF, sta je izaslo na flopu itd ;-)... posto sedi izmedju njih dvojice, jedini logican raspored mi je ("prvi shark = HIJACK ili SB/BB (posto je prvi igrao na riveru), tvoj poznanik = CUTOFF, drugi shark = BUTTON) obzirom da je prvi shark betovao 25k na riveru verovatno je PF neko rejzovao, posto betovati 25k na riveru u multi flopu jedino ima smisla ako je POT 35k-50k

(recimo prvi shark sa HIJACKa rejzuje na 1200, 2 calla iza, POT 3x1200 + 200 + 400 = 4200. flop - inicijalni rejzer betuje 3000 u 4200 -> 2 calla, POT na turnu 9000+4200=13200, inicijalni rejzer opet betuje 10000 u 13200 -> 2calla iza, POT na riveru 30000+13200= 43200 inicijalni rejzer betuje 25000 u 43200 , tvoj ortak call, drugi shark rerejz na 70000, znaci 43200+25000+25000+70000 = POT 163200. inicijalni rejzer folduje tvoj ortak se pita, treba da zove rejz od 45000 da bi dobio POT od 163200 ili ti dobija odse nesto manje od 4-1 na call, sto je vise nego odlicno posto je dovoljno da jednom od cetiri puta bude u pravu kako bi bio breakeven. e sada dolazi ono tvoje sto si pomenuo a to je table image = read, da li je blefirao ranije kako se ponasao do tada itd... ako je taj lik poznat kao blefer, 4-1 + blefkeceri = izi call. i da rekao si da je na riveru izasla 3ca u boji kao i da je postojala sansa za strejt, sada ja tebe da pitam SKK (Sta Koji Kurac :-) taj tvoj poznanik trazi na flopu sa bottom 2 para gde ima strejt+flesh draw i ne samo to nego calluje 3 metka da bi na riveru foldovao 4-1? na to sam mislio kada sam ti rekao da su Live igraci 5x slabiji nego online i tesko da ces me ubediti u suprotno posto tu nema ni matematika ni logike. jos nesto mi ne ide u glavu a to je kako je lik rerejzovao na 70000 ako su blajdnovi 200/400?(100bb na 200/400 je 40000 , 200bb je 80000 sto ga stavlja allin, ili nema ogranicenja sa koliko kesha upadas kada su live gejmovi u pitanju sto je skroz retardirano???)

i jos jednom vezano za ovu igru u paru, kada malo razmislis ako nabodes nesto stekovaces obojicu a ako oni stekuju tebe sto je vrlo malo verovatno (posto se neces kurciti u multiflopu) a ako ipak do toga dodje oni ce deliti tvoj buyin. recimo ako je buyin 2000 oni rizikuju 2000 da bi uzeli tvojih 1000 (2x1000 posto dole) sto je 0.5 prema - 1 dok ti rizikujes 2000 da zaradis 4000 sto je 2 prema 1 sto znaci da bi na flopu mogao da guras OESD sa 2 over karte ceo dan i da budes u profitu!

dosta sam se raspisao! toliko od mene ;-)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@ tauruss

sto se tice napretka jbg, tu postoji samo jedan put - grind na levelima gde imas edge i dobar winrate, a zatim ako BRM dozvoli napad na sledeci level, naravno u slucaju downswinga - gubljenja nekoliko BI odnosno dela BR povratak na level ispod i ponovni grind kako bi se opet napravio BR za napad na level iznad. verovatno znas, ali ako igras scare money onda bolje da batalis poker :-) (naravno da je ok ako igras poker da bi zaradio neki extra money, ali ako zelis time da se bavis i zaradis neki ozbiljan kesh moras da probas da napredujes) po komentaru mislim da igras .10/.20 ili .10/.25 (BR od 800$ je vise nego odlican za te blajdnove) dok ako igras .25/.50 mislim da bi trebao ponovo da razmislis ;-) i npr. ako uspes da izgrindas 1200$ na .10/.20 trebao bi da pokusas na .25/.50 i u slucaju gubljenja recimo 5-6 BI budes voljan da se vratis na level ispod (naravno ako isfarmujes 1200$ to ne znaci da bi trebalo da batalis .10/.20 i igras samo .25/.50 dok ne izgubis, ako mozes da pobedis .25/.50 to je ok a ako imas problema onda neki mix 2x .10/.20 i 2x .25/.50)

Sve ja to znam. Samo trenutno nemam ambicija da se penjem jer mi je taj dodatni kesh prilicno bitan zbog nekih drugih stvari... Trenutno sam na mixu 0.1/0.25 i 0.25/0.50 pa povremenim izletima na 0.5/1 i to samo ako je privlacan sto. Inace, retko ulazim ceo BI. Pre jedno 3 nedelje sam izgubio ruku od dvojice morona koji su imali 27 off a ja u ruci AA. PF all in je bio. Pola necije plate je bio pot... :/

@ gruja

ne vidim poentu igranja pokera u paru (ok je da se zaplase drugi igraci, ali to nisu tablici ili sta ja znam, nego svako igra za svoj kesh).

Ne bih komentariosao ruku koju je gruja naveo jer ne znamo ni raniju igru ove dvojice, ni sta je bilo pf itd... Veoma je moguca. Ako je bio deep stack table i ovaj je uzeo neku lovu mogao je imati lagano 70k.

Sto se tice igranja u paru, veruj mi da daje ogroman edge, pogotovo ako si izmedju njih. Probao sam par puta iz zahebancije sa drugom koji takodje solidno igra i veoma je profitabilno. Jednostavno je objasnjenje, ogroman % nekih srednjih ruku ces baciti na velike rejzove jer igras protiv DVOJICE sto znacajno umanjuje tvoje sanse i otezava ti igru. A citati dvojicu u ruci nije nimalo lako. Takodje, na flopu pokrivaju mnogo vise draw situacija. Jako cesto ce biti u situaciji da kombinovano imaju flush/str8 draw i slicno tako da i tvoje eventualno jake ruke zavrsavaju tragicno na turnu/riveru. Ako ih betujes prejako oni ce baciti a ako stavis manje u pot dajes im sansu da nabodu nuts. Da ne pominjem manje betove prvog koji gradi pot i koje ti placas da bi ih drugi pokupio ili eventualno rejzovao.

Takodje, ako ostanu sami u ruci ili sa nekim pasivnim plejerom nece mnogo love stavljati u pot zbog rejka sto je jos jedna ogromna usteda ako se igra duze.

Sto se tice knjiga, zanimljivo, nikad mi nije palo na pamet da trazim na sprskom. Ne znam da li ih ima. Cisto sumnjam da bi se nekoj izdavackoj kuci isplatilo da prevodi jer je malo trziste i pored toga veliki broj igraca se oslanja na sopstvenu praksu i nije ih briga sta je "tamo neki amer" napisao :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...