Jump to content

Ranked gaming platform


Zemunac

Recommended Posts

Chekaj, jeste vi i ICCUP isto ili konkurencija? To pitam posto i ti momci isto prave mIRC based platformu, gde host botovi hostuju, ljudi se rangiraju, imaju integrisan anti hack, itd...

A da, shto se tice ovih platformi, one po mom misljenju mnogo obecavaju (pogotovu zbog neutralnog bot-hostovanja), jedino sto su verovatno mnogo zakasnili sa ovakvim projetkom, ne samo zbog toga sto ce preuzimanje igraca od drugih platformi ici tesko i sto sada jedni drugima prave dodatnu konkurenciju, vec takodje i zbog toga sto bi IceFrog sada vec uveliko trebao da bude u sred razvoja standalone-dote, sto znaci da vec za koju godinu ovakve platforme mogu da ostanu bez posla.

odigrao sam 2 i povlacim rec sto se tice skilla ;\

i evo sad je plugovo jos jedan lik

"Skill" uvek otpadne kad naraste masa korisnika. Medjutim, razni nivoi igara i liga bi trebalo da se pobrinu da se oni razdvoje sto vise mogu.

Sto se tice "plugovanja" ono ce uvek biti prisutno jer ces uvek imati ljude koji igraju na digitronima ili preko nekih losih konekcija, dok recimo los "routing" moze i od ok likova da napravi "plugere", tako da od "plugovanja" ne mozes nikad stvarno da pobegnes - tj. bar ne na War3 enginu.

^^

ja i dalje imam ping 30 a spikuje na momente uzas :(

Spajkovanje, ping, itd zavise od toliko stvari da malo sta moze organizator da uradi, da svima uvek obezbedi max performanse. Prosto, kod nas u Srbiji recimo lako moze da se desi da jednom ADSL operateru bolje radi sa Nemackom, nego sa drugim ADSL operaterom iz Srbije, iako oni zapravo dele istu infrastrukturu.

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

Zato ce ova platforma ubuducnosti podrzavati i druge igre, u teoriji, svaka igra koja podrzava lan play ce moci da se igra ovde. Planiramo da napravimo ogroman virtual private network community. :D

Sto se tice war3 engina tu si u pravu. Warcraft 3 protokol je jedno veliko sranje. war3 je osetljiv mnogo, tako da gubitak paketa moze lako da dovede do desync-a i dropovanja. Nesto se teorise o ovome problemu trenutno, u principu warcraft3 vidi samo ono sto mu klient kaze da vidi, tako da cemo da pokusamo da smanjimo ovaj problem sa slanjem "fake" paketa i pokusanja syncovanja igre dok traje "waiting for player" U teoriji mogao bi recconect da se napravi, ali to je stvarno ogroman posao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Client je baziran na cw/fw-ovima ....kako bi se igracima prikazao taj clanski osecaj i podela ..tj odgovornost :D

RGC ima teoriju ''kad porastem bicu garena '' ^^

Sve u svemu program je jednostavan i igre su kvalitetne tj nisu dno dna :D , moj nick na rgc-u je -tOnca- na gareni IncredibleM pa ako vas nesto zanima pitajte :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Spajkovanje, ping, itd zavise od toliko stvari da malo sta moze organizator da uradi, da svima uvek obezbedi max performanse. Prosto, kod nas u Srbiji recimo lako moze da se desi da jednom ADSL operateru bolje radi sa Nemackom, nego sa drugim ADSL operaterom iz Srbije, iako oni zapravo dele istu infrastrukturu.

Na gareni/bnetu spajkujem na 1/50 hostova... mozda i manje.. pa ako sam te srece onda jbga...a i daleko od toga da sam jedini. Dosta ljudi se zali u igri na spajkove

Zemunac koliki je latency na tim botovima?

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Na gareni/bnetu spajkujem na 1/50 hostova... mozda i manje.. pa ako sam te srece onda jbga...a i daleko od toga da sam jedini. Dosta ljudi se zali u igri na spajkove

Zemunac koliki je latency na tim botovima?

E i meni isto gadno spajkuje kada igram na RGC a ping mi ne prelazi preko 50,dok na Bnetu,EBNetu i Gareni nemam u opste problema.

Btw imam ADSL 1Mb NeoBee

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Igrah malo preko ovoga.Nije lose,nema leavera,ali puno likova koji se furaju da znaju da igraju,u fazonu ja gledam pro replay i jeben sam lik,kenjam o support herojima,a iste nikad ne pickuju.Ne daj boze da kupe pile ili wardove.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aranking mi je malo sranje jer sam dobio ip bann kao da igram jebenu browser igricu pa sam slao resurse sa akaunta na akaunt :) Osobno mi se ne svidja taj klijent jer ako nesto opsujes odma svi pocnu da ti seru, svi pametni... i to vam je ladder client tako da ce vam uvijek biti onih likova koji bi zivot dali za ladder pa igraju sa timom :) No dobro kako ko voli, prvi put kad sam igrao je bila Garena i ona mi se sada svidja, ma da ocu da kazem Aranking nije nimalo los ima veliku buducnost pred sobom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

odigrao sam fazon oko 30 gamova ovde

sto se tice garena pub i rgc pub

pre je bilo rgc>garena vec uvelikooo,bio sam odushevljen kako likovi kupuju kokoske wards i sremni na teamplay ujebenom pubu \o/

al sto se povecao broj igraca to je i skill opao...

Inace imam ping 25 na rgc-u i ponekad mi se popne cak na 104 i bleji takoo ,prosto ne mozes da igras,a ne skida se...

slazem se sa incredibleM,80% gameova je cm,i dobijas nekakvu simulaciju cw-a i normalne lanove (ne tipa bloodsiker i alhemist lane,sto mi se cesto desava :D ) :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...