Jump to content

Patrijarh srpski Pavle !


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nek' pociva u miru.

jedino svesteno lice o kojem sam imao pozitivno misljenje... gotivni matorko koji se nije bojao da ispolji

svoj stav po pitanju tiranina milosevica kao svi ostali sedomudi dark servanti...

+1.

Nemam neko dobro misljenje o Crkvi/ama generalno (i svestenim licima koja voze merca [:D]), i mislim da su jako lose uticali na ljude u istoriji, no to je neka druga tema u koju necu da ulazim...

Link to comment
Share on other sites

Videh ovo na BLIC-u, svakako zanimljivo da malo izmami osmeh na lice u tužnim trenucima. btw, zaista je jako puno ljudi bilo sinoć i danas, stvarno da ti nekako bude drago.

Anegdote o patrijarhu

Kad su ga lekari VMA pitali kako se oseća, u dahu je izustio:

- To me pitajte kada ostarim, još sam ja mlad.

Kad se sa ortopedskom hodalicom pojavio u Patrijaršiji, prvo se našalio na svoj račun:

- Eto, ja sam samo malo pao, pa sad moram da guram ovo čudo.

Jedan beogradski boem istrčao je iz kafane „?” kad je video patrijarha da ulazi u Sabornu crkvu. Preplićući jezikom rekao mu je: „Nas dvojica smo najbolji ljudi na svetu”, a patrijarh mu je na to odgovorio:

- Jesmo, al’ kad popijemo ništa ne valjamo.

Upozoravajući na štetnost duvana, često je umeo da kaže:

- Da je Bog hteo da čovek puši, ugradio bi mu odžak.

U vreme građanskog rata u bivšoj SFRJ, jedan karikaturista ga je nacrtao kao ratnika opasanog bombama i sa „škorpionom” o pojasu. Na to je rekao:

- Vi ste mislili da ćete lako sa mnom. Mislite da sam ja slabačak, a evo kako me drugi vide.

Pošto je bio poznat da ide kroz Patrijaršiju i gasi sijalice kako se “uzalud ne bi trošila struja”, jednom je uhvatio mladog činovnika da posle radnog vremena na kompjuteru gleda zabavne sajtove. Kad je čuo patrijarhov glas iza leđa, sledio se, a Pavle mu je rekao:

- A ti na to trošiš struju?

Idući u crkvu na Banovom brdu usred leta bio je uporan da se koristi autobus. Kad je njegov pratilac potegao argument da je vrućina, da su autobusi “prepuni razgolićenog ženskog sveta koji ide na plažu na Adu Ciganliju” i da nije zgodno, patrijarh nije popustio:

- Znate, svako vidi ono što želi.

Izlazeći iz Patrijaršije, upitao je svog pratioca:

- Čija su to tolika luksuzna kola parkirana?

- Naših vladika. Došli su njima na Sabor - odgovorio je pratilac.

- O, Bog ih video! Šta li bi tek vozili da nisu dali zavet skromnosti?! - duhovito je prokomentarisao gospodin Pavle.

-Kad je na jednom prijemu bivši ambasador SAD Voren Zimerman pitao patrijarha Pavla šta može da učini za SPC, patrijarh mu je odgovorio:

- Samo nemojte da nam odmažete, na taj način ćete nam pomoći.

Link to comment
Share on other sites

najveca fora od svih je sto pominju da je uvek bio slabog zdravlja :D koliko bi ziveo da ga je ono normalno sluzilo :D

da, pise da je bio toliko slabasan da ga nisu gurali na fizikalije nego ga terase na fax...

Bas mi je zao. Jedan od retkih verskih poglavara koji je bio voljen i poshtovan i od pripadnika drugih veroispovesti i od ateista. Mislim da je Srbija danas izgubila jako znachajnog choveka, i ja lichno jednog od dvojice 'javnih lichnosti' koje sam najvishe volela.

Neka mu je vechna slava.

ovo izricito potpisujem, posebno istaknuti deo. mene su matorci vodili na otvaranje crkve kod novog merkatora, bio je paja, poljubio me o_o

nisam mogao da verujem da je umro, juce smo bas blejali u parku kod obilicevog venca i vidimo red ljudi se produzava, a mi smo ceo dan van kuce, nemamo veze sa mozgom o dogadjanjima, kad smo pitali ljude sta se desava, smorili smo se onako bas bas bas...

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

вечна слава истинском вернику. Бог је себи приближио најбољег међу нама.

"Када бих био последњи Србин, пристао бих да нестанем, а да не буде злочина... пристао бих да нестане не само велика, него и мала Србија и сви Срби са мном, а не бих пристао на нељудство и нечовештво."

- Патријарх Павле

нека почива у миру и нека нас заступа код Свевишњег, као што нас је чувао на Земљи.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Idući u crkvu na Banovom brdu usred leta bio je uporan da se koristi autobus. Kad je njegov pratilac potegao argument da je vrućina, da su autobusi “prepuni razgolićenog ženskog sveta koji ide na plažu na Adu Ciganliju” i da nije zgodno, patrijarh nije popustio:

- Znate, svako vidi ono što želi.

Sjajno.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

paja je bio car, inteligentan i duhovit i praktican. samo sto se nije eksponirao.

ima i ona fora, kad je pevao hor, pa je paja bio u fazonu da neki lik falsira, pa mu reko

-momce, tebi to ne ide bas najbolje

ovaj se malo smorio, pa kaze

-pa dobro, svaka ptica peva svojim glasom

a paja njemu

-pa jeste, al u sumi, ovo je crkva

pwn:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Idući u crkvu na Banovom brdu usred leta bio je uporan da se koristi autobus. Kad je njegov pratilac potegao argument da je vrućina, da su autobusi “prepuni razgolićenog ženskog sveta koji ide na plažu na Adu Ciganliju” i da nije zgodno, patrijarh nije popustio:

- Znate, svako vidi ono što želi.

odusevio sam se. :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

neka pociva u miru njegova svetost patrijarh srpski!!!

bio je veliki i mudar covek... na sahranu idem, veoma mi je zao... ali ipak se setim da je imao 95 godina i da svaki covek ne moze vecno ziveti... u jednom intervjuu je pricao da se, kada je bio mali, cudio koliko covek mora da broji do 85 (koliko je njegova baka imala), a on tad imao 93...

da je casa flasa, da je flasa bure, da je bure more, pio bih do zore...

Link to comment
Share on other sites

da, ali realno, ne mogu da kazem da sam tuzan zbog njega licno, 95 dina nije malo, poziveo je dosta, jebiga. mogu sa setom da ga se prisecam, da budem u fazonu da je bio car, da se obelezi njegov zivot/njegova smrt i tome slicno, al nekako, ne znam, nije mi fer da mi sad bude smor zbog toga sto je umro covek u dubokoj starosti. stavise, sreca je kad neko umre u devedeset petoj godini.

smor mi je sto ce sad gomila amfilohija medijski da iskoristi sve vezano za pavla.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...