Jump to content

Otvaram firmu i treba mi pomoc oko Logo-a


misaking[X]

Recommended Posts

Plati nekom klincu koji studira graficki dizajn 3000 dinara i reshi svoj problem, a ne ovako da molish po forumima. Nije ti to pametan potez, sa strane promocije i reputacije firme.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Sting je u potpunosti u pravu, ovo je smešno i neprofesionalno. A i zamislimo situaciju da mu neko odavde i odradi to, svidi se nekom partneru i ovaj ga pita koja agencija/grafički studio mu je odradio to? Šta treba da mu odgovori: bate, samo odeš na rur.com forum, i cimneš ovog garija na pm, samo moraš prvo da se registruješ, to je malo smor, al sve možeš posle da se dogovoriš sa njim...

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Sting je u potpunosti u pravu, ovo je smešno i neprofesionalno. A i zamislimo situaciju da mu neko odavde i odradi to, svidi se nekom partneru i ovaj ga pita koja agencija/grafički studio mu je odradio to? Šta treba da mu odgovori: bate, samo odeš na rur.com forum, i cimneš ovog garija na pm, samo moraš prvo da se registruješ, to je malo smor, al sve možeš posle da se dogovoriš sa njim...

Ne datj tje da kazhe vetj ah jedan prijatelj, perspketivan dizajner evo ti njegov broj...

Shta ga bole uvo teshko da tje se ikad saznati...mislim RUR i njegovi klijenti su dva razlichita sveta...zar ne?

Drugo imam ljudi i po agencijama/studiijima ovd...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je glavni problem to što se firma ne može otvarati na dobroj volji :) Ako neko hoće da napravi, treba da odredi svoj početni budžet i da u sklopu njega bude i vizuelni identitet. Ako je budžet takav da imaš para samo za to da platiš otvaranje u APR-u i poreskoj upravi, onda nisi isplanirao stvar kako treba.

Povrh svega toga, ITC je mnogo puta korišćena skraćenica, mislim da su i firme registrovane pod tim imenom, a jedna od najinteresantnijih, koja doduše nije pod tim imenom ali često koristi tu skraćenicu je Incest-trauma centar :)

Link to comment
Share on other sites

Neozbiljno je imati krs logo za 3000dinara...to je kao kad bi hteo da imas ozbiljnu firmu a imas sajt za 200e koji je radjen u tabelama :s

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljnim firmama i ne treba sajt u Flashu i govnima.

sajt je ogledalo firme,ne mora da bude sve ili ceo u flesu,ali mora da lici na nesto,a to sto lici kosta.

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

hahahaha e to cje vreme pokazati :)))

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

Pazi ozbiljan logo ako zelish shomi idi na 99designs.com za 300 dolara se dobije vrh logo u vishe varijanti. Ja isto pripremam neku firmu, neku produkciju i evo sajt i na njemu logo koji sam sam napravio uz gledanje tutoriala photoshopa. Za pravi logo ti treba Adobe illustrator.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/borEo...feat=directlink

Malo je mutnija slika zbog jpg formata, logo u bmpu je mnogo chistiji i izrazenije su kockice, font.

sajt je ogledalo firme,ne mora da bude sve ili ceo u flesu,ali mora da lici na nesto,a to sto lici kosta.

Slazem se sa tobom, ali chinjenica je da najvece svetske firme imaju dojaja ruzne sajtove, izuzev nekih tipa apple, logitech i ne josh mnogo...

Inache evo jedan brutalan snimak, valjao sam se po patosu. xD

http://makemylogobiggercream.com/

edit: ahaha shomi tek sad sam skontao da savetujesh ljuda sa incest traumom. xD

Edited by Goga[TT]
bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

da meni neko ponudi tri iljade dinara za logo, radio bih logo nedelju dana deset sati dnevno - kako bih napravio najvece sranje od logoa koje postoji. ako ne bih uspeo za nedelju dana, odlagao bih rok sve dok ne uspem.

pre bih uradio za dzabe, a ne radim poso za dzabe, je li:)

ljudi ne kontaju da je za logo potrebno znanje i skill. ko sto rece jedan ilustrator, kad mi dodju sa tripovima 'a kako sad ta ilustracija trista evra kad si je uradio za sat vremena', samo kazem 'da, sat vremena i dvaes godina pre toga'.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

http://creattica.com/logos/latest-designs

Overi trenutno najbolje logoe

Nije problem u "Ljudi nemam kesha hoce neko da mi odradi logo?" konceptu, mada neko ko bi se bavio konsaltingom ne moze tako da se postavi, ali problem je u drugoj situaciji a to je

"Firma se zove ITC i bavi se konsaltingom, napravite mi logo"

Logo je odraz duha kompanije koju predstavlja i ako ga zelis onda moras da objasnis sta stoji iza te kompanije i sta joj je pricha, cilj, misija, filozofija, pored pravljenja para naravno.

Kad to sve sklopis onda mozes i da zatrazis ovako nesto. Jer ovo sto trazis je tragicno, zamisli da na Slaviji otprilike zaustavis taksi i on te pita dokle a ti kazes bilo gde...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...