Jump to content

Crvena Zvezda


rev

Recommended Posts

  • Replies 801
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste, u pravu si mendži

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ti pazarci su izrodi koji nemaju veze sa navijacima.. odlican potez kluba, najavljeno je bar 2000 ljudi koji bi isli dole, nasi su pokusavali da izvuku bar toliko karata za sutra, ovi su dosli do cifre 1000 pa su odjednom rekli kurac i tolko evo vam 500, sto su nasi logicno odbili, znalo se da se nece ici dole bez tih 2000 vec par dana, samo smo se nadali da ce turci ipak dati. plus policija koja je davala neke uslove koji su slicni transferu zatvorenika u americkim filmovima :D

Link to comment
Share on other sites

U sredu su na programu utakmice osmine finala Lav Kupa Srbije, takmičenja vrednog 250.000 evra.

zanima me.. kolika je onda premija za osvajanje prvenstva?

bas sam danas pricao sa ortakom o ovome, i mogu da se zakunem.. da je pre par godina premija za kup bila nesto smesno, tipa 30-50k evra. ovo me je sad iznenadilo

Bring It

Link to comment
Share on other sites

zanima me.. kolika je onda premija za osvajanje prvenstva?

bas sam danas pricao sa ortakom o ovome, i mogu da se zakunem.. da je pre par godina premija za kup bila nesto smesno, tipa 30-50k evra. ovo me je sad iznenadilo

za prvenstvo valjda dobijaju pare od uefe,cini mi se da je partizan dobio oko 1m ove godine...

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

svaka pobeda u lav kupu nosi odredjenu premiju, na pochetku je manja a kasnije raste shto se kup blizhi finalu. koliko sam ja upoznat 250k iznosi celokupan budzet kupa, shto mu dodje da je premija za osvajanja kupa ta neka bedna cifra koju je sini pomenuo.

zvezdin stadion se jeste zvao tojota arena tako da ne vidim chemu frka oko preimenovanja po sponzoru, poshto se iovako zvanichno zove stadion fk crvena zvezda shto je besmisleno. marakana je oduvek bilo samo "narodno" ime i ne vidim zashto bi ljudi prestali tako da ga zovu chak i da dobije ime po gaspromu ili nekom drugom sponzoru.

Edited by superbad
Link to comment
Share on other sites

U pravu je sini, pobednik je pre 2 ili 3 sezone dobijao 30k za kup, sad ne znam da li su povećali

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

U peharu 81.000 evra

Generalni sponzor Lav Kupa Srbije, kompanija „Karlsberg“ iz Čelareva, obezbedila je 250.000 evra za nagrade učesnicima našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja. Pobedniku sleduje 81.000 evra, a poraženom finalu u finalu 51.000 evra.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Zbog duksa kazna za Zvezdu i Lukića

Republički javni tužilac Slobodan Radovanović podneo je zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv FK Crvena zvezda i njenog predsednika Vladana Lukića.

Razlog za to je dukserica koju je Lukić nosio na kup utakmici sa Novim Pazarom u sredu. Kazne za ovaj prekršaj iznose od 300.000 do milion dinara za pravna i od 20.000 do 50.000 hiljada dinara za fizička lica.

Lukić je utakmicu u Novom Pazaru gledao u dukserici na kojoj je pisalo "Dok se zemlja oko sunca kreće", što je početak pesme čiji nastavak glasi: "Zvezdini se huligani umiriti neće. Zveče štangle, palice i lanci, evo, idu Zvezdini ludaci".

"Predsednik kluba nije sebi smeo da dozvoli da nosi takvu duksericu. Ovi stihovi zvuče drastično i direktno pozivaju na nasilje i obračun. Mi smo javno i jasno rekli da ćemo sprečiti svako nasilje i u stanju smo da to i uradimo", rekao je Radovanović na konferenciji za novinare u Beogradu.

On je dodao i da se nada da će ovaj zahtev imati prioritet kod sudije koji ga bude razmatrao.

"Nadam se da će sudija uzeti ovaj predmet kao prioritet. Ovom odlukom želimo da poručimo svima da ne čine slične stvari i da mi delujemo protiv nasilja. Svaka pasivnost može da bude opasna", rekao je tužilac.

Radovanović je podsetio da je utakmica osmine finala kupa Srbije izmedju Novog Pazara i Crvene zvezde (0:1) proglašena za meč visokog

rizika i da joj nisu prisustovali navijači beogradskog tima. Zamenik republičkog tužioca Jovan Krstić pozvao je klubove da se aktivno uključe u borbu protiv nasilja na sportskim takmičenjima.

"Odnos klubova prema sopstvenim navijačima nije dobar. Uprave indiferentno posmatraju divljanje pojedinih ekstremnih navijačkih grupa. Insistiramo da rukovodstva klubova rade u skladu sa zakonom o sprečavanju nasilja na sportskim borilištima i da se ukloni govor mrženje sa tribina", rekao je Krstić.

Zvezda je u sredu pobedila Novi Pazar sa 1:0, a utakmica je prošla bez incidenata na tribinama.

Izjava Vladana Lukica

Povodom izjave v.d. republičkog tužioca Slobodana Radovanovića u kojoj je najavio da će podneti prekršajnu prijavu protiv Crvene zvezde i predsednika kluba zbog nošenja duksa, predsednik FK Crvena zvezda Vladan Lukić dao je sledeću izjavu:

- Posle izjave tužioca Radovanovića da će pokrenuti prekršajni postupak protiv Crvene zvezde i mene jer sam nosio duks - mogu samo da kažem da sam srećan čovek. Čim tužilac ima vremena da se bavi duksom i šampanjcem verujem da je pohapsio sve kriminalce, narkodilere i ubice što mu je inače osnovni posao. Ako smo ja koji sam nosio duks i oni koji su pili šampanjac najveći problem u zemlji - eto prilike Radovanoviću da se proslavi.

Inače, ja sam taj duks kupio u registrovanoj prodavnici i platio ga 2 900,00 dinara od čega je država na ime PDV-a zaradila 442,37 dinara. Za kupovinu sam dobilo legalan fiskalni račun. Dakle, nisam kupio ništa nelegalno i valjda bi revnosni Radovanović unapred zabranio neki proizvod koji promoviše nasilje. Za informaciju tužiocu, na duksu je naslikan navijač koji nosi zastavu svog voljenog kluba i reči „dok se zemlja oko sunca kreće...“.

Očigledno da Radovanović nikada u životu nije bio na stadionu jer da jeste znao bi ono što i svaki od četiri miliona navijača Zvezde - da pesma glasi:

„Dok se zemlja, dok se zemlja oko sunca kreće, zvezdini se barjaktari umiriti neće, duva tajfun, duva tajfun, košava sve nosi, svakom vetru, svakom vetru, barjak naš prkosi.“

E, ako je to pozivanje na nasilje ja ću drage volje kao i državni funkcioneri u slučaju „šampanjac“ platiti prekršajnu kaznu i zadovoljiti strogog tužioca!

Edited by AGRSV
Link to comment
Share on other sites

e sad ne kapiram, negde sam procitao da pesma ide "dok se zemlja oko sunca krece zvezdini se huligani umiriti nece bla bla" a na drugom mestu "dok se zemlja oko sunca krece barjaktari kurac palac" i u prvom slucaju moze da se protumaci kako "poziv na nasilje" (mada je cela situacija lol) a u drugom ne...pa jel postoje dve verzije pesme ili sta?

MASIIMOOOU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...