Jump to content

SD Partizan 09/10


leisure

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I oni pricaju nesto o sudjenju, procitajte ovo i sve ce vam biti jasno vi "posteni" Zvezdasi:

08.04.2009: PARTIZAN – C. zvezda 2:0 (prvenstvo)

28.02.2009: PARTIZAN – C. zvezda 1:1 (prvenstvo)

05.10.2008: C. zvezda – PARTIZAN 0:2 (prvenstvo)

16.04.2008: C. zvezda – PARTIZAN 2:3 (kup)

05.04.2008: PARTIZAN – C. zvezda 1:1 (prvenstvo)

Crno beli su dakle bez poraza - imaju zabeležene 3 pobede (od kojih je jedna zabeležena u kupu) i 2 remija. Takođe upada u oči da je Partizan slavio na obe poslednje utakmice koje su odigrane na stadionu C. zvezde.

Zanimljiva je i sledeća konstatacija: Na svih ovih 5 utakmica nije sviran niti jedan penal za C. zvezdu, kao što niti jedan igrač Partizana nije dobio crveni karton! Tu konstataciju inače ne iznosimo tek tako. A zašto to činimo sada? Pa zbog nekih utakmica iz bliže prošlosti koje su odigrane neposredno pre ove pozitivne crno-bele serije:

01.03.2008: C. zvezda je pobedila Partizan na svom stadionu sa 4:1. Jedan pogodak je postigla iz dosuđenog penala, a Partizan je meč završio sa 10 igrača (isključen je Rnić).

05.05.2007: C. zvezda je kao gost pobedila Partizan sa 2:1. Pogodak za pobedu je postigla iz dosuđenog penala.

18.04.2007: C. zvezda je u polufinalu kupa pobedila Partizan na svom stadionu sa 1:0. Partizan je i ovaj meč završio sa 10 igrača. Isključen je Rnić, i to već u 23. minutu.

11.04.2007: C. zvezda je pobedila Partizan na svom stadionu sa 1:0. Kod rezultata 0:0 je u 45. minutu dosuđen penal za C. zvezdu (koji potom nije realizovan), ali je istovremeno isključen Bajić, tako da Partizan i ovaj meč završava sa 10 igrača.

15.10.2005: C. zvezda je pobedila Partizan na svom stadionu sa 2:0. Kod rezultata 0:0 je u 71. minutu dosuđen penal za C. zvezdu koji je i realizovan za njeno vođstvo.

11.05.2005: C. zvezda je u polufinalu kupa pobedila Partizan na svom stadionu sa 2:0. Kod rezultata 1:0 je isključen Mirković, tako da Partizan i ovaj meč završava sa 10 igrača.

08.11.2003: C. zvezda je toga dana, a prošlo je do danas više od 6 godina (!) od te utakmice, poslednji put pobedila Partizan (3:0), a da pritom niti je dosuđen jedanaesterac za nju, niti je neki Partizanov igrač dobio crveni karton!

I na kraju da završimo, kad je tradicija u pitanju, sa jednim, sad već „čuvenim i legendarnim“ datumom. Bio je 18.03.1995. kada se igrao 99. prvenstveni derbi između Partizana i C. zvezde. Toga dana je utakmica na stadionu Partizana završena rezultatom 2:2, a Partizan je do pogotka za izjednačenje stigao nakon dosuđenog penala za crno-bele i njegove realizacije od strane Čakara. Od te utakmice je prošlo do danas više od 14,5 godina (!), a u međuvremenu su C. zvezda i Partizan odigrali čak 37 prvenstvenih derbija (!) u kojima nije sviran niti jedan jedini penal za Partizan! Ovakav ili sličan primer sigurno ne postoji ni na jednom drugom gradskom (i/ili državnom) derbiju koji se igra bilo gde drugde na kugli zemaljskoj. Kuriozitet je to svoje vrste. Bio i ostao do danas.

Link to comment
Share on other sites

Rnic je trebao da dobije kartone, nije to poenta teksta.

Ma kontam ja sushtinu teksta, samo mi je bilo smeshno (glupo) shto se uopshte navode njegova iskljuchenja kao nekakvo potkrepljenje argumenata...

Inace, podatak da na poslednjih 37 derbija (aka 14.5 godina) nije sviran penal Partizanu jeste zanimljiv [:)]

Link to comment
Share on other sites

svaka čast, mnogo bolji partizan

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...