Jump to content

Budućnost i planovi za nešto više


Pitanje  

43 members have voted

  1. 1. Da li biste bili deo organizacije koja bi vrlo često pravila mini turnire, druženja u manjim krugovima ljudi, to jest ljudi koji zaista žele nešto više sem mindless igranja igrica kroz noć i sve to uz dobro druženje?

    • Da, zvuči kao dobra ideja
      24
    • Da, ali ne verujem da će se desiti
      9
    • Sve mi je jedno, igraću non stop
      5
    • Ne
      5


Recommended Posts

Polako ali sigurno nam se bliži nastavak kako vest kaže od strane lično Mike-a, nakon deset+ godina. Neću ponavljati post koji sam već okačio ovde, i na neki svoj način zauzeo stav prema pravom bw i sc2 igranju.

Teška je zamisao, još teža realizacija. Ali kreiranje manjeg kruga ljudi koji zaista ozbiljnije žele da zađu u igru kada bude izašla i koji dan danas bw igraju mogu da nastave da čitaju sledeća pitanja i nadam se, odgovore iskreno i ljudski ^^

Neminovno je da će SC2 biti igra koja će naravno pokušati da zameni mesto originalu i biti definicija rtsa i esporta kao što je i dan danas bw. Koliko će u tome uspeti, videćemo. Pitanje je: Ko od vas, igrača, zaista želi i jeste motivisan da krene sa igranjem nastavka nakon igranja bete (uz malo sreće vrlo uskoro preko neke podele ključeva) ozbiljno ali i dalje uz onaj zdrav i prijateljski nivo? Koju lokaciju predlažete kao najverovatniju gde će se organizovati neki lan party-ji? Da li će to biti i trenutne lokacije koje posećujete ili možda ima nekih planova čak i za to? I uopšte, da li ste od onih koji ipak i dalje tvrde da nastavak nikako neće biti dobar kao bw i nastaviće da igraju bw čak iako SC2 bude bio replacement svuda u svetu što će se (najverovatnije) desiti?

Ova pitanja su potekla od velike diskusije između mene, ljudi iz Teamliquida koji žive u raznim delovima evrope, Belgijanaca, ljudi sa sc2poda, i armoryja. Teme su proširene kroz nekoliko zemalja evrope i želimo da vidimo statistiku. Plan je zaista lep, i zaista ne traži ništa od igrača osim da budu za to da se dobro provedu i da uvek nešto novo nauče nakon svake partije, i polako šire krug ljudi koji žele isto. Diskusija je protekla na GameSurgeu i posle nastavljena na Quakenetu, i nakon dobrih 3 sata zaista jesmo uvideli da skoro svaka zemlja ima ljude koji su motivisani za ovakav vid organizacije koja neće preterivati ni sa čim, ali nuditi igračima nešto više od 'ajmo? ajde. kad? ne znam ti reci' stava.

Zaista bih zamolio za iskrene i ljudske odgovore, nisam ni ja a verujem da niste ni vi ovde ikada raspoloženi da se prepucavamo i na kraju ništa konkretno ne kažemo.

p.s. description fail @ spelling keep ^^

Edited by Frame
Link to comment
Share on other sites

ono sto je najrealnije da ce se desiti, jeste da imamo community koji ce igrati preko neta. na zadnjem turniru smo imali likove iz bg, ns, nisa, panceva i bogtepita. zamisli kolko cimanja bi tu trebalo za lan. pogotovo sto se svaki even moze ogranizovati online

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

pa ovako:

Ko od vas, igrača, zaista želi i jeste motivisan da krene sa igranjem nastavka nakon igranja bete (uz malo sreće vrlo uskoro preko neke podele ključeva) ozbiljno ali i dalje uz onaj zdrav i prijateljski nivo?

-Za sebe mogu da kazem : Jebem li ga videcu ako imam vremena i td... [:)]

Koju lokaciju predlažete kao najverovatniju gde će se organizovati neki lan party-ji?

- Ja sam iz Nisha tako da mi bilo koja lokacija koja je prihvatljiva za ostale verovatno nece da odgovara, al ako se vec pravi tako nesto verovatno negde u Beogradu

Da li će to biti i trenutne lokacije koje posećujete ili možda ima nekih planova čak i za to?

- Ovde nema lokacija za posecivanje [:)]. Pretpostavljam da mislis na igraonice, a ovde su sve pozatvarane jer je retko ko tamo iso.

I uopšte, da li ste od onih koji ipak i dalje tvrde da nastavak nikako neće biti dobar kao bw i nastaviće da igraju bw čak iako SC2 bude bio replacement svuda u svetu što će se (najverovatnije) desiti?

- Naravno da nece biti dobar kao bw. Mozda kasnije kroz patchovanje i tako to, al ne verujem ni tad. Naravno da necu da igram bw vishe. Retko se i sad igra, dosadio je i bogu i narodu al nema nista drugo sto je priblizno dobro pa... Kad sc2 izadje nece biti dobar kao bw, al ce i dalje biti odlicna igra i naravno da cu da je igram.

Moje mishljenje je da ti je sve ovo previshe rano da planirash. Jer nema ni jednog aktivnog igraca kod nas, a i svi dobri igrashi koje znam su preko 20 godina, studairaju i imaju druge brige [:)]. Cak mislim da ce ti retko ko od njih odgovoriti ovde.

Treba sacekati da izadje i da se tad vidi dali vredi da se posveti vreme toj igri, jer kao sto rekoh niko od igraca vise nije klinac...

Link to comment
Share on other sites

@bionic.man: Naravno da ce online igranje biti konstantno, poenta je da se svi ti igraci nekada i sretnu pa odigraju koju partiju uzivo i provedu se from time to time.

@zljonza: Slazem se da je rano, i slazem se da ce biti tesko predvideti uspeh nastavka momentalno, ali i kada pogledamo koliko tehnologija nudi prostora za bugove i patcheve... napraviti rock solid igru kao bw je pa skoro nemoguce. Naravno, ni jedan plan i organizacija nece biti "hej ajdemo sutra npr u bg", to je apsurdno, ali imati u vidu tako nesto i imati zelju da se upoznaju svi igraci koji zele da se okupe na jednom mestu je, barem meni, vise nego dobar razlog. Nisam dosao ovde da prosipam bilo koju pamet, recimo da sam godinama na forumu i da znam kako stoji situacija igraca starcrafta tj koliko malo ima ljudi, ali hajde onda da barem probamo da prikupimo to malo i napravimo nesto ok? ^^

Edited by Frame
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti da planirash igrace. Ti treba da planirash dogadjaje. Shto vishe bude turnira koji su dobri, to ce vishe biti ljudi koji su zainteresovani da se takmice.

12 LAN Turnira u Srbiji godishnje je puna kapa za SC2, pola od toga ce verovatno biti u BG po onome shto mi govori iskustvo. Online turnira organizuj shto vishe mozesh. Tako ce se MOZDA napraviti zajednica koja ce postojati dugo kao shto BW postoji, eh kad se setim igranja u NGN u NS ili po raznim mestima u BG...peja tad nije ni igrao! N00b!

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Zajednica opstaje samo ako ima shta da radi. Dok bude kvalitetnih turnira i takmicenja druge vrste bice i ljudi.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

potrebno je skupiti neki core ljudi koji su bas bas napaljeni na igru (tipa Frame ((ovo je bio kompliment ;) )) ) i koji bi se cimali oko turnira i drugih eventova vezanih za istu

lako je naci igrace za turnire itd. treba naci sposobne ljude, voljne da izdvoje vreme za tako nesto

kapiram da trenutno situacija oko gaming scene nije toliko sjajna (mislim na nase podrucje) ali sam siguran, da pravi ljudi u saradnji sa pravim organizacijama, mogu napraviti nesto lepo i kvalitetno

podrzavam frejmovu ideju i nadam se da ce ista zaziveti

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poshto sam imao dosta iskustva u toj vrsti posla siguran sam da mogu da pomognem. Ne znam da li cu imati vremena da radim organizaciju kao pre ali ako nishta mogu da dam savete ili pomognem u manjim stvarima.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nista ne funkcionise ako ima samo jedna osoba koja se zalaze za to. Zato eto kao sto se Sting ponudio, moze da bude uvek pomoc from time to time. Hvala Sting, Koma, 4txx, bionic, zljonza za dosadasnje odgovore, i glasove ^^

Edited by Frame
Link to comment
Share on other sites

Sting je sve rekao realno i ima to shto kaze neku "tezinu" jer je uchestvovao u organizaciji mnogih turnira. Pomoc koju nudi je iskustvo i to treba i isposhtovati i iskoristiti. Glasao sam na pool-u da isposhtujem celu akciju iako si bad manner a pozivash se na "iskreno mishljenje".

Edited by Mazz^^
Link to comment
Share on other sites

Bacih pogled na tvoj blog i izgubio sam trust u tvoj organizacioni skill kod druge recenice koja glasi: "Ovaj tekst je posvećen igrici. Neće biti mnogo filozofije, niti ću pisati o istorijatu igriceOvaj tekst je posvećen igrici. Neće biti mnogo filozofije, niti ću pisati o istorijatu igrice"

Verujem da si dobar covek, ali ako si spreman da zrtvujes toliko vreme u nadolazecim eventima, barem ne bi smeo da video igru koju i sam nazivas najboljom svih vremena, krstis u "igricu" :/

Izvinjavam se za flejm/hejt/lose manire, ali ovako ispada da su ljudi koji igraju ovu "igricu" neki tamo balavci, sto definitivno nije slucaj.

Edited by The MisT
Link to comment
Share on other sites

Bacih pogled na tvoj blog i izgubio sam trust u tvoj organizacioni skill kod druge recenice koja glasi: "Ovaj tekst je posvećen igrici. Neće biti mnogo filozofije, niti ću pisati o istorijatu igriceOvaj tekst je posvećen igrici. Neće biti mnogo filozofije, niti ću pisati o istorijatu igrice"

Verujem da si dobar covek, ali ako si spreman da zrtvujes toliko vreme u nadolazecim eventima, barem ne bi smeo da video igru koju i sam nazivas najboljom svih vremena, krstis u "igricu" :/

Izvinjavam se za flejm/hejt/lose manire, ali ovako ispada da su ljudi koji igraju ovu "igricu" neki tamo balavci, sto definitivno nije slucaj.

Shta da ochekujesh od nekog ko planira da na "igrici" zaradi. Napravio je komercijalni sajt, iskoristio promenu domena sa co.yu na .rs, regovao domen "starcraft.rs" a forsira sc2. Na topicu "shta mislite o logo-u" na moju iskrenu zamerku u vezi istog reagovao je bann-om pa neka mi ovom prilikom odgovori chjemu pisanje romana na moj text ako mi je bannovao IP i acc i uskratio me odgovora na maliciozni komentar. Dechko je bad manner i kao takav sam je sebe diskreditovao.

edit:

skinut bann ali samo prividno :))). U prvoj verziji bann je stajao do nekog fiksnog datuma 2017. chini mi se :D ovo mu dodje kao pooshtrenje te kazne jer mi je sloboda govora trajno ukinuta....izgleda :D

The error returned was:

Your posting permissions have been removed

chega se bojish? Zdrave primedbe? Pa ako si vec stavio naziv topica sa namerom da se postuje mishljenje, chemu onda ovo tvoje blamiranje? Uostalom mogu svi da vide da u mojim postovima nema nicheg uvredljivog osim mozda shto je tvoja sujeta povredjena :).

Nisam zeleo da prenosim prepisku ovde ali izgleda je neminovno buduci da mi nisi ostavio tu mogucnost na "tvom" forumu.

Dakle, komentar ti je vishe nego maliciozan jer u prichu uplicesh TM sajt. Budi realan, prochitaj sam kako se sajt zove :). Originalno ime i originalan logo, dok je kod tebe sasvim druga situacija, koristish trademarkovano ime a prikachio si mu divlji logo....

dalja prepiska je izlishna, jer mozesh samo da dozivish storming i brain damage.

ende & best regards Mazzola ;)

Edited by Mazz^^
Link to comment
Share on other sites

Nisam, trenutno, neki die hard fan SC/BW-a ali sam istu igrao dugo, obozavao je i jedva chekam SC2, iskreno ne zanimam se toliko za sam progres pravljenja dvojke (u prevodu, ne refreshujem dobre fan pages-e/blizzardov sajt svakih 30 minuta) ali svakako chim igra izadje imam zelju da je igram "ozbiljnije" nego casual i verovatno tje to biti jedina igrica koju tju tako igrati na dalje. Ne mogu da pricham mnogo o tome da li verujem da tje dvojka biti bolja (po svim kriterijumima) od BW-a ali svakako netje biti razocharenje, znajutji Blizzard i znajutji koliko su oni svesni koliko sam pojam StarCraft vredi i znachi u gejming svetu - nikako netje sebi dati ni trunku mogutjnosti da fejluju. Najgore shto mogu da zamislim jeste neki kratak period koji tje biti potreban da se igrachi "naviknu" na novi SC. 10 godina je 10 godina.

Shto se tiche community-a, turnira, liga, generalne organizacije... naravno, apsolutno podrzavam i truditju se da posetjujem sve te zgode (i nezgode [:D]).

Ne mogu mnogo da ponudim po tom pitanju organizacije, osim da podrzim svakoga ko bude hteo da uzme "stvari u svoje ruke" i okupi domatju SC(2) scenu i da se nadam najboljem! :-)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je slično kao i kod Ćire. [:)] Ali mi se čini da sc2 neće biti kao i prvi deo... Ne znam. Nekako mi gameplay koji sam video deluje tako. Jednostavno su mi jedinice mnogo okretne (kako bih rekao, versatile), možda i previše. Mada možda i grešim. Svakako ću ga igrati! [:)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Ocekujem da ce da bude stari sc sa w3 gameplay. Znaci sc fanovi ne ocekujte sc u novom ruhu, jer sc vec postoji i nemoguce ga je napraviti "identicnog ali novog" cemu se svi sc fanovi nadaju. Sto se mene tice mix sc i w3 mi odgovara i puno ocekujem od ove igre.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

LAN-a nema barem ne u BETI. Igrao sam obican sc 1998-2003...

Inace od SC2 se ocekuje bas dosta i svakako ce biti bolja nego sadasnji sc. (mozda nece biti izbalansirana na pocetku itd...) ali ce svakako biti extra igra.

Ima nas cetvoro i vec smo napravili dobru ekipu i igracemo ga svakodnevno na Vracaru (Bg). Sto se tice turnira i toga...videcemo :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...