Jump to content

Modern Warfare 2 (COD6)


Pipboy

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ups sa oridjinale kaine arbait.... auuuu dete mu .... pa zasto da ga skidam ako nece moci mplayer.... :((

mozda su pali srvri .... valjda ce moci da se proba neki krekovani srvri , ili toga vise nema ???

pa ne moze mp za dz vise nema dedicated servera... trebao bi da ima lan pa mozda hamachi

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bice krekovani serveri samo polako.Skidrow je skinuo i steam sto verovatno znate.. a i krekovali su MP .exe :)

Moglo je do 18.30 otprilike na neke njihovim hostovima da se igra ulazio sam ja na jedno sat sat ipo radi kao sat..ping prilicno ok 45-50 ..ali su izvalili i pobanovali usere sa ovim izdanjem(kao i sve druge igre jelte)..

Ima i na Gareni serveri neki..ali sumljam da su krekovani..logujte se pa probajte..

Link to comment
Share on other sites

Bice krekovani serveri samo polako.Skidrow je skinuo i steam sto verovatno znate.. a i krekovali su MP .exe :)

Moglo je do 18.30 otprilike na neke njihovim hostovima da se igra ulazio sam ja na jedno sat sat ipo radi kao sat..ping prilicno ok 45-50 ..ali su izvalili i pobanovali usere sa ovim izdanjem(kao i sve druge igre jelte)..

Ima i na Gareni serveri neki..ali sumljam da su krekovani..logujte se pa probajte..

ali nema dedicated servera kao opcija u tome je caka :)

Another new addition to online multiplayer is in-game host migration -if a match host leaves the game, instead of the match ending (as in Call of Duty 4),

a 5 second 'host migration delay' allows a new host to be selected and the game to continue

hostuje neko od igraca koji je ulogovan na steam... to sto si ti probao, video si kako radi i super, ali ubuduce ceo sistem ce biti sranjkast jer ce neko od igraca hostovati, sto znachi lag lag lag

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sto ste svi vi toliko protiv p2p hostinga? To mi se cini kao sledeca logicna evolucija mp koncepta, za izdavaca je to svakako plus posto moram da pretpostavim da su troskovi odrzavanja dedi servera veliki.

Internet napreduje nezadrzivim korakom i ocekujem da ce i kod nas uskoro biti cest upload of 512k koliko je dovoljno(valjda:)) za hosting partija, a u svetu vec furaju dosta vece up brzine.

Znaci sto se tice srbije mozda je to malo preuranjeno ali za 2 godine ne verujem da ce iko vise pominjati ovaj problem, cak ni kod nas. A siguran sam da sistem ima neki mehanizam koji igracima sa najboljim uploadom daje da hostuju itd.

Link to comment
Share on other sites

Velika je razlika izmedju performansi p2p i dedicated hosta. Prvi, kao sto si i rekao zavisi od igraca koji host-uje a drugi je masina namenjena za to. Ne tvrdim ja sad da je dedicated uvek bolji server, sigurno postoje ljudi koji imaju bolje masine u personalnoj upotrebi ali:

- sama cinjenica da je to nesto privatno u kontroli osobe koja jeste ili nije na tvojoj strani ili je samo ljudsko bice *ili narcisiodni kreten* koje ima kontrolu nad istim u realnom vremenu *mogu da radim sta hocu, kako hocu i kad hocu* je u najmanju ruku nepozeljno kad, bar sto se mene tice, neko trazi on-line zabavu

- p2p je trenutna stvar. Danas sam igrao na jednom serveru, sutra ga nema. Naleteo sam na narcisoidnog kretena sa penisom velicine komarca koji kompenzira, sutra mogu da naletim na istog jer je promenio nalog.

Stoga nema te brzine interneta koja ce meni garantovati zabavu na p2p hostu. Osim ako to nisam ja u pitanju a Zombiji su me naucili da moja zabava nije isto sto i nekog random lika.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ukidanje ded.servera je zapravo korak unazad, ne mora izdavac da drzi server i da placa troskove, mogu ja da drzim server ak mi se drzi, kao sto je bilo u poreklih 10ak godina... to je samo izgovor za uzimanje vise para... druga nema ni kikovanja igraca iz igre, klanovi gotovo mogu da se slikaju, jer internet koliko god brz bio ping je nekad surov izmejdu nas i amerike, zapravo citam veliki je ping izmedju i amerike i svedske tako da....

jedino moguce medjuresenje je da izbace opciju server igre koja ce kostati ne znam koliko i koja ce moci da sluzi kao dedicated, ako im je toliko zinulo dupe za pare (a kome nije)... a ove gluposti ala xbox live to pc igraci nece da trpe, hocu da ja biram s kim cu i gde cu da igram

nego ima li lan ovo ili ne?

http://www.teknogods.com/?p=131

FOV popravljen sa konzolaskog na HC :D

http://www.teknogods.com/?p=119

Call of Duty: Modern Warfare 2 Offline Coop/Battle

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sto ste svi vi toliko protiv p2p hostinga? To mi se cini kao sledeca logicna evolucija mp koncepta, za izdavaca je to svakako plus posto moram da pretpostavim da su troskovi odrzavanja dedi servera veliki.

to je kao kad bi zhabi odsekao noge i rekao:"ajde, poleti betmene!"

pekarmen je dovoljno dobro argumentovao moj stav da sam upao kao comic relief :)

Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da je p2p hosting (mada to nije dobar izraz bolje reci player hosting) dobra stvari, za igrace je naravno bolje da postoje dedicated serveri, ali cini mi se da je player hosting here to stay, bez obzira sta mi mislimo. Ja se iskreno nadam da situacija nece biti tako katastrofalna kao sto vi mislite i da cak moze da ispadne dobra ako se lepo odradi!

Edit : On the bright side jos uvek nisam zavrsio dl a stavio sam sinoc :) Ove hot naslove uopste se ne isplati skidati preko torenta prvi dan brzina je katastrofalna obicno, jeb ga izgleda ce morati i rapid da se placa uskoro.

Edited by lakosta
Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam da namestim da se konektuje na IWnet, posto sam kao neke portove namestio

ali i dalje pise da je NAT pod "strict", i ne mogu da nadjem nikakve igre

UPnP mi je enejblovan naravno, tako da ni to nije problem

nasao sam ovo:

Steam Client

* UDP 27000 to 27015 inclusive (Game client traffic)

* UDP 27015 to 27030 inclusive (Typically Matchmaking and HLTV)

* TCP 27014 to 27050 inclusive (Steam downloads)

Dedicated or Listen Servers

* TCP 27015 (SRCDS Rcon port)

In addition to the required ports for Steam, Modern Warfare 2 requires the following ports for multiplayer:

* UDP 1500 (outbound)

* UDP 3005 (outbound)

* UDP 3101 (outbound)

* UDP 28960

to koristi mw2 sad jelte

sve to sam kao stavio

portxd.jpg

e sad je l' to ovako treba da ide po portovima:

port2.jpg

ili mozda treba jos nesto da stavljam u Trigger Protocol ili Trigger Port ?

EDIT:

RAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAADIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Za sada ne laguje, odlichno i brzo nalazi igre, bukvalno momentalno

I level apovanje hajaoooj

kako je dobro

samo da ga ne ureknem :))

sad cu celu noc prokletu da igram

Link to comment
Share on other sites

Ispadoshe mi ochi koliko je dobro :D

btw ja ne znam ko je lagao sve one ljude, ovo radi savrsheno, odmah nalazi hosta i odmah se igra, bukvalno su sekunde u pitanju

ali kad dovatite AC 130 pa kad krenete da shljushtite iz njega po zemlji hjaooo :)) Isto ko u onoj misiji u MW 1 kad se gadja sa tri razlichite puce iz njega

Stvarno vredi za multi imati original, topla preporuka

Videcu da sutra bacim koji screen

Link to comment
Share on other sites

Ispadoshe mi ochi koliko je dobro :D

btw ja ne znam ko je lagao sve one ljude, ovo radi savrsheno, odmah nalazi hosta i odmah se igra, bukvalno su sekunde u pitanju

ali kad dovatite AC 130 pa kad krenete da shljushtite iz njega po zemlji hjaooo :)) Isto ko u onoj misiji u MW 1 kad se gadja sa tri razlichite puce iz njega

Stvarno vredi za multi imati original, topla preporuka

Videcu da sutra bacim koji screen

ali ako imas klan al mozete da se nadjete da igrate zajedno i da dogovorite da igrate protiv nekog drugog ili je zabavno ali kao konzola da ides i sam napucavas ljude sa uvek random osobama?

edit: I zasto toliki

razmaci izmedju

recenica bratori, nije glatje da se cita tako

Edited by makiii

/ignore.

neki ljudi ne razumu neke stvari!1!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...