Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Narucio sam neki suplement za tetivu sa neta, kosta 30€

 

Dolazi sad postar , kaze imate da platite 2500 dinara carine. Ja pogledam izvestaj, CARINA JE PROCENILA VREDNOST NA 67€ i na to obracunala porez i carinjenje. I sad treba sledece nedleje da idem tamo i da se jebem s njima i podnosim zahteve i zalbe i svadjam se i prvo u ovu postu pa onda u onu postu, na kraju koliko vremena potrosim, vise ce mi se isplatiti da platim 25e carinu. JE BI JEBI

 

Evo i Korijevog posta koji je spajanjem ispao dole negde:

 

Покрећем нову тему како би имали све заједно на једном месту.
 
За почетак,
 
По овоме, ПДВ-а су једино ослобођене пошиљке где је пошиљалац физичко лице до 70 евра. 
Царине су ослобођене пошиљке послате од физичког лица у износу до 70 евра, а од правног у износу до 50 евра, у оба случаја без трошкова испоруке.
 
Моја недоумица, а из видеа није најјасније, да ли је основа за обрачун ПДВ-а цена са трошковима испоруке или без?
 
Што се тиче цена које прелазе границе од 50 и 70 евра, царина се обрачунава са трошковима испоруке по стопи од 10%, а онда ПДВ на основу те обрачунате цене, исправите ме ако грешим.
 
Пошто у пракси ствари обично мало другачије функционишу, било би добро да овде размењујемо искуства како смо прошли са овим таксама.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

stigao je i paket, sa racunom koji sam odbio da platim, ima sad da ih jebem u mozak od sledece nedelje i da pismeno trazim kompenzaciju za utroseno vreme i svaki dan da zovem dok ne donesu odluku na koju cu onda da se zalim. hteli su drkanje dobice jebeno drkanje

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ali znas koje su posledice svih ovih novonastalih sranja

ljudi ce sad masovno krenuti da vracaju pakete jer nece hteti da placaju te carine i poreze, i onda cemo lepo da ispadamo iz shipping country menija iz jednog po jednog sajta sa objasnjenjem we are sorry but we don't ship to serbia

  • Upvote (+1) 1

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

paj sad

 

Narucio sam neki suplement za tetivu sa neta, kosta 30€

 

Dolazi sad postar , kaze imate da platite 2500 dinara carine. Ja pogledam izvestaj, CARINA JE PROCENILA VREDNOST NA 67€ i na to obracunala porez i carinjenje. I sad treba sledece nedleje da idem tamo i da se jebem s njima i podnosim zahteve i zalbe i svadjam se i prvo u ovu postu pa onda u onu postu, na kraju koliko vremena potrosim, vise ce mi se isplatiti da platim 25e carinu. JE BI JEBI

 

лоооол треба да ми стигне једна пошиљка од фазон 15 и друга од 50, већ видим процене на сто и двеста и мене који плаћам царине и курце јер оћу то што сам наручио а мрзи ме да се смарам.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

drkace nas jako sad, al jako jebem li im majku, pogotovo jer po zakonu shipping ulazi u carinsku vrednost

 

al sto kaze vica, boli nas kurac imamo pejpal

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Па пази, не смета мени ништа од тога (мислим, не смета као ајде добро, јебите се и та нека прича - ерго, није ми проблем да ми набацују царине на пакет од 51е, шта да се ради), али ово са процењивањем је мало превише. Мислим, океј, ако ти стигне телевизор од сто инча из Кине и на њему пише ''вредност 49 евра'', наравно да ће да направе јаоминг фацу и да те одеру од пореза и царине. Али јеботе суплемент, па то реално кошта тих тријес, а и да је ''сумњиво'', шта, колко може да кошта, педесетак... 

И не капирам уопште шта сад треба да радиш? Да ли они прихватају икакве доказе и шта се ту рачуна итд? Мислим, шта, треба да терам лика у царини да иде на сајт и гледа каталог... и да ми после тога каже ''боли ме курац лол''. Не капирам постоји ли уопште установљен механизам којим ти, ако то заиста кошта тих тријес, можеш да заправо то регулишеш.

  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Po zakonu, primarna metoda za odredjivanje carinske vrednosti robe je faktura, koja na paketu postoji, i koju su oni iskulirali i time prekrsili zakon. Dalje je u zakonu definisano pod kojim uslovima se faktura ne uzima kao carinska vrednost robe, ali se to najvise svodi na to da ste ti i trgovac ortaci pa je on tebi spustio cenu da ti izadje u susret, i u tom slucaju carinik mora da DOKAZE postojanje veze izmedju kupca i trgovca, ili da TRAZI od kupca dostavljanje dodatne dokumentacije za utvrdjivanje vrednosti robe. Carinik moze da postupi ovako kako je postupio u mom slucaju samo ako na paketu nije jasno oznacena vrednost robe u vidu racuna ili fakture.

 

U svakom slucaju, ja donosenjem fakture dokazujem pravu vrednost robe i onda mogu da mi duvaju u jaja.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Али онда не би смели/хтели/могли да искулирају ако је толики нобрејнер, занима ме зашто то раде кад није сива зона. Тако да, јави ти шта си урадио ипак:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

paj sad

 

Narucio sam neki suplement za tetivu sa neta, kosta 30€

 

Dolazi sad postar , kaze imate da platite 2500 dinara carine. Ja pogledam izvestaj, CARINA JE PROCENILA VREDNOST NA 67€ i na to obracunala porez i carinjenje. I sad treba sledece nedleje da idem tamo i da se jebem s njima i podnosim zahteve i zalbe i svadjam se i prvo u ovu postu pa onda u onu postu, na kraju koliko vremena potrosim, vise ce mi se isplatiti da platim 25e carinu. JE BI JEBI

 

Ja sam morao da idem u carinu da bih uzeo kalendar zidni kojeg su hteli da ocarine :)

 

И не капирам уопште шта сад треба да радиш? Да ли они прихватају икакве доказе и шта се ту рачуна итд? Мислим, шта, треба да терам лика у царини да иде на сајт и гледа каталог... и да ми после тога каже ''боли ме курац лол''. Не капирам постоји ли уопште установљен механизам којим ти, ако то заиста кошта тих тријес, можеш да заправо то регулишеш.

 

Kolegi su tražili za njegove lične stvari u dva veća kofera koje je vratio nazad ali ne sa sobom već "poštom" carinu od tipa 1500e, a unutra ono gaće, majice i čarape. Dobio je opciju da donira u dobrotvorne svrhe ili tako nešto ako neće da plati :)) kapiram da je it o nešto "doniraj pa da nosimo našim kućama da razgrabimo" :)

Link to comment
Share on other sites

Senate se onog vica kad ide carinik u penziju (izvinjavam se ako je bilo, ali u kontekstu price).

Tipa razmisljaju kolege sta da mu kupe i ono:

-Ferari?

- Ma jok, malo je...

- Jahtu?

- Ma jok, malo je...

- A da ga pustimo jedno vece da radi sam?

- Au bre, mnogo...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Покрећем нову тему како би имали све заједно на једном месту.

 

За почетак,

Царинска служба спремна за Пеј Пал, RTS 1- Јутарњи програм 25.04.2013.

 

По овоме, ПДВ-а су једино ослобођене пошиљке где је пошиљалац физичко лице до 70 евра. 

Царине су ослобођене пошиљке послате од физичког лица у износу до 70 евра, а од правног у износу до 50 евра, у оба случаја без трошкова испоруке.

 

Моја недоумица, а из видеа није најјасније, да ли је основа за обрачун ПДВ-а цена са трошковима испоруке или без?

 

Што се тиче цена које прелазе границе од 50 и 70 евра, царина се обрачунава са трошковима испоруке по стопи од 10%, а онда ПДВ на основу те обрачунате цене, исправите ме ако грешим.

 

Пошто у пракси ствари обично мало другачије функционишу, било би добро да овде размењујемо искуства како смо прошли са овим таксама. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedini carinik koga poznajem da radi direktno to, je bio na odmoru, sutra mu je  radni dan proverice sta se desava. Na 30e nema carine sve i da ti salje pravno lice. Osim ako ti shipping nije 50e lol a znam da nisi veverica, Dobro je sto si odbio da primis paket, ako mozes samo molim te pojasni mi sta je "suplement za tetivu". Ako je neki dijetetski proizvod na vecinu nema carine, a i na one koje ima stopa je max 5%. Ako ti zatreba pomoc slobodno me iscimaj za forme zalbi i slicno, ja sam svaki dan u ratu sa njima :)

 

Danas je 3h zivota i zivaca potroseno na kamion sadnica koji je vracen iz bratske nam Rusije. Dosao do granice, sadnice nisu odgovarale ili sta vec, i dobio je sut kartu uz policijsku pratnju. Nalazio se u svojevrsnom limbu par dana, jer ga je nasa fitosanitarna sluzba takodje zaustavila po istim dokumentima koje su mu pre 11 dana oni sami izdali. Trazili su izjavu fitosanitarca Rusa zasto je odbio robu. Nekako smo I dosli do Rusa, prevodilac ovo ono, 

i kaze nama brat Ruja nesto u smislu "Alo bre kome JA da dajem izjavu? beztebremisevi, grohotom se smejuci.

 

I sad sex. Prevoznik je potrosio vreme,naftu,novac i troskovi su presli 3.5k eura. On nije kriv, pojavio se na utovaru, pravilno natovario, pravilno i posteno obavio transport. Izvoznik tvrdi da on nije kriv i nece da plati postojece i

novonastale troskove jer su sadnice zdrave, nezarazene i u standardu kvaliteta. On svaljuje krivicu na drzavnu fitosanitarnu kontrolu koja kako on tvrdi nije napravila ispravna dokumenta. Naravno niko tamo nece uci kod nekog sefa i reci "E zajebao sam sertifikat, duzni smo tamo nekom rasadniku 3.5k eura, aj to da se pokrije iz budzeta". A Demiana kad treba da spava zovemo svi jer neko ipak treba da sredi sranje.

 

Nevezano za PP i troskove, koje cu kao sto sam obecao proveriti, samo mali uvid koliko je sve to haoticno, i mali procenat uglavnom starih i iskusnih ljudi bivse Juge zna sta uposte treba da radi.

Link to comment
Share on other sites

Na 30e nema carine sve i da ti salje pravno lice. Osim ako ti shipping nije 50e lol a znam da nisi veverica

Чек, сад ме ово буни. Океј, знам да се рачуна вредност+шипинг када се рачуна царина, али зар се цео трип царине не тригерује само ако је вредност пакета 50+ евра? Значи, небитно колико је шипмент.

 

Нпр. мени стигне дилдо од 30 евра, а шипинг је 5000 евра. Колико ја схватам, ја не плаћам ништа ту.

 

Али, ако ми стигне дилдо од 51 евра, а шипинг је 5000 евра, плаћам дажбине за вредност од 5051 евра.

Е да, ако ти није фрка, јел можеш овако нароцки да набројиш те трипове са посебним стопама за царину. Нпр. ето, дијететски трипови су 5%. Књиге су исто нешто другачије (или се трипујем). Амери имају трип да не опорезују играчке итд.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па ништа конкретно, зато сам тако и формулисао:) Него ето, можда не бих наручио неки готиван дијететски суплемент/шта год зато што бих погрешно сконтао да би ме испало више пара него што сам спреман да дам:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mene onaj video dovodi u nedoumicu, onaj tamo trol na mostu kaže da troškovi isporuke ulaze u PDV osnovicu ali pominje troškove isporuke naše tj našu ziljavu poštu kao jeftiniju wat ? Da li će neko probati da mi naplati transport pošiljke za koju sam već platio shipping ? 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Једно блиц питање. Зна ли неко који се члан закона о царини односи на оно роба у вредности до толико и толико се не царини?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Duljo siping ulazi u vrednost, tako da ako ti je dildo 30e a siping 100e, placas 130e vrednost

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Зар није баш Демијан то нешто објашњавао у оном његовом матором посту и ту је била фора да се рачуна само вредност без шипинга - али да се шипинг додаје када се рачуна колико да те одрапе за порезе.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zbunio situaciju. SHIPPING ne ulazi u VREDNOST. Pretpostavio sam da je dvinijevu robu uzeo neki kursista, sabarao vrednosti i odrao ga.

 

Dobro su razumeli svi, gleda se samo vrednost ROBE, Ako vrednost robe predje limite onda se sabere sa shippingom i to se naziva carinska osnovica. Na osnovicu (100e) se primeni stopa (10%) i doda pdv (20%).

 

Ili u dvinijevom slucaju, 67e na 10% =  6.7e + 0.67*20 = 13.4, total = 20.1e

 

Pitanje je zasto 67e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...