Jump to content

Urbani osvetnik na Bulevaru


Recommended Posts

Bezobzirne, bahate vozače koji se parkiraju u desnoj traci u Bulevaru kralja Aleksandra već izvesno vreme stiže neočekivana kazna. Skoro svake nedelje, ponekad i više puta, iz jedne zelene Astre, u različito doba dana, momak koji sedi na sedištu suvozača, farbom u spreju boji te automobile, ostavljajući im crvene, zelene, crne, žute tragove po karasoriji i staklima, dok auto polako prolazi ulicom.

http://blog.b92.net/text/4831/Urbani%20osv...0na%20Bulevaru/

lol :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa ja bih mu licno jebao mamu zbog toga. ko je uopste on da nekom drugom sere zato sto se parkirao pogresno?

nek zove muriju ili nesto... da razumem da je kod njegove gajbe ili da mu smeta nesto ali tu nema sta da se buni. najvise bi trebali da se nerviraju vozaci gsp-a,a ne neki nervozni lik u astri kome je dokurcilo pa kao ajde da prskam kola malo.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pa ja bih mu licno jebao mamu zbog toga. ko je uopste on da nekom drugom sere zato sto se parkirao pogresno?

nek zove muriju ili nesto... da razumem da je kod njegove gajbe ili da mu smeta nesto ali tu nema sta da se buni. najvise bi trebali da se nerviraju vozaci gsp-a,a ne neki nervozni lik u astri kome je dokurcilo pa kao ajde da prskam kola malo.

Kako mu ne smeta? Ja dobijem nervni slom kad treba kolima kroz bulevar da prodjem zbog mamlaza koji zauzmu jednu od dve trake ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa ja bih mu licno jebao mamu zbog toga. ko je uopste on da nekom drugom sere zato sto se parkirao pogresno?

nek zove muriju ili nesto... da razumem da je kod njegove gajbe ili da mu smeta nesto ali tu nema sta da se buni. najvise bi trebali da se nerviraju vozaci gsp-a,a ne neki nervozni lik u astri kome je dokurcilo pa kao ajde da prskam kola malo.

kad konvencionalni metodi ne uspevaju, gradjani kojima je dokurchilo uzimaju stvar u svoje ruke. od mene ima podrshku.

Link to comment
Share on other sites

da su pametni (tj da imaju muda) uveli bi posebne kazne za parkiranje u jednoj od kolovoznih traka.. ono na bulevaru je chist bezobrazluk. razumem da neko istrchi na 2min do trafike ili slichno.. i ostavi kola pod sva 4.. a da neko i po par sati ostane.. grrr..

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶.٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶star3.pngladysw9.gif

Link to comment
Share on other sites

pa ja bih mu licno jebao mamu zbog toga. ko je uopste on da nekom drugom sere zato sto se parkirao pogresno?

nek zove muriju ili nesto... da razumem da je kod njegove gajbe ili da mu smeta nesto ali tu nema sta da se buni. najvise bi trebali da se nerviraju vozaci gsp-a,a ne neki nervozni lik u astri kome je dokurcilo pa kao ajde da prskam kola malo.

kad skoro svaki dan zadnjih 5 godina prolazis tuda i gledas razne budale kako se bahato ponasaju a ne vidis nigde za to vreme nikavu inicijativu policije razumeo bi, najgori su oni napaceni koji moraju auto da parkiraju ispred kafica u kojem sede i onda sednu citaju novine i piju kafu a auto stoji sa sva cetri u traci i pravi guzvu

svaka cast momcima i ja ih podrzavam

Edited by /7ETPOC

i tako ....

Link to comment
Share on other sites

Kako mu ne smeta? Ja dobijem nervni slom kad treba kolima kroz bulevar da prodjem zbog mamlaza koji zauzmu jednu od dve trake ...

pa i sta ako mu smeta? i meni smetaju mnoge stvari pa ne preuzimam stvar u svoje ruke... cim on ima vremena da ide i shara kola po bulevaru znaci da to radi cisto iz nekog svog hira,ali kao ima opravdanje jer tu ne smeju da stoje. mislim.

eto,mene npr nerviraju motoristi koji se provlace izmedju kolona i prolaze na par cm od retrovizora i sta? jel treba da izlazim iz kola da se bijem sa njima?

kod nas saobracaj uopste ne funkcionise kako treba pa jebi ga,ali najgore sto mozes da uradis je da preuzimas stvar u svoje ruke. realno,taj lik je imao srece do

sad,jednom ce ga neko odsrafiti na sred bulevara...

zamisli da su tvoja kola bila u pitanju,lupam,parkirao si na slicnom mestu samo min da izadjes do apoteke i vratis se a kola ti isarana. sigurno ne bi rekao,pa dobro,ima covek pravo,stao sam na pogresno mesto. nego bi psovao drzavu sto nije obezbedila adekvatna parking mesta i tog indijanca koji ti je isarao kola i napravio stetu od par stotina eura...

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Prvo i prvo u bulevaru nikad nisam stao tako jer nista u bulevaru ne mozes da zavrsis za 2 minuta, a generalno mislim da nikad ne stajem tako uvek nadjem neko mesto gde mogu da se sklonim sa puta tako da ne zatvaram traku.

Drugo nije to hir nego ti ocigledno ides u grad vikendom samo.

Trece jeste lik imao srece i jednom ce ga neko upucati jer je ovo takva retardirana zemlja ali to ne znaci da je on debil vec su ti sto parkiraju tako, nose pistolje i misle da su uhvatili boga za muda debili.

I ne, najgore je da se nista ne preduzme.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Prvo i prvo u bulevaru nikad nisam stao tako jer nista u bulevaru ne mozes da zavrsis za 2 minuta, a generalno mislim da nikad ne stajem tako uvek nadjem neko mesto gde mogu da se sklonim sa puta tako da ne zatvaram traku.

pa ni ja nikad nisam stao tu i izbegavam da radim to,ali sam realan kad se govori o drugima. to sto mene licno nervira sto se majmunisu ispred kafica ne daje mi za pravo da unistavam nekome kola. da se rauzmemo,sve dok mene ne ugrozava,ok je. a mozes dosta stvari da zavrsis za 2 minuta,npr da ulatis kredit i gomilu drugih stvari,ali to je potpuno nebitno. likovi koji stoje sa sva 4 pored kafica su bolidi i ostace bolidi ali me ne zanimaju uopste. kad drzava bude radila svoj posao kako treba i kad bude saobracaj funkcionisao normalno,onda cu se buniti sto stoje tu jer krse zakon. ovako je svuda kaubojstina,ne samo tu,svaki dan se nadju profesionalci za volanom koji znaju bolje od drugih i onda nastaje sranje jer ti to gledas i nerviras se. i onda dodju likovi kao taj u astri i izigrava nekog mesiju.

Drugo nije to hir nego ti ocigledno ides u grad vikendom samo.

aha,znaci posto to nije hir ja idem u grad samo vikendom? bravo,odlicna konstatacija...

a po ovome sto ti pises ja mogu da zakljucim da ti kola retko vozis uopste po gradu pa donosis tako banalne zakljucke. jer da vozis cesto sigurno bi ti se desilo da moras da stanes negde a nemas parkinga nigde u krugu,a pred garazom je kolona od 15 automobila. i jedino sto ti preostaje je da stanes negde gde ne smes. kad bude bilo dovoljno parking mesta i garaza po gradu onda moze da se prica o ''prekrsiocima'' .

I ne, najgore je da se nista ne preduzme.

ali ko si ti da preduzimas nesto?

kao lik cini dobro za narod,lol,ajde bre. podseca me na ove huligane sto se tuku protiv policije jer je policija losa i radi protiv naroda.

ne mozes protiv drzave i to je to.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pa ni ja nikad nisam stao tu i izbegavam da radim to,ali sam realan kad se govori o drugima. to sto mene licno nervira sto se majmunisu ispred kafica ne daje mi za pravo da unistavam nekome kola. da se rauzmemo,sve dok mene ne ugrozava,ok je. a mozes dosta stvari da zavrsis za 2 minuta,npr da ulatis kredit i gomilu drugih stvari,ali to je potpuno nebitno. likovi koji stoje sa sva 4 pored kafica su bolidi i ostace bolidi ali me ne zanimaju uopste. kad drzava bude radila svoj posao kako treba i kad bude saobracaj funkcionisao normalno,onda cu se buniti sto stoje tu jer krse zakon. ovako je svuda kaubojstina,ne samo tu,svaki dan se nadju profesionalci za volanom koji znaju bolje od drugih i onda nastaje sranje jer ti to gledas i nerviras se. i onda dodju likovi kao taj u astri i izigrava nekog mesiju.

A u medjuvremenu sta da radim? Da se pomirim sa time da je pola grada zatvoreno za pristup kolima? Bunicu se kolko mogu i podrska ovom liku je jedan vid pobune.

aha,znaci posto to nije hir ja idem u grad samo vikendom? bravo,odlicna konstatacija...

a po ovome sto ti pises ja mogu da zakljucim da ti kola retko vozis uopste po gradu pa donosis tako banalne zakljucke. jer da vozis cesto sigurno bi ti se desilo da moras da stanes negde a nemas parkinga nigde u krugu,a pred garazom je kolona od 15 automobila. i jedino sto ti preostaje je da stanes negde gde ne smes. kad bude bilo dovoljno parking mesta i garaza po gradu onda moze da se prica o ''prekrsiocima'' .

Svugde u svetu imas problem sa parkingom, a ja se za razliku od tebe secam i vremena pre parking zona i haosa sa parkiranjem tad. Ovo sad je xtra kako je bilo pre.

ali ko si ti da preduzimas nesto?

kao lik cini dobro za narod,lol,ajde bre. podseca me na ove huligane sto se tuku protiv policije jer je policija losa i radi protiv naroda.

ne mozes protiv drzave i to je to.

Jesam ja mozda preduzeo nesto? Ja to ne radim niti bih radio ali razumem lika i dajem mu podrsku.

Ti imas problem sto ti je auto svetinja i sto to moze mozda tebi da se desi?

Lepo se moze zakljuciti iz komentara ocevidaca u onom intervju-u ko im je uglavnom meta.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@mohi:

taj problem npr nemas u americi pa cak ni u centru nju jorka gde imas garazu i parking na svakom mestu. mozemo ovako da drvimo do sutra, kamo srece da je nama samo saobracaj u kurcu,to bi se lako ispravilo. saobracaj kod nas je samo jedan odraz nase nekulture uopste. kao taj lik sto je stao na tramvajske sine npr. takvih primera vidjas dnevno na kilo. zato je cela rasprava besmislena i gresim i ja koji sam rekao da bih ga na lomacu u fazonu (mozda mu se desilo nesto zbog tih magaraca) a opet,nikako ga ne treba ni podrzavati jer je u svakoj normalnoj zemlji to krivicno delo i za ludaru.

auto mi nije svetinja,naravno,i moze meni da se desi a i tebi moze da se desi da te potkaci budala dok si na motoru jer mu je dokurcilo da ga obilazite sa desne strane. svakavih kompleksasa ima i zato mislim da treba da gledas svoja posla i da samo u slucaju da tebe neko ugrozava,reagujes. a ne da izigravas robina huda nekog, da bi ljudi pricali po gradu,TO JE ON ...

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

On da radi to iz tih "TO JE ON" pobuda sutra bi osvanuo mrtav kapiram te ti logika nije neka.

pa samo je pitanje vremena kada ce lik pobiti batine. to je neminovno.

a podrzavate ga jer samo gledate iz ugla koji vama odgovara,opet ponavljam,kada vam se bude desilo nesto slicno (nebtino sta je u pitanju i zbog cega), pa makar i vi bili krivi, recicete ''mamu li mu jebem,pa gde bas mene,ja sam ovo,ja sam ono..'' samo sto niko nije objektivan i nece reci tako nesto,jer svako je u pravu za sebe. npr,motoristi ne smeju da obilaze kolonu vozila (isto kao i kola) pa to svi rade u kneza milosa na semaforu. i sta? pandur vas zaustavi,ode dozvola i koje je opravdanje? onda ces imati hiljadu izgovora sta,kako i zbog cega jer se tebi upravo desilo...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

taj problem npr nemas u americi pa cak ni u centru nju jorka gde imas garazu i parking na svakom mestu.

nema garaze bas na svakom koraku (pogotovu kad se uzme procentualno, naspram broja automobila), a i garaze u NYC su preskupe. Zato ljudi po NYC ni ne idu kolima vec javnim prevozom i taksijem. Ja ne mogu da zamislim sta bi se desilo da nekome dune i ostavi auto na Broadwayu, ukljuci sva cetiri i "otrci" po pljuge... verovatno bi mu oduzeli dozvolu i konfiskovali auto tu na licu mesta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...